Produktet CBD për kafshët shtëpiake

Produktet më të mira të kafshëve shtëpiake CBD - Snacks, vajra, përtypje dhe më shumë

Produktet për kafshët shtëpiake CBD janë në kërkesë të lartë. Trendi po rritet pasi më shumë pronarë kafshësh po ndërgjegjësohen për përfitimet e shumta që ofron CBD. Ashtu si te njerëzit, CBD promovon një sistem të shëndetshëm imunitar, duke ndihmuar kafshët shtëpiake të jetojnë jetën e tyre më të mirë. 

I nxjerrë nga lulet dhe sythat e kanabisit, kanabidioli nuk prodhon sasinë e lartë që zakonisht lidhet me marijuanën pasi nuk përmban THC (tetrahidrokanabinol).

Produktet e injektuara me CBD variojnë nga vaji tek përtypet dhe ushqimet. Dëshmitë anekdotike tregojnë se produktet CBD kanë efekte anti-ankthi dhe anti-inflamatore. Për më tepër, besohet se produktet e injektuara me CBD mund të veprojnë si stimulues të oreksit. Ushqimet ose përtypjet CBD mund të ndihmojnë në lehtësimin e artritit dhe dhimbjeve të kyçeve, trajtimin e problemeve të tretjes, ndihmojnë me të përzierat dhe parandalimin e kancerit. 

Çfarë lloji të produkteve për kafshët shtëpiake CBD për të zgjedhur?

Kur blini trajtime dhe suplemente CBD për kafshën tuaj, duhet të merrni parasysh tre llojet e ekstrakteve të kërpit, me spektër të plotë, të izoluar dhe me spektër të gjerë.

Spektri i plotë CBD

Ekstrakti i kërpit me spektër të plotë përmban të gjitha komponimet që gjenden natyrshëm në bimën e kërpit, duke përfshirë THC. Megjithatë, THC përmbahet në gjurmë që është më pak se 0.3%. Shkuarja për një produkt me spektër të plotë do të thotë që të gjitha përbërjet e kërpit po punojnë së bashku për të prodhuar efekte më të theksuara. 

Izoloni CBD

Produktet e izoluara CBD përmbajnë vetëm CBD. Të gjitha përbërjet e tjera që gjenden në bimën e kërpit hiqen, që do të thotë se këto produkte përmbajnë përqendrimin më të pastër të CBD.

CBD me spektër të gjerë

Ekstrakti CBD me spektër të gjerë është shumë i ngjashëm me spektrin e plotë. Sidoqoftë, ai përmban të gjitha përbërjet e bimëve të kërpit, përveç THC.

Vaj CBD për kafshët shtëpiake

Si t'i jepni kafshës suaj CBD?

Ka produkte të gjithanshme CBD të dizajnuara në mënyrë eksplicite për kafshët shtëpiake. Format më të zakonshme janë tinkturat dhe trajtimet. Nëse i jepni kafshës suaj produkt të lëngshëm CBD, mund ta administroni dozën nga goja ose t'i zhysni ëmbëlsirat e saj të preferuara në vaj. Një tjetër mundësi është të mbushni mesataren e saj me një shërbim CBD. 

Nëse keni zgjedhur ëmbëlsira, mund t'i jepni si kënaqësi për t'i bërë ato edhe më të parezistueshme për kafshën tuaj shtëpiake. 

Në varësi të problemit specifik që po trajtoni, ka disa udhëzime shtesë. Për shembull, duhet t'i jepni kafshës suaj 0.5-2 mg CBD për kg të peshës së kafshës suaj. Për ankthin kronik, osteoartritin dhe krizat, duhet t'u jepni dozën e saktë të paktën dy herë në ditë. Mbani në mend se macet ka të ngjarë të kenë nevojë për një dozë pak më të lartë se qentë, sepse ato kanë një metabolizëm më të shpejtë. 

Nuk ka një madhësi të rekomanduar të shërbimit të përcaktuar rreptësisht. Kur përcaktoni dozën për kafshën tuaj, është më mirë të filloni të ulët. Kjo do të thotë t'i jepni kafshës suaj një sasi minimale në fillim dhe të vëzhgoni reagimin e tyre. Më pas, mund ta rrisni gradualisht dozën derisa të shihni efektet e dëshiruara. 

Mbani në mend se kafshët shtëpiake do t'i përgjigjen ndryshe CBD, kështu që është më mirë të konsultoheni me veterinerin tuaj për CBD dhe dozën efektive për kafshën tuaj. 

Gjëja më e rëndësishme është të gjeni një produkt të pastër që përmban përbërës tërësisht natyralë. Në mënyrë ideale, produktet më të mira CBD janë organike. Me këtë në mendje, ne testuam dhjetëra produkte CBD për kafshët shtëpiake. Më poshtë, ne kemi përshkruar më të mirat.  

Markat dhe produktet më të mira të kafshëve shtëpiake CBD

Ne ju ofrojmë listën përfundimtare të produkteve CBD për kafshët shtëpiake. Një grup prej nesh kanë kafshë shtëpiake në shtëpi, kështu që ju mund të jeni të sigurt se ne kemi përfshirë vetëm produktet që miqtë tanë gëzofë i donin.

JustCBD

JustCBD është një markë premium CBD e krijuar në 2017 për t'u treguar konsumatorëve vlerën aktuale të CBD. Kompania krenohet me transparencën e saj në lidhje me partnerët e saj dhe praktikat e prodhimit. Plus, ai tregon certifikimin dhe vërtetimin e GMP-së. JustCBD ka një gamë mbresëlënëse produktesh që synojnë të përmirësojnë jetën tuaj dhe të kafshës suaj. Produktet vijnë në fuqi dhe shije të ndryshme, kështu që ju mund të zgjidhni atë që ju përshtatet më mirë ose t'i ofroni kafshës suaj një përvojë të gjithanshme CBD. 

Vaj CBD për macet

Shije - Salmon/Tun

Rezultatet e laboratorit të palëve të treta — E disponueshme në vend

Nënvizimi i produkteve - Vaj i pastër i farës së kërpit

La tinkturë mace është i disponueshëm në dy shije - salmon dhe ton - dhe tre pika të forta prej 100 mg, 250 mg, 500 mg. Vjen në një paketë të përshtatshme me një pikatore të lehtë për t'u përdorur, kështu që ju mund ta administroni me lehtësi dozën nga goja ose ta shtoni në vaktin tuaj. Duhet të theksohet se JustCBD respekton standardet strikte dhe produktet e kafshëve shtëpiake nuk përmbajnë THC, aditivë ose pesticide - vetëm vaj të pastër të ekstraktit të kërpit.  

Vaj CBD për qentë

Shije - Mish viçi, proshutë, pulë

Rezultatet e testit të palëve të treta — E disponueshme në sit

Nënvizimi i produkteve - pikatore e përshtatshme

JustCBD është i përkushtuar për të ofruar cilësinë më të lartë Vaj CBD për qen. I disponueshëm në opsionet e shijes së mishit të viçit, proshutës dhe pulës dhe me tre forca të ndryshme 100 mg, 250 mg dhe 500 mg, vaji është i shkëlqyer për të ndihmuar qenin tuaj të relaksohet dhe të çlodhet. Vajrat janë pa THC dhe prodhohen duke përdorur ekstraktin më të pastër të kërpit, pa herbicide, pesticide dhe aditivë.

Risi 

E themeluar në 2005, Risi është një veteran në industrinë e CBD të kafshëve shtëpiake. Marka erdhi në jetë kur dy kolegë universitarë, David Louvet dhe Matthew Terril, nisën një udhëtim për të krijuar zgjidhje novatore për të adresuar problemet shëndetësore të kafshëve shtëpiake. Deri më sot, marka është paraqitur në media të njohura si Forbes dhe Pet Products News dhe konsiderohet si një nga pionierët e industrisë. 

Kompania përdor 100% ndihmë organike nga Kolorado dhe Oregon dhe nxjerrjen e CO2 për të shitur me pakicë të gjitha përbërjet bimore. Për më tepër, kompania krenohet me ofrimin e shërbimeve të shkëlqyera ndaj klientit dhe produkteve të frymëzuara nga kafshët shtëpiake të pronarëve dhe nevojat e tyre unike. Pas gjithë këtyre viteve, misioni i Innovet mbetet i njëjtë: të “ofrojini pronarëve të kafshëve shtëpiake zgjidhjet më të përballueshme dhe me cilësi të lartë për shëndetin, higjienën dhe mirëqenien e të dashurve të tyre me gëzof.”

Trajtime për kafshët shtëpiake CBD për qentë

Shije - Biftek dhe djathë

Rezultatet e laboratorit të palëve të treta - E disponueshme në vend

Nënvizimi i produkteve - 100% pa kokrra

Trajton qeni i Innovet kombinoni CBD me ëmbëlsirat e shijshme që i duan qentë. Ato janë perfekte për qen të mesëm dhe të mëdhenj. Të aromatizuara me biftek dhe djathë çedër, ëmbëlsirat janë të vendosura për të ndihmuar qenin tuaj në dhjetëra mënyra. Ju mund t'i jepni këto mikut tuaj me gëzof çdo ditë, duke u siguruar që ai të marrë dozën e tij ditore të vitaminave, lëndëve ushqyese, mineraleve dhe acideve yndyrore, ndërkohë që merr mjekimin e tij. Përveç kësaj, trajtimet e qenve janë vërtetuar se ndihmojnë me lëvizshmërinë, ankthin dhe tretjen. Për më tepër, ato mund të lehtësojnë gjithashtu procesin e plakjes. 

Peleta kërpi për kuajt

Shije - Kërp

Rezultatet e laboratorit të palëve të treta — E disponueshme në vend

Nënvizimi i produkteve — 1500 mg ekstrakt organik të kërpit PCR aktiv  

La Peleta kërpi OCR të kuajve për kuaj ofrojnë racionin e përsosur PCR në formën e miellit të kërpit. Vaji i farës së kërpit përmban fibra, acide yndyrore, vitamina dhe minerale, duke ndihmuar në reduktimin e inflamacionit në të gjithë trupin dhe sistemin gastrointestinal. Është gjithashtu një burim i shkëlqyer i zinkut, magnezit, kalciumit dhe hekurit, duke mbështetur më tej shëndetin e përgjithshëm të kuajve. Peletat janë natyrale dhe plotësisht të sigurta. Ato janë veçanërisht të mira për kuajt në rikuperim. 

Vaj CBD për kafshë shtëpiake për qen

Shije - Natyrore

Rezultatet e laboratorit të palëve të treta — E disponueshme në vend

Nënvizimi i produkteve — Mbështetja e ijeve dhe kyçeve

La Vaj PurCBD është produkti kryesor i Innovet Pet. Ajo vjen në një shumëllojshmëri të gjerë të fuqive që variojnë nga 125 mg në 6,000 mg. Në varësi të forcës, disa vajra tregohen vetëm për qentë, ndërsa të tjerët janë të mirë edhe për macet ose kuajt. 

Vaji me spektër të plotë përmban kanabinoide të shumta dytësore si CBC, CBG dhe THC. Për më tepër, vaji transportues është farë kërpi i virgjër i certifikuar nga USDA, duke lejuar që CBD të përthithet lehtësisht. Plus, ai siguron një bollëk të acideve yndyrore omega. Së fundi, vaji PurCBD ka veti anti-inflamatore dhe qetësuese, duke e bërë atë një suplement të shkëlqyeshëm për mbështetjen e ijeve dhe kyçeve. 

Mbështetje e avancuar e lëvizshmërisë CBD Përtypet kafshë shtëpiake për qen

Shije - Natyrore

Rezultatet e laboratorit të palëve të treta — E disponueshme në vend

Nënvizimi i produkteve — Mbrojtja nga stresi oksidativ

I pasur me ekstrakt organik të terpenit, glukozaminë, vaj salmon të egër të Alaskës, MSM dhe ekstrakt të midhjeve me buzë të gjelbra, Përtypet me lëvizshmëri të avancuar ndihmon në mënyrë efektive shëndetin funksional të kafshës suaj dhe rregullon sistemin e saj imunitar. Përtypësit kanë veti anti-inflamatore, që do të thotë se janë të shkëlqyera për lehtësimin e simptomave të dhimbjes dhe shqetësimit dhe për të rivendosur lëvizjet. Për më tepër, përtypet mbrojnë kundër stresit oksidativ. 

Leafwell Botanicals

Leafwell Botanicals është një markë Wellness e dedikuar për përdorimin e shkencës botanike për të krijuar një etiketë të pastër. Gjithçka krijohet në shtëpi nga një ekip ekspertësh që mbikëqyrin prodhimin nga fara në raftet. Ata perdorin "më mirë për ju, përbërës natyralë (pa “aromë natyrale”) që i shërbejnë një qëllimi specifik.” Plus, përfaqësuesi i kompanisë ndau se ata "Merreni transparencën shumë seriozisht dhe bëni hapur të gjitha testimet tona laboratorike të disponueshme në faqen tonë të internetit. Përveç linjës së shkëlqyer të produkteve kozmetike, Leafwell Botanicals ofron gjithashtu një tretësirë ​​të shkëlqyer për kafshët shtëpiake. 

Pikatëse vaji CBD për kafshët shtëpiake

Shije - Natyrore

I tretë-Rezultatet e Laboratorit të Partisë — E disponueshme në vend

Nënvizimi i produkteve — Vaj organik MCT që rrjedh nga vaji i kokosit

E disponueshme në tre madhësi, the Tinkturë e kafshëve shtëpiake me spektër të plotë CBD mund të përdoret për kafshë shtëpiake të vogla, të mesme dhe të mëdha. Ai përmban 250 mg, 750 mg ose 1,500 mg CBD për një shishe 30 ml. Tinktura përdor të gjithë bimën për të dhënë të ashtuquajturin efekt entourage, që do të thotë një gamë më e gjerë efektesh dhe përfitimesh. Mund t'i jepet kafshës shtëpiake drejtpërdrejt duke përdorur pikatoren e përshtatshme ose thjesht t'i shtohet ushqimit të saj.  

PureKana

Nëse jeni duke kërkuar për produkte premium CBD, PureKana është një markë që ia vlen të merret në konsideratë. Marka përdor kërpin e rritur dhe korrur organikisht në Kentaki. Më pas, përmes një metode të nxjerrjes së CO2 pa tretës, ata prodhojnë produkte premium, vegane të injektuara me CBD, të cilat përfshijnë gjithashtu disa përbërës të shijshëm, duke kombinuar kështu “më e mira e shumë botëve.” 

Vaji i kafshëve shtëpiake CBD me shije proshutë

Shije - Proshutë

Rezultatet e laboratorit të palëve të treta — E disponueshme në vend

Nënvizimi i produkteve — Vaj organik MCT që rrjedh nga vaji i kokosit

Vaj CBD për kafshët shtëpiake
PureKana CBD Pet Drops

La vaj CBD me shije proshutë do të bëhet trajtimi i preferuar i qenit tuaj. Mund ta jepni direkt ose t'ia shtoni ushqimit të lagësht; pavarësisht, mund të jeni të sigurt se shoku juaj gëzof do ta adhurojë atë. Vaji përmban 500 mg CBD dhe është bërë me të njëjtat standarde cilësie dhe vëmendje ndaj detajeve tipike për markën PureKana. Pas përdorimit të vazhdueshëm, do të vini re se ankthet dhe shqetësimi i kafshës shtëpiake janë zhdukur. Cka eshte me shume, vaj CBD do të ndikojë pozitivisht në mirëqenien dhe mirëqenien e përgjithshme të qenit tuaj, duke siguruar shumë vite jetë të shëndetshme dhe të ekuilibruar. 

Bari, Putrat

Pjesë e familjes Verde Collection, Putrat e barit është një linjë premium për kafshët shtëpiake që siguron një jetë dinamike por të ekuilibruar për kafshët shtëpiake. Marka përdor CBD organike dhe të cilësisë së lartë me një ekip ekspertësh që mbikëqyrin procesin nga fara në raft. Ato ndihmojnë që ekstrakti të prodhohet duke përdorur të gjithë bimën, që do të thotë vaj shumë i koncentruar në kanabinoidë, flavonoidë dhe terpene.

Ftohtë, vaj CBD për qenushin 

Shije - proshutë

Rezultatet e laboratorit të palëve të treta — Në dispozicion në vend

Çmimi - nga 16.99 dollarë

Theksimi i produktit - Vaj organik MCT që rrjedh nga vaji i kokosit

Qetë, qenush është vaj i besueshëm CBD i krijuar për të ndihmuar qentë në stresin e mjekut ose emocional. Formula është me veprim të shpejtë, duke u sjellë kafshëve shtëpiake qetësi dhe mirëqenie të ekuilibruar. Tinktura mund të shtohet në ushqimin ose trajtimin e kafshëve shtëpiake. Pikatori është gjithashtu i përshtatshëm dhe i sigurt për të vendosur një dozë CBD në kafshët tuaja shtëpiake nga goja. Për më tepër, kafshët tuaja shtëpiake me siguri do ta pëlqejnë shijen natyrale të proshutës. 

Nutricionist, Universiteti Cornell, MS

Unë besoj se shkenca e të ushqyerit është një ndihmës i mrekullueshëm si për përmirësimin parandalues ​​të shëndetit ashtu edhe për terapinë ndihmëse në trajtim. Qëllimi im është të ndihmoj njerëzit të përmirësojnë shëndetin dhe mirëqenien e tyre pa e torturuar veten me kufizime të panevojshme dietike. Unë jam një mbështetës i një stili jetese të shëndetshëm - luaj sport, biçikletë dhe notoj në liqen gjatë gjithë vitit. Me punën time, jam paraqitur në Vice, Country Living, Harrods, Daily Telegraph, Grazia, Women's Health dhe media të tjera.

Më të fundit nga CBD