Kujdesi për lëkurën CBD

Produktet më të mira të kujdesit për lëkurën dhe flokët CBD për 2022

Kohët e fundit, CBD është bërë standardi i artë në botën e mirëqenies. Ju mund të gjeni pothuajse çdo produkt që mund të imagjinoni të mbushur me CBD - pije, çamçakëz, vajra dhe vapa. Por, CBD është bërë gjithashtu një fjalë kryesore në industrinë e bukurisë dhe përfitimet e kujdesit të lëkurës CBD vlerësohen shumë. Në artikullin e sotëm, ne po u përgjigjemi pyetjeve më të rëndësishme, do të zbulojmë përfitimet e CBD në lëkurë dhe do të ofrojmë një përmbledhje të markave dhe produkteve më të mira (të provuara dhe të testuara). 

Çfarë është CBD?

CBD, ose kanabidioli, është një përbërës që gjendet natyrshëm në bimët e kanabisit. Është një nga dy përbërësit aktivë më të spikatur të bimës, tjetri është THC. Për më tepër, CBD është një përbërës jo dehës. Ai nxirret në pluhur dhe zakonisht përzihet me një vaj bartës si kërpi, kokosi ose ulliri, duke rritur efektivitetin dhe duke lehtësuar aplikimin. 

Kujdesi për lëkurën CBD

Çfarë është kujdesi për lëkurën CBD?

CBD është një përbërës aktiv me një gamë të gjerë përfitimesh. Produktet e kujdesit të lëkurës të mbushura me CBD absorbohen përmes lëkurës, duke ndihmuar në rinovimin, hidratimin dhe ushqimin e organit më të madh të trupit. Ekstrakti i kërpit funksionon në kombinim me polifenole dhe acide yndyrore për t'i dhënë këto përfitime lëkurës. Përveç kësaj, CBD mund të ndihmojë në rregullimin e lëkurës së yndyrshme, zvogëlimin e inflamacionit ose adresimin e problemeve specifike si rrudhat dhe aknet. 

 Pse duhet të shtoni CBD në rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës?

Trupi është krijuar për të marrë molekulën CBD, kjo është arsyeja pse investoni në Kujdesi për lëkurën CBD duket logjike. Gjithashtu, përbërja ka një spektër të gjerë përfitimesh të mundshme. Nëse ende po pyesni se çfarë mund të bëjë CBD për lëkurën tuaj, lexoni më tej për të zbuluar se si CBD kontribuon në shëndetin e përgjithshëm të lëkurës. 

CBD për puçrrat

CBD ka veti anti-inflamatore, gjë që e bën atë një përbërës efektiv për trajtimin e kushteve inflamatore si puçrrat. Ai jo vetëm që do të reduktojë inflamacionin, por edhe do të kontrollojë prodhimin e vajit. Si rezultat, ju do të vini nën kontroll shpërthimet e akneve dhe do të shëroni plagët e akneve. Për më tepër, produktet e fytyrës CBD mund të zvogëlojnë pamjen e poreve, duke ju lënë lëkurë me shkëlqim.

CBD trajton gjendje të tjera inflamatore të lëkurës

Nëse po kërkoni të qetësoni shpërthimet e shkaktuara nga rosacea ose të vendosni nën kontroll dermatitin tuaj atopik, merrni parasysh përfshirjen e një kremi ose serumi CBD për fytyrën në rutinën tuaj të përditshme. Produktet e injektuara me CBD janë shumë efektive për këto dhe sëmundje të tjera të lëkurës si ekzema dhe psoriasis, falë vetive të tyre anti-inflamatore.  

CBD ka veti kundër plakjes

Kanabidioli është një antioksidant i fuqishëm dhe mbron lëkurën nga faktorët mjedisorë si ndotja e ajrit, tymi dhe dielli. Si rezultat, zvogëlon shfaqjen e vijave të holla, ënjtjen dhe zbardhjen e ngjyrës, duke e mbajtur lëkurën elastike dhe të hidratuar. 

Sa përqind e vajit CBD është e dobishme për kujdesin e lëkurës?

Nuk ka një përqendrim të rekomanduar rreptësisht të CBD kur bëhet fjalë për produktet e fytyrës CBD. Thënë kështu, fuqia zakonisht matet me miligramë dhe tregohet në paketimin e produktit. Mbani në mend se sa më e rëndë të jeni duke trajtuar, aq më i fuqishëm duhet të jetë vaji. Gjithashtu, kërkoni vetëm prodhuesit më të mirë të kujdesit të lëkurës CBD për t'u siguruar që produktet nuk përmbajnë më shumë se 0.3% ligjor të THC. 

Kujdesi për lëkurën CBD

Si të inkorporoni CBD në rutinën e kujdesit të lëkurës? 

Produktet e bukurisë të injektuara me CBD vijnë në shumë forma - hidratues, serum, pastrues, spërkatje dhe maska, për të përmendur disa. Kur i përfshini ato në rutinën tuaj të përditshme, është thelbësore të mos e teproni. Këtu, rregulli i përgjithshëm është më pak është më shumë. Thënë kështu, ju duhet të përdorni produktet CBD siç do të përdorni produkte të tjera për kujdesin e lëkurës. Ndiqni udhëzimet për aplikim dhe monitoroni se si lëkura juaj reagon ndaj tij. 

Si të zgjidhni produktet më të mira të bukurisë CBD për ju

Para së gjithash, vendosni për llojin e produktit që dëshironi të përdorni. Nga locionet CBD dhe larjet e fytyrës te vajrat dhe serumet e fytyrës CBD, mundësitë janë të pafundme. Më pas, merrni parasysh llojin e vaj CBD të përfshira në produkt. 

Produktet CBD përdorin vaj CBD me spektër të plotë, izolojnë CBD ose vaj CBD me spektër të gjerë. Vaji me spektër të plotë përmban të gjitha komponimet ndihmëse, duke përfshirë më pak se 0.3% të THC. Vaji CBD me spektër të gjerë është i ngjashëm pasi ka të gjithë kanabinoidet përveç THC. Nga ana tjetër, izolimi CBD është forma më e pastër e CBD dhe është e lirë nga çdo përbërës tjetër që gjendet në planin e ndihmës. Kjo është gjithashtu forma më e mirë për produktin e fytyrës CBD pasi është i pastër, që do të thotë se nuk do të bllokojë poret. 

Së fundi, merrni parasysh fuqinë e produktit. Për shembull, nëse po përdorni produktin për të trajtuar sëmundje të rënda të lëkurës si psoriasis, përqendrimi i CBD duhet të jetë më i lartë që produkti të jetë efektiv. 

Vaj fytyre CBD

A është CBD e ligjshme për kujdesin e lëkurës?

Të gjitha produktet që rrjedhin nga kërpi janë të ligjshme në SHBA që nga miratimi i projekt-ligjit të fermës në vitin 2018. Megjithatë, kur bëhet fjalë për produktet me prejardhje nga marihuana, shtetet kanë ligjet e tyre. Shumica kanë një program të marihuanës mjekësore dhe dhjetëra shtete kanë legalizuar gjithashtu përdorimin e marihuanës për qëllime rekreative. Thënë kështu, ajo vazhdon të jetë një substancë e paligjshme në një nivel federal, prandaj sigurohuni që të informoni veten përpara se të blini. 

Produkti më i mirë i kujdesit për lëkurën CBD për t'u provuar tani

Ne provuam dhe testuam dhjetëra produkte për t'ju sjellë më të mirat. Çdo produkt testohet dhe miratohet bazuar në përbërësit, fuqinë, efektivitetin, etikën dhe burimin e tij. Për më tepër, ne përfshimë vetëm kompani që janë transparente në lidhje me proceset e tyre të prodhimit dhe ofrojnë certifikata analizash nga palët e treta.

JustCBD

E themeluar në 2017, JustCBD do të shfaqet në mënyrë të pashmangshme kur të kërkoni për kompaninë më të mirë të kujdesit të lëkurës CBD. Qëllimi i markës është të sjellë fuqitë shëruese të CBD më afër konsumatorëve. Të gjitha produktet JustCBD janë të prodhuara në SHBA nga kërpi me burim ose nga Oregon ose Wisconsin. Kompania krenohet që është transparente dhe ofron rezultate laboratorike të palëve të treta për të gjithë gamën e produkteve të saj. Të gjithë përbërësit e përdorur janë pa kimikate, dhe jo-OMGJ dhe COA gjenden lehtësisht në faqen e internetit të JustCBD. 

Locion Trupi CBD - Aloe

 • Paketa e përshtatshme
 • E pasuruar me aloe vera
 • Nuk ka mbetje yndyrore

Locioni i trupit të JustCBD është i disponueshëm në tre opsione të përqendrimit të CBD - 125 mg, 250 mg dhe 1,000 mg. Aloe Vera është përbërësi kryesor përgjegjës për mbajtjen e lëkurës të ushqyer, të butë dhe të qetë. Promovon shërimin e lëkurës dhe zvogëlon inflamacionin, prandaj ky locion është i shkëlqyeshëm për t'u aplikuar pas banjove të diellit ose kur përjetoni djegie nga dielli. Më pëlqeu që tekstura e tij është e lehtë dhe nuk lë mbetje të yndyrshme. Plus, locioni përthithet pothuajse menjëherë, kështu që nuk keni nevojë të shqetësoheni për lënien e njollave në rrobat tuaja.  

Locion Trupi CBD - Shampanjë me luleshtrydhe

 • Aroma e mahnitshme
 • Niveli i lartë i hidratimit
 • E shkëlqyeshme për të gjitha llojet e lëkurës

Nëse dëshironi një locion trupi CBD që ka erë të varur - kjo është ajo. Të Shampanjë me luleshtrydhe aroma do t'ju bëjë të nuhasni si karamele. Por, ky locion nuk është vetëm erëra të mira – ai është hidratues, qetësues dhe i butë për lëkurën. Do ta mbajë lëkurën tuaj të hidratuar gjatë gjithë vitit. Formula është jo e yndyrshme dhe paketimi është i thjeshtë për t'u përdorur. 

Masazh naftës

 • Formulë jo e yndyrshme
 • Thithja e shpejtë
 • Relaksim i menjëhershëm

Ideale për spa në shtëpi, Vaj masazhi JustCBD ka një formulë të lëmuar dhe jo të yndyrshme që përthithet shpejt. Ai përmban izolat CBD dhe vaj luledielli i cili siguron hidratim shtesë. Për më tepër, vaji është i pasuruar me ekstrakt kasie kanelle, piper dhe xhenxhefil, për të krijuar një ndjesi ngrohtësie. Aroma e kanellës është e lezetshme, duke lejuar relaksim të menjëhershëm. Nëse jeni duke trajtuar dhimbjen e muskujve, aplikojeni 2-3 herë në ditë në zonën e dëshiruar. Nëse jeni vetëm duke kërkuar për t'u çlodhur dhe për të lehtësuar stresin, përdorni një herë në ditë, mundësisht para gjumit. 

Jo faleminderit

Jo faleminderit u krijua nga Zain dhe Graham, dy miq që vendosën të qëndrojnë kundër të gjitha gjërave që ndajnë njerëzit. Ata besojnë se edhe skijimi ynë nuk na bën të ndryshëm - në fakt, ai na bën të gjithëve njësoj. Të rrënjosur thellë në këtë besim, dy miqtë themeluan Jo, Faleminderit. Marka e tyre ka të bëjë me ndihmën e njerëzve që të ndihen mirë me veten dhe të thonë "jo, faleminderit" për gjithçka që nuk kanë më nevojë. 

Maskë CBD për natën

 • Cilësi e lehtë
 • Hidratim i thellë i omotes 
 • Paketim i përshtatshëm

Frymëzuar nga bukuria koreane dhe japoneze, maskë është formuluar me një bazë uji kokosi për të krijuar një shtresë mbrojtëse. Për më tepër, ai krenohet me 50 mg CBD me spektrin e plotë të markës dhe një kombinim të fuqishëm të niacinamidit dhe hialuronatit të natriumit. Ne u mahnitëm nga lista e përbërësve i cili është krijuar me kujdes për të ndihmuar në mbrojtjen e qelizave dhe për të minimizuar dëmtimet duke ndihmuar lëkurën të mbajë sa më shumë ujë. Për më tepër, ekstrakti i mjaltit Manuka ndihmon hidratimin dhe nxit qetësinë.  

Jo, faleminderit - Një balsam CBD për buzët

 • E disponueshme në katër opsione aromatike
 • Ushqyerje e thellë
 • CBD me spektër të plotë

La Balsam buzësh nga Jo, Faleminderit përmban një formulim unik mbrojtës që krijon një pengesë për të mbajtur buzët të hidratuara. Përveç CBD me spektër të plotë, balsami i buzëve është pasuruar me gjalpë kakao, duke i dhënë një strukturë kremoze dhe duke ndihmuar në mbrojtjen e lëkurës, e cila ne kemi dashur!

Jihi 

Jihi është një kompani në pronësi të familjes me misionin për të krijuar produkte efikase që ndihmojnë në ushqimin, përtëritjen dhe relaksimin e mendjes, trupit dhe shpirtit. Edhe pse relativisht të reja në treg, produktet Jihi ishin dy vjet në prodhim. 

Serum përtëritës për fytyrën Jihi Petal Milk

 • Paketim luksoz
 • Formula e pronarit me vajin e farës së Kamelias 
 • I pasuruar me vitaminë C dhe niacinamide

La Serum rinovues për fytyrën është formuluar me 250 mg CBD me spektër të gjerë dhe acid hialuronik. Formula e koncentruar synon të reduktojë rrudhat dhe linjat e imta, duke rinovuar kështu lëkurën. Përveç kësaj, serumi është i pasuruar me aloe vera, e cila qetëson skijimin dhe e lë atë të freskët. I pasur me vitamina, vaji i farës së kamelias e bën serumin të shkëlqyeshëm për lëkurën e prirur ndaj akneve pasi e bën atë jokomedogjene, siç është vërtetuar gjatë Rishikimi i markës Jihi.  

Balsam qetësues trupi Jihi Merrimint

 • Potencial i jashtëzakonshëm hidratues 
 • Cilësi e trashë por e lëmuar
 • Lista mbresëlënëse e përbërësve

La balsam i pasur dhe qetësues për trupin kombinon përbërës organikë për të siguruar lehtësim të muskujve dhe kyçeve. Baza e balsamit është 500 mg izolim CBD dhe 19 vajra për të riparuar dhe ushqyer trupin tuaj. Përbërësi kryesor i Merriment është vaji i farës së Kamelias, i cili është i pasur me acide yndyrore omega dhe mbron nga skuqja. Balsami ka një listë mbresëlënëse të përbërësve dhe siguron hidratim të thellë, si dhe lehtësim të shpejtë të dhimbjes. 

Përpara

Përkthyer në "fillim" ose "përpara", Përpara është një markë për kujdesin e lëkurës CBD e themeluar nga Dr. Julius Few, babai i Continuum of Beauty - një qasje estetike për të marrë rezultate që duken natyrshëm përmes trajtimeve të kombinuara kirurgjikale dhe jokirurgjikale. Afore përdor qasjen e tij të Bukurisë Katër Dimensionale, duke ofruar formula bukurie me cilësi të lartë të dizajnuara për një rutinë të thjeshtë të kujdesit të lëkurës. Nën moton “Afore e bën bukurinë natyrore fillimin tënd,Produktet synojnë të mbrojnë dhe rivendosin lëkurën nga dëmtimi i diellit, ndotja dhe plakja. 

Efektive 

 • 100 mg nanoemulsion CBD
 • Zëvendësimi i skuqjes
 • I pershtatshem per te gjitha llojet e lekures 

Efektive është një mjegull fytyre i formuluar me 100mg nanoemulsion CBD. Një pionier në fushën e saj, mjegulla përdor CBD të tretshme në ujë, të pasuruar me antioksidantë dhe ekstrakte bimore. Vetitë anti-inflamatore që përmban mjegulla funksionojnë në harmoni me çajin jeshil, vitaminën C dhe lajthinë e shtrigës për të qetësuar lëkurën. Ndihet shumë i lehtë dhe siguron freski dhe shkëlqim të menjëhershëm. Është i përshtatshëm për çdo lloj lëkure, duke përfshirë edhe ato të ndjeshme. Përveç kësaj, lëkura hidratohet, dhe skuqja zvogëlohet dukshëm.

Fisi CBD

FisetTokes është një kompani CBD e themeluar nga gratë e themeluar në vitin 2017. Sot, marka konsiderohet një pioniere në avullimin e pastër. Gjatë viteve të fundit, TribeTokes ka zgjeruar portofolin e saj me produkte të pastra, të sigurta dhe të pastra për kujdesin e lëkurës dhe CBD Gamçakëzat CBD. Me parimin e tyre udhëheqës "Asnjëherë mos e shisni një produkt që nuk do t'i jepnit nënës ose motrës suaj," TribeTokes tani është një markë me reputacion dhe një nga të paktat në treg që ofron produkte CBD me cilësi të lartë. 

TriBeauty CBD Rose + Toner fytyre Goji  

 • Rrit mbajtjen e ujit
 • Karakteristikat anti-inflamatore
 • Formula e pastër

La Toner TriBeauty përmban CBD, distilim trëndafili, çaj organik jeshil dhe të bardhë dhe Acid Hyaluronik, Ekstrakt Organik Fruta Goji. Ai synon të minimizojë shfaqjen e poreve duke rritur mbajtjen e ujit të lëkurës. Si rezultat, lëkura është e hidratuar dhe e shëndoshë. Na pëlqeu era e trëndafilave e cila është shumë delikate dhe e freskët. Pas aplikimit të tonerit, arrita të ndjeja se fytyra ime ishte vërtet e pastër. 

Natyra e pastër

Natyra e pastër është një markë CBD me seli në Amsterdam, Holandë. Duke përdorur CBD dhe përbërës të tjerë aktivë me cilësi të lartë të bimës së kërpit, kompania synon të ofrojë produkte të mirëqenies së gjeneratës së ardhshme. Produktet përmbajnë më shumë elementë CBD se çdo produkt tjetër CBD që mund të gjeni në treg. Përveç kësaj, ato janë të pasura me yndyrna natyrale, lëndë ushqyese, vitamina dhe fitokanabinoide; duke siguruar kështu efektin e enturage. 

Krem Pure Natur për rikthimin e lëkurës 

 • Cilësi e lëmuar, jo e yndyrshme
 • E pershtatshme per te gjitha llojet
 • Paketim i zbukuruar

Siç konfirmohet gjatë tonë Rishikimi i markës Pure Natur, Krem Pure Natur për rikthimin e lëkurës është 100% natyral dhe i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës. Përveç kësaj, kremi ka për qëllim trajtimin e problemeve të ndryshme të lëkurës. Ka veti qetësuese dhe rigjeneruese, kështu që mund të aplikohet në lëkurë të irrituar, të kruar ose të ashpër. Baza e kremit është gjalpi organik shea, vaji i kokosit dhe dylli candelilla. Përtej CBD, ai është i pasuruar me vaj bajame të ëmbël, vaj jojoba, vaj çaji kamomil, vaj kalendula dhe glicerinë vegjetale.

Wren & Co.

Wren & Co. është një markë relativisht e re CBD. E themeluar në vitin 2019, misioni i kompanisë është të ofrojë produkte të nivelit të lartë CBD për të gjithë. Gjithçka është zhvilluar dhe testuar në laborator, duke u siguruar që ato janë të pastra dhe të sigurta. Linja e produkteve përfshin vaj, krem ​​dhe çamçakëz që promovojnë mirëqenien e të gjithë trupit. 

La Creme

 • 400mg CBD
 • Vetitë mpirëse
 • Ekstrakti i mentolit
Wren & Co. La Creme

La Krem Wren & Co paketon 400 mg CBD për kavanoz. Përveç kësaj, është i pasuruar me mentol dhe ekstrakt speci Sichuan të cilat punojnë së bashku për të qetësuar dhe mpirë dhimbjen. Do ta ndjeni menjëherë lehtësinë. Kremi ka një strukturë të lëmuar dhe ndihet vërtet luksoz në lëkurë. Për më tepër, u dashurova me aromën e mahnitshme të pishës dhe palo santo. Gjithashtu, më pëlqeu paketa e përshtatshme. La Creme kushton 50 dollarë që është mjaft e përballueshme, duke marrë parasysh përfitimet që ofron. 

Fermer & Kimist 

Fermer & Kimist ofron produkte CBD me cilësi të lartë në një sërë kategorish. Formula shumë e përqendruar ju ndihmon të merrni trajtimin e duhur për çdo problem shëndetësor. E ndërtuar nga farmacistët dhe shkencëtarët, kompania ofron ndihmë profesionale gjatë rrugës. 

Maska për fytyrën CBD - Rritja e të rinjve

 • Anti-inflamator
 • Vaj CBD me spektër të gjerë
 • Zbutës 
Maskë për fytyrën CBD
Maskë për fytyrën CBD - Nxitja e të rinjve

Nxitja e të rinjve është një maskë fytyre me celulozë CBD që siguron hidratim dhe ju bën të ndiheni të freskët. E përkryer për rutinën tuaj relaksuese, maska ​​do të rigjallërojë dhe rigjenerojë lëkurën tuaj. Mask Your Boost përmban vaj me spektër të gjerë të prodhuar duke përdorur formulën e pasur me PCR të Farmer & Chemist për rigjenerim maksimal. E përshtatshme për çdo lloj lëkure, përfitimet kryesore të kujdesit të lëkurës CBD që ofron kjo maskë janë të jashtëzakonshme. Duhet ta aplikoni në fytyrën e pastruar. Mund të aplikoni edhe tonik, por unë e provova pa. Mbajeni maskën deri në 30 minuta dhe pasi ta hiqni, masazhoni serumin në fytyrë. E përdora maskën dy herë në javë dhe pata një përvojë unike, relaksuese. 

Rrënjët e shëndetshme

Rrënjët e shëndetshme të kërpit është një biznes në pronësi dhe operim të gruas me një mision për të ofruar produktet më të mira CBD në treg. E ndërtuar mbi bazën e besimit dhe transparencës, kompanisë i është dhënë një patentë për kombinimin e dy metodave të nxjerrjes, duke ofruar produkte të cilësisë premium pa shtesa të pashëndetshme. Përveç kësaj, përfaqësuesi i kompanisë ndau se tyre "Procesi i prodhimit na lejon të krijojmë tufa të vogla për të siguruar cilësi dhe çdo grumbull i çdo produkti që prodhojmë dërgohet në një laborator testimi të pavarur të palës së tretë për t'u testuar."

Sapun trupi i injektuar me CBD - Nag Champa

 • Ngjyrosje natyrale
 • Aroma e drurit të sandalit
 • 100mg CBD
Sapun CBD
Rrënjët e shëndetshme Sapun Nag Champa

La Sapun Nag Champa nga Healthy Roots do t'ju habisë me aromën e saj të drurit të sandalit. E fortë dhe tokësore, aroma është relaksuese dhe qetësuese. Plus, ka një ngjyrë fantastike që arrihet natyrshëm pa kimikate apo ngjyra të shtuara. Sapuni 100 mg i injektuar me CBD është i përsosur për përdorim të përditshëm. Ajo ushqen lëkurën dhe e lë atë të butë dhe luksoze. 

Locion Trupi CBD Deep Relief – 200 mg

 • 200mg CBD
 • Cilësi e lëmuar
 • Thithja e shpejtë
Locion Trupi CBD
Rrënjët e shëndetshme Locion Trupi CBD Deep Relief

La Losion CBD Deep Relief krenohet me 200 mg CBD dhe është i pasuruar me lëng gjethesh aloe, ujë lajthie, vitaminë E dhe vaj pjepri të kastravecit. Produkti është krijuar për të parandaluar anti-plakjen dhe puçrrat, për të reduktuar fryrjen e syve dhe për të lehtësuar lëkurën e thatë. Paketimi me pompë është shumë i përshtatshëm dhe i thjeshtë në përdorim. Tekstura është e lëmuar dhe locioni nuk është i yndyrshëm dhe nuk ndihet i rëndë. Aroma freskuese e kastravecit dhe gjetheve jeshile e përzier me mjaltë frutash do t'i lërë lëkurës tuaj një erë të mrekullueshme.

Vaji i fytyrës për rinovim të thellë CBD  

 • 100mg CBD
 • Thithja e shpejtë
 • Hidratim i thellë
Rrënjët e shëndetshme Vaj fytyre CBD

17 ml Vaj fytyre CBD do të bëhet shpejt një domosdoshmëri në rutinën tuaj të përditshme të bukurisë. Përmban 100 mg vaj CBD dhe ka një strukturë të lëmuar që përthithet shpejt dhe nuk ndihet i yndyrshëm. Është perfekt për trajtimin e njollave të thata të lëkurës, puçrrave dhe rrudhave. Ajo gjithashtu fshin nën sytë tuaj - ne vumë re një ndryshim të nesërmen. Pas përdorimit të një shishe të tërë, ka një ndryshim të dukshëm – të gjithë ramë dakord që lëkura duket e butë dhe rrezatuese. 

River Grooming

River Grooming është një markë skandinave që ofron produkte kujdesi të dizajnuara për njeriun modern. Marka është e fokusuar në ofrimin e produkteve funksionale por të përballueshme për kujdesin e mjekrës dhe fytyrës. Të gjitha produktet janë natyrale dhe të dizajnuara për përdorim të përditshëm. 

Vaji danez i mjekrës së pyllit

 • Vegan
 • I pasuruar me CBD
 • Moisturizing

La Vaji danez i mjekrës së pyllit është vegan, përbërës 100% natyral për kujdesin e mjekrës. E mban mjekrën të hidratuar dhe ushqen lëkurën. I frymëzuar nga Danimarka, vaji mbron lëkurën nga tharja dhe acarimi dhe qetëson kruajtjen e mjekrës. Është i aromatizuar me livando dhe agrume, të cilat janë freskuese dhe shumë të mira për përdorim të përditshëm. 

Përfitimet kryesore të kujdesit për flokët CBD

CBD është gjëja tjetër e madhe në lojën e kujdesit të flokëve. Tashmë po krijon një bujë të madhe në industrinë e bukurisë. Nga shampo CBD te kondicionerët dhe vajrat, CBD ka një sërë përfitimesh kur bëhet fjalë për kujdesin e flokëve. 

Promovon rritjen e flokeve

Vaji CBD është i pasur me vitamina, minerale dhe proteina. Këto veti stimuluan rritjen e flokëve duke i mbajtur flokët të ushqyer dhe të hidratuar. Si rezultat, flokët bëhen më të trashë dhe më të shëndetshëm. Në të njëjtën kohë, produktet CBD mund të reduktojnë ndjeshëm humbjen e flokëve dhe të përmirësojnë flokët e hollë.

Përmirëson shëndetin e kokës

Vaji CBD është i bollshëm në fosfor, kalcium, kalium, magnez dhe vitaminë E, të gjitha këto janë të shkëlqyera për skalpin e flokëve. Për më tepër, CBD ka veti anti-inflamatore që do të thotë se mund të ndihmojë me disa kushte të lëkurës së kokës si folikuliti, ekzema ose psoriasis. Për më tepër, vaji CBD balancon prodhimin natyral të sebumit, kështu që është i shkëlqyeshëm për flokët e thatë, të yndyrshëm dhe normal. 

I mban flokët me lagështi

Vaji CBD ka veti të shkëlqyera hidratuese të cilat mund të përmirësojnë gjëndrat dhe gjendjen e kokës. Në të njëjtën kohë, mund të rrisë elasticitetin, volumin dhe shkëlqimin e flokëve. Një përfitim tjetër është se ndihmon në ruajtjen e strukturës natyrale të flokëve, duke parandaluar thyerjen për shkak të humbjes së ujit. 

Produktet kryesore të kujdesit për flokët CBD për 2022

Wellphoria Bukuroshja

Wellphoria Bukuroshja është një markë me bazë në SHBA që përdor praktika të qëndrueshme si energjia elektrike me energji nga era, përdorimi i ujit dhe reduktimi i mbetjeve në procesin e prodhimit. Sipas përfaqësuesit të kompanisë, “Të gjitha produktet janë krijuar me përzierjen e tyre me bazë bimore të CBD 99% të pastër dhe vajit të farës së kërpit, linja është e pasur me lëndë ushqyese si vitaminat kryesore, mineralet dhe acidet yndyrore omega që mund të ndihmojnë në shëndetin e flokëve dhe të përmirësojnë gjendjen e kokës. që të dyja luajnë një rol të madh në rritjen e flokëve. Pjesa e mbetur prej 1% e 99% CBD e pastër është duke llogaritur mbetjet si mikrokanabinoidet, terpenet, dyllet dhe rrëshirat.

Vaj CBD për flokët dhe kokën

 • Vegan
 • Promovon ekuilibrin e kokës
 • Ofron hidratim fantastik
Wellphoria Vaj CBD për flokët dhe kokën

La Vaj CBD për flokët dhe lëkurën e kokës nga Wellphoria është krijuar me 50 ppm të CBD 99% të pastër dhe vaj të farës së kërpit. Balancon skalpin e kokës, duke dhënë kondicioner dhe shkëlqim të mrekullueshëm. Pas dy javësh përdorim të vazhdueshëm, do të vini re se flokët tuaj janë më të butë dhe më të fortë. Thyerja e flokëve u ul ndjeshëm gjatë periudhës së testimit. Mbi të gjitha, produktet kanë erë të mrekullueshme. Më pëlqeu aroma e freskët e bozhures, agrumeve, gardianisë, barbarozës dhe drurit të kedrit. 

Shampo ushqyese CBD 

 • Vegan
 • Nota aromatike tokësore dhe të freskëta
 • Promovon butësinë dhe forcën e flokëve

Frymëzuar nga notat e freskëta dhe tokësore, Shampo ushqyese CBD ka erë hyjnore. Plus, aroma zgjat për orë të tëra! Formula vegane pastron thellësisht flokët duke nxitur butësi dhe forcë. Gjithashtu, jep kondicioner të shkëlqyer, duke krijuar një skalp të ekuilibruar dhe një shkëlqim të shëndetshëm. Gjatë periudhës së testimit, kam vërejtur dallime edhe gjatë krehjes së flokëve. Ajo ishte lehtësisht e ngatërruar dhe e lëmuar. Gjithashtu më ndihmoi të largoja tharjen e flokëve dhe zbokthin. 

Kondicioner ushqyes i mbushur me CBD

 • Vegan
 • E sigurt për ngjyra
 • Promovon shkëlqimin e flokëve
Kondicioner flokësh me infuzion me CBD Wellphoria

La Kondicioner flokësh CBD e bën mirë punën. Flokët janë të shkëlqyeshëm, të butë dhe me pamje të shëndetshme. Kondicioneri është më i miri kur përdoret pas shampos për rezultate optimale. Thjesht aplikojeni në flokë të lagur dhe prisni rreth dy minuta përpara se ta shpëlani. Formula vegane mbron flokët dhe balancon lëkurën e kokës. 

Maska për trajtim intensiv CBD_Infused

 • Vegan
 • Cilësi e lëmuar
 • Erë e mahnitshme

La maskë trajtimi Është më mirë kur përdoret disa herë në javë. Maskën duhet ta aplikoni në flokë të pastër dhe të lagur. Lëreni deri në pesë minuta dhe më pas shpëlajeni. Ai plotëson shampon dhe kondicionerin, duke i lënë flokët të butë dhe të kondicionuar. I përshtatshëm për të gjitha llojet e flokëve, tani ky është produkti im i preferuar për ushqimin e flokëve. 

Vegamour

Vegamour u themelua nga Dan Hodgdon dhe modelon qasjen holistike të natyrës ndaj rritjes dhe funksionimit. Pika fillestare për markën ishte kuptueshmëria e Danit se, ashtu si fushat me bar, edhe flokët lulëzojnë kur mjedisi rrethues është i shëndetshëm. Në vitin 2019, kompania zgjeroi linjën e saj të produkteve për të përfshirë një linjë të plotë të produkteve CBD që synojnë promovimin e rritjes dhe kujdesit të shëndetshëm të flokëve. Kompania vazhdon të lulëzojë bazuar në filozofinë se askush nuk duhet të rrezikojë shëndetin e tyre për të pasur flokë të bukur. Ne kemi bërë një rishikim i plotë i markës por këtu janë pikat kryesore të produkteve të Veagmour që kemi provuar.

Shampo rimbushëse e avancuar GRO+

 • E mirë për parandalimin e rënies së flokëve
 • Përmban karmatin b-SILK të pronarit
 • Formulë e butë

E bërë me formulë unike botanike, shampo rimbushëse pastron grumbullimin e qelizave të vdekura të lëkurës, sebumit, djersës dhe papastërtive të tjera, duke përfshirë mbetjet e produktit. Për më tepër, CBD depërton nën sipërfaqen e kokës dhe punon për të qetësuar irritimin, për të nxitur rritjen e flokëve dhe për të energjizuar folikulat. Për më tepër, shampoja pengon efektet e hormonit DHT, i cili është përgjegjës për rënien e flokëve.  

Serum i avancuar për detoksifikimin e kokës GRO+

 • Formulë pronësore me PCA zinku dhe mëndafshi vegan 
 • E sigurt për ngjyra
 • Rifreskon dhe ushqen flokun

La serum detoksifikues trajton lëkurën e kokës dhe punon për të optimizuar mikrobiomën e lëkurës. E pasuruar me CBD me spektër të plotë, formula me PCA të zinkut dhe mëndafshi vegan eliminon bakteret potencialisht të dëmshme dhe papastërtitë e tjera që mund të bllokojnë poret duke qetësuar skalpin e kokës. Përveç kësaj, serumi siguron një shtresë mbrojtëse kundër ndotësve të mjedisit. Në të njëjtën kohë, kjo shtresë mbrojtëse siguron që lagështia të bllokohet. 

Kondicioner rimbushës i avancuar GRO+

 • Mbron flokët nga nxehtësia 
 • Lehtëson krehjen
 • Cilësi e trashë

La balsam për flokët është ndryshe nga çdo tjetër që mund të keni përdorur deri më tani. Tekstura e saj është e trashë, por ndihet shumë e lehtë dhe e mëndafshtë. Përveç kësaj, kondicioneri pretendon se ofron mbrojtje afatgjatë nga dëmtimi i mjedisit, stilimi i nxehtësisë dhe madje edhe krehja. 

Kërp me rreth të plotë 

Kërp me rreth të plotë është anëtar i Federatës së Kërpit të Irlandës, Full Circle. Gama e produkteve të kompanisë është e testuar në laborator nga palët e treta dhe e çertifikuar ISO90001. Produktet e firmës së kompanisë janë pikat e vajit CBD me spektër të plotë të cilat “janë prodhuar duke përdorur vetëm kërpin premium të cilësisë më të lartë. Një gamë e gjerë kanabinoidësh, CBDa, terpene dhe përbërës të tjerë të dobishëm të kërpit ruhen dhe shpërndahen”.  

Vaj CBD për flokët dhe kokën

 • E pasuruar me vajin e farës së ricinit dhe ekstraktin e luleve të kalendulës 
 • 1,000 mg CBD me spektër të plotë
 • Vegan  

La Vaj CBD për flokët dhe kokën është e bollshme në barishte dhe vajra. I formuluar me vaj ricini, vaj luledielli, jojoba, rozmarinë dhe livando, vaji është i shkëlqyeshëm për të ulur zbokthin dhe për të ushqyer flokët. Ju duhet të masazhoni disa pika vaji në lëkurën e kokës dhe do të vini re shenjat e para të përmirësimit brenda dy javësh. Vaji është i shkëlqyeshëm për parandalimin e rënies së flokëve dhe nxit rritjen e flokëve.

Kreditet

Dëshirojmë të falënderojmë kontribuesit e mëposhtëm që na kanë ndihmuar për të shkruar këtë artikull:

Platforma e Përputhjes së Investimeve SmartMoneyMatch

MS, Universiteti i Tartu
Specialisti i gjumit

Duke shfrytëzuar përvojën e fituar akademike dhe profesionale, këshilloj pacientët me ankesa të ndryshme për shëndetin mendor - humor depresiv, nervozizëm, mungesë energjie dhe interesi, çrregullime të gjumit, sulme paniku, mendime dhe ankthe obsesive, vështirësi në përqendrim dhe stres. Në kohën time të lirë, më pëlqen të pikturoj dhe të bëj shëtitje të gjata në plazh. Një nga obsesionet e mia të fundit është sudoku - një aktivitet i mrekullueshëm për të qetësuar një mendje të shqetësuar.

Më të fundit nga CBD