Fishekët CBD

Vapat më të mira CBD dhe shtamet e luleve

Vapat CBD janë një mënyrë e përshtatshme dhe diskrete për të konsumuar CBD. Të disponueshme në shije të shumta, lëngjet e vapës mund të bëjnë një ndryshim të vërtetë në përvojën tuaj të përgjithshme me CBD. Vaping-u pëlqehet nga fillestarët dhe veteranët e CBD, falë natyrës së tij me veprim të shpejtë. Më poshtë, ne po u përgjigjemi pyetjeve të nxehta në lidhje me avulluesit e vajit të kanabisit dhe ofrojmë një përmbledhje të fishekëve më të mirë CBD që duhet të provoni tani. 

Përfitimet kryesore të Vaping CBD

Le të fillojmë duke ndarë atë që i dallon vapat CBD nga produktet e tjera CBD. Pastaj, këtu janë përfitimet kryesore që do t'ju bëjnë të rishikoni rutinën tuaj CBD. 

Vapat CBD janë të lehta për t'u përdorur

Përfitimi kryesor i stilolapsave më të mirë CBD vape është lehtësia e përdorimit. Lëngu është tashmë i formuluar dhe përmban një përqendrim specifik CBD. Ju duhet të vendosni se sa shpesh dhe për sa kohë dëshironi të avulloni. Edhe fillestarët e marrin atë shpejt. 

CBD Vapes janë të përshtatshëm dhe të denjë

Vapat CBD janë shumë të përshtatshme. Ju duhet një pajisje avullimi dhe një lëng avulli CBD sipas zgjedhjes suaj. Stilolapsat CBD vape janë të përshtatshme për t'u mbajtur dhe përdorur pothuajse në çdo situatë, kudo. Plus, është shumë diskrete – askush nuk duhet ta dijë që po pini CBD nëse nuk e dëshironi. 

CBD Vapes janë një larmi e gjerë shijesh

Lëngjet e avullit CBD janë krijuar për të përmirësuar përvojën e përgjithshme. Me shije që variojnë nga të ëmbla deri në fruta, ka një opsion për të gjithë. Kjo është veçanërisht e rëndësishme për njerëzit që e shohin shijen e ushqimeve dhe tinkturave CBD. 

CBD Vapes janë me veprim të shpejtë 

Kur merrni CBD në formën e mishrat dhe ushqimet, trupi përdor vetëm 4% pasi mëlçia shpërbën pjesën më të madhe të saj. Nga ana tjetër, kur avulloni CBD, ajo shkon direkt në mushkëri dhe kalon në gjak pa u zbërthyer. Si rezultat, trupi thith 56% të CBD, duke i bërë vapat CBD mënyrën më të shpejtë dhe më efektive për të marrë CBD. 

Çfarë është CBD Vape Oil?

Vaji ose lëngu i avullit CBD përmban kanabidiol - përbërësi kimik që gjendet në bimët e kërpit. Pavarësisht nga emri, në fakt nuk përmban vaj. Në vend të kësaj, lëngu elektronik është krijuar posaçërisht për t'u përdorur me një pajisje të përputhshme të cigareve elektronike dhe për të thithur. Ne anen tjeter, Vajra CBD nuk janë të destinuara për t'u thithur, por për t'u gëlltitur.

Çfarë është Lulja CBD?

E ardhur nga Cannabis Sativa, lulja CBD është një nga mënyrat më të pastra për të shijuar kanabinoidin popullor. Shumë njerëz zgjedhin të tymosin llojin e luleve CBD si duhani i zakonshëm. Ekzistojnë opsione Indica, Sativa dhe hibride. Lloji Indica është i njohur për ofrimin e efekteve më relaksuese, dhe shtamet Sativa përdoren kryesisht për vetitë e tyre energjike. Llojet hibride ofrojnë efekte të balancuara. Përveç pirjes së duhanit dhe avullimit, lulja CBD mund t'u shtohet edhe ushqimeve. 

A do të më ngritë Vaping CBD?

Ashtu si çdo produkt tjetër CBD, avujt CBD nuk do t'ju shqetësojnë pasi përmbajnë kanabidiol, një substancë jo psikoaktive. Sidoqoftë, avullimi i CBD mund t'ju ndihmojë të ndiheni më të relaksuar dhe të menaxhoni simptomat e ankthit pa siguruar gjendjen e euforisë ose THC "të lartë". Sigurisht, është e rëndësishme të blini stilolapsa vape me vaj kërpi nga shitës cilësorë. 

Sa CBD duhet të vape?

Kur bëhet fjalë për avullimin e CBD, nuk ka një qasje të vetme që i përshtatet të gjithëve. Varet nga gjatësia, pesha e individit dhe efekti që dëshironi të arrini. Mbani në mend se lëngu i avullit CBD hyn në trup më shpejt për shkak të thithjes dhe jep rezultate shumë shpejt. Ashtu si me të gjitha produktet e tjera CBD, është më mirë të filloni pak dhe të rrisni dozën gradualisht. Për shembull, filloni të merrni disa fryrje 2-3 herë në ditë dhe më pas rriteni gradualisht. 

Çfarë bën CBD Vape Oil?

Sistemi Endokannabinoid (ECS) është një sistem sinjalizimi qelizor që ndihmon në ruajtjen e ekuilibrit biologjik, duke lejuar trupin të funksionojë siç duhet. ESC ndihmon në rregullimin e gjërave thelbësore si funksioni imunitar, disponimi, gjumi dhe kujtesa, për të përmendur disa. Kur përdorni një vape CBD, kanabinoidet hyjnë në trup dhe veprojnë si një nxitës për ESC. Si rezultat, do të ndiheni të relaksuar, më të ekuilibruar dhe të fokusuar. Për më tepër, ju mund të trajtoni në mënyrë efektive dhimbjet kronike dhe të rregulloni ciklin tuaj të gjumit. 

Si ju bën të ndiheni CBD Vape?

Efektet e avullimit të CBD ndryshojnë nga personi në person. Është e rëndësishme të theksohet se nuk do të shkaktojë një ndjenjë "të lartë". Vapat CBD janë ose pa THC ose përmbajnë më pak se sasia ligjore prej 0.3%. Përfitimet e përgjithshme të CBD janë ndjesia e relaksimit, lehtësimi i dhimbjes, fokusi më i madh dhe simptomat më pak të theksuara të ankthit. 

Si të pastroni fishekët e vajit CBD?

Për të filluar përdorimin e një fisheku CBD, do t'ju duhet ta karikoni me një bateri vape. Shumica e baterive kanë një dritë që ju lejon të dini kur fisheku është plotësisht i ngarkuar. Pastaj, duhet të aktivizoni fishekun. Disa aktivizohen duke shtypur një buton ose duke filluar të thithin. Sa më gjatë ta mbani brenda, aq më ndikues do të bëhet avulli. Mbajeni për rreth 3-5 sekonda përpara se të nxirrni. 

Sa goditje ka në një fishek vaji CBD?

Sa goditje do të ketë fisheku juaj i avullit CBD varet nga disa faktorë. Një prej tyre është fuqia e baterisë tuaj. Nëse tundni një bateri me fuqi të lartë, mund të duhet të karikohet më shpesh, duke ulur kështu jetëgjatësinë e fishekut. Një faktor tjetër është viskoziteti i vajit. Sa më i dendur të jetë vaji, aq më shpejt do të digjet, që do të thotë se do të përdoret më shumë vaj në çdo goditje. Për më tepër, nëse stilolapsi CBD vape vendoset në një temperaturë më të lartë, ju do ta shpenzoni fishekun gram më shpejt. 

Sa kohë zgjasin fishekët CBD?

Avulluesit e vajit të kanabisit prej ½ gram (500 mg) kanë midis 75 dhe 150 fryrje. Karroca do të zgjasë nga tre deri në pesë ditë për inhalatorët e lehtë që marrin rreth 30 fryrje në ditë. Nga ana tjetër, një person mesatar merr rreth 150-300 fryrje nga 1 gram (1,000 mg) avuj CBD. Nëse merrni 30 fryrje në ditë, karroca do të zgjasë nga pesë deri në dhjetë ditë. 

Vapat më të mira CBD dhe varietetet e luleve për vitin 2021

Ne përpiluam një listë gjithëpërfshirëse të produkteve më të mira të avullimit CBD. Ne morëm parasysh fuqinë, shijen dhe efektet që ofron çdo produkt. Plus, ne rishikuam kompanitë për t'u siguruar që ato janë transparente në lidhje me praktikat e tyre dhe testojnë produktet në objektet e palëve të treta.  

Nu-x CBD

Nu-x shoqërohet në një mision për të vendosur standardin për pastërtinë dhe qëndrueshmërinë duke ofruar produkte CBD me cilësi të lartë. Marka ka një linjë produktesh të gjithanshme të shkëlqyera për adhuruesit e CBD. Përveç garancisë së cilësisë së lartë, Nu-x ofron çmime shumë të arsyeshme.  

Stilolaps i disponueshëm Nu-x CBD Vape — Sedona

Nu-x Sedona
Nu-x Stilolaps i disponueshëm Sedona
 • Shije e mahnitshme
 • Dozimi i personalizuar
 • Efikas 
 • Dizajn i bukur

150 mg Stilolaps njëpërdorimëshe Sedona ka një aromë unike: një përzierje e pishës, djathit dhe agrumeve. Kombinimi i ngjan pak qumështit me limon dhe është i mahnitshëm. Stilolapsi ka 200 fryrje dhe, me 14.99 dollarë, është gjithashtu mjaft i përballueshëm. Pas disa fryrjesh, do të jeni në gjendje të ndjeni relaksimin që rrjedh nëpër trupin tuaj. Dizajni është mjaft i thjeshtë dhe siguron transportueshmëri të shkëlqyer. Nëse jeni një përdorues i zjarrtë, stilolapsi CBD ka të ngjarë t'ju zgjasë për rreth dy ose tre ditë. 

Stilolaps i disponueshëm Nu-x CBD Vape — Oceana

Nu-x Oqeani
Nu-X Stilolaps i disponueshëm Oceana
 • Shije e madhe
 • Dizajn i thjeshtë
 • Funksionim automatik i përgjegjshëm
 • Goditje qetësuese

Një kombinim qetësues i drurit, pishës dhe nuancave të boronicës Oceana stilolapsi i disponueshëm ka një aromë të plotë të trupit, duke siguruar një përvojë relaksuese. Me 150 mg CBD me spektër të plotë, stilolapsi ka 200 fryrje të cilat janë të mjaftueshme për t'ju marrë për dy ose tre ditë. Portativ dhe i thjeshtë për t'u përdorur, stilolapsi njëpërdorimshëm vape nga Nu-x do të bëhet i preferuari juaj. 

CBD Vape Pre-Rolls – OGK (1g) & Jupiter

Nu-X Para-Roll
Nu-x 3 Lule OGJ Jupiteri
 • E disponueshme në katër lloje
 • 1 gram kërp për para-roll
 • Shije e plotë

Kur bëhet fjalë për pre-rollet e Nu-x, mund të prisni shije të plotë dhe hite të sofistikuara. E përkryer për përdorim gjatë ditës, para-rrotullimet do t'ju bëjnë më të qetë, më të relaksuar dhe më vigjilentë. Provova dhe testova dy opsione shije - 3 lule OGK Jupiteri. Lulja OGK ka një aromë mbizotëruese të Sativës e shoqëruar me profile lulesh, frutash dhe lulesh. Nga ana tjetër, Jupiteri ka tone më të rënda tokësore me nuanca limoni, duke ofruar një nivel të lartë relaksi dhe kënaqësie. 

Inhalator i kafeinës CBD

Inhalator i kafeinës Nu-X
Nu-x Inhalator i kafeinës CBD
 • Shije e mahnitshme
 • Lehtë për t'u përdorur
 • Përforcues i fuqishëm i humorit

Sipas faqes së internetit të Nu-x, dhjetë puffs të inhalator i kafeinës përmbajnë kafeinë sa 20 filxhanë kafeje. Ndërsa mund të mos jetë aq efektiv sa një filxhan kafeje, inhalatori sjell energji dhe nxitje të humorit. Rekomandohet që të merrni maksimumi 10 fryrje në orë dhe mos e kaloni një inhalator në ditë. I përshtatshëm dhe miqësor ndaj veganëve, inhalatori përmban 200 goditje të buta. Me aromë si kafe, çdo hit ka një aromë të pasur. Kombinimi i fuqishëm i kafeinës dhe vitaminës B12 promovon shëndetin e nervave dhe qelizave të gjakut. Ndihmon gjithashtu për të shmangur lodhjen e ngadaltë që vjen pas konsumimit të tepërt të kafeinës. 

JustCBD

JustCBD u formua në 2017 për t'u ofruar konsumatorëve produkte CBD organike dhe me cilësi të lartë që synojnë të përfitojnë sa më shumë nga përfitimet e fuqishme të CBD. Kompania përdor kërpin e rritur në SHBA dhe shkon përtej dhe përtej për të ofruar transparencë të plotë në lidhje me procesin dhe partnerët e saj. Në një kohë të shkurtër, JustCBD ka fituar një reputacion fantastik dhe ka publikuar në revista të shquara shëndetësore si LAWeekly dhe 303 Magazines. 

1000 mg CBD Vape Fisheku Dritat Veriore

Fishekët JustCBD
JustCBD Fisheku CBD i Dritave Veriore
 • Efekte relaksuese
 • 1,000 mg kanabinoid
 • Aromë e ëmbël dhe pikante

Fishekët e JustCBD vijnë në një paketë tërheqëse me një majë prej druri. Ena plastike është e aprovuar e papërshkueshme nga ajri, duke siguruar që fisheku të mos humbasë aromën e tij. Të Fisheku i Dritave Veriore krenohet me nota të ëmbla dhe pikante me nuanca lulesh të bëra nga terpene me bazë bimore dhe CBD. Ndjeva një relaksim të menjëhershëm dhe kuptova se mendoj më së miri kur bëj disa fryrje pas një dite të vështirë pune. Gjithashtu më mbajti vigjilent dhe më të fokusuar. Goditjet janë të lëmuara dhe ndjehen të buta në fyt.  

1000 mg CBD Vape Fisheku me naftë të thartë

Fishekët JustCBD
JustCBD Fisheku i thartë me naftë CBD
 • Efektet energjike
 • Aroma e ngjashme me naftën
 • 1,000 mg kanabinoid

La Fisheku i thartë Diesel ka të njëjtat përbërës si North Lights, por ka një aromë të ngjashme me naftën dhe nota agrume. Nuk është për të gjithë, por aroma më duket e këndshme. Përjetova një nxitje dhe ngritje të lehtë energjie që më zgjati për disa orë. Në një rast, e kapërceva ankthin tim social në një ngjarje dhe madje u ndjeva më i gëzuar. 

1000 mg Pineapple Express CBD Vape Fisheku

 • Aroma ekzotike
 • 1,000 mg kanabinoid
 • E shkëlqyeshme për një nxitje të energjisë

La Karrocë vape CBD Pineapple Expressrbuzë jep një aromë ekzotike të ananasit të freskët dhe një nuancë mango. Ka vërtet shije si vera, por është e përkryer për ta përdorur gjatë gjithë vitit. Puffs japin një trup të pasur dhe shije të plotë, por janë shumë të buta në fyt. Është një mjet i fuqishëm për të siguruar energji dhe ngritje, por edhe për t'ju bërë vigjilentë dhe të fokusuar. 

Kërpi Metolius

Kërpi Metolius është një kompani e përkushtuar për të transformuar shëndetin e njerëzve dhe planetin. Kërpi kultivohet në mënyrë organike në Bend, Oregon. Për më tepër, ekipi përdor praktika të qëndrueshme bujqësore për t'u rikthyer në tokë. Në faqen e tyre të internetit, ekipi zbulon se "pavarësisht nëse është duke përdorur mollëkuqe në vend të pesticideve për kontrollin e dëmtuesve, rinovimin e tokës me mbjelljen e bimëve mbuluese ose përdorimin e teknikave të ruajtjes së ujit, ne jemi të përkushtuar të forcojmë shëndetin e komunitetit tonë dhe të sekuestrojmë karbonin për një të ardhme më të pastër, më të ndritshme dhe më të shëndetshme.". 

River Logs CBD & CBG Kanagarët e kërpit

 • Profili i kanabinoidit Robus
 • 100% organike
 • Ndjenja e gjatë e relaksimit

Kërpi revolucionar Regjistrat e lumit janë puroja e parë e përmirësuar premium e kërpit në treg. Bërë me 100% CBD organike dhe lule CBG, rrotullat janë mbështjellë me dorë në një gjethe palme e cila është gjithashtu organike. Ai përmban distilat CBD, kief CBG dhe një izolim CBD. Kjo ishte hera ime e parë për të provoni një listë CBD me një profil kaq të mahnitshëm dhe të fortë. 

Ekstraktet e Laboratorëve

Ekstraktet e Laboratorëve është një kompani CBD në pronësi veterane që buronte nga interesi i pronarit në përdorimin mjekësor të kanabisit. Kompania krenohet me ofrimin e produkteve CBD me cilësi më të lartë me çmimin më të ulët nga prodhimi i brendshëm. 

Depozita e ekstraktit të karameleve Martian CBD Vape

Ekstrakt Labs Tank
Ekstraktet e Laboratorëve Depozita e Ekstraktit
 • 500 mg kanabinoidë
 • Nuk mbushëse
 • Shije e madhe

Duke pasur distilim me spektër të plotë CBD dhe terpene, Depozita e Ekstraktit është një nga produktet më natyrale CBD vape në treg. Ai përmban 500 mg CBD, CBG dhe CBT. Depozitat që nuk rimbushen përshtaten me bateri me 510 fije dhe aktivizohen me një tërheqje shumë të përshtatshme. Depozita përmban 100 goditje dhe, nëse matet për çdo goditje, secili ka 5 mg kanabinoidë. Shija është bimore dhe e pasur, ku notat më të theksuara janë ajo e eukaliptit.

Botanikët e lumit të gjelbër

Botanikët e lumit të gjelbër është një fermë butiku i drejtuar nga familja me qendër në Asheville, NC. Kompania ishte kompania e parë e kërpit para Krishtit që mori një vulë organike USDA, e njohur për produktet e saj organike CBD. te kompanise "Misioni është të ofrojë produkte kërpi të qëndrueshme, me burim etik me spektër të plotë."

Cherry Mom CBD Vape Pre-roll

Gjelbër River Botanicals Para-Roll
Botanikët e lumit të gjelbër Mami qershi
 • Shije vishnje
 • Shtamja Indica
 • Karakteristikat relaksuese

E rritur në mënyrë organike, Qershia mom lule kërpi ka tendosje dominuese Indica. Ka erë si kokrra të kuqe me nuanca lulesh. Shija është e pasur dhe vjen rreth sythave. Kur e avulloni, Cherry Mom ju ndihmon të arrini një ndjenjë të relaksuar dhe euforike, të ndiheni të qetë gjatë ditës dhe të relaksoheni në mbrëmje. 

amforave

amforave është një markë shëndetësore britanike me produkte CBD premium që janë tërësisht natyrale dhe pa THC. Të krijuara për të ndihmuar stresin, gjumin, dhimbjet dhe produktivitetin, kompletet e avullit synojnë të ndihmojnë konsumatorët të arrijnë qëllimet e tyre të shëndetit duke shfrytëzuar fuqinë e kërpit. 

Fisheku i stilolapsit Amfora Inspire CBD Vape

 • 20% e CBD
 • Tonet e jargavanit dhe agrumeve
 • Shije intensive

La Inspire karrocë vape nga Amphora përmban 20% distilim CBD nga kërpi organik. Karroca ka një shije fantastike e cila është një kombinim i fuqishëm i toneve të jargavanit dhe agrumeve. Shija është intensive dhe ofron një përvojë të kënaqshme. Shija është e qetë dhe e lehtë në shije. Plus, nuk ka një shije të pakëndshme si disa nga karrocat CBD që kam provuar në të kaluarën. 

Fisheku Peace CBD Vape Pen

 • Promovon qetësinë
 • Shije e këndshme
 • E lëmuar në shije

La Karroca e paqes ju ndihmon të largoni stresin dhe të arrini qetësi. I përshkruar si një "përqafim i një përqafimi të ngrohtë", vapa ka një shije të këndshme me nota piper, grejpfrut dhe dru. Edhe pse është tepër e lëmuar në shije dhe aspak e ashpër në fyt, nuk jam adhuruesi më i madh i shijes së tij. Që ka thënë, Unë jam një tifoz masiv të efekteve që jep. 

Rregulloni fishekun e stilolapsit CBD Vape

 • Relaksim i menjëhershëm
 • E shkëlqyeshme për lehtësimin e dhimbjeve
 • Shije bimore

La Fisheku i korrigjuar është formuluar për të "qetësuar dhe riparuar". Isha shumë kurioz të zbuloja nëse karroca do t'i përmbushte pritshmëritë e mia. Fillova ta përdor çdo ditë gjatë dy javëve para dhe pas stërvitjes sime. Pas përdorimit të vazhdueshëm, mund të them se vapa është një plotësues i shkëlqyer i regjimit tim të rikuperimit pas stërvitjes. Ai jep një ndjenjë relaksimi pothuajse të menjëhershëm dhe ndihmon në lehtësimin e dhimbjeve dhe dhimbjeve të muskujve.

Jane e thjeshtë

Jane e thjeshtë u themelua për t'i bërë produktet premium të luleve CBD më të përballueshme dhe të arritshme për të gjithë. Produktet kryesore të markës janë cigaret dhe nyjet CBD dhe njihen gjerësisht si vendi më i mirë për të marrë produkte CBD të tymosur. Ajo që vërtet e dallon Plain Jane është se kjo është marka e parë që prezanton cigaren CBD me erë të ulët. Kompania përdor një kuti me ujë për të hequr erën e kanabisit dhe aromën që vjen nga letra e cigares. 

Rrotulla paraprake me kërp me shije të plotë Jane të filtruar

 • Shije bimore
 • Pas-shije e shkëlqyer
 • 8% CBD

La Roleta kërpi të filtruar me shije të plotë nga Plain Jane vijnë në shtamin Elektra i cili është një kombinim i shtameve të kërpit Resin Berry dhe ACDC. Shija është e mahnitshme me nota bimore dhe një majë piper dhe pishe. Kur pini duhan, këto para-rolla do të lëshojnë një aromë të mahnitshme që mbetet në qiellzën tuaj. Para-rollat ​​janë pa duhan dhe nikotinë dhe nuk përmbajnë aditivë. Çdo para-roll përmban rreth 72 mg CBD. Materiali i kërpit është bërë nga 8% CBD. 

Prerje CBD me shije të plotë Jane

 • Efektet stimuluese
 • Paketa e lehtë për t'u përdorur
 • 14.68% e kanabinoideve

Full Flavor Plain Jane Trim është gati për t'u përdorur dhe plot shije, duke garantuar një përvojë të fortë. Efektet janë lehtësisht stimuluese dhe butësisht terapeutike. Veshja vjen në një qese të lehtë për t'u përdorur, të mbyllur me vakum me detaje laboratorike mbi të. Është perfekt për të bërë rrotulla para, prerja përmban të gjitha përfitimet e Plain Jane's sytha premium

FisetTokes

TribeTokes u themelua nga Degelis Tufts Pilla. Degelis filloi të mendonte për prodhimin e avujve të pastër CBD pasi nuk mund të gjente ato që nuk irritonin sistemin e saj të frymëmarrjes. Ajo vazhdoi të punojë me fermerë, kimistë dhe nxjerrës derisa krijoi një formulë krejtësisht natyrale, të pronarit të vajit të avullit. Marka u bë e njohur në vitin 2019 kur dyqanet e njohura filluan të përfshijnë TribeTokes në listat e kompanive që ofrojnë produkte të pastër vapa pa kimikate të dëmshme. 

Stilolaps i disponueshëm TribeTokes Vape

 • Pamje me stil
 • E para-karikuar 
 • 75% kanabinoidë dhe 10% terpene

E përkryer për përdorim në lëvizje, stilolaps njëpërdorimësh nga TribeTokes është padyshim stilolapsi më i lehtë për t'u përdorur Unë kam provuar ndonjëherë. Është gati për ta përdorur sapo ta nxirrni jashtë kutisë. Ju nuk keni nevojë të shtypni as një buton - ai aktivizohet duke thithur! Plus, vjen i para-karikuar! 


Ekspert i shëndetit mendor
MS, Universiteti i Letonisë

Jam thellësisht i bindur se çdo pacient ka nevojë për një qasje unike, individuale. Prandaj, në punën time përdor metoda të ndryshme psikoterapie. Gjatë studimeve të mia, zbulova një interes të thellë për njerëzit në tërësi dhe besimin në pandashmërinë e mendjes dhe trupit, dhe rëndësinë e shëndetit emocional në shëndetin fizik. Në kohën time të lirë, më pëlqen të lexoj (një adhurues i madh i trilerëve) dhe të shkoj në ecje.

Më të fundit nga CBD