Rroba banje me zbritje për femra - duke blerë për modë apo për funksion?

Rroba banje me zbritje për femra – duke blerë për modë apo për funksion?

Nëse jeni duke blerë rroba banje me zbritje për femra, pyesni veten se çfarë po kërkoni më shumë në kostum. A do ta përdorni për sporte ujore të rastësishme, të shtrirë në plazh apo përdorim të përditshëm? Njohja nëse jeni duke blerë për modë apo për funksion do t'ju ndihmojë të gjeni rrobat më të mira të banjës për femra me zbritje.

Nëse ju jeni një bukë plazhi dhe hidheni në ujë herë pas here për t'u freskuar në një ditë të nxehtë, mos u shqetësoni aq shumë për ndërtimin e fortë të rrobave të banjës. Ju mund të përballoni të blini një kostum të lezetshëm dhe të lirë nëse nuk pritet të përballojë shumë shtrirje, tërheqje dhe tërheqje. Rrobat e banjës për femra me zbritje ofrojnë çmime konkurruese që nuk i kushtojnë shumë stil. Ju mund të keni vështrimin më të fundit në një pjesë të kostos.

Nëse jeni në kërkim të modës mbi funksionin, shikoni nëpër revistat e rrobave të banjës për prerjet, gjatësitë dhe përshtatjet më të fundit në rroba banje të stilistëve. Vini re se çfarë ju pëlqen dhe çfarë nuk ju pëlqen, por mos i bazoni vendimet në modat e teadave. Merrni ato imazhe mendore me vete në kërkimin tuaj për rroba banje të stilistëve të grave. Ju do të dini se çfarë është në stil dhe do të jeni në gjendje të zgjidhni të preferuarin tuaj me besim.

Blerja e rrobave të banjës – Çfarë duhet të kërkoni në mënyrën e funksionimit
Nëse jeni një notar i përkushtuar në xhiro, në gjimnastikë në ujë, ose jeni në ski në ujë çdo mundësi që keni, mund të përfitoni nga çmimet konkurruese të rrobave të banjës të lira, por do të dëshironi të merrni parasysh disa gjëra përpara se të filloni të tërhiqni. përshtatet nga rafti dhe vendosja e tyre në karrocën e blerjeve.

Për një, sa veshje prisni të dilni nga kostumi juaj i notit. Nëse supozohet të zgjasë gjithë verën, merrni parasysh këtë. Ndoshta do të dëshironi të shpenzoni pak më shumë. Nëse jeni në xhiro noti në pishinë për ushtrime çdo mëngjes dhe mbrëmje, me siguri do të keni një konsum të mirë duke blerë disa malota, plus do të keni lehtësinë që të mos laheni disa herë në ditë së bashku me aftësinë për të jepini vetes një ndryshim të ngjyrës ose stilit. Thjesht dini se çfarë dëshironi nga blerja e rrobave të banjës me zbritje.

Dy, në çfarë lloj uji do të jeni? Uji i klorur nga një pishinë do të ketë efekte të ndryshme në pëlhurë sesa uji i një liqeni, lumi ose oqeani. Klori dhe kripa ndikojnë në ngjyrën, por gjithashtu mund të ndikojnë te fijet, qepjet dhe fijet e pëlhurës. Planifikoni të blini disa kostume noti nëse jeni të vështirë për to. Lajmi i mirë është se disa rroba banje janë mjaft të lira për të përballuar disa çdo sezon.

Tre, aktiviteti juaj duhet të diktojë stilin e kostumit të notit që blini. Nëse jeni një zhytës, një bikini ndoshta nuk do të ishte zgjidhja më e mirë, më praktike për një kostum praktik. Po kështu, nëse jeni një adhurues i diellit, linjat e nxirjes nga një kostum i zhveshur ose tank/skorti ndoshta nuk do t'ju bëjnë të lumtur. Nëse po mendoni të blini rroba banje me zbritje, me siguri po shpresoni të kurseni pak para. Nuk është një kursim i mirë nëse nuk jeni të kënaqur me atë që keni blerë.

Pra, nëse jeni duke blerë rroba banje femrash me zbritje duke shpresuar të ngarkoheni me disa kostume në modë ose disa funksionale, duke ditur se çfarë prisni nga blerja juaj do të garantojë që ju jeni një konsumator i kënaqur. Dije se cilat janë stilet e reja dhe cilat stile do të ndihesh rehat duke veshur. Ndërsa shqyrtoni arsyen tuaj për blerjen e rrobave të banjës për femra me zbritje, do të armatoseni veten për të bërë blerje të arsimuara – lloji i blerjes për të cilën nuk do të pendoheni nesër ose tre javë më vonë.

Nutricionist. Universiteti Bluffton, MS

Në botën e sotme, mënyrat e të ngrënit dhe ushtrimeve të njerëzve kanë ndryshuar, dhe shpesh është mënyra e jetesës që është shkaku i shumë sëmundjeve të lidhura me dietën. Unë besoj se secili prej nesh është unik - ajo që funksionon për një nuk i ndihmon tjetrin. Për më tepër, mund të jetë edhe e dëmshme. Më intereson psikologjia e ushqimit, e cila studion marrëdhëniet e një personi me trupin dhe ushqimin, shpjegon zgjedhjet dhe dëshirat tona për produkte specifike, vështirësinë e mbajtjes së peshës trupore optimale, si dhe ndikimin e faktorëve të ndryshëm të brendshëm dhe të jashtëm në oreksin. Unë jam gjithashtu një koleksionist i zjarrtë i makinave të vjetra dhe aktualisht, jam duke punuar në Mercedesin tim W1993 të vitit 124. Ju mund të keni hasur në artikuj në të cilët jam paraqitur, për shembull, në Cosmopolitan, Elle, Grazia, Women's Health, The Guardian dhe të tjerë.

Më të rejat nga Lifestyle

RREGULLIMI I POZITEVE SEKSI

Pegging është relativisht më pak e zakonshme në skenën e seksit të të rriturve, por megjithatë ka fituar tërheqje. Dhe