CBD Gummies për dhimbje dhe ankth rishikuar në vitin 2022 nga Dr. Laura Geigaite

Nëse rregullisht e gjeni veten duke vuajtur nga dhimbja ose ankthi, atëherë mishrat CBD mund të jenë rruga përpara për ju. CBD dihet se ju ndihmon të ndiheni më të relaksuar dhe të qetë, si dhe ndihmon në menaxhimin e dhimbjes. Ai funksionon duke ndërvepruar me sistemin tuaj endokannabinoid, i cili thuhet se rregullon disponimin tuaj dhe funksionin e gjumit, si dhe shumë gjëra të tjera.

As Gamçakëzat CBD janë rritur në popullaritet gjatë viteve të fundit, mund të jetë e vështirë të dihet se cilat të zgjidhni. Për fat të mirë ne kemi Dr. Laura Geigaite për t'ju ndihmuar të merrni atë vendim.

JustCBD Rainbow Ribbons CBD Gummies

Këto çamçakëz të mbushur me kërp pa xhelatinë nga JustCBD jo vetëm që duken të shkëlqyera, por janë edhe tepër të shijshëm. Ata janë padyshim një nga mishrat e mi të preferuar CBD. Çdo çamçakëz përmban afërsisht 13 mg CBD, e cila është e përkryer për të lehtësuar çdo dhimbje ose ankth që mund të ndjeni. Sigurisht që vura re se ndihesha më pak i shqetësuar pas gëlltitjes së këtyre mishrave të veçanta. I gjeta ato veçanërisht të dobishme për të më bërë të ndihem më i lidhur pas një dite plot tension në punë.

Shiritat Rainbow përmbajnë një shumëllojshmëri shijesh të ndryshme duke përfshirë Tutti Frutti, Mjedër blu, Luleshtrydhe dhe Mollë jeshile. Më dukej se kjo ishte një përzierje vërtet e këndshme e shijeve dhe gjithmonë prisja me padurim të merrja dozën time ditore. 

Të gjitha produktet JustCBD janë bërë duke përdorur përbërësit më të mirë të kërpit të izoluar nga CBD nga kërpi me burim dhe të prodhuar në fermat organike të kërpit të vendosura në SHBA. Si dhe Rainbow Ribbons ka gjithashtu një larmi të madhe shijesh të tjera duke përfshirë Ariu i thartë, Fytyrë e lumtur, Unaza shalqi dhe shumë të tjera!  

BLINI RIBBONS RAINBOW CBD GUMMIES ONLINE NË DYQANIN E JUST CBD (40% ZBRITJE)

Të dielën Scaries Gummies For Chillin'

E diela Scaries Gummies for Chillin' janë formuluar për të ndihmuar në kohën tuaj të pushimit dhe relaksimit. I ruajta këto çamçakëz për momente kur ndihesha veçanërisht i stresuar ose i mbingarkuar dhe ndjeva se më ndihmonin të ndihesha më i qetë dhe i relaksuar. Në vend të një pilule për ftohje, ata janë një çamçakëz e ftohtë!   

Çdo çamçakëz përmban 10 mg CBD me spektër të gjerë dhe ka 20 çamçakëz për shishe. Kompania rekomandon marrjen e 1 ose 2 gomçakëz në ditë. Meqenëse trupi im është i njohur me CBD, unë zgjodha 2 gome në ditë. Më jep një dozë ditore prej 20 mg CBD. Ndjeva se kjo ishte shuma perfekte për mua. Unë rekomandoj t'i merrni këto gome në mëngjes nëse dëshironi të ndiheni më të përqendruar dhe më të fokusuar gjatë ditës dhe natës për t'ju ndihmuar të bëni një gjumë të mirë. 

Këto çamçakëz të veçantë CBD kanë shtuar vitaminë D3 dhe B12 për t'i dhënë shëndetit tuaj mendor dhe fizik një nxitje shtesë. Ju mund të blini 1, 2 ose 3 shishe në të njëjtën kohë ose me një blerje një herë ose mund të abonoheni për të kursyer para. 

BLINI GUMMIES SCARIES TË DIELËS PËR CHILLIN' ONLINE NË DYQANIN OLIO LUSSO CBD (50% ULJE)

Gummies FOCL Premium CBD

Këto gome CBD premium nga FOCL janë të shkëlqyera për lehtësimin e dhimbjes dhe ankthit. Mishrat janë vegan, jo OMGJ dhe pa THC. Zbulova se çdo çamçakëz duket se shkrihet në shkrirjen tuaj, gjë që ishte një ndjesi e këndshme.  

Çdo shishe 750 mg përmban 30 çamçakëz me 25 mg CBD me spektër të gjerë për çamçakëz. Ato janë bërë nga përbërës organikë dhe vijnë në tre shije të ndryshme: Shalqi i thartë, Punch Tropical dhe Portokalli Mandarin. Zgjodha shijen Tropical Punch që më pëlqeu. Të kesh shije të këndshme për mishrat e dhëmbëve bën një ndryshim të madh pasi ato bëhen më shumë një kënaqësi sesa një punë e përditshme.    

FOCL rekomandon marrjen e 1 gommy në mëngjes e ndjekur nga 1 ose 2 të tjera gjatë natës gjatë javës së parë të marrjes së tyre. Meqenëse trupi im është mësuar me CBD, unë kisha një në mëngjes për të më ndihmuar të përqendrohesha gjatë ditës dhe 2 gjatë natës për të më ndihmuar të ndihem i qetë dhe të fle më mirë. 

Të gjitha produktet në faqen e internetit FOCL janë testuar nga palët e treta për t'u siguruar që po merrni një produkt të sigurt dhe të nivelit të lartë. 

BLI FOCL PREMIUM CBD GUMMIES ONLINE NË DYQANIN OLIO LUSSO CBD (50% ULJE)

Premium Magic CBD & Delta-8 Gold Paradise Mix Gummies

Ndryshe nga gomat e tjera të përmendura, këto çamçakëz të veçantë përmbajnë CBD dhe Delta-8. Çdo shishe përmban 1400 mg CBD dhe 1050 mg Delta-8 THC. Çdo çamçakëz përmban 10 mg CBD dhe 30 mg Delta-8. Paradise Mix është një përzierje e shijeve të qershisë, rrushit dhe gëlqeres.

Nëse jeni i ri në Delta-8, unë do t'ju rekomandoja ta merrni ngadalë me këto gome. Filloni pak dhe vazhdoni deri në një dozë më të lartë gjatë një periudhe kohore. Gjithmonë monitoroni se si ndiheni dhe jini të vetëdijshëm për trupin dhe mendjen tuaj. Fillova me një çamçakëz në ditë për të parë se si ndihesha, më pas u rrita në 2 në ditë pas një jave.

Për shkak të kombinimit të fuqishëm të CBD dhe Delta-8, unë i gjeta këto gome shumë efektive për dhimbjet dhe dhimbjet e përditshme, si dhe reduktimin e niveleve të ankthit tim. Delta-8 është veçanërisht e dobishme për reduktimin e inflamacionit.

BLINI PREMIUM MAGIC CBD DELTA-8 GUMMIES ONLINE NË DYQANIN OLIO LUSSO CBD (50% ULJE)

FABCBD CBD Gummies në çdo kohë

FABCBD Anytime Gummies janë krijuar për përdorim gjatë gjithë ditës për t'ju ndihmuar të ndiheni më të relaksuar dhe më pak të shqetësuar. Ata janë vegan, pa gluten dhe jo OMGJ.

Çdo çamçakëz ka 25 mg izolim CBD si dhe përbërës të tjerë natyralë. Meqenëse këto çamçakëz nuk janë bërë nga dërrasa ose CBD me spektër të plotë, ju nuk e merrni atë amëz të terpeneve të kërpit prej dheu. Ato thjesht janë të mbushura plot me shije frutash. Më dukej se shija e frutave ishte shumë e këndshme dhe shijova njësoj si karamele tradicionale.

FABCBD rekomandon marrjen e 1 ose 2 çamçakëz në ditë. Zgjodha 2 në ditë pasi jam mësuar me produktet CBD. Si dhe çamçakëzët e ditës, ata shesin gjithashtu një sërë çamçakëzësh gjatë natës, të cilat janë formuluar posaçërisht për t'ju ndihmuar të flini. Unë i kisha të dy llojet dhe mund të konfirmoj që të dy janë shumë të mirë. Mund të zgjidhni të blini një blerje një herë ose të abonoheni për të marrë para.

BLI FABCBD CBD GUMMIES ONLINE NË KONDO KOHË NË DYQANIN OLIO LUSSO CBD (50% ULJE)

Barbara është një shkrimtare e pavarur dhe një këshilltare për seksin dhe marrëdhëniet në Dimepiece LA dhe Peaches and Screams. Barbara është e përfshirë në iniciativa të ndryshme arsimore që synojnë t'i bëjnë këshillat për seksin më të aksesueshme për të gjithë dhe të thyejnë stigmat rreth seksit në komunitete të ndryshme kulturore. Në kohën e saj të lirë, Barbara kënaqet duke ecur nëpër tregjet e vjetra në Brick Lane, duke eksploruar vende të reja, duke pikturuar dhe duke lexuar.

Më të fundit nga CBD