Fermer dhe kimist

Tematika më e mirë e CBD për t'u provuar në 2022

Produktet aktuale CBD kanë fituar shumë tërheqje vitet e fundit, duke u bërë një element kryesor në kujdesin e lëkurës dhe kujdesin shëndetësor.  

Sipas sondazheve, vetitë anti-inflamatore të CBD mund të ndihmojnë në luftën kundër akneve, por edhe në trajtimin e kushteve të tjera të lëkurës si psoriasis dhe ekzema. Për më tepër, CBD dihet se ka efekte terapeutike në inflamacionin e shkaktuar nga artriti. Përveç kësaj, CBD mund të ndihmojë në reduktimin e shenjave të plakjes, balancimin e ngjyrës dhe zbutjen e lëkurës. 

Si funksionojnë produktet aktuale CBD?

Produktet aktuale CBD janë një alternativë e shkëlqyer për marrjen e CBD. Receptorët kanabinoidë janë të pranishëm në të gjithë trupin dhe lidhen me ndjesinë e dhimbjes, funksionin imunitar, humorin, oreksin dhe më shumë. 

Kur aplikohet në mënyrë topike, CBD ndërvepron me receptorët kanabinoidë në lëkurë. Si rezultat, këto produkte ofrojnë lehtësim të lokalizuar të dhimbjes ose inflamacionit pa hyrë në qarkullimin e gjakut. Përveç kësaj, produktet më të mira nuk ofrojnë vetëm lehtësim të përkohshëm, por në fakt mund të bëjnë që problemi të largohet përgjithmonë pas përdorimit të zgjatur. 

Produkt aktual CBD

Produktet kryesore aktuale CBD për 2022 

Aktualitet CBD përfshijnë salca, balsame, kremra dhe vajra, për të përmendur disa. Ato zakonisht formulohen me përbërës për kujdesin e lëkurës si vajra esencialë, ekstrakte bimore dhe vitamina. Ne provuam dhe testuam dhjetëra Aktualitet CBD për të mbledhur produktet më të mira në treg tani. Përveç kësaj, ne testuam produktet për fuqinë CBD, përbërësit, strukturën dhe efektet. Gjithashtu, ne u përpoqëm të përfshinim vetëm kompanitë që janë transparente për sa i përket procesit të prodhimit të tyre dhe ofrojnë certifikata analizash nga palët e treta.

101 CBD

101 CBD i prodhon produktet duke përdorur të gjithë bimën e kërpit në gjendjen e saj natyrale. Marka synon të ndihmojë njerëzit të gjejnë ekuilibrin dhe të mbështesin mirëqenien e tyre, duke çuar në një jetë të shëndetshme. 101CBD ofron një gamë produktesh që mund t'ju çojnë përpara “Autostradë drejt shëndetit”. 

Relief i papërpunuar CBD Topical

Përbërësit — Gjalpë Shea, vaj vitamine E, gjalpë mango, CBD me origjinë nga kërpi i papërpunuar, vaj jojoba, ekstrakt mente, mentol, vaj eukalipt dhe vaj livande.

Forcë - 250 mg/500 mg

Çmimi - 47 - 77 dollarë

Rezultatet e pavarura të testit - E disponueshme në faqen e internetit

La Relief i papërpunuar CBD Topical ka erë të mrekullueshme dhe ndihet edhe më mirë në lëkurë. I mbushur me përbërës organikë, ky është një nga temat më të mira të CBD që kemi provuar. Ka një strukturë të lëmuar dhe e lë lëkurën të butë pas përdorimit. Megjithatë, duhet të theksojmë se ne kemi pasur rezultatet më të mira kur e kemi mbajtur produktin në frigorifer për të krijuar një ndjesi ftohjeje. 

JustCBD

Themeluar në 2017, JustCBD është në një mision për të zbuluar potencialin real të kanabidiolit. Marka ka një gamë të gjerë produktesh nën brezin e saj dhe premton të mos japë kurrë informacion të rremë në lidhje me përbërësit që përdorin. Për më tepër, JustCBD është një kompani transparente që përfshin raporte të testeve laboratorike për çdo produkt. Kërpi është me burim nga fermat e SHBA-së dhe është 100% i certifikuar organik. 

Dhimbja e ngrirjes së kremit me rrotullim aktual CBD

Përbërësit - CBD, ujë, mentol natyral 3.9%, ekstrakt gjethesh, silicë e hidratuar, ekstrakt Boswella Serrata

Çmimi - 24.49 dollarë

Rezultatet e pavarura të testit — E disponueshme në faqen e internetit

Rrotullimi aktual i CBD
JustCBD Roll-On CBD

La roll-on CBD nga JustCBD është kompakt dhe i lehtë për t'u marrë kudo. Paketa është mjaft e vogël për t'u futur në çantën ose xhepin tuaj, në mënyrë që të mund ta kaloni ditën pa dhimbje. Për më tepër, roll-on ofron një ndjesi ftohjeje dhe vepron shpejt, qetëson muskujt dhe bën që gjaku të rrjedhë. Formula unike, vegane do t'ju lërë të freskët dhe të rinovuar. Më dukej shumë e dobishme me dhimbje koke dhe qafë.

Gjysma e ditës CBD

Gjysma e ditës CBD u themelua në vitin 2018 kur pronarët donin të gjenin një ilaç natyral për lehtësimin e stresit dhe dhimbjes. Me seli në Illinois, Half Day CBD përdor kërpin industrial të rritur në Kentucky dhe Illinois. Për më tepër, kompania familjare ndjek prodhimin nga fara në shitje, duke u mundësuar atyre të ofrojnë produkte më të mira me çmime të arsyeshme. Për më tepër, gjysma e ditës është transparente në lidhje me procesin dhe ofron rezultate të palëve të treta në faqen e tyre zyrtare të internetit. 

Salva aktuale CBD

Përbërësit - CBD, Arnica, Gjalpë Shea, Livando, Eukalipt, Dyllë blete

Forca - 500 mg

Çmimi - 29.99 dollarë

Rezultatet e Pavarura të Testit - Në dispozicion në faqen e internetit

Salve CBD
Gjysmë ditë Salve CBD

La Gjysmë ditë salcë CBD është një produkt i shkëlqyeshëm dhe i gjithanshëm. Ka erë të pabesueshme dhe nuk është e yndyrshme kur aplikohet. Është bërë me ekstrakt kërpi me spektër të plotë dhe i pasuruar me gjalpë shea dhe dyll blete, përveç kësaj, ai përfshin disa vajra esencialë që ofrojnë hidratim të thellë përveç lehtësimit të dhimbjes. Ajo funksionon shumë për dhimbjet e shpinës dhe dhimbjet e kyçeve, dhe është çuditërisht e mirë për djegiet nga dielli. 

Gjelbër i fuqishëm

Gjelbër i fuqishëm është një kompani CBD me bazë në Mbretërinë e Bashkuar që synon të sigurojë relaksimin përfundimtar të trupit. Produktet janë krijuar nga profesionistë të kujdesit shëndetësor. Ato paketojnë doza të fuqishme për të siguruar lehtësim të shpejtë të dhimbjes. Kompania u krijua për të bërë një ndryshim të vërtetë në jetën e njerëzve përmes përfitimeve të CBD. Kompania ofron një gamë produktesh luksoze nga salcat deri te vajrat e masazhit

CBD dhe balsam muskulor i tigërve me magnez 3 00 MG CBD

Përbërësit - Vaj i farës së kërpit, gjalpë shea, dyll blete, thekon klorur magnezi, ujë, distilat CBD me spektër të gjerë, vaj esencial kamfuri

Forcë - 300 mg

Çmimi - 35 £

Rezultatet e pavarura të testit - E disponueshme në faqen e internetit

La Balsam i muskujve është një krem ​​100% natyral që qetëson dhimbjet shpejt. I pasuruar me eukalipt dhe mentol, salca ka një efekt ftohës të përmirësuar. Është jo i yndyrshëm, ushqyes dhe e lë lëkurën të butë. Për më tepër, ai vepron shpejt dhe përthithet shpejt. Duhet ta masazhoni butësisht në zonat e prekura dhe do të ndjeni se dhimbja po largohet.

Kërpi Metolius

Kërpi Metolius është një kompani e njohur kërpi që kultivon kërpin CBD dhe CBG në mënyrë organike dhe rigjeneruese. Marka synon të ofrojë një linjë produktesh Wellness që nuk janë psikoaktive, por janë më efikase se çdo gjë tjetër që gjendet në treg. Nga puro kërpi deri te një linjë e artikujve aktualë, kompania ka diçka për të gjithë. 

Qese buzësh me magnez dhe CBD të lumit Metolius 

Përbërësit kryesorë - Magnezi dhe aromatizues natyral

Forca - 100 mg CBD në çdo qese

Çmimi - 19.95 dollarë

Rezultatet e Pavarura të Testit - Në dispozicion në faqen e internetit

Uljet e lumit nga Metolius janë çantat inovative të buzëve që janë padyshim produkti më inovativ CBD në treg. Shumë të përshtatshme dhe argëtuese për t'u përdorur, çantat e buzëve janë me veprim të shpejtë dhe tepër të dobishme. Çdo qese përmban 100 mg izolat organik CBD dhe magnez për një efekt qetësues të përmirësuar. Thjesht duhet t'i vendosni në buzë dhe do të ndiheni të relaksuar në asnjë moment. Ato janë të disponueshme në shije qershie dhe portokalli, ndaj janë shumë të këndshme për t'u përdorur. Është e rëndësishme të theksohet se aromatizimi është plotësisht i natyrshëm dhe vjen nga ekstraktet organike të gjetheve të stevias. 

Kërp me rreth të plotë

Kërp me rreth të plotë është një markë CBD me çelës në dorë “E bazuar në dashuri dhe (dhe) dhembshuri, morali ynë sot mbetet për marrëdhënien, integritetin dhe qëndrueshmërinë.” Kompania sjell një CBD organike me cilësi të lartë më afër jush përmes produkteve inovative që marrin rezultate të qëndrueshme. Gama e kujdesit të lëkurës së kërpit Full Circle është e pasuruar me barishte, vajra dhe gjalpë që i bëjnë dobi lëkurës. 

Balsam për rikuperim aktual CBD

Përbërësit - Arnica, vaj Andiroba, gjalpë Kombo, Balsam Capaiba, Shafran i Indisë, Xhenxhefil, vaj i farës së Kanabis Sativa L. 

Forcë - 1,000 mg 

Çmimi - 49.99 € (afërsisht 60 dollarë)

Test i pavarur Rezultatet - E disponueshme në faqen e internetit

Balsam CBD
Kërp me rreth të plotë Balsam rikuperues

La Balsam rikuperimi i kërpit me rreth të plotë është i bollshëm në përbërës anti-inflamator. Ai përmban 1,000 mg CBD dhe është balsami i përsosur për dhimbjet dhe dhimbjet, veçanërisht për dhimbjet pas fitnesit. Kur aplikoni balsamin në zonën e lënduar, ai ngroh vendin e lënduar, duke shkaktuar hapjen e kapilarëve të gjakut dhe rritjen e rrjedhjes së gjakut. Si rezultat, muskujt relaksohen dhe dhimbja lehtësohet. Balsami CBD vjen në një paketë bujare prej 60 ml. Për më tepër, tekstura e tij është e lëmuar në mëndafsh dhe ndihet mirë në lëkurë. 

PureKana

PureKana është një markë premium CBD që përdor kërpin organik të rritur dhe korrur në Kentaki. Kompania përdor nxjerrjen e CO2 pa tretës për të ofruar produkte jo-OMGJ dhe vegane që testohen në laboratorë të palëve të treta. Misioni i PureKana është të ofrojë produkte të besueshme dhe me cilësi të lartë. Produktet e shkëlqyera dhe të përballueshme me siguri do t'ju bëjnë një tifoz CBD. 

Krem topikal CBD  

Përbërësit - Ujë, Squalane, Glicerinë, Stearat gliceral, Vaji i Farës së Kanabisit Sativa.

Forcë - 1,500 mg CBD

Çmimi - 129 dollarë

Rezultatet e pavarura të testit - E disponueshme në faqen e internetit

La Krem aktual PureKana është i shkëlqyeshëm për përdorim të përditshëm. Ai përmban 1,500 mg CBD dhe është i mbushur me mentol për të dhënë një ndjesi gjallëruese. Ajo që na pëlqeu është tekstura e kremit. Produkti është me bazë uji dhe i lehtë për t'u aplikuar. Plus, nuk lë mbetje vajore. Për më tepër, ky krem ​​CBD promovon ndjesi qetësuese dhe relaksim të muskujve. Në të njëjtën kohë, ushqen lëkurën, duke e lënë atë të lëmuar dhe të mëndafshtë. 

Rrënjët e shëndetshme

Rrënjët e shëndetshme është një emër i vendosur në industrinë CBD. Kompanisë sapo i është dhënë një patentë për kombinimin e dy metodave të ndryshme të nxjerrjes. “Ky proces ofron një tinkturë me shije të cilësisë së lartë pa shtuar përbërës të pashëndetshëm”, tregon përfaqësuesi i kompanisë. Për më tepër, procesi i prodhimit të kompanisë lejon prodhimin në grupe të vogla për të siguruar asgjë më pak se cilësia premium.  

Gjalpi i rrënjës CBD Fërkimi aktual i muskujve

Përbërësit — Gjalpë mango, vaj kokosi, gjalpë shea, vaj jojoba, vitaminë E, vaj bajame, vaj esencial livando dhe spektër të plotë Naftës CBD.

Forcë - 500 mg 

Çmimi - 44 dollarë

Rezultatet e pavarura të testit - E disponueshme në faqen e internetit

Gjalpë CBD
Rrënjët e shëndetshme Gjalpë me rrënjë CBD

La Gjalpë rrënjë është bërë nga përbërës natyralë dhe 500 mg vaj CBD me spektër të plotë. Produkti është i pasuruar me livando dhe rozmarinë për të nxitur relaksimin përveç lehtësimit të dhimbjeve. Gjalpi CBD vepron shpejt dhe nuk jep ndjesi djegieje apo akullt. Në të njëjtën kohë, ajo siguron hidratim të lëkurës. Gjithashtu, funksionon shkëlqyeshëm për dhimbjet e shpinës dhe shqetësimin e qafës dhe shpatullave. Për më tepër, ka një aromë të lehtë dhe ka një strukturë të lehtë.  

Dashuri kërp

Dashuri kërp u themelua në vitin 2015 nga Tony Calamita dhe Tom Rowland, dy shokë të vjetër të shkollës që i janë kthyer suplementeve natyrale. Dyshja shpejt kuptoi se kishte mungesë standarde në industrinë CBD, gjë që i shtyu ata të themelonin Love Hemp dhe të ofronin produkte të pastra, me cilësi të lartë dhe të larmishme CBD.

Ilaçi i trupit me infuzion me CBD nga kërpi 

Përbërësit kryesorë - vaj organik kokosi, dyllë organik blete, vaj organik argan, vaj organik i trëndafilit, vaj organik geranium, vaj esencial eukalipt,

Forca - 300 mg

Çmimi - 19.99 £

Rezultatet e Pavarura të Testit - Në dispozicion në faqen e internetit

La salcë trupi nga Love Hemp është e përzier me dorë dhe organike, e pasuruar me 300 mg CBD të cilësisë më të lartë. Lëngu përmban një bazë vaji të papërpunuar të kokosit të mbushur me vajra esencialë dhe dyll blete. Është perfekt për të gjitha llojet e lëkurës, veçanërisht për lëkurën e thatë dhe të irrituar. Lëngu vjen në një kavanoz 50 ml të lehtë për t'u përdorur. Ajo ka një konsistencë e trashë por përthithet lehtë. Balsami siguron kondicioner të thellë dhe e lë lëkurën të butë dhe të shndritshme. 

Fermer & Kimist

Të përkushtuar për të ngritur shëndetin dhe mirëqenien e përgjithshme të konsumatorëve, Fermer & Kimist ofron produkte CBD me cilësi të lartë. Për më tepër, është një nga kompanitë e pakta që ju mundëson akses te farmacistët që mund t'u përgjigjen pyetjeve tuaja në lidhje me CBD. Kur u pyetën se çfarë e bën të veçantë markën, përfaqësuesi i kompanisë tha se e tyre "Produkti ofron një formulë më të pastër, më të koncentruar për të siguruar që pacientët të marrin trajtimin e duhur CBD në kohën e duhur."

Xhele rrotulluese - pika të nxehta dhe qetësuese

Përbërësit - Vaj kërpi me spektër të gjerë, ujë, glicerinë 

Forcë - 150 mg 

Çmimi - 27.99 dollarë

Rezultatet e pavarura të testit - E disponueshme në faqen e internetit

Xhel CBD
Fermer & Kimist Spot Hot Qetësohu Xhelat

E përkryer për lehtësimin e dhimbjeve dhe tensionit të muskujve, Spot Hot Qetësohu xhelat vijnë në një paketim të përshtatshëm rrotullues, kështu që mund t'i aplikoni kudo. Vetitë anti-inflamatore qetësojnë lëkurën, duke dhënë një ndjesi qetësimi dhe lehtësim pothuajse të menjëhershëm të dhimbjes. Mund të zgjidhni Hot Spot nëse preferoni xhel ngrohës ose Chill Out nëse ju pëlqen më shumë ndjesia e ftohjes. Kur testuam të dy produktet, zbuluam se ato janë po aq të mira dhe e bëjnë punën shkëlqyeshëm. Pra, varet vërtet nga preferencat tuaja. 

Leafwell Botanicals 

Leafwell Botanicals është një kompani e fokusuar në Wellness. Duke përdorur shkencën botanike, kompania prodhon një etiketë të pastër që i çon standardet e vetë-kujdesit në një nivel krejtësisht të ri. Pra, çfarë e bën markën të veçantë? Ja çfarë ndau me ne përfaqësuesi i kompanisë: “Për ne është personale! Ne kemi parë që produktet tona përmirësojnë ndjeshëm jetën tonë dhe jetën e njerëzve tanë të dashur. Ne bëjmë produkte që ne vetë dhe familjet tona i marrim çdo ditë."

Krem trupi me ekstrakt kërpi

Përbërësit - Ekstrakt i kërpit me spektër të gjerë, gjalpë shea, vaj bajamesh të ëmbël, gjalpë nga farat e mangos, vaj të farës së jojobës, vaj lulesh Arnica Montana, vaj limoni, vaj kamomil.

Forcë - 500 mg

Çmimi - 31.99 dollarë

Rezultatet e pavarura të testit - E disponueshme në faqen e internetit

Krem trupi CBD
Leafwell Botanicals Krem trupi me ekstrakt kërpi

Ne duhet të themi se Krem trupi Lefwell është një nga produktet më të mira të kujdesit të lëkurës CBD që kemi provuar. I krijuar nga ekstrakte dhe përbërës të krijuar me kujdes që funksionojnë në mënyrë sinergjike për të dhënë rezultate të jashtëzakonshme, ndërkohë që ndjehet mirë në lëkurë, gjalpi i trupit është diçka që duhet ta përfshini në rutinën tuaj të kujdesit për veten. I butë dhe i lehtë, gjalpi CBD ka erë si arnika, duke siguruar një përvojë qetësuese të gjithanshme. 

Patch OnMi

Patch OnMi është një markë inovative që specializohet në njolla të lëkurës për të rritur shëndetin dhe mirëqenien. Njollat ​​transdermale në fakt japin përbërës me prejardhje natyrale që absorbohen në mënyrë topike. Këto copëza nuk përmbajnë përbërës mbushës që zakonisht gjenden në pilulat konvencionale. Ne ishim të etur të provonim këto arna moderne dhe të testonim për ju nëse ato vërtet funksionojnë. Lexoni më tej për të mësuar gjithçka rreth kompanisë, produkteve të saj dhe mendimeve tona për arna që provuam.

OnMi Relax Patch me CBD

Përbërësit kryesorë — Lule pasioni, sanëz, vitaminë B1

Forca - 30 mg 

Çmimi - $5.00 – $42.00

Rezultatet e Pavarura të Testit - Në dispozicion në faqen e internetit

Nëse ndiheni sikur jeni nën shumë presion dhe vazhdimisht të stresuar, Arna relaksuese janë një zgjedhje e shkëlqyer. Lista e përbërësve të patch-it Relax përfshin lulen e pasionit, e cila punon për të nxitur gjumin dhe për të lehtësuar simptomat e ankthit. Pastaj, është valeriana, botanika e fuqishme që ndihmon me stresin. Për më tepër, patch-i Relax është i pasuruar me vitaminë B1, e cila dihet se redukton lodhjen e shkaktuar nga stresi. Në të njëjtën kohë, ndihmon qelizat të shndërrojnë ushqimin në energji.  

SunMed

SunMed është një markë e njohur CBD me bazë në Shën Petersburg, Florida. Themeluar nga Rachel dhe Marcus Quinn, të cilët filluan të përdorin mrekullitë e vajit CBD si një ndihmë për sëmundjen e Rachel's Chron. Dyqani i parë "You CBD" u hap në vitin 2018 dhe meqenëse ka qindra lokacione ekskluziviteti në të gjithë SHBA-në janë shfaqur.  

Krem CBD Topical SunMed 

Përbërësit kryesorë - Vaj menteje

Forca - 500/1,000/2,000 mg 

Çmimi - fillon nga 50 dollarë

Rezultatet e Pavarura të Testit - Në dispozicion në faqen e internetit

La Krem SunMed CBD ka fituar çmimin USA CBD Expo 2019 në kategorinë aktuale, kjo është arsyeja pse ne ishim të emocionuar ta provonim. Dhe, duhet të themi, nuk zhgënjeu. I bërë me kërpin e cilësisë më të lartë, të pasur me fitokanabinoid, kremi aktual është një kombinim i fuqishëm i kanabinoideve të dobishme, duke përfshirë CBN, CBC dhe CBG, si dhe terpenet, flavonoidet dhe aminoacidet thelbësore. Ti mundesh përdorni sipas nevojës ose dy herë në ditë në zonën e prekur. Falë formulës së lehtë, do t'ju duhet vetëm një sasi e vogël.

Wellphoria Bukuroshja

Wellphoria Bukuroshja është një markë me bazë në SHBA që ripërcakton përdorimin e CBD në produktet e flokëve dhe lëkurës. E gjithë gama e produkteve është vegane dhe e testuar në objekte të palëve të treta. Të gjitha produktet prodhohen duke përdorur një përzierje inovative të CBD 99% të pastër dhe vajit të farës së kërpit, duke ofruar një formulë të pasur me lëndë ushqyese që ofron kujdes të shkëlqyer. 

Locion ushqyes i duarve dhe trupit të injektuar me CBD

Përbërësit - CBD dhe vaj i farës së kërpit, glicerinë, gjalpë shea, squalane, limonene.

Çmimi - 24 dollarë

Rezultatet e pavarura të testit - Po

La Losion ushqyes për duar dhe trup nga Wellphoria është pikërisht ajo që ju nevojitet nëse keni lëkurë të thatë. Me një strukturë të lehtë dhe një paketë të përshtatshme me një pompë, ky produkt do të bëhet shpejt një element kryesor në lojën tuaj të kujdesit të lëkurës. Locioni CBD përthithet shpejt në lëkurë dhe e hidraton menjëherë lëkurën. Është gjithashtu i shkëlqyeshëm për qetësimin e lëkurës së përflakur. Për shembull, e përdor shpesh pas rruajtjes pasi më qetëson lëkurën dhe e lë të butë. Më e rëndësishmja, locioni i injektuar me Wellphoria CBD nuk lë mbetje të yndyrshme. Plus, aroma është freskuese dhe e pastër, por asgjë dërrmuese! 

Jihi

Jihi u lançua në mes të pandemisë. Ekipi konsideroi se ishte pikërisht koha e duhur për të pasuruar tregun me produkte të ngritura të vetë-kujdesit. Por kjo nuk ishte përpjekja e parë e ekipit në botën e kanabisit. Në vitin 2013, ata filluan Cannabase - tregu më i madh me shumicë që lidh prodhuesit, kultivuesit dhe shitësit me pakicë. Ata e shfrytëzuan këtë përvojë për të krijuar një linjë produktesh funksionale dhe të ndërgjegjshme që është pa egërsi, e pastër dhe përfiton nga fuqitë shëruese të kërpit. 

Balsam qetësues trupi Jihi Merrimint

Përbërësit kryesorë - Arnica, Vaj Argani, Mentol, Vaj Jojoba

Forca - 500 mg 

Çmimi - 50 dollarë

Rezultatet e Pavarura të Testit - Në dispozicion në faqen e internetit

Të pasurit dhe qetësues Balsam trupi nga Jihi kombinon përbërës organikë për të siguruar lehtësim të muskujve dhe kyçeve. Baza e balsamit është 500 mg izolim CBD dhe 19 vajra për të riparuar dhe ushqyer trupin tuaj. Përbërësi kryesor i Merriment është vaji i farës së Kamelias i cili është i pasur me acide yndyrore omega. Duke punuar në zyrë, më dhemb vazhdimisht shpina dhe qafa. Kështu që, une isha i lumtur kur paketa që mbërriti përfshinte këtë balsam me një listë kaq mbresëlënëse përbërësish. Fillova ta aplikoja në mëngjes dhe në mbrëmje në pjesën e poshtme të shpinës, në pjesën e pasme të qafës dhe në shpatullat. 

Natyra e pastër

Natyra e pastër është një markë CBD me seli në Amsterdam, Holandë. Duke përdorur CBD dhe përbërës të tjerë aktivë me cilësi të lartë të bimës së kërpit, kompania synon të ofrojë produkte të mirëqenies së gjeneratës së ardhshme. Kompania përdor një metodë unike dhe inovative me presion të ftohtë, duke siguruar një biodisponueshmëri më të lartë dhe efekte maksimale. Tretësit nuk janë të përfshirë në procesin e prodhimit - vetëm uji dhe presioni. Në thelb, bima e kërpit shtrydhet, duke përdorur pajisje të avancuara pa përdorimin e tretësve kimikë. 

Krem Pure Natur për rikthimin e lëkurës 

Përbërësit kryesorë - Gjalpë Shea, vaj kokosi, vaj jojoba, vaj çaji kamomil

Forca - 300 mg 

Çmimi - 34.99 £

Rezultatet e Pavarura të Testit - Në dispozicion në faqen e internetit

La Krem Pure Natur për rikthimin e lëkurës ishte një perlë absolute! Për të qenë i sinqertë, së pari u dashurova me paketimin! Është 100% natyral dhe i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës. Përveç kësaj, kremi ka për qëllim trajtimin e problemeve të ndryshme të lëkurës. Ka veti qetësuese dhe rigjeneruese, kështu që mund të aplikohet në lëkurë të irrituar, të kruar ose të ashpër. Mund të filloni me një shtresë të vogël dhe ta aplikoni sa herë të dëshironi. Të tekstura është e lëmuar dhe nuk lë mbetje të yndyrshme që është një bonus. Ky krem ​​jo vetëm që do të qetësojë lëkurën tuaj, por do ta lërë atë të butë dhe të mëndafshtë. Mbi të gjitha, aroma është fantastike!

FisetTokes

FisetTokes u themelua nga Degelis Tufts Pilla. Degelis filloi të mendonte për prodhimin e avujve të pastër CBD pasi nuk mund të gjente ato që nuk irritonin sistemin e saj të frymëmarrjes. Ajo vazhdoi të punojë me fermerë, kimistë dhe nxjerrës derisa krijoi një formulë krejtësisht natyrale, të pronarit të vajit të avullit. Marka u bë e njohur në vitin 2019 kur dyqanet e njohura filluan të përfshijnë TribeTokes në listat e kompanive që ofrojnë produkte të pastër vapa pa kimikate të dëmshme. 

Krem kundër dhimbjeve TribeRevive

Përbërësit kryesorë - Arnica, Jojoba, Marjoram e egër dhe Aloe

Forca - 1,000 mg 

Çmimi - 60 dollarë 

Rezultatet e Pavarura të Testit - Në dispozicion në faqen e internetit

Krem dhimbjesh nga TribeRevive synon të ndihmojë njerëzit me dhimbje kronike të shmangin medikamentet OTC duke ofruar një zgjidhje natyrale. Sipas kompanisë, ky krem ​​kundër dhimbjeve është bërë për të trajtuar artritin, neuropatinë, dhimbjet e shpatullave dhe tunelit karpal, por edhe mavijosjet dhe tensionin. Kremi ka një strukturë të mëndafshtë dhe është lehtësisht i aplikueshëm. Paketimi i kavanozit 2 oz është shumë i përshtatshëm për t'u përdorur. Nëse ju jeni përdorimi i kremit për dhimbjet kronike, fillimisht mund të dëshironi ta aplikoni çdo 30 minuta deri në një orë.  

CBD pjepër

MelonCBD është një mision unik i markës CBD për të "heq stigmën e kërpit” duke ofruar produkte CBD të nivelit tjetër. E gjithë gama e produkteve është pa THC dhe e testuar në laboratorë të palëve të treta. Ju mund të pasuroni rutinën tuaj të përditshme dhe të merrni atë mbështetje shtesë kur është e nevojshme me gamën e mahnitshme të produkteve të Melon që përfshin Gamçakëzat CBD, vajra dhe toka. 

Fërkoni lehtësim intensiv intensiv CBD me pjepër me vaj emu 

Përbërësit - Aqua, vaj emu, alkool i denatyruar, acid stearik, mentol, glicerinë, squalane, CBD me prejardhje nga kërpi

Forcë - 500 mg

Çmimi - 34.99 dollarë

Rezultatet e pavarura të testit - E disponueshme në faqen e internetit

Fërkim CBD
MelonCBD Relief Rub

Fërkimi lehtësues nga Melon CBD është i mbushur me vaj EMU, duke dhënë një formulim unik që jep rezultate me veprim të shpejtë. Struktura është mjaft e holluar me ujë, kështu që nuk do t'ju duhet shumë produkt për të ndjerë lehtësim pothuajse të menjëhershëm të dhimbjes. Përveç kësaj, paketa me një pompë pa ajër është e përkryer për shpërndarje të lehtë. Në përvojën tonë, produktet janë të mahnitshme për dhimbjen e shpinës, dhimbjen dhe dhimbjen e qafës kur e aplikoni atë 2-3 herë në ditë. 

Kërp me rreth të plotë 

E themeluar në 2015, Kërp me rreth të plotë është ndërtuar mbi integritetin dhe qëndrueshmërinë. Një anëtar i Federatës së Hemp Ireland, Full Circle, është një kompani të cilës mund t'i besoni. I gjithë gama e produkteve është testuar në laborator nga palët e treta dhe është certifikuar ISO90001. Sipas përfaqësuesit të Full Circle Hemp, nënshkrimi i kompanisë me spektrin e plotë të naftës CBD bie "janë prodhuar duke përdorur vetëm kërpin premium të cilësisë më të lartë. Një gamë e gjerë kanabinoidësh, CBDa, terpene dhe përbërës të tjerë të dobishëm të kërpit ruhen dhe shpërndahen”. Përveç kësaj, pikat e vajit janë të përziera me MCT dhe janë vegane dhe pa gluten.

Vaj CBD për flokët dhe kokën

Përbërësit - Vaji i farës së ricinit, vaji i farës Andiroba; Vaji i Farës së Jojobës, Ekstrakt i luleve të Kalendulës; Vaji i gjetheve të rozmarinës.

Forcë - 1,000 mg/30 ml

Çmimi - 49 € (afërsisht 58.30 dollarë)

Rezultatet e pavarura të laboratorit — E disponueshme në faqen e internetit

Vegan - Po

Vaj flokësh CBD
Kërp me rreth të plotë Vaj për flokët dhe kokën

La Vaj CBD për flokët dhe kokën është e pasur me barishte dhe vajra që janë perfekte për flokët tuaj. Formula e vajit përmban vaj kastor, vaj luledielli, jojoba, rozmarinë dhe livando. Ju duhet të masazhoni disa pika të vajit në lëkurën e kokës për ta hidratuar atë. Pas një përdorimi të vazhdueshëm dy javor, kemi vënë re se vaji ndikon në nivelet e vajit natyral, duke reduktuar kështu zbokthin. Vajrat e flokëve CBD janë gjithashtu të njohur për vetitë e tyre antimikrobike, thelbësore për ruajtjen e shëndetit të mirë të kokës. Gjithashtu, vaji është i shkëlqyer nëse dëshironi të parandaloni rënien e flokëve dhe të nxisni rritjen e flokëve. 

FoCo Organics

FoCo Organics po ridizajnon mirëqenien me klientët në mendje. Kompania ofron transparencë 100% nga ferma në raft. Ai përdor kërpin e rritur në Kolorado, organik dhe pa OMGJ për të krijuar produkte të fuqishme që ofrojnë rezultate të shpejta. 

CBD Stick Relief

Përbërësit — Gjalpë arra e virgjër Shea, vaj esencial Copaiba, ekstrakt kërpi, vaj esencial kamfuri, dyllë blete, aguliçe, vaj esencial mente.

Forcë - 600 mg

Çmimi - 39 dollarë

Rezultatet e pavarura të testit - E disponueshme në faqen e internetit

CBD Relief Body Stick
FoCo Organics CBD Stick Relief

La Shkop relief CBD është prodhuar duke përdorur ekstrakt organik të kërpit me spektër të plotë të certifikuar nga USDA dhe i pasuruar me vajra esencialë anti-inflamatorë si Copaiba, Mente, Kamfor dhe Eukalipt. Ajo jep një ndjesi ftohëse menteje dhe lehtësim pothuajse të menjëhershëm të dhimbjes. Paketimi është shumë i përshtatshëm dhe ju lejon ta përdorni kudo. 

Energjia Ojai

Energjia Ojai është një markë organike 100% e certifikuar që ofron produkte me veprim të shpejtë dhe të tretshëm në ujë. Kompania është eko-miqësore dhe korporata e parë e përfitimit publik CBD. Pronari, Will Kleidon, është një pionier i industrisë së kanabisit dhe i njohur për krijimin e produkteve të pasura me CBD.

Xhel sportiv CBD me spektër të plotë

Përbërësit - CBD, Arnica, Calendula, Spilanthes, Rozmarinë, Xhenxhefil dhe Nenexhik 

Forca - 100 mg

Çmimi - 46.95 dollarë

Rezultatet e Pavarura të Testit - Në dispozicion në faqen e internetit

La Xhel sportiv kombinon ekstraktin e kërpit dhe bimët natyrore. Është i vetmi xhel me spektër të plotë i tretshëm në ujë i prodhuar pa sintetikë. Xheli CBD është me veprim të shpejtë dhe është shumë i lehtë për t'u përdorur, falë strukturës së tij. Për më tepër, formula unike për përthithjen maksimale lejon që përbërësit të hyjnë shpejt në qarkullimin e gjakut, kështu që do t'i ndjeni përfitimet pothuajse menjëherë. 

MS, Universiteti i Tartu
Specialisti i gjumit

Duke shfrytëzuar përvojën e fituar akademike dhe profesionale, këshilloj pacientët me ankesa të ndryshme për shëndetin mendor - humor depresiv, nervozizëm, mungesë energjie dhe interesi, çrregullime të gjumit, sulme paniku, mendime dhe ankthe obsesive, vështirësi në përqendrim dhe stres. Në kohën time të lirë, më pëlqen të pikturoj dhe të bëj shëtitje të gjata në plazh. Një nga obsesionet e mia të fundit është sudoku - një aktivitet i mrekullueshëm për të qetësuar një mendje të shqetësuar.

Më të fundit nga CBD