Rishikimi i plotë i markës Cerena CBD

/

Cerena është një markë amerikane CBD e krijuar nga Georgeana Ortiz dhe Christopher Cates, të dy individë dashamirës të natyrës që donin të merrnin produktet premium CBD më afër masës. 

Kompania na dërgoi disa nga produktet për t'i provuar dhe testuar. Pra, lexoni më tej për të mësuar më shumë rreth Cerena, rrugës së biznesit të kompanisë dhe procesit të prodhimit, si dhe verdiktin tim për produktet CBD. 

Rreth Cerenës

Kur Chris dhe Georgeana filluan kompaninë për herë të parë, ata donin të bashkëpunonin me fermerët që ndjekin praktikat bujqësore rigjeneruese dhe organike. Ata arritën të gjenin metodën më të pastër të ekstraktimit dhe pas shumë testeve, u nxorrën formulimet. Fokusi i tyre ishte në krijimin e produkteve me cilësi të lartë që sinergjizohen me botanikë të tjerë. Përbërësit janë në përqendrim të kontrolluar, duke siguruar që kanabinoidet, terpenet dhe përbërësit e tjerë japin efektet e dëshiruara. 

Historia pas emrit të markës dalluese fshihet në origjinën venezueliane të Georgana. “Kjo sipërmarrje ndihej si kanalizimi i urtësisë së vjetër, një rimishërim i energjisë së gjyshes stërgjyshore nga prejardhja e saj. Ndihej si një grua që premtoi një zhvendosje në një të ardhme më të butë. Ajo do të quhej Cerena. ndan ekipin. 

Ndër gjërat që sigurisht e dallojnë Cerena-n është angazhimi i saj për të dhuruar 1% të të gjitha shitjeve për qëllime mjedisore. Nisma për të ndihmuar në mbrojtjen e së ardhmes së planetit tonë është vërtet e jashtëzakonshme! 

Procesi i Prodhimit Cerena

Ekipi që qëndron pas Cerena beson në transparencë të plotë në prodhim dhe qëllim.  

Ata kultivojnë dhe korrin lulen organike të kërpit të certifikuar, një varietet Cherry, nga Fort Collins, Kolorado. Procesi përfshin një teknologji avulli pa tretës që lejon mbajtjen e një profili të gjallë terpeni. Më pas, ata mbushin vajin organik me spektër të plotë me kanabinoidë të tjerë dhe përbërës të pasur me lëndë ushqyese në përqendrim të vendosur me kujdes për të dhënë efektet e dëshiruara. 

“Produktet tona të mbushura me kërp janë unike për shkak të mënyrës se si janë bërë. Ndryshe nga shumica e markave të CBD dhe kërpit, ne nuk shtojmë tretës për të nxjerrë komponimet nga bima. Në vend të kësaj, ne përdorim lëndën bimore dhe ajrin e nxehtë për të nxjerrë komponimet e kërpit në format e tyre më të pastra - një ndryshim rrënjësor nga metodat aktuale të nxjerrjes me bazë tretës. Rezultati është jo vetëm më i pastër, por i ngjan më shumë bimës nga e cila ka ardhur.” ndan ekipin Cerena. 

Cerena bashkëpunon vetëm me individë dhe firma që ndjekin udhëzimet organike të USDA. Ekipi beson fuqishëm në rrënjosjen e besimit te klientët dhe të qenit transparent gjatë gjithë rrugës. Në këtë shënim, është e rëndësishme të theksohet se kompania teston të gjitha produktet në një laborator të palës së tretë të regjistruar DEA. 

Cerena Transport & Kthim

Cerena ofron transport falas për të gjitha porositë brenda SHBA. Për sa i përket politikës së kthimit, kompania ofron një kthim 30-ditor pa probleme në shishet e plota. Nëse nuk jeni të kënaqur për ndonjë arsye me produktin, ju duhet të kontaktoni mbështetjen e klientit dhe do të merrni një shkëmbim ose rimbursim të plotë. 

Abonimi Cerena

Duke u abonuar në programin e transportit automatik të Cerena-s, ju mund të zgjidhni që produktet të dorëzohen në 30, 60 ose 90 ditë. Ju do t'i merrni produktet tuaja menjëherë në një frekuencë që përcaktoni ju dhe do të kurseni 30% gjatë rrugës. 

Më shumë opsione të ruajtjes Cerena  

Përveç zgjedhjes për një abonim, ka disa mënyra të tjera për të kursyer kur bëni blerje në Cerena. Që në fillim, kur të hyni në faqen e internetit, do të jeni të mirëpritur me disa oferta fantastike për të kursyer para. Për shembull, ju mund të hyni në dhuratën javore të kompanisë dhe të merrni një shans për të fituar një shishe nënshkrimi vaj CBD thjesht duke lënë emrin dhe emailin tuaj. 

Për më tepër, programi i besnikërisë Good Omens është krijuar për t'ju kursyer para sa herë që blini. Regjistrimi është shumë i lehtë dhe do të fitoni pikë për disa veprime si aktiviteti në rrjetet sociale, bërja e një porosie ose kur festoni ditëlindjen tuaj. Më pas, mund të përdorni pikët e grumbulluara për të marrë një zbritje në arkë. Për shembull, ju mund të shpengoni 100 Omens për 1 $. 

Pastaj, është programi i referimit i cili ju jep mundësinë t'i dhuroni mikut tuaj një zbritje prej 20 dollarësh në porosinë e tyre të parë; Në këmbim, ju do të merrni 20 dollarë në blerjen tuaj kur shoku juaj përdor lidhjen e referimit për të përfunduar një blerje. 

Për më shumë informacion mbi ofertat dhe zbritjet, sigurohuni që të ndiqni markën në mediat sociale ose regjistrohuni për buletinin dhe jini në dijeni. 

Rishikimi i produkteve Cerena 

Cerena ofron pika nëngjuhëshe CBD me spektër të plotë të krijuar për të synuar aspekte të ndryshme si fokusi, gjumi, relaksimi dhe menaxhimi i dhimbjes. Për më tepër, ju mund të gjeni Aktualitet CBD që premtojnë aromaterapi të shkëlqyer me disa përfitime anësore fantastike. Këtu është këndvështrimi im për produktet që pata mundësinë të provoja dhe testoja gjatë dy javësh. 

Cerena Calma pika nëngjuhësore 

Vaji kryesor CBD me spektër të plotë nga Cerena është Calma. Siç sugjeron emri, ky vaj synon t'ju ndihmojë të kaloni në një gjendje më të relaksuar, të ndiheni më të ekuilibruar dhe të arrini një mentalitet të fokusuar. Formula unike përmban 750 mg kanabinoidë kërpi ose 25 mg për pikatore të plotë. Shishja 1 oz kushton 55.30 dollarë, e cila është mjaft e përballueshme. Është gjithashtu i disponueshëm në një potencë 350 mg që kushton 31.50 dollarë. 

Cerena Calma pika nëngjuhësore

Për mua, ky vaj funksionoi shumë për ankthin tim social. Pas COVID-XNUMX, kam zhvilluar ankth të rëndë social që ndikon në jetën time të përditshme. Pra, kur kuptova se CBD ka fuqinë të më ndihmojë me këtë çështje, u emocionova. Sidoqoftë, jo të gjitha produktet që kam provuar deri më tani kanë rezultuar të dobishme për këtë çështje të veçantë. Por, Calma ishte ndryshe. Më ofroi një përvojë të ekuilibruar mirë. Më bëri më të mbledhur dhe të përqendruar, por shumë të relaksuar. 

Shija është një kombinim i fuqishëm i pishës, dorëzonjës dhe piperit me një rrjedhje arrash. Është e vështirë të përshkruhet, por është e shijshme - do të duhet t'i besosh fjalës sime dhe thjesht ta provosh! 

Rul Alinea Tokëzimi Aromaterapie me CBD qetësuese

Portativ dhe me shumë qëllime, Rreshtohet është një rul CBD 0.34oz i lehtë për t'u përdorur që përfshin një përzierje të fuqishme aromaterapeutike. Qëllimi i këtij produkti është t'ju ndihmojë të largoni stresin në lëvizje. Është bërë me vaj MCT të kokosit, 250 mg CBD me spektër të plotë dhe vajra të shumtë esencialë si Patchouli, Cedarwood, Labdanum dhe Shafran i Indisë. 

Rul Alinea Tokëzimi Aromaterapie me CBD qetësuese

Në fillim rashë në dashuri me paketimin. Roli është minimal dhe mund ta bartni lehtësisht kudo. Ju duhet të mbështillni vajin në pikat e presionit si prapa veshëve dhe kyçeve të duarve dhe ta fërkoni pak për të ndjerë përfitimet qetësuese të lëkurës. Përtej sigurimit të relaksimit, produkti mbështet vëmendjen dhe ofron një ndjenjë qetësie. 

Gjithashtu, rulja e bën shumë të lehtë aplikimin e tij, kështu që mund ta bëni sa herë që ndiheni të stresuar. Më tej, më pëlqeu aroma. Është jashtëzakonisht i freskët dhe i freskët, kështu që ju do të kaloni në "Pyjet e Paqësorit Veriperëndimor". Së fundi, aroma barishtore kombinon paçulin, dru kedri dhe kokrrat e dëllinjës. 

Me një çmim prej 27.30 dollarë, rul mund të duket i shtrenjtë duke pasur parasysh se është vetëm 10 ml, por ofron një shumë fantastike për para. 

Fluturimi i Trinitetit 

La Trinity Fluturim është opsioni përfundimtar dhe më ekonomik nëse dëshironi të provoni formulat kryesore të Cerena-s përpara se të blini një shishe të tërë. Ju mund t'i testoni ato dhe t'i vlerësoni për të parë se cila do të funksiononte më mirë për ju. Ose, mund të përfundoni duke marrë madhësinë totale të secilit! 

Fluturimi i Trinitetit

Pakoja përmban vajin me spektër të plotë Calma, të cilin e kemi shqyrtuar tashmë më lart. Përveç kësaj, ajo ka Ndihma, një formulë unike që kombinon 50 mg CBD dhe CBG. Vaji synon të sigurojë lehtësim dhimbjeje dhe të reduktojë inflamacionin. Mund të ndihmojë gjithashtu në përshpejtimin e procesit të rikuperimit, duke ofruar rehati më të madhe. 

Së fundi, ka Natën — formula me 50 mg CBD CBN me spektër të plotë, e krijuar për t'ju lehtësuar gjumin. Përveçse ju ndihmojnë të bini në gjumë shpejt, pikat përmirësojnë REM dhe mundësojnë funksionet rigjeneruese dhe restauruese të trupit. Ky vaj rezultoi shumë i dobishëm për mua pasi shpesh punoj me orë të gjata dhe kam probleme të bie në gjumë. Gjëja më e mirë është se nuk të lë të mërzitur; në vend të kësaj, ditën e re do ta prisni të rifreskuar dhe plot energji.

Rishikimi i markës Cerena - Verdikti 

Cerena është një markë e shkëlqyer CBD që ofron formulim unik dhe produkte me cilësi të lartë. Përbërësit maten me kujdes për të siguruar që çdo produkt të japë efektet e synuara. Pakoja e Trinity Flight është një mënyrë e shkëlqyer për të zhytur gishtat e këmbëve dhe për të parë se cilat pika kryesore nëngjuhësore funksionojnë më mirë për ju. Për mua, të gjitha tinkturat funksionuan në mënyrë perfekte. Por, nëse do të më duhej të zgjidhja një, ai do të ishte Nocturno - me siguri do ta ribleja këtë produkt fantastik! Gjithashtu, u mahnita nga fuqia dhe efektiviteti i rulit CBD. Është një produkt inovativ dhe shumë kompakt që tani po e marr kudo me vete. 

Produktet kanë çmime të arsyeshme dhe kompania ofron mënyra të shumta për të kursyer. Disa oferta kursimi përfshijnë produkte të paketuara, programe shpërblimesh, oferta sezonale dhe më shumë. 

Në përgjithësi, këto produkte ia vlen t'i provoni dhe më pëlqeu vërtet t'i testoja! 

MS, Universiteti i Tartu
Specialisti i gjumit

Duke shfrytëzuar përvojën e fituar akademike dhe profesionale, këshilloj pacientët me ankesa të ndryshme për shëndetin mendor - humor depresiv, nervozizëm, mungesë energjie dhe interesi, çrregullime të gjumit, sulme paniku, mendime dhe ankthe obsesive, vështirësi në përqendrim dhe stres. Në kohën time të lirë, më pëlqen të pikturoj dhe të bëj shëtitje të gjata në plazh. Një nga obsesionet e mia të fundit është sudoku - një aktivitet i mrekullueshëm për të qetësuar një mendje të shqetësuar.

Më të fundit nga CBD