Cilësia mbi sasinë: Kur je shumë i lodhur për seks

Cilësia mbi sasinë: Kur je shumë i lodhur për seks

Shumë e lodhur për seks? Ndodh. Nëse keni fëmijë, një hipotekë, një shef kërkues dhe një punë që ju mban të punoni deri vonë, seksi është ndoshta gjëja e fundit në mendjen tuaj.

Për fat të mirë për ju, të kesh një jetë të mirë seksuale nuk ka të bëjë me sasinë: ka të bëjë me cilësinë. Nëse hyni në radhët e çiftit mesatar, do të bëni seks një herë në javë. Është koha që të filloni të përqendroheni për ta bërë kohën tuaj së bashku një moment të veçantë që ka të bëjë me dashurinë me cilësi të lartë. Harrojeni punën: gjithçka varet nga ju. Këtu janë pesë këshillat tona kryesore për t'ju filluar:

Eksploroni të gjitha zonat tuaja erotike. Seksi i mirë nuk ka të bëjë me penetrimin dhe stimulimin e klitorit. Bëhet fjalë për stimulimin e të gjitha zonave tuaja erogjene nga kofshët deri te dekolteja, deri te llapa e veshit dhe mbi buzët tuaja. Bëjeni paralojën të zgjasë më shumë dhe rrisni intensitetin e orgazmave tuaja duke krijuar një përvojë të plotë të trupit!

Bëhuni spontan. Nëse jeta juaj seksuale po bëhet gjithnjë e më rutinë me seksin e fikur para gjumit, është koha që t'i shijoni gjërat dhe të eksperimentoni me seks spontan në dhomën e lavanderi, në dush përpara se të përgatiteni për punë ose kur të keni disa minuta vetëm para se të shkoni për të marrë fëmijët nga shtëpia e një shoku.

Ec ngadalë. Shijoni përvojën dhe mos u shqetësoni për arritjen e një fundi orgazmik. Kënaquni duke u përkëdhelur, prekur, gudulisur dhe masazhuar. Shkoni ngadalë dhe kur të arrini kulmin, do të jetë më i fuqishëm dhe më intensiv – për të mos përmendur, ia vlen të prisni.

Luaj me lodra seksi. Pra, jeni shumë i lodhur për të vazhduar stimulimin e klitorit? Eksperimentoni me lodrat e seksit dhe lërini ato të bëjnë punën e vështirë për ju. Do të sjellë pak zhurmë në jetën tuaj seksuale dhe do të jeni shumë të lumtur që e keni provuar.

Harrojeni veten dhe problemet tuaja dhe thjesht shijoni momentin. Me e lehte e thene sesa e bere? Pastaj provoni lojën me role ku mund të harroni të qenit nënë/bashkëpunëtore/grua dhe bëni përpjekjet tuaja për të qenë një e nënshtruar, infermiere ose dikush tjetër për natën. Do të ushqeni fantazitë tuaja erotike, do të shijoni një natë të këndshme me një ndryshim dhe më në fund do të ndaloni së shqetësuari për afatet!

Ksenia Sobchak, BA (Hons) Komunikimi i Modës: Gazetari Mode, Central Saint Martins

Ksenia Sobchak pëlqen të shkruajë bloge në fushat e modës, stilit, stilit të jetesës, dashurisë dhe CBD. Para se të bëhej blogere, Ksenia ka punuar për një markë të njohur të modës. Ksenia është një autore kontribuese në revistat dhe bloget kryesore të modës, stilit të jetesës dhe CBD. Ju mund të përplaseni me Ksenia-n në kafenenë e saj të preferuar në South Kensington, ku ajo ka shkruar shumicën e blogeve. Ksenia është një avokate e vendosur e CBD dhe përfitimeve të saj për njerëzit. Ksenia është gjithashtu në panelin e rishikuesve të CBD në CBD Life Mag dhe Chill Hempire. Forma e saj e preferuar e CBD janë gomat CBD dhe tinkturat CBD. Ksenia është një kontribues i rregullt në revistat dhe bloget kryesore të modës, stilit të jetesës si dhe CBD.

Më të rejat nga Lifestyle

RREGULLIMI I POZITEVE SEKSI

Pegging është relativisht më pak e zakonshme në skenën e seksit të të rriturve, por megjithatë ka fituar tërheqje. Dhe