DLISH risjell emocionet në botën e dhuratave përmes traditës dhe inovacionit

DLISH risjell emocionet në botën e dhuratave përmes traditës dhe inovacionit

Kontaktet e medias:

[email mbrojtur]

DLISH po ndërton një lidhje më të thellë emocionale

në një botë të mbushur me dhurata të prodhuara në masë dhe të pafrymëzuar

duke mbështetur artizanët, fermerët dhe dizajnerët vendas

rreth njohurive të tyre tradicionale.

Themeluese e DLISH, Mona Bavar

Përgjithmonë frymëzuar nga ushqimi, arti dhe dizajni, DLISH është në një mision për të ndezur shkëndijën e gëzueshme që të gjithë e kujtojmë nga hapja e dhuratave si të vegjël. Intriga. Eksitimi. Ndjenja e përjetshme e ritualit. E themeluar dhe e kuruar nga Mona Bavar, DLISH është ndërtuar rreth idesë së dhurimit me stil. Biznesi femëror plotësisht i drejtuar dhe i operuar është i përkushtuar për të shtuar emocionet e nevojshme në botën e dhuratave duke rindezur mundësinë e kënaqësisë.

Një sipërmarrëse, kuratore, krijuese, estet dhe udhëtare e botës që frymëzohet nga njerëzit që takon si dhe nga vendet, pamjet, tingujt, shijet dhe shijet e vendeve që viziton, Mona, kënaqet duke bashkuar njerëzit përmes përvojave të kuruara të paketuara në mënyrë të veçantë. kutitë.

Si një qytetare globale që aktualisht jeton në Milano, Mona frymëzohet çdo ditë nga mjedisi i saj dhe mënyra e bukur e jetesës italiane. "Të paturit e aksesit në artizanët, kuzhinën dhe pijet e përditshme të Italisë më inkurajon që të dëshiroj të ndaj pak "la dolce vita" me të tjerët përmes produkteve që i marr për adhuruesit e ushqimit, artit dhe dizajnit." Duke udhëhequr një ekip krijuesish të gjallë, Mona dhe ekipi i saj punojnë ngushtë për të gjetur objektet më unike dhe shijet më të këndshme nga e gjithë bota. Ajo kërkon të krijojë marrëdhënie me furnizuesit dhe artizanët (shumë prej të cilëve janë gra), duke mbështetur bizneset e tyre të vogla dhe duke ndarë mallrat e tyre me tregun global.

E lindur në Iran dhe e rritur në SHBA, Mona beson se çelësi për të thyer kufijtë dhe për të mësuar rreth kulturave dhe traditave të ndryshme është përmes shijeve të përbashkëta rreth tryezës. “Si një emigrant që u ngacmua nga bota e re ku po jetonim dhe përpiqeshim të përshtateshim, tavolina u bë një strehë për mua dhe familjen time. Ne e nisnim çdo ditë rreth tryezës duke dëgjuar babain tim të fliste për çështjet aktuale dhe e përfundonim ditën rreth të njëjtës tryezë, duke ndarë ngjarjet e ditës ndërsa hanim pjatat e shijshme persiane që kishte përgatitur nëna ime – pa e ditur ndikimin e thellë të këtyre ritualeve. do të kishte në jetën time.”

Eksperienca të paharrueshme rreth Tavolinës DLISH

Në përputhje me këtë besim, Mona së fundmi lançoi DLISH Tabela, një mjedis intim ku njerëzit nga e gjithë bota mund të bashkohen për të përjetuar shije unike, për të takuar njerëz me prejardhje të ndryshme ndërsa ndajnë histori. Shumë nga këto histori mund të gjenden në Revista DLISH, një revistë në internet e dedikuar për t'u ofruar lexuesve të saj intervista ekskluzive me krijuesit e ndryshimeve, stilistë, stilistë, kuzhinierë, shkencëtarë dhe novatorë në botën e ushqimit, artit dhe dizajnit.

Në maj 2022, së bashku me një nga partnerët e DLISH, Eleit.it, u lançua zyrtarisht Tryeza DLISH në rajonin magjepsës italian të Campania. Aktiviteti 2-ditor filloi në qytetin dinamik të Napolit dhe përfundoi në fshatin piktoresk bregdetar Nerano në Bregun Amalfi. Udhëtimi përfshiu një grup të shquar gazetarësh, stilistësh, ekspertësh të kuzhinës dhe artizanëve të cilët ndanë frymëzimin pas shumë prej objekteve që gjeni në DLISH

“Tabela DLISH është një mënyrë e re dhurimi e cila i lejon dhuratëmarrësit si dhe dhuratëdhënësit të jetojnë historinë pas objektit dhe shijeve. Është mënyra ime për t'i bërë homazhe emocioneve që ndjej sa herë që jam ulur rreth një tavoline me familjen dhe miqtë, duke ndarë momente të veçanta duke krijuar një jetë kujtimesh – këto janë dhurata të çmuara.” 

Kutia e dhuratave Famiglia Oliva në bashkëpunim me Eleit.it

Në fund të eventit 2-ditor, DLISH prezantoi kutinë e re të dhuratave, La Famiglia Oliva, të cilën e kanë bërë në bashkëpunim me Eleit.it. Kutia e dhuratave me shumë ndjeshmëri bashkon vajin e hollë dhe të rrallë të ullirit ekstra të virgjër DOP të Bregut të Amalfi në Itali me tre enë karakteristike të punuar me dorë, të dizajnuara për të përmirësuar përvojën e shijimit të vajit të ullirit duke nxitur kureshtjen. Secili është punuar me dorë nga artizanët në qendrën historike të Napolit dhe fton konsumatorin të përjetojë ritualin e lashtë të shijimit të vajit të ullirit. 

Sigurisht, si shumica e sipërmarrësve, rrugëtimi i Monës për të gjetur gëzimin e saj nuk ka qenë i lehtë. "Mund t'ju them se i gjithë udhëtimi im është dhe ka qenë një mësim formues që përfshin si vështirësitë ashtu edhe shpërblimet." Pasi mori MBA nga Universiteti SDA Bocconi në Milano, Mona vendosi të mos kthehej në botën e korporatave, por të qëndronte në Itali dhe të ndiqte pasionin e saj – eksplorimin e shijeve dhe rajoneve të Italisë. Ajo nuk e dinte se aventura e saj e re, rebele do të çonte në DLISH. “Më kujtohet që u thashë prindërve të mi se nuk do të kthehesha në shtëpi në SHBA, as nuk do të kthehesha në një punë 9-5. Mund ta imagjinoni tronditjen që ata ndjenë.”

E përkushtuar ndaj vizionit të saj, Mona është marrë me kundërshtarët duke i qëndruar besnike misionit të saj për të rikthyer zemrën në një treg dhuratash të ngopur dhe pa emocione. Sfida e saj më e madhe ka qenë gjetja e investitorëve të duhur që ndajnë vizionin dhe pasionin e saj. “Ashtu si shumica e startupeve, ne kemi nevojë për kapital në mënyrë që të jemi në gjendje të konkurrojmë në një treg shumë të ngopur.. Ne bëjmë punë të bukur dhe jemi të përkushtuar të mbështesim një komunitet artizanësh të harruar, dhe për fat të keq, ndonjëherë është e vështirë që investitorët të kuptojnë rëndësinë e investimit në traditë, autenticitet dhe histori.”

Kutia DLISH Dhurata e Kafes

Që nga fillimi DLISH ka qenë i vetëdijshëm për botën në ndryshim të marketingut dhe është përpjekur të përdorë ide inovative në strategjinë e tyre të marketingut. Nga bashkëpunimet me partnerë me të njëjtin mendim, të cilët ndajnë vizionin e bashkimit të traditës me inovacionin, te ngjarjet e përqendruara rreth përvojave shumëshqisore ku dizajnerët dhe artizanët ndajnë historitë e tyre, deri te futja në botën NFT dhe kripto, DLISH po përdor inovacionin dhe komunitetin për të revolucionarizuar industrinë e dhuratave duke injektuar emocione në industrinë e pajetë. 

Është e vetëkuptueshme që klima aktuale e biznesit sfidohet nga shumë faktorë makro nga çështjet logjistike, luftërat me përfaqësues dhe mungesat e ushqimit dhe furnizimit. "Shumë biznese, duke përfshirë DLISH, po punojnë shumë për të gjetur zgjidhje alternative për ta bërë dhuratën sa më të qetë dhe kuptimplotë që të jetë e mundur." Së fundmi, DLISH ka implementuar aplikacionin e planit të pagesave, Klarna, i cili u mundëson klientëve të paguajnë me këste. Ata po lançojnë gjithashtu lojëra ekonomike të tavolinës, të tilla si letra, enigma dhe më shumë. "Ne jemi të bindur se çdo sfidë krijon një mundësi dhe kjo, si shumë herë të tjera në histori, është një kohë sfiduese kur shumë biznese mund të drejtohen për të përmbushur nevojat në ndryshim të klientëve."

Pjata e shijimit dhe servirjes me mocarela e disponueshme në DLISH

Ajo që e dallon DLISH nga konkurrentët është fakti se ata bashkojnë dizajnin e lartë, ushqimin dhe pijet e shijshme nga e gjithë bota, ndërsa ndërtojnë një komunitet prodhuesish, zejtarësh, prodhuesish të kuzhinës dhe stilistëve vendas për të mbështetur tiparet e tyre si dhe për të ndarë frymëzimin e tyre. tregime. “Është shumë e lehtë të shkosh në Amazon dhe të porosisësh një dhuratë gjenerike ose t'i dërgosh dikujt një kartë dhuratë nga një markë konvencionale, por sa e paharrueshme dhe befasuese është kur dërgon një dhuratë të zhytur në mendime, kuptimplote me një histori të thellë pas saj dhe njerëz frymëzues. duke e prodhuar atë.”

DLISH po bën gjithashtu një ndikim në botën e dhuratave të korporatave. Me një shërbim dhuratash shumë të kuruar dhe me porosi, DLISH punon me shumë klientë të Fortune 500, si Pfizer, The Fork, Google për të krijuar një ndikim të paharrueshëm dhe për të rritur mbajtjen. Përgjigja ndaj qasjes së tyre unike ndaj dhuratave, ka ndihmuar që markat e suksesshme të bëhen qendra e bisedës “Duke ardhur nga një prejardhje e korporatës, e kuptoj se sa e rëndësishme është të kesh një strategji strategjike dhuratash që jo vetëm që do të rrisë mbajtjen, por edhe do ta bëjë kompaninë tuaj qendrën e bisedës.” Përveç klientëve të korporatave, DLISH sheh rëndësinë e ofrimit të shërbimeve të dhuratave me porosi për një sërë klientësh që kërkojnë të dallohen në një botë ndryshe uniforme. 

Shërbimet e dhuratave me porosi

Përveç mbështetjes së krijuesve dhe producentëve vendas, Mona kënaqet duke udhëzuar dhe ndarë përvojën e saj me sipërmarrës të tjerë që janë mjaft të guximshëm për të 'marrë rrugën më pak udhëtim' duke ndjekur pasionet e tyre. “E di që është sfiduese, por udhëtimi ka të bëjë më shumë me krijimin e një biznesi të suksesshëm ose krijimin e një produkti. Është një udhëtim i vetënjohjes, i vetëdijes. Është gjatë sfidave më të vështira që ne me të vërtetë kuptojmë se kush jemi dhe për çfarë jemi të aftë. Gjithashtu, përpiquni të mos e krahasoni kurrë veten me dikë tjetër – ashtu si një farë që kultivon frytin e saj brenda vetes, duke shfaqur natyrën e saj të vërtetë.”

E ardhmja duket e ndritur për DLISH ndërsa përgatiten për sezonin e festave me bashkëpunime të reja, mbledhje të paharrueshme rreth tryezës DLISH, web 3.0, produkte dhe përvoja të reja dhe shumë më tepër. 

“Unë jam përgjithmonë mirënjohës për të gjithë njerëzit në jetën time që më kanë dhënë përvojat, burimet dhe mundësitë për të ndarë me botën dhurata të prekshme dhe të paprekshme. Jam i nderuar që mund të mbështes një komunitet krijuesish, artizanësh, fermerësh dhe stilistësh që na bëjnë dhurata të rralla çdo ditë të jetës sonë. Momentet e çmuara rreth tryezës, krijimi i kujtimeve, shkëmbimi i historive, shprehja e emocioneve dhe thyerja e kufijve janë dhuratat e rralla të jetës – ato që dua t'i ndaj me të gjithë.”

ndjek DLISH për të parë më shumë nga puna e tyre. 

Anastasia Filipenko është psikologe e shëndetit dhe mirëqenies, dermatologe dhe shkrimtare e pavarur. Ajo mbulon shpesh bukurinë dhe kujdesin e lëkurës, tendencat e ushqimit dhe të ushqyerit, shëndetin dhe fitnesin dhe marrëdhëniet. Kur ajo nuk po provon produkte të reja për kujdesin e lëkurës, do ta gjeni duke marrë një klasë çiklizmi, duke bërë joga, duke lexuar në park ose duke provuar një recetë të re.

Më të rejat nga Business News