Gjetja e vibratorit të duhur për ju

Gjetja e vibratorit të duhur për ju

Zgjedhja e një vibratori është diçka që zakonisht bazohet në preferencat personale, dhe kështu të preferuarat do të ndryshojnë nga një grua në tjetrën. Një rekomandim për ju do të funksionojë vetëm nëse e dini se çfarë ju ndez dhe çfarë ju sjell në orgazëm. Gjetja e vibratorit të duhur për ju nuk duhet të jetë një kërkim i gjatë. Gjithçka që duhet është një ekzaminim vetë-seksual dhe pak hetim mbi llojet bazë të lodrave në treg.

Klitorisi apo vagina… Kjo është pyetja

Të mësosh atë që të pëlqen është vetëm një çështje që t'i kushtosh vëmendje më të madhe herës tjetër kur do të bësh seks ose do të kënaqesh. A ju pëlqen një prekje e butë? Apo ju pëlqen diçka e vështirë, ndoshta edhe pak e ashpër? A ju pëlqen stimulimi i shpejtë apo lëvizjet më të ngadalta? A ju pëlqen stimulimi i klitorit, apo ndjesia e penetrimit, apo të dyja në të njëjtën kohë? A gjeni kënaqësi në stimulimin e pikës G? Mos u shqetësoni nëse nuk i keni të gjitha përgjigjet për këto pyetje në fillim… të zbuloni se çfarë ju pëlqen është gjysma e kënaqësisë! Pasi të keni një ide se çfarë ju pëlqen, është koha të shikoni lodrat.

Për shumicën e grave, vibratori i tyre i parë është një vibrator klitorial. Për ata që janë pak të turpshëm, mund të filloni me diçka të vogël dhe të matur si Lelo Nea, e cila ka një dizajn shumë të butë dhe model lulesh, kështu që nuk është frikësuese. Vibe të tjera diskrete dhe të buta për t'u provuar përfshijnë 7th Heaven Luv Touch, Lelo Mia dhe mini-dridhje si Angelo MiniVibe.

Ata që kërkojnë një vibrator klitorial me pak më shumë fuqi, duhet të shikojnë masazhuesin e famshëm Medisil Magic Touch, i cili është një version i përmirësuar i Shkopit Magjik Hitachi. Kjo është një lodër me një fuqi të madhe, dhe futet në mur, kështu që nuk ju mbaron kurrë avulli. Lodra të tjera me intensitet të lartë përfshijnë Fun Factory Boss dhe masazhuesin Wand-A-Lust.

Për ata që kënaqen me një depërtim të vogël, nuk keni pse të shikoni shumë më larg se një vibrator lepuri si lepuri popullor IVibe nga Doc Johnson. Këta lloj vibratorësh ofrojnë si stimulim klitorial ashtu edhe penetrim, duke ju dhënë më të mirën nga të dyja botët. Shumë versione të këtij vibratori kanë gjithashtu një bosht rrotullues që ka rruaza që stimulojnë hapjen vaginale. Nëse ju pëlqen vetëm depërtimi, apo edhe stimulimi i pikës G, atëherë duhet të shikoni vibratorët e markës Lelo Mona, Liv ose Elise.

Lodra të tjera seksuale që dridhen

Lodra të tjera seksuale që duhen marrë në konsideratë janë lodrat që çiftet mund t'i përdorin së bashku. Tjetri juaj i rëndësishëm mund të përdorë çdo lloj vibratori për ju që ju e miratoni, ose ndoshta të dy mund të kombinoni veprimin vibrues me dridhjet me rrip me telekomandë, të cilat dridhen kundër klitorisit.

Unazat e gjelit, të tilla si Unaza e karit 4Us, rrëshqasin lehtësisht mbi penis dhe ofrojnë stimulim të klitorit ndërsa mashkulli hyn tek ju. Vibratorët me rrip me telekomandë ju lejojnë juve ose partnerit tuaj të kontrolloni kënaqësinë tuaj me shtypjen e një butoni. Disa modele të njohura të këtyre lodrave përfshijnë Impulse Hypersonic Bunny, Penisin Remote Venus dhe Fluturën me telekomandë me valë.

Gjetja e vibratorit të duhur për ju do të jetë shumë më e lehtë pasi të njihni vibratorët më të shitur në dispozicion dhe të mund të përcaktoni kënaqësinë tuaj.

Ieva Kubiliute është psikologe dhe këshilltare për seksin dhe marrëdhëniet dhe shkrimtare e pavarur. Ajo është gjithashtu një konsulente e disa markave të shëndetit dhe mirëqenies. Ndërsa Ieva është e specializuar në mbulimin e temave të mirëqenies, duke filluar nga fitnesi dhe ushqimi, te mirëqenia mendore, seksi dhe marrëdhëniet dhe kushtet shëndetësore, ajo ka shkruar për një sërë temash të stilit të jetesës, duke përfshirë bukurinë dhe udhëtimin. Pikat kryesore të karrierës deri më tani përfshijnë: shëtitje luksoze në Spa në Spanjë dhe bashkim me një palestër në Londër me 18 mijë funte në vit. Dikush duhet ta bëjë! Kur ajo nuk është duke shkruar në tavolinën e saj - ose duke intervistuar ekspertë dhe studime të rasteve, Ieva mbaron me joga, një film të mirë dhe kujdes të shkëlqyeshëm për lëkurën (sigurisht të përballueshme, ka pak gjëra që ajo nuk di për bukurinë buxhetore). Gjërat që i sjellin asaj gëzim të pafund: detoksifikimi dixhital, latte me qumësht tërshërë dhe shëtitje të gjata në fshat (dhe ndonjëherë vrapime).

Më të rejat nga Lifestyle

RREGULLIMI I POZITEVE SEKSI

Pegging është relativisht më pak e zakonshme në skenën e seksit të të rriturve, por megjithatë ka fituar tërheqje. Dhe