Fotografia e Skenave të Qetësisë dhe Arti Dixhital

Fotografia e Skenave të Qetësisë dhe Arti Dixhital

Fotografia e Skenave të Qetësisë dhe Arti Dixhital. Biznesi ofron imazhe fotografike të manipuluara në mënyrë dixhitale për dekorimin e shtëpisë dhe zyrës. Është e specializuar në panorama vertikale dhe horizontale. Unë jam pronari dhe themeluesi i vetëm. Faqja e internetit është  https://serenityscenes.com/ 

P. Motivimi

Në moshën 19-vjeçare dhe duke punuar në punë me pagë minimale, më dhanë dhuratën e një aparati fotografik me ndalesë F dhe shpejtësinë e diafragmës dhe fillova të bëj fotografi dhe të mësoj me zell fotografinë. Vështrova duke u përpjekur të bëja një biznes me fotografinë e natyrës, por jeta u pengua. U martova, pata një fëmijë, pata një hipotekë, gjeta një punë të mirë.

Në vitin 2000 unë dhe burri im u transferuam në Florida dhe zbulova festivale arti. Unë fola me disa njerëz që bënin festivale arti dhe isha shumë i emocionuar kur zbulova se ishte një mënyrë për të siguruar jetesën. Fillova kompaninë time në 2003 dhe e quajta Serenity Scenes Nature Photography. Gjeta një URL të internetit që pasqyronte atë që po përpiqesha të bëja, për të sjellë qetësinë dhe paqen që gjeja në natyrë në shtëpitë dhe zyrat e njerëzve. Fillova me një qasje të dyfishtë, një faqe interneti shumë rudimentare dhe festivale arti. Sapo gjeta krahasimin e asaj që doja të krijoja dhe asaj që njerëzit donin të blinin, festivalet e artit u bënë biznesi kryesor. 

(63) Procesi dhe frymëzimi – YouTube

Në fillim nuk pata shumë sukses. I kam një borxh të madh mirënjohjeje anëtarit të grupit të fotografëve të shfaqjeve të mia të artit, i cili, kur u ankova se nuk fitoja para në një shfaqje, më tha se kjo ishte sepse puna ime dukej si e të tjerëve. Më duhej të isha ndryshe. Vështrova duke bërë manipulime dixhitale dhe duke krijuar panorama. Kjo është bërë shtylla kurrizore e biznesit tim. Për shkak se nuk po i përmbahesha më së vërtetës në fotografinë e natyrës, ndryshova emrin e biznesit tim në Fotografi të Skenave Serenity dhe Art Digital. Kur u ktheva në Virxhinia në vitin 2011, fillova të krijoj më shumë panorama vertikale dhe ato janë më të shiturit e mi në https://serenityscenes.com/collections/vertical-panoramas

Me çfarë sfidash përballem?

Sfida më e madhe për mua me festivalet e artit është plakja. Shumë njerëz nuk e kuptojnë se ne vetë i vendosim ato ekrane. Unë po plakem dhe kjo po bëhet më e vështirë. Kur kuptova se nuk do të mund të bëja festivale për aq kohë dhe aq shpesh sa kisha shpresuar, u përpoqa të bëja më pak shfaqje dhe të shisja punën time në galeri, si dhe të përmirësoja faqen time të internetit. Ai strumbullar i bërë në 2018 e ndihmoi biznesin tim t'i mbijetonte pandemisë.  

Moti po bëhet një sfidë e madhe. Dikur një herë në dy vjet, një stuhi ose një shpërthim mikro kalonte nëpër një shfaqje dhe shkatërronte ekspozita dhe vepra arti. Vetëm këtë vit kanë qenë katër. Shfaqja ime më e fundit sapo arrita të marr pjesën e fundit të ekranit në furgon përpara se qielli të zihej nga era dhe shiu. Unë isha me fat që dola pa asnjë dëm. Disa artistë nuk ishin. Qysh në vitin 2011 nuk e dija se çfarë ishte derecho (erërat me forcë tornado në vijë të drejtë). Tani kam kaluar dy prej tyre. Unë kam tendën më të rëndë në dispozicion dhe pesha të konsiderueshme për të vënë mbi të. Mund të kundërshtoja plakjen time duke marrë një tendë më të lehtë, por më pas ekrani im ka më shumë gjasa të dëmtohet nga era. Nxehtësia në verë ka qenë gjithmonë një çështje, e bërë më frustruese sepse blerësit qëndrojnë në shtëpi në ajër të kondicionuar. Unë them shpesh që artistët e festivaleve të artit janë si fermerët. Ne mund të bëjmë gjithçka siç duhet, por nuk ka rëndësi nëse moti nuk bashkëpunon.  

Inflacioni i kombinuar me problemet e zinxhirit të furnizimit është një çështje e re. Mbajtja e të njëjtave materiale cilësore dhe të njëjtit marzh fitimi po bëhet më e vështirë pa i rritur çmimet shumë të larta. Unë blej më shumë me shumicë tani dhe mbaj një sy për shitjet e materialeve të mia më të përdorura. Ndryshimet e tregut janë gjithmonë një problem. Në këtë pikë kam kaluar një recesion dhe një pandemi dhe tani inflacion. Përshtatja e biznesit me tregun është e nevojshme në çdo lloj shitje me pakicë. 

Transporti për biznesin tim ka qenë gjithmonë një problem. Puna ime është e madhe dhe nën xham. U deshën shumë prova dhe gabime për të gjetur një zgjidhje transporti që jo vetëm mbron punën nga dëmtimi, por me një kosto të arsyeshme. Fillova gjithashtu të ofroj dërgesë falas brenda 100 milje nga baza e shtëpisë sime dhe marrje falas për të kompensuar koston e lartë të transportit në distanca më të shkurtra.  

Cilat mundësi janë në dispozicion sot?

Interneti është shumë më i fuqishëm se kur fillova biznesin. Shumë sfida me të cilat u përballa në fillim janë adresuar. Përpunimi i kartës së kreditit tani është më i lirë dhe më i lehtë dhe tarifat autorizohen menjëherë. Makina ime e parë e kartës së kreditit kushtoi 600 dollarë dhe bëri vetëm atë që quhet "ruaj dhe dërgo", që do të thoshte se nuk e dija nëse karta ishte e vlefshme derisa u ktheva në hotel dhe e lidha me një linjë fikse. Square ishte një ndryshim i madh i lojës dhe tani ka më shumë opsione. Ju mund të bëni reklama me pagesë në Facebook dhe Instagram, por gjithashtu mund të merrni rezultate të shkëlqyera duke postuar rregullisht përmbajtje të mirë pa pagesë. Dhe pasi të postoni, mund të kontrolloni Google Analytics falas për të parë nëse funksionoi. Faqja ime e parë u krijua me dorë dhe do të ishte e pamundur nëse nuk do të kisha pasur njohuri kompjuterike. Tani ju keni Shopify dhe WordPress dhe të tjerë që e bëjnë të lehtë ndërtimin dhe mirëmbajtjen për një kosto nominale. Unë kam Shopify dhe madje edhe në nivelin më të ulët kam një karrocë blerjeje të integruar, përpunimin e kartave të kreditit dhe zbritjet e transportit. Shumica e aplikacioneve për shfaqje janë tani online. Shërbimet Zapplication dhe Juried Art janë dy nga ato kryesore dhe duke i përdorur ato mund t'i lexoni dhe aplikoni në festivale në të gjithë Shtetet e Bashkuara.

(63) Turne me imazhe – YouTube

(63) "Virginia" - Këngë nga Chris Anderson me imazhe nga Alison Thomas - YouTube

Këshillë

Sfidat, veçanërisht moti, e bëjnë të tingëllojë sikur të bësh festivale arti është thjesht e mjerueshme. Kur moti bashkëpunon dhe njerëzit vijnë dhe blejnë është thjesht e lavdishme. Çfarë pune mund të bëni kur dikush ju thotë se po bëni një punë të shkëlqyer çdo 15 minuta apo më shumë. Ku tjetër mund të kalosh katër ditë në rrugë dhe të kthehesh në shtëpi me 6,000 dollarë fitim.

Për fillestarët, këshilla më e rëndësishme që mund të ofroj është të gjesh atë pikë të ëmbël midis asaj që të frymëzon dhe asaj që shet. Ju mund të kurseni shumë prova dhe gabime (dhe para) në këtë mënyrë. Shfaqjet e artit ende mund të jenë shumë fitimprurëse, por të bëra për të fituar jetesën kërkojnë shumë udhëtime, punë fizike dhe shpenzime paraprake. Nëse filloni pa një ide të mirë se çfarë duan njerëzit, do të humbni para dhe do të frustroni. Pra, kërkime, kërkime, kërkime. Arti është 50% duke bërë art të madh dhe 50% biznes. Bëni një plan biznesi. Vendosni nëse do të jeni me kosto të ulët / volum të lartë, me kosto të lartë / volum të ulët ose diku në mes. Kjo do të kontrollojë shumë nga vendimet që merrni, veçanërisht se si dhe ku e tregtoni punën tuaj. Kush është blerësi juaj? A janë prindërit me fëmijë të vegjël, pronarë shtëpish më të mëdhenj, profesionistë të rinj që sapo kanë filluar? Një nga këshillat më të mira që mora nga grupi i fotografëve të shfaqjeve të mia të artit ishte të vizitoja shfaqjet herët të dielën në mëngjes përpara se të hapej shfaqja dhe të bisedoja me artistët. Shumica prej nesh janë miqësorë dhe duan të japin këshilla, por jo kur shfaqja është e hapur. Shumë këshilla tani janë në internet. Ka disa grupe në Facebook ku unë jam anëtar, ku mund të blini pajisje të përdorura, të merrni komente për shfaqjet dhe të bëni pyetje.

Do t'ju duhet një mënyrë për të shfaqur punën tuaj. Përsëri, modeli juaj i biznesit do ta drejtojë këtë. Isha pranë një piktori përrallor në një shfaqje. Puna e saj ishte e ndryshme dhe interesante dhe padyshim ia vlente çmimet që ajo ngarkonte. Fatkeqësisht, ajo përdorte një tendë të huazuar dhe mure të huazuara që dukeshin goxha të tmerrshme. Njerëzit po kalonin pranë kabinës së saj duke mos parë kurrë pikturat e saj të mrekullueshme. Ekrani juaj duhet të jetë ftues dhe të përputhet me çmimin tuaj.

Një tjetër gjë për të mësuar në festivale dhe në internet është çmimi i punës suaj. Merrni parasysh të gjitha shpenzimet tuaja. Vetëm për shkak se keni paguar 500 dollarë për të qenë në një shfaqje dhe për të sjellë në shtëpi 1000 dollarë, nuk do të thotë se keni fituar para. Mos harroni materialet tuaja, reklamat tuaja, zëvendësimin e artikujve të ekspozuar që konsumohen, gazin për të shkuar në shfaqje. Kushtojini vëmendje vijës fundore. Mos harroni se jeni 50% art dhe 50% biznes.

Sigurimi i përgjegjësisë është i domosdoshëm. Sigurimi që mbulon ekranin dhe punën tuaj është një gjë e këndshme, por sigurimi i përgjegjësisë është një domosdoshmëri. Unë isha pranë një artisti që kishte një pikturë që fluturoi nga një mur i jashtëm në erë që u ul nga një Tesla prej 150,000 dollarësh e ekspozuar. Isha në një shfaqje ku era ishte shumë e keqe dhe pashë një tendë që fluturoi dhe goditi skulpturën me çmim të lartë të një artisti tjetër dhe e theu atë. Artisti i skulpturës ishte i skuqur dhe i zemëruar dhe u qetësua menjëherë sapo artisti tjetër tha "Unë kam sigurim". Edhe tendat më të mira mund të fluturojnë në erë dhe të shkatërrojnë punën e artistëve të tjerë dhe të lëndojnë njerëzit.  

Nuk është i zbatueshëm për të gjitha llojet e artit, por nëse është, regjistrojeni të drejtën e autorit. Po, për fotografët, në momentin e dytë që këputni atë qepen keni të drejtën e autorit, por asnjë avokat nuk do të marrë një rast për shkeljen e të drejtës së autorit nëse nuk e keni regjistruar të drejtën tuaj të autorit. Për fotografinë, është në internet, e lehtë dhe e lirë. E bëj një herë në vit.

Ka shumë mosmarrëveshje për kartat e biznesit. Po, kartëvizita juaj ka shumë të ngjarë të hidhet ose të depozitohet në një vend ku nuk do të shihet më. Unë besoj në dhënien e tyre gjithsesi. Unë kam dhënë mijëra dhe shumica dërrmuese nuk kanë rezultuar në asgjë. Por me kalimin e viteve u kam shitur më shumë njerëzve që kanë hasur në kartëvizitën time, më kanë kujtuar dhe kanë blerë diçka sesa kam shpenzuar për kartëvizitat.

Nëse jeni duke bërë një ngjarje të madhe dhe koordinatori i ngjarjes ka një listë adresash, dërgoni kartolina. Aty ku jetoj unë, ne kemi një rënie vjetore në deponi për kimikate toksike dhe pesticide. Zakonisht ka një shënim të vogël në faturën e tatimit në pronë. Do ta shënonim në kalendar dhe do të merrnim gjithçka që duhej për të marrë dhe do të ishim në shtëpi për 45 minuta. Një vit na dërguan kartolinat me datën. Atë vit kishte një linjë nga hale jashtë dhe përtej rrugës kryesore. U deshën pesë orë. Njerëzit do të ruajnë kartolina.

Bëni kontakte. Merrni adresat e emailit dhe dërgoni një buletin. Jepini një shërbim të mirë klientit. Kur diçka nuk funksionon, kuptoni pse. Kushtojini vëmendje tregut dhe ndryshoni me të. Besoni në veten tuaj.

 Kanali në Youtube: (63) Fotografi dhe Art Dixhital i Skenave të Qetësimit – YouTube

Anastasia Filipenko është psikologe e shëndetit dhe mirëqenies, dermatologe dhe shkrimtare e pavarur. Ajo mbulon shpesh bukurinë dhe kujdesin e lëkurës, tendencat e ushqimit dhe të ushqyerit, shëndetin dhe fitnesin dhe marrëdhëniet. Kur ajo nuk po provon produkte të reja për kujdesin e lëkurës, do ta gjeni duke marrë një klasë çiklizmi, duke bërë joga, duke lexuar në park ose duke provuar një recetë të re.

Më të rejat nga Business News