GJITHA QË DUHET TË DINI RRETH MAKINËS SEKSIT SYBIAN

GJITHA QË DUHET TË DINI RRETH MAKINËS SEKSIT SYBIAN

Sot në treg janë shumë aparate seksi, të cilat mund t'ju bëjnë të ndjeni kënaqësinë që dëshironi të keni. Ajo ka bërë shumicën e shfaqjeve solo të avancuara. Gratë mund të marrin kënaqësinë seksuale që meritojnë edhe pa partnerët e tyre.

Pavarësisht se ka dizajne dhe lloje të ndryshme makinerish, asnjëra nuk mund t'ju japë çmimin argëtues pozitiv që dëshironi sesa makina e seksit Sybian. Ka shumë raporte pozitive për makinën e seksit Sybian, gjë që e bën atë të papërfillshëm. Për shkak të kësaj, ata kanë arritur rrugën e tyre drejt majës duke pasur shumë njerëz që duan t'i provojnë ato. Në ditët e sotme, seksi është aty dhe shumë njerëz janë të vetëdijshëm për pozicionet e ndryshme të seksit që përdorin. Makina seksi Sybian, një lodër seksi, ka vite që ekziston dhe është zhvilluar kryesisht për femrat që duan të përdorin mjete të tjera seksi për të ndjerë kënaqësitë me ose pa partnerët e tyre. A i keni bërë vetes shumë pyetje në lidhje me makinën e seksit Sybian? Ky artikull nxjerr në pah disa nga gjërat që duhet të dini për makinën e seksit.

Historia e makinës së seksit Sybian

Makina nuk është e re; ishte atje në mesin e viteve '70 kur individët ekspozuan lodrën e parë të seksit të bërë plotësisht. Në 1983, shpiku nga Dave Lampert. Është mobilje seksi ku mund të hipet duke u ulur mbi të. Emri i saj e ka origjinën në qytetin e lashtë grek. Dave bëri kërkimin e tij dhe zbuloi se shumica e grave arrijnë te një organizëm kur po i shpëtojnë partnerit të tyre, gjë që nxiti dëshirën e tij për të bërë. Ky pretendim e bëri atë të përsëriste se pozicioni i një zonje sipër lehtëson stimulimin e pikës G dhe klitorisit, të cilat janë pjesët më të mëdha që mund ta bëjnë një grua të përjetojë orgazëm. Stimulimi i klitorit lehtësohet nga dridhja e makinës, ndërsa pika e ëmbël stimulohet kur penisi ose dildo kanë depërtuar plotësisht në vaginë. Makina është bërë, dhe për të pasur stimulimin që dëshironi, duhet ta shtyni përpara dhe mbrapa ndërsa jeni plotësisht të ulur mbi të, duke pasur penisin të ngjitur në shalë dhe të futur plotësisht në vaginë.

Sipas DiTecco, (2020), makina origjinale e seksit Sybian është shumë e shtrenjtë, duke e bërë uljen shumë të vështirë për të gjithë njerëzit që kanë akses në të. Ato janë të kufizuara vetëm për ata që mund t'i përballojnë dhe thuhet 'të pasurit', por në botën e sotme nuk mund t'ju mungojë kurrë ajo që mund t'ju blozë. Ju ende mund të merrni përvojën dhe shumë stimulim duke hipur në një makinë alternative seksi të të njëjtit lloj. Megjithatë, të tjerat kanë një top art të lëvizshëm që ju lejon të ngjitni një dildo dhe të shijoni stimulimin.

Si funksionon makina e seksit Sybian

Cheok & Zhang (2019) deklaruan se makina e seksit Sybian stimulon të gjithë rajonin e legenit, duke ju bërë të keni një ndjenjë unike menjëherë në vend që të shkoni për lodra të ndryshme seksi si vibratori dhe dildo për të marrë stimulimin e dyfishtë të klitorisit. dhe pika G, e cila disi mund të jetë e vështirë për ta bërë vetë. Makina gjithashtu mund të përmirësojë stimulimin anal, dhe loja solo nuk ka qenë kurrë e njëjtë që nga shpikja e makinës së seksit Sybian. Makina mund të punojë me ose pa bashkëngjitje. Meqenëse shumica e djemve e anashkalojnë stimulimin e klitorit ndërsa bëjnë dashuri me partnerët e tyre, e cila është pjesa kryesore që mund ta bëjë një grua të përjetojë orgazmë, makina Sybian kujdeset për të. Mënyra se si funksionon mund t'ju bëjë të pyesni veten nëse është lodra seksi më intensive. Makina ka bërë që shumë gra të përjetojnë orgazëm kur e përdorin atë në krahasim me penetrimin normal të penisit me partnerët e tyre, të cilët gjithmonë duket se fokusohen vetëm në pikën G.

Makina vibron dhe rrotullohet, duke ju bërë të argëtoheni më shumë kur përdorni bashkëngjitje me forma të ndryshme. Ato janë pa duar pasi mund të kontrollohen nga një telekomandë; ju gjithashtu mund të kontrolloni lëvizjen e pajisjes, e cila është themelore; ju mund të ndjeni ritmin dhe stimulimin nën ju kur të keni vendosur lëvizjen tuaj. Masturboni si një mbretëreshë.

Mobiljet janë shumë të njohura sot pasi prezantuesit të rreptë të radios Howard në satelitin Sirius iu dha karrigia e artë si dhuratë. Gjatë gjithë kohës ka qenë në studion e tij. Megjithatë, ai nuk e përdor atë; shumica e mikpritësve të tij janë të lirë të kënaqen dhe të argëtohen. Në mënyrë të ngjashme, perëndia e artë e makinave të seksit përdoret kryesisht në shumicën e videove pornografike. Të gjitha këto tregojnë se makina e seksit Sybian është shumë e njohur. Haward stern thin se nëse doni një moment mahnitës duke përjetuar stimulim seksual, atëherë makina e seksit Sybian është lodra që bie në sy në lodrat e seksit.

Përparësitë e makinës së seksit Sybian

Kur hipni në Sybian tuaj, nuk jeni në rrezik të merrni sëmundje seksualisht të transmetueshme. Ju mund të hipni në makinën e seksit për aq kohë sa të dëshironi; për të marrë atë stimulim të gjatë që ju nevojitet, mund t'ju duhet një grup burrash, por me makinën e seksit të artë, mund të merrni sa të dëshironi derisa të ndiheni të kënaqur. Është e lehtë për t'u pastruar për shkak të strukturës së saj të fortë dhe të besueshme. Është miqësore me mjedisin. Edhe pse makina përdor mjaft energji, ajo nuk do t'ju varë kurrë kur jeni pothuajse në kulmin. Shumica e grave përdorin lodra seksi të ringarkueshme dhe me bateri, dhe kur ato punojnë për ca kohë, do t'u duhet të ndërrojnë bateritë. Bateritë, kur hidhen pa kujdes, janë të rrezikshme për mjedisin.

Përfundim

Është bërë e lehtë për shumë zonja atje të kenë një orgazëm, duke filluar me ato që e kishin të vështirë të arrinin një orgazëm ose ato që nuk e arritën kurrë duke përdorur makinerinë e seksit Sybian. Në mënyrë të ngjashme, ato mund të jenë të larta në çmim, por ato ia vlejnë koston pasi janë të pajtueshme me aksesorët e tjerë për shalën e seksit të dridhjes; prandaj, ju jeni të lirë të përdorni dildon tuaj më të mirë për më shumë stimulim. Makina është përpjekur të shtyjë stimulimin seksual të grave në nivelin tjetër.

Referencat

Cheok, AD dhe Zhang, EY (2019). Marrëdhëniet intime njeri-robot (fq. 23-32). Springer. DiTecco, DDBA (2020). Teknologji e re, e njëjta stigmë e vjetër: Një analizë e diskurseve feministe dhe stigmës së punës seksuale në mediat robotike seksuale (Disertacion doktorature, Universiteti Carleton).

Anastasia Filipenko është psikologe e shëndetit dhe mirëqenies, dermatologe dhe shkrimtare e pavarur. Ajo mbulon shpesh bukurinë dhe kujdesin e lëkurës, tendencat e ushqimit dhe të ushqyerit, shëndetin dhe fitnesin dhe marrëdhëniet. Kur ajo nuk po provon produkte të reja për kujdesin e lëkurës, do ta gjeni duke marrë një klasë çiklizmi, duke bërë joga, duke lexuar në park ose duke provuar një recetë të re.

Më të rejat nga Lifestyle

RREGULLIMI I POZITEVE SEKSI

Pegging është relativisht më pak e zakonshme në skenën e seksit të të rriturve, por megjithatë ka fituar tërheqje. Dhe