Gummies më të mira CBD nga JustCBD për 2022

Gummies më të mira CBD nga JustCBD për 2022

Arinjtë gomë JustCBD janë të përsosur për këdo që është i ri në gomat CBD. Çdo çamçakëz ka 99.99% izolim të kërpit CBD. Kërpi që përmbahet në gomat e kanabidiolit është rritur dhe prodhuar në SHBA.

Në JustCBD ne ofrojmë një gamë të gjerë nga më të mirat Gamçakëzat CBD që ju të provoni. Të gjitha produktet JustCBD janë të certifikuara GMP, të testuara në laborator të palëve të treta dhe të prodhuara nga fermat organike të kërpit të vendosura në SHBA. 

Sot ne kemi zgjedhur 5 nga gomat më të mira CBD që disponojmë në JustCBD. 

Gummies më të mira CBD nga JustCBD për 2022

JustCBD Gummy Bears

Kavanoz CBD Gummies 1000 mg
Kavanoz CBD Gummies 1000 mg

Madhësitë e kavanozit: 250 mg, 500 mg, 750 mg, 1000 mg dhe 3000 mg 

Lloji i CBD: Izolimi i kërpit 

Forca CBD: 8 mg në 31 mg për copë   

Këta arinj gome JustCBD janë perfekte për këdo që është i ri në gomat CBD. Çdo çamçakëz ka 99.99% izolim të kërpit CBD. Kërpi që përmbahet në gomat e kanabidiolit është rritur dhe prodhuar në SHBA. Këto çamçakëz vijnë në një larmi formash dhe madhësish të ndryshme, si dhe në 11 shije të shijshme duke përfshirë: 

 • Ariu i thartë 
 • Unazat e mollës 
 • Fytyre e lumtur 
 • Krimba 
 • Shirita ylber 
 • Krimbat e thartë 
 • Unaza pjeshke  
 • Qershi gome 
 • Unaza me mjedër boronicë  
 • Unaza shalqini  
 • Ari i pastër Arinjtë shumëngjyrësh   

Ju mund të blini kavanoza të madhësive të mëposhtme: 250 mg, 500 mg, 750 mg, 1000 mg dhe 3000 mg 

CBD Gummies për gjumë

CBD Gummies për gjumë
CBD Gummies për gjumë

Madhësitë e kavanozit: 250 mg, 500 mg, 750 mg, 1000 mg dhe 3000 mg 

Forca e CBD: Përafërsisht 10 mg CBD për çamçakëz. Kavanoza 3000 mg përmban afërsisht 13 mg CBD për çamçakëz 

Melatonin: 8 mg për porcion 

Këto çamçakëz gjumi JustCBD janë të mbushura me CBD dhe Melatonin. CBD është një kanabidiol që reagon me receptorë të caktuar brenda trupit për të ndihmuar në gjumin natyral. Melatonin është hormoni i gjumit që prodhon trupi ynë. Ky hormon i gjumit ndihmon në rregullimin e ritmit tonë cirkadian, i cili është përgjegjës për periudhat tona të zgjimit dhe përgjumjes. Duke futur CBD dhe Melatonin së bashku në një çamçakëz, ai krijon një kombinim të fuqishëm që mund të ndihmojë ciklin tuaj natyral të gjumit. Të bësh një gjumë të mirë gjatë natës dhe të kesh një model të rregullt të gjumit është jashtëzakonisht e rëndësishme për shëndetin dhe mirëqenien tuaj të përgjithshme.  

Ato vijnë në një përzierje shijesh duke përfshirë: 

 • Qershi 
 • Grejpfrut rozë 
 • shalqi 
 • luleshtrydhe 
 • Portokall 
 • Mjedër blu 
 • gëlqere 
 • Hardhi 
 • Molle jeshile 
 • mango 
 • Pineapple 
 • Limon 

Paketa e festave të JustCBD Gummies

Paketa e festave të JustCBD Gummies
Paketa e festave të JustCBD Gummies

Madhësia e kavanozit: 3000 mg 

Forca CBD: Përafërsisht 105 mg CBD për shërbim 

Nuk jeni i sigurt se cilat gome me infuzion cbd për të blerë? Nëse po, paketa e festave është një opsion i shkëlqyeshëm për ju. Kjo paketë përmban një larmi formash dhe shijesh që i përshtaten të gjitha shijeve. Paketa përfshin ëmbëlsira jeshile, të kuqe, rozë, blu, të verdhë dhe portokalli që mund t'i provoni.  

Dallimi midis kavanozit të paketimit CBD gummies dhe kavanozit tonë të rregullt 3000 mg është se paketa e festës ka një shumëllojshmëri ushqimesh të ndryshme, të gjitha në një paketë. Ndërsa kavanoza standarde 300 mg përmban vetëm një lloj CBD të ngrënshëm.  

Kjo paketë me ushqime cbd përmban të gjitha këto shije të ndryshme:  

 • Mjedër blu 
 • Limon  
 • Portokall  
 • Qershi  
 • Molle jeshile  
 • Bukuroshe  
 • shalqi 

Krimbat pa sheqer CBD Gummies

Krimbat pa sheqer CBD Gummies
Krimbat pa sheqer CBD Gummies

Madhësitë e kavanozit: 250 mg, 500 mg, 750 mg, 1000 mg dhe 3000 mg 

Këto ëmbëlsira cbd pa sheqer janë bërë me shurup maltitol në vend të sheqerit, duke ju ofruar një ëmbëlsirë të shijshme pa sheqer. Të gjitha gomat CBD pa sheqer që rezervohen nga JustCBD janë të buta, të shijshme dhe të përtypura, duke i bërë ato mënyra perfekte për të shijuar CBD. Kërpi është nga fermat organike të kërpit të vendosura në SHBA.   

Çamçakëzet pa sheqer JustCBD vijnë në një larmi shijesh të ndryshme duke përfshirë:  

 • Qershi 
 • luleshtrydhe 
 • Molle jeshile 
 • Pineapple 
 • Limon 
 • Portokall 

Blini mishrat CBD pa sheqer këtu

CBD+THC Gomë të thartë

CBD+THC Gomë të thartë
CBD+THC Gomë të thartë

Madhësitë e kavanozit: 2.6 oz dhe 10.50 z 

Forca CBD: Përafërsisht 30 mg CBD për çamçakëz 

Këto çamçakëz përmbajnë të gjitha përfitimet e CBD me shtimin e THC. Ky produkt CBD përmban më pak se 0.3% total delta-9 tetrahydrocannabinol (Delta-9 THC). Thuhet se kombinimi i CBD me THC krijon atë që njihet si efekti i rrethimit. Krahasuar me mishrat e izoluar të injektuar me CBD, këto ushqime CBD janë të njohura për sigurimin e një ndjesie më të theksuar. 

Këto çamçakëz CBD+THC vijnë në një sërë forcash CBD dhe THC mg. Kontrolloni gjithmonë përshkrimin përpara se të blini.  

Nëse jeni i ri në CBD dhe THC, rekomandohet të filloni me një dozë të ulët dhe gradualisht të rrisni sasinë me kalimin e kohës. 

Ato vijnë në shijet e mëposhtme: 

 • Blue Raspberry 
 • luleshtrydhe 
 • Molle jeshile 
 • Tutti Frutti  

Çfarë janë CBD Gummies dhe CBD Ushqimore? 

Çamçakëzet CBD (aka gummies kanabidiol) dhe ushqimet CBD janë ëmbëlsira të buta ushqimore që janë injektuar ose veshur me CBD. Kanabidioli (CBD) është një nga kanabinoidet kryesore që gjendet në bimën e kanabisit sativa. Është një nga 113 kanabinoidët e identifikuar aktualisht në bimë së bashku me tetrahidrokanabinol (THC). 

Ekziston një gamë në rritje e ëmbëlsirave të injektuara me CBD tani të disponueshme në treg. Disa nga zgjedhjet më të njohura janë çamçakëzët e izoluar të injektuar me CBD, çamçakëzat e gjumit CBD, çamçakëzët CBD+THC, çamçakëzët pa sheqer CBD dhe mishrat vegane CBD. 

Ëmbëlsirat CBD janë pothuajse identike me ëmbëlsirat tradicionale me gomë, por me përfitimin e shtuar të CBD.  

A janë gomat e injektuara me CBD apo mishrat e veshura më mirë? 

Çamçakëzët që janë injektuar me CBD do të kenë një përmbajtje më të saktë miligramësh CBD në krahasim me gomat e veshura me CBD. Për të krijuar një çamçakëz CBD të injektuar, CBD injektohet direkt në vetë çamçakëzin, ndërsa gomat e veshura mbulohen vetëm me CBD. 

Sa shpejt funksionojnë gomat CBD? 

As vaj CBD mishrat janë të ngrënshëm, ata duhet të kalojnë rrugën e tyre përmes sistemit tuaj të tretjes para se të arrijnë në gjakun tuaj. Kjo do të thotë se atyre u duhet pak më shumë kohë për të hyrë në fuqi në krahasim me format e tjera të marrjes së CBD, siç janë vapat CBD. Sasia e kohës që do t'ju duhet për të punuar varet nga një sërë faktorësh duke përfshirë nivelet tuaja të tolerancës ndaj CBD dhe peshën tuaj. Mesatarisht, kjo mund të jetë diku nga 30 deri në 60 minuta. Është e rëndësishme të kihet parasysh se përvoja e të gjithëve me CBD mund të jetë e ndryshme, pasi ne të gjithë kemi metabolizëm dhe përbërje të ndryshme të trupit. 

Rekomandohet që gjithmonë të filloni pak me dozën tuaj dhe të arrini në doza më të larta me kalimin e kohës. 

A janë gomat CBD të ligjshme? 

Të gjitha produktet CBD duhet të përmbajnë 0.3% THC më pak për t'u konsideruar të ligjshëm në një nivel federal. Ju nuk keni nevojë për një recetë për të blerë çamçakëz CBD. Të gjitha produktet JustCBD përmbajnë 0.3% ose më pak THC.

Barbara është një shkrimtare e pavarur dhe një këshilltare për seksin dhe marrëdhëniet në Dimepiece LA dhe Peaches and Screams. Barbara është e përfshirë në iniciativa të ndryshme arsimore që synojnë t'i bëjnë këshillat për seksin më të aksesueshme për të gjithë dhe të thyejnë stigmat rreth seksit në komunitete të ndryshme kulturore. Në kohën e saj të lirë, Barbara kënaqet duke ecur nëpër tregjet e vjetra në Brick Lane, duke eksploruar vende të reja, duke pikturuar dhe duke lexuar.

Më të fundit nga CBD