Historia më e mirë e karriges së zyrës - A mundet një karrige të përmirësojë forcën dhe qëndrimin tuaj bazë

Historia më e mirë e karriges së zyrës – A mundet një karrige të përmirësojë forcën dhe qëndrimin tuaj bazë?

Emri i biznesit: Spinalis Canada

SpinaliS është një markë më e mirë evropiane për uljen aktive dhe të shëndetshme, e themeluar në vitin 1999. Është distributori zyrtar i karrigeve të zyrave të ulura aktive SpinaliS për Amerikën e Veriut. Ne shesim Online dhe anije në të gjithë Kanadanë dhe SHBA.

Karriget aktive të uljes janë të disponueshme në tregun e Amerikës së Veriut. Ata janë të rehatshëm dhe ju uleni pa dhimbje shpine. Mobiljet përmirësojnë forcën dhe qëndrimin e bërthamës.

SpinaliS ofron më shumë modele për vende pune dhe përdorime të ndryshme. Çdo karrige SpinaliS është projektuar për madhësinë dhe nevojat e trupit të përdoruesit. Ne kemi karrige për të gjitha moshat, të gjitha gjinitë, personat e shkurtër/shtatlartë, individë në profesione të ndryshme dhe vende pune.

Karriget tona janë të njohura për dentistët, muzikantët, Kozmetikë, Shtëpitë e Sallonit të Tatuazheve, dhe Karrige tavoline zyre. Ekipi ynë është i lumtur t'ju ndihmojë në gjetjen e modelit që ju përshtatet më së miri.

Ju gjithashtu mund të provoni tonën Quiz në internet për të gjetur modelin më të përshtatshëm për ju.

Historia e pronarit

Në vitin 2006 nisi udhëtimi im “Chair lady”.

Ambasadorja e SpinaliS – Janette Badlikova është themeluesja e kompanisë SpinaliS Canada. Unë kam punuar me karriget SpinaliS që nga viti 2006.

Në vitin 2006, kam jetuar në Pragë, Republika Çeke. Si menaxher i menaxhimit të marketingut, unë drejtova një kompani "Active Wellness". Programet tona individuale dhe komplekse fokusohen në ndihmën e njerëzve që të jetojnë jetë aktive dhe të shëndetshme. Fatkeqësisht, nuk mund të humbisja se shumë klientë në të dyzetat ose pesëdhjetat e tyre, edhe nëse stërviteshin 2-3 herë në javë, kishin të bënin me probleme të rënda të dhimbjes së shpinës, bërthamës së dobët dhe lodhjes. Kjo ishte për shkak të punës së tyre të ulur. Duke qenë se ata kalonin shumë orë në ditë të ulur të ulur mbi tavolinat e tyre, muskujt e tyre u dobësuan dhe qëndrimi i tyre u përkeqësua. Megjithëse ata ishin përgjegjës dhe paraqiteshin në klasën e tyre të Pilates ose Gym disa herë në javë, nuk dukej e mjaftueshme për ta mposhtur këtë problem.

Unë pata fatin të zbulova konceptin e uljes aktive dhe porosita karrigen e parë SpinaliS. Fillova ta përdorja, i pasigurt se çfarë të prisja, dhe pas rreth një muaji, vura re një ndryshim të këndshëm në mënyrën se si mund të rrija më gjatë. Mund të fokusohesha në punën time dhe të përfundoja një ditë pa dhimbje shpine. Unë u mahnita vërtet nga një produkt që mund të ishte revolucionar për klientët tanë, duke mposhtur problemet e tyre të shpinës dhe duke përmirësuar gjendjen e tyre të përgjithshme.

Çfarë më motivoi për të filluar këtë biznes?

Fokusi im u zhvendos nga biznesi i mirëqenies në biznesin e shpërndarjes së karrigeve, sepse e doja produktin. Biznesi filloi të fitonte popullaritet, dhe klientët ishin të ngazëllyer, duke shpërndarë vetëm komente pozitive. Nuk ishte e lehtë sepse furnizuesi nuk po merrej me drejtësi dhe i ndryshoi disa herë kushtet dhe çmimet. Kishte vetëm dy opsione, lënia e këtij biznesi dhe vazhdimi ose arritja e kontratës direkt me prodhuesin SpinaliS.

Duke marrë parasysh se po mbaroja studimet e magjistraturës dhe po kujdesesha për fëmijën tim dhjetë muajsh, isha gati ta mbyllja këtë për një kohë të pacaktuar. Unë refuzova të dorëzohesha. Unë bëra partneritet me një mik, dhe krijuam një strategji dhe vazhduam të përpiqeshim. Në vitin 2009, ne morëm licencën ekskluzive direkt nga prodhuesi!

Profesionet relativisht të qeta, të rehatshme dhe të sigurta të zyrës kanë grackat e tyre. Revista e njohur shkencore Scientific American u dha atyre një emërues të përbashkët - "karriget vdekjeprurëse".

Në 20 vitet e fundit, pothuajse dy duzina studime janë fokusuar në efektin e qëndrimit ulur për një kohë të gjatë në shëndet. Në vitin 2010 u publikuan rezultatet e hulumtimit shtatëvjeçar dhe u ndoqën 8,800 të rritur. Ata që rrinin ulur për më shumë se katër orë në ditë kishin një shkallë vdekshmërie 46 për qind më të lartë se njerëzit që rrinin ulur për më pak se dy orë. Hulumtime të tjera kanë zbuluar se njerëzit që rrinë ulur për më shumë se gjysmën e ditës së tyre kanë dy herë më shumë gjasa të vuajnë nga diabeti ose probleme kardiovaskulare sesa popullata mesatare.

2010 – 2015 Shpërndarja e karrigeve Spinalis në Evropë.

Këto ishin vite të punës intensive të palodhur, promovimit dhe shpërndarjes së karrigeve SpinaliS në Evropën qendrore, klientëve dhe tregtarëve të lumtur dhe një Sukses i Madh. Ne hapëm 33 Dyqane SpinaliS në tre vende evropiane dhe ndihmuam shumë njerëz të mposhtin dhimbjen e shpinës.

2016 Shpërndarja e karrigeve Spinalis duke u zhvendosur në Amerikën e Veriut

U transferova në Vankuver, Kanada, për arsye personale dhe fillova një kapitull të ri të jetës sime atje. Nuk kisha ndërmend ta lija biznesin me ulje të shëndetshme. Megjithatë, ndjeva potencial këtu, duke u marrë me njerëz të ndërgjegjshëm për shëndetin dhe ata me probleme të shpinës.

Fillova biznesin e shpërndarjes SpinaliS me burrin tim. Plot pritshmëri të mëdha, menduam shitje të mëdha në treg, por gjithçka ishte ndryshe këtu. M'u desh një vit për të kuptuar bazat; rregullat e biznesit të këtij tregu, zakonet e njerëzve dhe mënyra se si ata mendojnë apo vendosin. Produkti ynë ishte një fillestar, karrigia e parë aktive e prezantuar këtu dhe gjetja e klientëve tanë të parë ishte më sfiduese. E kisha të vështirë të kuptoja se e gjithë ajo energji, burime financiare dhe koha e investuar nuk po shpërbleheshin siç prisja.

Këtu vjen këshilla ime e parë nëse po hyni në një treg të ri: “Edhe nëse e njihni mirë produktin tuaj dhe për shkak të përvojës suaj të kaluar në biznes, jeni më se i sigurt për përfitimet dhe efektet pozitive të tij për klientët potencial, mos presin që ata ta shohin të njëjtën gjë larg.” Unë sugjeroj të filloni me hapat e foshnjës në vend që të shpenzoni shumë me pritshmëri të mëdha për të parandaluar humbjet financiare dhe zhgënjimin.”

2017 Dragon Den

Ne aplikuam për audicion për shfaqjen televizive Dragons Den dhe producentit të shfaqjes e pëlqeu produktin tonë. Ne patëm mundësinë unike për të prezantuar produktin tonë për publikun në TV në këtë shfaqje të njohur.

Ja se si tingëllonte topi ynë:

“Dragonë, sa prej jush kalojnë orë të tëra ulur në një karrige? Jam i sigurt që e dini se qëndrimi ulur gjatë gjithë ditës shkakton dhimbje të shpinës dhe lodhje. Statistikat thonë se mbi 68% e amerikanëve të Veriut kanë dhimbje kronike të shpinës ose qafës. Cilat janë opsionet tona? Ndoshta keni provuar të uleni mbi topin, gjë që është e lodhshme sepse i mungon mbështetja e shpinës, ose të qëndroni në këmbë gjatë gjithë ditës duke përdorur një tavolinë në këmbë? Ka efekte të tjera anësore të njohura të qëndrimit të gjatë, të tilla si dhimbje në këmbë, këmbë të fryra ose venat me variçe. Zgjidhja jonë është ULJE AKTIVE në karriget SpinaliS! SpinaliS janë karrige unike me një ndenjëse të lëvizshme në susta dhe me shpinë dhe mbështetëse plotësisht të rregullueshme. Sedilja e lëvizshme i kthen të gjitha problemet negative të uljes pasive në aktivitet duke forcuar muskujt e shpinës dhe të bërthamës. Karriget SpinaliS janë të vetmet karrige në treg të zhvilluara nga profesionistë shëndetësorë për të lehtësuar dhimbjet e shpinës në vend që ta shkaktojnë atë!”

Çfarë thanë Dragonët kur këmbyem karriget e tyre me SpinaliS

Michelle, Arleene dhe Manjit testuan modelin SpinaliS Apollo, modelin më të njohur për zonjat. Joe dhe Michael provuan modelin SpinaliS Spider, një karrige menaxherësh shumë e bukur dhe komode. Të gjithë dragonjve u pëlqente të uleshin aktiv. Jim vendosi ta mbante karrigen menjëherë!

Megjithatë, nëse jeni kurioz se si na ka shkuar, mund ta shikoni të gjithë episodin këtu

Këshilla e autorit

Mos hezitoni të shkoni për audicion për Dragon Den ose Shark Tank,

Nuk keni asgjë për të humbur, edhe nëse nuk jeni të sigurt nëse dëshironi të punoni me një investitor ose nuk jeni të sigurt për atraktivitetin e biznesit tuaj për investitorin e mundshëm. Kjo do të jetë një mundësi e shkëlqyer për të sjellë biznesin tuaj në një nivel të ri. Ekspozimi mediatik është i paçmuar. Njerëzit do ta njohin produktin tuaj kudo që të shkoni. Ju mund ta përdorni atë publicitet në faqen tuaj të internetit, ekspozita tregtare dhe ngjarje të tjera të marketingut.

Pitch ynë në Dragons Den ishte i suksesshëm! Publiciteti e ndihmoi jashtëzakonisht biznesin tonë!

2019 – 2021: Çfarë ndikimi pati Pandemia e Covid-19 në biznesin tonë?

Gjatë viteve të pandemisë, njerëzit filluan të punojnë nga shtëpia. Prandaj, shumë punonjës zyre ishin të motivuar që të merrnin një karrige me cilësi të mirë. Një karrige SpinaliS e përshtatshme për ulje të zgjatur ka një dizajn të shkëlqyer dhe madhësi kompakte dhe ndihet rehat, dhe është një përshtatje e përkryer për këtë. Shitjet tona u rritën gjatë viteve të pandemisë. Njerëzit po kthehen në zyrat e tyre dhe janë të gatshëm të investojnë në karriget SpinaliS. Kjo do t'i ndihmojë ata me dhimbjet e shpinës pas një pushimi të gjatë gjatë periudhës së Covid.

Konkurrencë

Konkurrenca për karriget e zyrës është e ashpër. Shumë marka janë në treg dhe mund të jetë e vështirë për të zgjedhur.

Ulja aktive është një koncept unik për të prezantuar aktivitetin në vendin tuaj të punës dhe për të përdorur kohën që kaloni ulur për të forcuar muskujt e shpinës dhe të trupit.

Në SpinaliS Kanada

Ne e dimë që dëshironi të jeni më energjikë, më pak të lodhur dhe më pak të lënduar dhe ta kryeni punën tuaj më shpejt. Misioni ynë është t'ju ndihmojmë për ta arritur atë.

Ndryshoni mënyrën se si uleni në punë gjatë gjithë ditës për të arritur rehati. Shumica e karrigeve të zyrës në treg me sedilje fikse na shkaktojnë dhimbje shpine dhe lodhje. Besojmë se keni dëgjuar për shumë alternativa që njerëzit kanë provuar, nga karriget e gjunjëzuar deri tek ulja në topa ushtrimesh terapeutike ose tavolina në këmbë. Ne e kuptojmë se nuk është e lehtë të provosh gjithçka për të marrë vendimin e duhur. Mund të jetë e kushtueshme, të zgjasë shumë dhe të shkaktojë më shumë efekte anësore.

Ne ofrojmë një qasje individuale. Ne i zgjidhim problemet tuaja duke ofruar karrigen ose stolin aktiv më të përshtatshëm, të përshtatshëm për madhësinë e trupit tuaj, llojin e vendit të punës dhe nevojat tuaja të punës. Shikoni karriget tona në vendin tonë faqe online

La TOP 3 Përfitimet e karrigeve të ulura aktive:

MS, Universiteti Durham
GP

Puna e mjekut të familjes përfshin një gamë të gjerë diversiteti klinik, i cili kërkon njohuri dhe erudicion të gjerë nga një specialist. Megjithatë, besoj se gjëja më e rëndësishme për një mjek familjar është të jetë njerëzor, sepse bashkëpunimi dhe mirëkuptimi mes mjekut dhe pacientit janë vendimtare për të siguruar kujdes të suksesshëm shëndetësor. Në ditët e mia të pushimit, më pëlqen të jem në natyrë. Që në fëmijëri kam qenë e pasionuar pas shahut dhe tenisit. Sa herë që kam pushim, më pëlqen të udhëtoj nëpër botë.

Më të rejat nga Business News