Kush tha që madhësia ka rëndësi? Vibratorët e vegjël mund të paketojnë një goditje

Kush tha që madhësia ka rëndësi? Vibratorët e vegjël mund të paketojnë një goditje

A ka rëndësi madhësia e vibratorit kur bëhet fjalë për kënaqësinë seksuale? Nëse jeni duke kërkuar për ndjesi impulsive dhe stimulime intensive, atëherë do t'ju pëlqejnë këto mini vibratorë.

Ka lloje të ndryshme vibratorësh, duke u dhënë grave mundësi të ndryshme për të zgjedhur. 84% e femrave nuk kujdesen për madhësinë e penisit. Kjo do të thotë se shtatë në tetë gra mendojnë se vibratorët e vegjël dhe të mesëm janë mjaft të mirë për kënaqësinë dhe përmbushjen seksuale. Vibratorët stimulues të klitit dhe pikës G janë të popullarizuar në mesin e grave. Meqenëse këto pjesë ndodhen në pjesën e jashtme të vaginë, madhësia e vibratorit është më pak shqetësuese në shumicën e grave. Ekspertët sugjerojnë se lubrifikimi i mjaftueshëm, zgjimi adekuat dhe partneritetet e shëndetshme kanë një ndikim më të madh në kënaqësinë dhe përmbushjen seksuale. Lexoni për të kuptuar më shumë nga këto mini vibrator plumbash.

Vibrator dhe Dildo Size

Shumica e meshkujve janë të shqetësuar për madhësinë e penisit të tyre. Megjithatë, ekspertët kanë argumentuar se madhësia e penisit nuk ka rëndësi për një numër të konsiderueshëm femrash. Seksualiteti i grave përfshin shumë variabla që luajnë njëkohësisht. Prandaj, është e vështirë të sugjerohet përfundimisht se madhësia e vibratorit ose dildos dhe kënaqësia seksuale janë të lidhura.

Aspektet kryesore rreth madhësisë së vibratorit dhe kënaqësisë seksuale

Elasticiteti vaginal: akomodues dhe ndryshues

Vagina është një organ mjaft elastik. Muskujt vaginal mund të zgjerohen kur është e nevojshme dhe të palosen ose të shemben kur nuk përdoren. Gratë që përdorin dildo dhe vibratorë me përmasa të mëdha përjetojnë siklet gjatë seksit. Kjo zakonisht ndodh nëse dildoja juaj është shumë e madhe ose vagina juaj është shumë e vogël dhe e ngushtë. Për më tepër, komplikimet pas lindjes, siç janë prolapset, mund të shkaktojnë shqetësim seksual. Një prolaps ndodh kur organet e legenit të një gruaje si mitra dhe fshikëza bien nga vendi. Madhësia, në lidhje me vibratorët dhe dildos, nuk ka asnjë ndikim në kënaqësinë dhe kënaqësinë seksuale pasi zgjimi dhe përgjigja seksuale varen nga pjesa e jashtme e vaginës.

Toni i muskujve dhe hapja vaginale

Ajo që e largon një grua nuk do të jetë domosdoshmërisht ideale për tjetrën. Kjo është e dukshme në listën e pakufishme të vibratorëve dhe dildove të synuara nga gratë. Nga format, materialet, çmimi dhe ngjyrat tek funksioni, lodra seksi janë projektuar posaçërisht për t'i shërbyer një qëllimi të caktuar.

Bottom Line

Me informacionin e mësipërm, është evidente se madhësia nuk ka rëndësi kur bëhet fjalë për kënaqësinë seksuale. Të mini vibrator ofron ndjesi ekstreme pasi stimulimet bazohen në pjesën e jashtme të vaginës. Prandaj, merrni parasysh vibrator i vogël masazhues për stimulimin e pikës g.

Ksenia Sobchak, BA (Hons) Komunikimi i Modës: Gazetari Mode, Central Saint Martins

Ksenia Sobchak pëlqen të shkruajë bloge në fushat e modës, stilit, stilit të jetesës, dashurisë dhe CBD. Para se të bëhej blogere, Ksenia ka punuar për një markë të njohur të modës. Ksenia është një autore kontribuese në revistat dhe bloget kryesore të modës, stilit të jetesës dhe CBD. Ju mund të përplaseni me Ksenia-n në kafenenë e saj të preferuar në South Kensington, ku ajo ka shkruar shumicën e blogeve. Ksenia është një avokate e vendosur e CBD dhe përfitimeve të saj për njerëzit. Ksenia është gjithashtu në panelin e rishikuesve të CBD në CBD Life Mag dhe Chill Hempire. Forma e saj e preferuar e CBD janë gomat CBD dhe tinkturat CBD. Ksenia është një kontribues i rregullt në revistat dhe bloget kryesore të modës, stilit të jetesës si dhe CBD.

Më të rejat nga Lifestyle

RREGULLIMI I POZITEVE SEKSI

Pegging është relativisht më pak e zakonshme në skenën e seksit të të rriturve, por megjithatë ka fituar tërheqje. Dhe