Rishikimi i produktit Jihi CBD

/

Jihi është një kompani në pronësi të familjes me misionin për të krijuar produkte efikase që ndihmojnë në ushqimin, përtëritjen dhe relaksimin e mendjes, trupit dhe shpirtit. Edhe pse relativisht të reja në treg, produktet Jihi ishin dy vjet në prodhim. 

Kompania më dërgon gamën e saj të produkteve për të provuar, testuar dhe rishikuar. Më poshtë, mund të gjeni të gjithë informacionin që ju nevojitet për këtë markë CBD në zhvillim. 

Rreth Jihi 

Jihi u lançua në mes të pandemisë. Ekipi konsideroi se ishte pikërisht koha e duhur për të pasuruar tregun me produkte të ngritura të vetë-kujdesit. Por kjo nuk ishte përpjekja e parë e ekipit në botën e kanabisit. Në vitin 2013, ata filluan Cannabase - tregu më i madh me shumicë që lidh prodhuesit, kultivuesit dhe shitësit me pakicë. Ata e shfrytëzuan këtë përvojë për të krijuar një linjë produktesh funksionale dhe të ndërgjegjshme që është pa egërsi, e pastër dhe përfiton nga fuqitë shëruese të kërpit. 

Procesi i prodhimit të Jihi

Jihi kombinon teknologjinë moderne për të aktivizuar fuqinë e bimës së kërpit. Të gjitha produktet janë zhvilluar në një strukturë të certifikuar nga FDA dhe përdorin standarde të nivelit të lartë për burimin, nxjerrjen e CBD dhe prodhimin. Kombinuar me botanikë efikasë, formulimet janë të buta dhe të përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës. Përveç kësaj, linja vegan është e pastër dhe pa mbushës, parabene, parafinë dhe plastikë. 

Më e rëndësishmja, çdo produkt testohet në një strukturë të palëve të treta për të siguruar pastërtinë, fuqinë dhe qëndrueshmërinë. COA-të më pas vihen në dispozicion në faqen e internetit dhe ju mund t'i shihni ato duke përdorur mjetin e kërkimit të grupeve dhe duke futur numrin e gjetur në paketim. Unë e vlerësoj këtë lloj transparence që më siguron gjithashtu që kompania të ndihet krenare për praktikat e saj dhe dëshiron të ofrojë një përvojë të shkëlqyer klienti. 

Politikat e dorëzimit dhe rimbursimit të Jihi

Jihi aktualisht dërgon vetëm brenda SHBA. Sigurisht, shtetet ku CBD është i paligjshëm janë një përjashtim. Norma standarde e transportit është 7.95 dollarë, ndërsa transporti i përshpejtuar do t'ju kushtojë 15 dollarë. Thënë kështu, nëse porosia juaj është mbi 100 dollarë, do të kualifikoheni për transport falas. 

Jihi dëshiron që klientët e tij të jenë të lumtur dhe 100% të kënaqur me blerjen, kështu që ata kanë një politikë rimbursimi 30-ditore. Megjithatë, nëse nuk jeni të kënaqur me produktet për ndonjë arsye, mund t'i ktheni ato brenda 30 ditëve nga data e blerjes. Për të filluar procesin, duhet të kontaktoni mbështetjen e klientit. 

Zbritje Jihi 

Produktet e Jihi janë pak më të shtrenjta në krahasim me disa konkurrentë. Megjithatë, herë pas here mund të gjeni zbritje të shkëlqyera. Për shembull, kompania ka ofruar më parë një shitje flash prej 25% për Ditën e Gruas, 30% ulje në Qumësht Petal për të Premten e Zezë dhe disa oferta të shkëlqyera si Bli 2, Merr 1 Falas. Sigurohuni që të ndiqni markën në mediat sociale për të qëndruar në lak. 

Rishikimi i produktit Jihi

Për momentin, Jihi ka vetëm tre produkte. Por, edhe pse gama e produkteve të saj mund të duket e kufizuar, kompania preferon cilësinë mbi sasinë. Lexoni më tej për të zbuluar se çfarë i bën produktet Jihi unike dhe nëse duhet të konsideroni përfshirjen e tyre në rutinën tuaj të kujdesit për veten. 

Serum përtëritës për fytyrën Jihi Petal Milk

La Serum rinovues për fytyrën është formuluar me 250 mg CBD me spektër të gjerë dhe acid hialuronik. Formula e koncentruar synon të reduktojë rrudhat dhe linjat e imta, duke rinovuar kështu lëkurën. 

Serum përtëritës për fytyrën Jihi Petal Milk

Përveç kësaj, serumi është i pasuruar me aloe vera, e cila qetëson skijimin dhe e lë atë të freskët. Formula e pronarit përmban gjithashtu vajin e farës së Camellia-s i njohur si "sekret i lashtë japonez i bukurisë". I pasur me vitamina, vaji i farës së Kamelias e bën serumin të shkëlqyeshëm për lëkurën e prirur ndaj akneve pasi e bën atë jokomedogjen. 

Vaji i farës së kërpit, vaji i barbarozës, vaji i farës së trëndafilit dhe vaji i farës së shkumës së livadhit e bëjnë këtë serum edhe më të fuqishëm. 

Dy përbërës të tjerë aktivë janë përfshirë në këtë formulë fantastike - vitamina C dhe Niacinamide. Niacinamidi është një formë e vitaminës B e cila përmirëson strukturën e lëkurës, ndërsa vitamina C ofron mbrojtje të lëkurës kundër oksidimit dhe mbështet prodhimin e kolagjenit. 

Paketimi ndihet luksoz dhe pompa e bën shumë të përshtatshëm aplikimin e serumit sipas nevojës. 

Në fillim u mahnita nga të gjithë përbërësit e fuqishëm të kombinuar në një produkt dhe isha kurioz ta provoja. Unë kam lëkurë të prirur ndaj akneve, kështu që u kënaqa kur mësova se produkti është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës dhe nuk është komedogjen. Në fillim u dashurova me aromën e lehtë të trëndafilit. Serumi përmban një përbërje qumështore dhe një strukturë të lëmuar. Ndihet shumë i lehtë në lëkurë dhe nuk lë mbetje të yndyrshme. Nuk do ta ndjeni as pas aplikimit. 

Në mëngjes pas aplikimit të parë, e ndjeva lëkurën time të shtrënguar, të hidratuar dhe të lëmuar. Pas një përdorimi dy-javor, linjat e imta rreth syve të mi u reduktuan dukshëm dhe skuqja e lëkurës dhe puçrrat u minimizuan. 

Suplement bimor i mbrëmjes Jihi Reverie 

Eva e Reveriening Suplement bimor nga Jihi është një vaj CBD premium i formuluar për të nxitur gjumin. Me CBD me spektër të gjerë, melatoninë dhe kamomil, tinktura ju ndihmon të relaksoheni dhe rregullon ciklin gjumë-zgjim. 

Suplement bimor i mbrëmjes Jihi Reverie

Për më tepër, vaji është i pasuruar me një bollëk bimësh që nxisin gjumin, si fara e lulekuqes së Kalifornisë, sherebela e pastër, kapaku i kafkës dhe stevia organike. Këta përbërës punojnë për të mbështetur relaksimin e trupit, për të lehtësuar tensionin e muskujve dhe për të qetësuar nervat. 

Vaji vjen në paketim të shkëlqyeshëm me një pipetë të përshtatshme që e bën të lehtë shënimin e sasisë dhe dozën e tij. Rekomandohet të merrni një dozë totale prej 25 mf CBD dhe 1 mg melatonin. 

Gjatë periudhës së testimit, e mora tinkturën rreth dy orë para se të shkoja në shtrat. Ndjeja sesi truri im po fiket gradualisht dhe po qetësohesha në gjumë. Nuk pata hangover ose ndjesi të plogësht ditën tjetër. Pas dy javësh, modelet e mia të gjumit u bënë më të balancuara.

Balsam qetësues trupi Jihi Merrimint

Të pasurit dhe qetësues balsam trupi kombinon përbërës organikë për të siguruar lehtësim të muskujve dhe kyçeve. Baza e balsamit është 500 mg izolim CBD dhe 19 vajra për të riparuar dhe ushqyer trupin tuaj. 

Përbërësi kryesor i Merriment është vaji i farës së Kamelias, i cili është i pasur me acide yndyrore omega dhe mbron nga skuqja. 

Balsam qetësues trupi Jihi Merrimint

Vaji i Arganit është i pasur me vitaminë E dhe antioksidantë, duke e mbajtur skijimin të hidratuar dhe të butë. Përveç kësaj, vaji i kanellës shton vetitë nxitëse të ngrohjes dhe është efikas në qetësimin e dhimbjeve. 

Vaji Jojoba dhe gjalpi i Mangos ofrojnë një pengesë mbrojtëse që ndihmon në mbajtjen e ujit. Në të njëjtën kohë, këta përbërës ushqejnë lëkurën e thatë ose të irrituar.

Vajrat e mentes dhe Metolit i japin balsamit vetitë e tij ftohëse dhe lehtësuese, së bashku me një aromë të këndshme nenexhiku. Përveç kësaj, falë vajit të Grejpfrutit, balsami përmban një aromë delikate freskuese të agrumeve.

Duke punuar në zyrë, më dhemb vazhdimisht shpina dhe qafa. Kështu që, u gëzova kur pakoja që mbërriti përfshinte këtë balsam me një listë kaq mbresëlënëse përbërësish. Fillova ta aplikoja në mëngjes dhe në mbrëmje në pjesën e poshtme të shpinës, në pjesën e pasme të qafës dhe në shpatullat. 

Balsami ka një strukturë të trashë por të lëmuar. Është e lehtë ta aplikoni dhe ta përhapni në mënyrë të barabartë në të gjithë zonën e prekur. Më pëlqeu ndjesia e ftohjes dhe fakti që ofroi pothuajse një lehtësim të menjëhershëm. Pas disa ditësh, fillova ta aplikoja në duart dhe kyçet e mia të mbingarkuara. Përveç lehtësimit të dhimbjes, balsami i mbajti duart e mia të lagura dhe të buta. 

Kur kuptova potencialin e jashtëzakonshëm hidratues të balsamit, fillova ta përdor atë në pika shumë të thata si thembra dhe bërryla. Përsëri, ndjeva hidratim të thellë dhe riparim të dukshëm.

Rishikimi i Produkteve Jihi: Vendimi

Jihi është një markë premtuese që po vendoset si një novator në industri. Megjithëse gama e produkteve është relativisht e kufizuar, është e qartë se kompania vlerëson cilësinë mbi sasinë. Të gjitha produktet janë të pastra dhe të përbëra nga përbërës organikë. 

Më lanë përshtypje listat e përbërësve dhe formulimet unike, si dhe fuqia dhe efektiviteti i produkteve. Më pëlqyen edhe paketimet, të cilat duken luksoze dhe janë shumë të përshtatshme për t'u përdorur. 

Në përgjithësi, Jihi është padyshim një markë CBD që duhet ta provoni. Kompania ka një politikë fleksibël të rimbursimit dhe shpesh ofron zbritje dhe marrëveshje. Plus, ju mund të përdorni opsionin e transportit falas pasi të blini artikuj me vlerë 100 dollarë ose më lart! Së fundi, mos harroni t'i ndiqni ato në rrjetet sociale për të qëndruar në dijeni dhe për të qenë të parët që mësoni për lançimet dhe ofertat e produkteve të reja. 

MS, Universiteti Durham
GP

Puna e mjekut të familjes përfshin një gamë të gjerë diversiteti klinik, i cili kërkon njohuri dhe erudicion të gjerë nga një specialist. Megjithatë, besoj se gjëja më e rëndësishme për një mjek familjar është të jetë njerëzor, sepse bashkëpunimi dhe mirëkuptimi mes mjekut dhe pacientit janë vendimtare për të siguruar kujdes të suksesshëm shëndetësor. Në ditët e mia të pushimit, më pëlqen të jem në natyrë. Që në fëmijëri kam qenë e pasionuar pas shahut dhe tenisit. Sa herë që kam pushim, më pëlqen të udhëtoj nëpër botë.

Më të fundit nga CBD