Jo, faleminderit maskë CBD

Jo, faleminderit Rishikimi i produktit CBD 2022

/

Dashamirët e kujdesit të lëkurës janë gjithmonë në kërkim të produkteve premium që do të përmirësojnë regjimin e tyre të kujdesit të lëkurës. Jo faleminderit ofron produkte me cilësi të lartë për kujdesin e lëkurës të bëra me përbërës të pastër dhe të qëndrueshëm. Marka përfiton nga potenciali i CBD dhe vetitë e tij anti-inflamatore, anti-kimike dhe antioksidante, duke premtuar të balancojë dhe përforcojë lëkurën tuaj. Ne provuam disa nga produktet e NYT, dhe përveç kësaj, ne ndajmë gjithçka që mund të dimë për këtë markë premtuese të kujdesit të lëkurës CBD. 

Rreth Jo, Faleminderit

Jo, Faleminderit u krijua nga Zain dhe Graham, dy miq që vendosën të qëndrojnë kundër të gjitha gjërave që ndajnë njerëzit. Ata besojnë se edhe skijimi ynë nuk na bën të ndryshëm - në fakt, ai na bën të gjithëve njësoj. Të rrënjosur thellë në këtë besim, dy miqtë themeluan Jo, Faleminderit. Marka e tyre ka të bëjë me ndihmën e njerëzve që të ndihen mirë me veten dhe të thonë "jo, faleminderit" për gjithçka që nuk kanë më nevojë. 

Kompania u themelua në vitin 2019 dhe e ka selinë në Santa Monica, Kaliforni. Në jetëgjatësinë e tij relativisht të shkurtër, No, Thank You është njohur si një nga markat më të mira të kujdesit të lëkurës nga Forbes, Allure, Women's Health dhe The Coveteur. 

Procesi i prodhimit 

Jo, Faleminderit përdor CBDa për të krijuar kujdes të pastër dhe efektiv të lëkurës. CBDa është përbërësi natyror i prodhuar në bimën e kanabisit në formën e tij të papërpunuar. CBDa është kanabinoidi mbizotërues në ekstraktin e markës me spektër të plotë. Ky përbërës është më efektiv se CBDa dhe ka veti të shkëlqyera anti-inflamatore dhe anti-oksiduese.  

Kur kombinohet me ekstrakte bimore natyrale dhe përbërës si gjelbërimi i dimrit, vitamina C dhe mentoli, Jo, Faleminderit ka arritur të krijojë një spektër të plotë dhe produkte të balancuara të kujdesit për lëkurën që i përshtaten të gjithëve.

Jo, Faleminderit përdor nanoencapsulimin, një proces që përfshin zbërthimin e kanabinoidit në nanogrimca dhe kapsulimin e tyre në një substancë që e bën të lehtë absorbimin e trupit. Përveç kësaj, procesi emulsifikon kanabinoidin dhe rrit biodisponibilitetin e tij.

E fundit, por jo më pak e rëndësishme, të gjitha produktet testohen në një laborator të palëve të treta dhe ju mund të përdorni lehtësisht Certifikatat e Analizës përmes faqeve të produktit.

Politika e Transportit dhe Kthimit

Jo, "Faleminderit" dërgohet në të gjitha shtetet, përveç Iowa, Luiziana, Idaho, Ohio, Dakota e Jugut dhe Nebraska. Për fat të keq, për momentin, kompania nuk dërgon ndërkombëtarisht, por, shpresojmë, kjo do të ndryshojë së shpejti. 

Një gjë që vlen të përmendet është se të gjitha porositë janë të pranueshme për transport falas. Për më tepër, kompania ofron transport falas dy-ditore për porosi prej të paktën 75 dollarë. Për më tepër, ju mund të zgjidhni për dërgesë dy-ditore për një shtesë prej 7 dollarësh. 

Jo, Faleminderit dëshiron që çdo klient të jetë i kënaqur me blerjen e tyre. Por, në rast se nuk jeni, kompania ofron një politikë kthimi 30-ditore. Procesi është i thjeshtë - thjesht duhet të kontaktoni mbështetjen e klientit të kompanisë për t'ju ndihmuar. 

Gama e produkteve

Të krijuara dhe të grumbulluara me dorë, produktet Jo, Faleminderit janë me cilësi të lartë dhe synojnë të ofrojnë kujdes të përditshëm për të gjitha llojet e lëkurës. Gama e produkteve të markës përfshin një balsam buzësh CBD, një krem ​​qetësues, një maskë nate, një pastrues fytyre dhe vaj për fytyrën. 

Të gjitha produktet, përveç pastruesit, janë pa gluten. Për më tepër, pastruesi i fytyrës, kremi lehtësues dhe vaji i fytyrës janë vegan. Balsami për buzët prodhohet me dyll blete dhe vaj, ndërsa maska ​​e gjumit përmban ekstrakt mjalti Manuka. 

Ne ishim të ngazëllyer të provonim dhe të testonim disa nga produktet e shkëlqyera Jo, Faleminderit. Përveç kësaj, ju mund të gjeni të gjitha vlerësimet e paanshme për produktet që provuam. 

Jo, faleminderit - Maskë CBD për natën

Le të fillojmë me produktin që na pëlqeu më shumë - maskë për gjumë. Marka pretendon se ju do të "zgjoheni me shkëlqim dhe të hidratuar", dhe ne ishim shumë të emocionuar për të parë nëse kjo është e vërtetë. 

Frymëzuar nga bukuria koreane dhe japoneze, maska ​​është formuluar me një bazë uji kokosi për të krijuar një shtresë mbrojtëse. Për më tepër, ai krenohet me 50 mg CBD me spektrin e plotë të markës dhe një kombinim të fuqishëm të niacinamidit dhe hialuronatit të natriumit. Këta përbërës mbrojnë qelizat dhe minimizojnë dëmtimet duke ndihmuar lëkurën të mbajë sa më shumë ujë. Për më tepër, ekstrakti i mjaltit Manuka ndihmon hidratimin dhe nxit qetësinë.  

Maska ka një teksturë të mëndafshtë dhe nuk është aspak e yndyrshme. Përkundrazi, ndihet shumë e lehtë në fytyrë. Përthithet shpejt, kështu që nuk duhet të shqetësoheni për të lënë asgjë në jastëk. Maska formon një mburojë ushqyese që funksionon gjatë natës për të rimbushur lëkurën sapo e vendosni. Do të vini re një ndryshim nga nata e parë pasi do të zgjoheni me një çehre të lëmuar dhe të shëndoshë. Përveç kësaj, lëkura është me shkëlqim dhe e freskët. 

Është një produkt i mrekullueshëm për lëkurën e dehidratuar dhe të lodhur, por u kënaqëm kur mësuam se maska ​​është e përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë ato të ndjeshme dhe të prirura ndaj akneve. Pra, ne themi qartë, "po, faleminderit!" për këtë maskë unike!

Maska vjen në paketim të përshtatshëm, i cili gjithashtu do të duket elegant në komodinën tuaj. Megjithatë, paketa 30 ml kushton 85 dollarë, që mund të konsiderohet mesatarja e industrisë. 

Si të përdorni maskën CBD për natën

Duke pasur parasysh që maska ​​nuk përmban kimikate lidhëse, është normale të ndahet, ndaj është mirë që ta tundni para përdorimit. Aplikoni një sasi të vogël në lëkurë të pastër si hapi i fundit në regjimin tuaj të bukurisë. Siç thamë, maska ​​përthithet shpejt. Flini me të dhe lani në mëngjes.   

Jo, faleminderit - Një balsam CBD për buzët

La Lip balm nga Jo, Faleminderit përmban një formulim unik mbrojtës që krijon një pengesë për të mbajtur buzët të hidratuara. Përveç CBD me spektër të plotë, balsami i buzëve është pasuruar me gjalpë kakao, duke i dhënë një strukturë kremoze dhe ndihmon në mbrojtjen e të afërmve. Përveç kësaj, dylli i bletës lë një shtresë mbrojtëse, ndërsa lanolina bllokon lagështinë e lëkurës dhe ndihmon në hidratimin e saj. 

Balsami i buzëve nuk ka një aromë për ta mbajtur formulën sa më të pastër që të jetë e mundur dhe për të shmangur shtesat potencialisht të dëmshme. Por, është i disponueshëm në katër varietete aromatike - kastravec dhe bar limoni, nenexhik dhe vanilje, livando dhe eukalipt, dhe aroma origjinale Jo, Faleminderit. Pavarësisht nga opsioni aromatik që zgjidhni, buzët tuaja do të kenë erë të mrekullueshme.

Ajo që është më e rëndësishmja, balsami për buzët zgjat. Nuk është një nga ato balsame që duhet ta ripërdorni vazhdimisht çdo pesë minuta. Plus, ushqen menjëherë buzët, duke siguruar hidratim të thellë dhe është fantastik edhe për lëkurën më të ndjeshme. Edhe nëse buzët tuaja janë të dëmtuara, mund t'i besoni balsamit të buzëve Jo, Faleminderit për t'i riparuar ato në një kohë të shkurtër. 

Balsami i buzëve kushton 18 dollarë, që mund të duket më i shtrenjtë se balsami i tjerë në treg. Megjithatë, duke marrë parasysh përfitimet fantastike që ofron dhe listën e pastër të përbërësve, mund të themi se çmimi është më se i drejtë.

Si të përdorni balsam buzësh CBD

Thjesht aplikoni një shtresë në të dy buzët dhe fërkojini ato së bashku për të shpërndarë blam në mënyrë më të barabartë. Ju mund ta përdorni balsamin sa herë të dëshironi - por, duke pasur parasysh se qëndron në buzë për disa orë, duhet ta përdorni rreth tre deri në katër herë në ditë. 

Jo, faleminderit - Vaj fytyre CBD 

La Vaj për fytyrën CBD nga Jo, Faleminderit vjen në një shishe 30 ml dhe ka një çmim prej 85 dollarë. Ka një çmim të arsyeshëm dhe ia vlen paratë. 

Vaji përmban CBD me spektër të plotë dhe Tetrahexyldecyl Ascorbate, i cili është një formë e qëndrueshme e vitaminës C. Ky kombinim e bën më të lehtë përthithjen e lëkurës pa irrituar. Përveç kësaj, vitamina C punon për të ndriçuar çehre dhe nxit formimin e kolagjenit. 

Për më tepër, vaji përmban squalane me origjinë nga ulliri, i pasur me antioksidantë dhe ndihmon lëkurën të formojë një shtresë mbrojtëse. Sikur kjo të mos mjaftonte, vaji krenohet me CoQ10, antioksidantin më të fuqishëm që ndihmon në energjizimin e qelizave të lëkurës, mbështet prodhimin e kolagjenit dhe qetëson lëkurën. 

Lista e përbërësve është mjaft e kufizuar, por shumë e fuqishme. Kombinimi i këtyre katër përbërësve kryesorë funksionon për të balancuar ngjyrën e lëkurës dhe për të reduktuar skuqjen. Është perfekt për përdorim të përditshëm pasi nuk është i rëndë dhe as tepër i yndyrshëm. Ajo zhytet shpejt në lëkurë pa një fund të yndyrshëm. 

Vaji nuk ka dhe aroma të shtuara, pra ka erë kërpi, por zbehet shumë shpejt, kështu që as nuk do ta ndjeni. Është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës dhe ndihmon në riparimin e lëkurës së thatë dhe të krisur. Është gjithashtu i shkëlqyeshëm për reduktimin e njollave të errëta dhe zvogëlimin e hiperpigmentimit. Për më tepër, ju mund ta përdorni vajin për të menaxhuar lëkurën e prirur ndaj akneve ose lëkurën që vuan nga rosacea.

Si të përdorni vajin CBD

Ju mund të përfshini vajin e fytyrës No, Faleminderit CBD në rutinën tuaj të mëngjesit ose të mbrëmjes. Aplikoni rreth tre pika në një fytyrë të pastër, por para hidratimit. 

Aktgjykimi ynë

Ne testuam produktet e yjeve të kësaj fantastike Kujdesi për lëkurën CBD markë. Ne e donim secilin prej tyre! Ne e shijuam udhëtimin tonë Jo, Faleminderit dhe jemi të kënaqur të provojmë këto produkte unike për kujdesin e lëkurës, të cilat me shumë mundësi do të bëhen të rregullta në regjimet tona të bukurisë. Nuk ka asgjë për të mos u pëlqyer për këtë markë me një listë mbresëlënëse përbërësish, formulime unike dhe proces të prodhimit modern. Shpresojmë që ju do t'i shijoni produktet e tyre po aq sa ne! 

Ekspert i shëndetit mendor
MS, Universiteti i Letonisë

Jam thellësisht i bindur se çdo pacient ka nevojë për një qasje unike, individuale. Prandaj, në punën time përdor metoda të ndryshme psikoterapie. Gjatë studimeve të mia, zbulova një interes të thellë për njerëzit në tërësi dhe besimin në pandashmërinë e mendjes dhe trupit, dhe rëndësinë e shëndetit emocional në shëndetin fizik. Në kohën time të lirë, më pëlqen të lexoj (një adhurues i madh i trilerëve) dhe të shkoj në ecje.

Më të fundit nga CBD