Kënaqësi në dhimbje: Provoni një vozis me goditje!

Kënaqësi në dhimbje: Provoni një vozis me goditje!

Një vozis me goditje përdoret gjatë lojërave seksuale të nënshtruara për disiplinë, kënaqësi dhe dhimbje. Është projektuar për të dhënë një dhimbje të mprehtë thumbuese në kofshë ose prapanicë. Prodhon stimulim intensiv dhe krijon një dinamikë të fuqishme ku njëri partner kontrollon tjetrin. Ekzistojnë lloje të ndryshme lopatash, duke përfshirë lëkurën, drurin, silikonin dhe xhamin, në varësi të niveleve të ndikimit. Këtu janë këshilla për t'u marrë parasysh kur futni lopata në dhomën tuaj të gjumit.

Kush rrah?
Kini parasysh se ka një ndryshim midis goditjes dhe shuplakës. Goditja me goditje kërkon aftësi dhe nuk përfshin marrjen e një terapisti të licencuar. Kryesisht bëhet nga punonjëse seksi që janë të specializuar në BDSM dhe janë tepër të aftë. Disa specializohen në goditje me goditje, ndërsa të tjerët bëjnë punë me shërbim të plotë. Një seancë me një punonjëse seksi duhet t'ju kushtojë një shumë të mirë parash. Kjo do të thotë që ju duhet të buxhetoni për të. Nëse nuk mund ta përballoni, provoni platformën e mediave sociale. Megjithatë, kini kujdes pasi mund të hasni disa zvarritje ose, nëse jeni me fat, mund të gjeni njerëz të mrekullueshëm.

Çfarë është interesante në lidhje me goditje me goditje
Shumica e njerëzve besojnë se goditja ka të bëjë me ndëshkimin dhe dhimbjen. Megjithatë, është tepër erotik dhe i fuqishëm kur bëhet në mënyrë konsensuale dhe të kontrolluar mirë. Kur ndiheni të stresuar, goditja me goditje mund të jetë një terapi e shkëlqyer për t'ju zgjuar dhe për t'ju treguar gëzimet e jetës. Kjo është ajo që e bën atë më interesante. Ka shumë efekte pozitive, duke përfshirë përpunimin e traumës dhe kënaqësinë.

Si të rrahni
Goditja bëhet kryesisht në faqet e prapanicës, të cilat zakonisht janë me mish, duke e bërë kështu më të këndshme. Fantazoni me faqet dhe mendoni që ato të ndahen në kuadrante. Kuadranti i poshtëm dhe më i brendshëm është pjesa më e ndjeshme, dhe spankeri duhet të synojë këtë pjesë për një përgjigje të madhe. Të dy partnerët duhet të ngrohen së pari për ndjesi të pabesueshme. Për fillestarët, ata këshillohen të përdorin duart e tyre. Investoni në paddles ndërsa bëheni më të avancuar për një ndjesi të ndryshme. Lëreni spankerin të futet në një ritëm me shpejtësi të ndryshme. Nëse ju dhe partneri juaj nuk jeni të aftë, punësoni një punonjëse seksi që është e specializuar në goditjen me goditje për t'ju mësuar.

Bëj një Bisedë Para-Shpëtim
Komunikimi është shumë i rëndësishëm kur bëhet fjalë për BDSM. Diskutoni se çfarë dëshironi të përjetoni dhe dini se si zhvillohen fantazitë tuaja. Ju gjithashtu mund të vendosni të përfshini një fjalë të sigurt. Sa më shumë të flisni për dëshirat tuaja, aq më shumë mund të lini të lirë dhe të shijoni goditjen. Kjo është një mënyrë për t'u afruar më shumë me partnerin.

Goditja me goditje është shumë seksi kur bëhet siç duhet. Provimi i versioneve të ndryshme të goditjes është një mënyrë emocionuese për të eksploruar seksualitetin tuaj. Gjeni ngërçin që funksionon më mirë për ju. Të qenit plotësisht i hapur për të eksploruar BDSM do t'ju ndihmojë të njihni pjesët e seksualitetit të partnerit tuaj që ai as nuk i di.

Ku duhet të rrahni?
Vendi më i mirë për të goditur është prapanica dhe kofshët. Shmangni shtyllën kurrizore dhe organet e tjera vitale. Mund të goditni edhe vaginën dhe gjoksin vetëm nëse keni pëlqimin e partnerit, por bëni kujdes në këto zona. Kushtojini vëmendje trupit të saj kur godet. Ndizeni atë dhe jepini një goditje të mirë. Ju mund të kënaqeni dhe ta goditni atë njëkohësisht. E dashura juaj do t'i pëlqejë ndjesitë që lindin nga kënaqësia dhe dhimbja.

Zgjidhni lopatat më të mira BDSM
Këtu janë disa nga lopatat më të mira për t'i provuar;

Scarlet Couture Spank Me Paddle
Ky është një vozis i shkëlqyeshëm fillestar që është i lehtë për t'u pastruar pasi materiali i tij është lëkurë vegane. Ky vozis është i lehtë për t'u kontrolluar, dhe më interesantja, ka mjaft thumbim. Vozitja ka anët me teksturë dhe të lëmuara, ku secila anë ofron një ndjenjë të ndryshme. Ka një litar të kuq të lidhur me vozinë që është perfekt për të lidhur vajzën tuaj.

Lopa me lesh
Pjesa më interesante në lidhje me këtë vozis është se ajo ka dy anë. Njëra anë ka një strukturë të fortë, ndërsa tjetra ka një lesh të butë. Kur alternon dy anët, i ofron asaj një shans për të përjetuar dy ndjesi unike. Ledhatoni trupin e saj dhe jepini disa shkopinj duke përdorur anën e veshur me gëzof. Para dënimit të vërtetë, ngacmoje pak. Kur ajo të jetë gati për goditje serioze, kthejeni në anën e lëkurës. Kjo anë ka një goditje që ka një thumb dhe është e zhurmshme.

Thwack Paddle
Ky vozis është i trashë dhe i ngurtë, duke e bërë të mirë për goditje me goditje vetëm me kyçin e dorës. Është e shkëlqyeshme për fillestarët dhe profesionistët. Pjesa më interesante në lidhje me këtë vozis është se prodhon ndjesi intensive me përpjekje të ulët. Ky është një vozis i shkëlqyeshëm për t'u përdorur ndërsa i jepni të dashurës tuaj të keqe dënimin që meriton. Thwack vozis është bërë nga silikoni i pastër, duke e bërë kështu të lehtë për t'u pastruar dhe jetëgjatë. Ajo prodhon një bukë të mrekullueshme dhe të mahnitshme të nxehtë të kuqe.

Bottom Line
Është preferenca juaj se sa fort e përdorni lopën tuaj, por kini kujdes që të mos kontaktoni pjesët e ndjeshme të lëkurës për të shmangur lëndimin e partnerit tuaj. Goditja e zonave të tilla si qafa, shtylla kurrizore dhe brinjët shkakton lëndime fatale. Mbajini gjithmonë lopatat të sheshta. Tharja duhet të fillojë ngadalë dhe të komunikojë forcën që do të përdoret. Fillestarët duhet të përdorin lopata të bëra nga silikoni, fibra karboni ose lëkure artificiale përpara se të investojnë në materiale më të ashpra. Lopat e goditjes variojnë nga vozitjet e sigurta për fillestarët deri tek ato më të avancuara për profesionistët.

Nutricionist. Universiteti Bluffton, MS

Në botën e sotme, mënyrat e të ngrënit dhe ushtrimeve të njerëzve kanë ndryshuar, dhe shpesh është mënyra e jetesës që është shkaku i shumë sëmundjeve të lidhura me dietën. Unë besoj se secili prej nesh është unik - ajo që funksionon për një nuk i ndihmon tjetrin. Për më tepër, mund të jetë edhe e dëmshme. Më intereson psikologjia e ushqimit, e cila studion marrëdhëniet e një personi me trupin dhe ushqimin, shpjegon zgjedhjet dhe dëshirat tona për produkte specifike, vështirësinë e mbajtjes së peshës trupore optimale, si dhe ndikimin e faktorëve të ndryshëm të brendshëm dhe të jashtëm në oreksin. Unë jam gjithashtu një koleksionist i zjarrtë i makinave të vjetra dhe aktualisht, jam duke punuar në Mercedesin tim W1993 të vitit 124. Ju mund të keni hasur në artikuj në të cilët jam paraqitur, për shembull, në Cosmopolitan, Elle, Grazia, Women's Health, The Guardian dhe të tjerë.

Më të rejat nga Lifestyle

RREGULLIMI I POZITEVE SEKSI

Pegging është relativisht më pak e zakonshme në skenën e seksit të të rriturve, por megjithatë ka fituar tërheqje. Dhe