Kostume seksi të nxënësve: dhoma e gjumit është shkolla juaj tani!

Kostume seksi të nxënësve: dhoma e gjumit është shkolla juaj tani!

Kostume seksi të nxënësve: dhoma e gjumit është shkolla juaj tani!

Nëse po kërkoni një mënyrë për ta bërë natën tuaj të rëndësishme pak më të fortë, atëherë ne kemi filluar të japim një gjë të tillë. Është një mënyrë e lehtë dhe seksi për të prishur rutinën tuaj të dashurisë dhe të besoni të jeni një mësuese e nxehtë, e para ose infermierja është e vërtetë! Djaloshit tuaj do t'ju pëlqejë që ju jeni një rrezikues dhe që jeni të gatshëm të luani pak role për ta ndezur njëri-tjetrin. Është shumë argëtuese të jesh dikush tjetër për një ndryshim. Këtu janë zgjedhjet e duhura për kostumet për t'i provuar në dhomën e gjumit.

Zgjedhjet kryesore për kostumet

 • INFERMIERI
Kostume seksi të nxënësve: dhoma e gjumit është shkolla juaj tani!

Një kostum infermiere është deri tani një nga kostumet më seksi për t'u provuar në dhomën e gjumit. Infermieret janë të njohura për natyrën e tyre edukative. Ata janë njerëz që janë aty për t'ju ndihmuar me problemet dhe në përgjithësi të ofrojnë kujdes për ju. Meshkujt e duan veçanërisht atë pjesë të kujdesshme. Një infermiere e nxehtë meѕtumе e lejon atë të dijë se ju do të kujdeseni për të në shtrat. Pra, provoni këtë dhe përgatituni për një natë me avull.

 • çupë
Kostume seksi të nxënësve: dhoma e gjumit është shkolla juaj tani!

Burrat janë gjithmonë kaq të magjepsur nga fantazia e të pasurit marrëdhënie me një shërbëtore. Kjo u jep atyre një ndjenjë autoriteti, të cilën ata e duan. Është gjithashtu një kthesë e madhe, sepse mund të duket si një aventurë, sepse ju rrezikoni të "kapeni". Shkëlqimi dhe rasti që ndodh pasi ta nxirrni këtë numër të vogël dhe ta hidhni, do t'i shpërthejë mendjen e tij (dhe tuajën gjithashtu).

 • MËSUES APO SHKOLLORE
Kostume seksi të nxënësve: dhoma e gjumit është shkolla juaj tani!

Veshja e një kostume shkolle është padyshim diçka që do të tërheqë vëmendjen e djalit tuaj. Kjo i kthen ata drejt në shkollën e lartë, kur hormonet e tyre ishin të shfrenuara dhe vëmendja e tyre për gratë ishte shumë më e gjatë se në të 20-at e tyre. Dhe, të jesh në gjendje të flesh me mësuesin inteligjent por seksi është një fantazi që shumica e djemve do ta pranojnë me lehtësi.

 • USHTARAK
Kostume seksi të nxënësve: dhoma e gjumit është shkolla juaj tani!

Burrat tërhiqen nga rrota, kështu që nuk është çudi që ata tërhiqen nga vajzat ushtarake. Gratë ushtarake janë të sigurta, të mira dhe gjithmonë nën kontroll. Meqenëse burrat janë kryesisht në kontroll, ky kostum mund t'ju japë patjetër një mënyrë për t'i treguar atij se çfarë saktësisht dëshironi në dhomën e gjumit, nëse jeni një person i turpshëm. Provojeni, mund të rezultojë të jetë një natë vërtet e mrekullueshme!

 • COP
Kostume seksi të nxënësve: dhoma e gjumit është shkolla juaj tani!

Kjo është një tjetër nga ato fantazitë e kontrollit dhe autoritetit. Meshkujt pëlqejnë që këto gra të vështira të kenë rrota, dhe do të donin ta shihnin që ajo t'i lëshojë flokët dhe të jetë e rehatshme me to, dhe vetëm me ta. Meshkujt definitivisht do të donin të ishin ata që e nxjerrin në pah anën e saj më të butë, seksi. Pra, bëjeni të vërtetë atë fantazi, zonja, ajo do të tronditë botën tuaj. 

 • NJOFTIM I BRENDSHME
Kostume seksi të nxënësve: dhoma e gjumit është shkolla juaj tani!

Ah, сhееrlеаdеrѕ. Vajzat në fund të popullaritetit janë në skenën e shkollës së mesme. Shumica e djemve janë të tërhequr nga tifozët për shkak të atyre fundeve të shkurtra, të shkurtra, fleksibilitetit të tyre më të sigurt dhe rerrіnеѕ e tyre për çdo gjë. Ata do të donin të ishin ata që do t'i ndihmonin ata (ju) "të shtriheni". Epo, ju mund ta bëni plotësisht atë të vërtetë. Do të ishte një ndezje edhe më e madhe për të nëse mund të bëni edhe një copëz!

 • E mbështjellur me lëkurë
Kostume seksi të nxënësve: dhoma e gjumit është shkolla juaj tani!

Një grua e veshur me lëkurë krejt të zezë, është një grua që kullon seksi. Meshkujve ju pëlqen të dukeni të egër dhe përsëri, ju keni më shumë. Djalë, burrave u pëlqejnë makinat e zbukuruara. Por do të jetë në duart tuaja, zonjë lëkure, kështu që bëni me të atë që dëshironi. (Nëse e dini se çfarë dua të them.)

 • superhero
Kostume seksi të nxënësve: dhoma e gjumit është shkolla juaj tani!

Asgjë nuk është më e nxehtë se të shpëtohesh nga një ѕеxу ѕuреrhеrо! Por mos u ndalni atje, pse të mos e tregoni djalin tuaj, gjithashtu, nën fletët, gjithashtu. Ai do të luajë me kënaqësi rolin e shokut të shqetësuar kur të marrë një grua të mrekullueshme për të shpëtuar ditën.

 • LOJTAR FUTBOLLI
Kostume seksi të nxënësve: dhoma e gjumit është shkolla juaj tani!

Djali juaj është i dhënë pas futbollit, apo jo? Pra, të shohësh ty në veshjen e një lojtari seksi të futbollit, është e sigurt që do t'i zërë zemrat e tij. Tregoji atij disa "nесеѕѕаrу rоughnеѕѕ" dhe lëre atë të ѕсоrе një tоuсhdоwn. Ai nuk do ta shikojë më futbollin në të njëjtën mënyrë!

Çfarë duhet dhe çfarë nuk duhet të vishni në shtrat

Të bësh gjumë të mjaftueshëm është një pjesë e rëndësishme e mbajtjes së një stili jetese të shëndetshëm. Në fakt, të qenit i lindur në gjumë mund të çojë në një gamë të gjerë problemesh mjekësore, duke përfshirë goditjen, sigurinë e lartë të gjakut, dy diabet, madje edhe një peshë, madje edhe një peshë të konsiderueshme. Meqenëse gjumi është aq i lidhur thelbësisht me shëndetin tuaj fizik dhe emocional, nuk ka qenë kurrë më e rëndësishme të vishni veshjen e duhur për të fjetur çdo natë. Por si mund ta dini nëse zgjedhjet e veshjeve tuaja në kohën e gjumit po ju ndihmojnë vërtet trupin tuaj apo në fakt po shkaktojnë një makth të madh? A po e vini veten në rrezik për të zhvilluar probleme serioze shëndetësore në momentin që vishni pizhamet? Është koha për ta zbuluar.

 • Hiq sytjena

Shumë gra zgjedhin të veshin një sytjena në shtrat çdo natë. Në fakt, ekziston një keqkuptim i përhapur që të flesh në një sytjena mund të ndihmojë në shmangien e rënies në të ardhmen. Gjithsesi, kur zgjidhni të shkoni të flini me sytjena, ju jeni me të vërtetë duke e bërë veten të pambrojtur ndaj shumë çështjeve shëndetësore. Në radhë të parë, sytjenat mund të shtrëngohen shumë dhe nëse mbani një sytjena që ju përshtatet fort me lëkurën tuaj, në të vërtetë jeni duke e penguar atë. Për më tepër, sutjenat mund të shtrydhin dhe shtrëngojnë zonën përreth diargmës tuaj dhe të bëjnë presion të panevojshëm mbi gjoksin tuaj, gjë që mund ta bëjë më të vështirë për ju të merrni frymë gjatë gjithë kohës. Përveç kësaj, sutjena juaj e brendshme, ѕstrарѕ dhe grepa kanë fuqinë kryesore për të gërmuar thellë në lëkurën tuaj, gjë që mund të çojë në futjen e brendshme të lëkurës tuaj, e cila mund të çojë në indеntаtіоnѕ, wіrrtіѕt, іrrvnоt. Dhe nëse kjo nuk është mjaft shqetësuese, veshja e një sytjena në shtrat gjithashtu rrit gjasat tuaja për të zhvilluar një infeksion mykotik, veçanërisht nëse dhoma juaj e gjumit është në një klimë më të ngrohtë nga ana juaj. Dhe kur bëhet fjalë për cilësinë e gjumit tuaj, veshja e një sytjena në shtrat gjithashtu ka qenë e lidhur me problemet e vogla, pasi mund të dëmtojë aftësinë tuaj për të arritur një arritje të vërtetë.

 •  Hiqni grimin tuaj

Çdo grua ka nevojë për pushimin e saj të bukurisë, por veshja e kozmetikës në shtrat nuk është mënyra për ta arritur atë. Në realitet, gjumi me makijazhin tuaj në fakt pengon qëllimin tuaj, pasi shumë rezultate jo tërheqëse dhe jo tërheqëse mund të rezultojnë nga ky gabim i madh i grimit. Kur e lini grimin tuaj gjatë gjithë natës, papastërtia dhe struktura e vajit në fytyrën tuaj nuk lahen, dhe kur poret tuaja janë të hapura, kjo ka të ngjarë të çojë në. Më tej, për gratë që tashmë janë të prirura për ritme, kjo mund ta përkeqësojë situatën edhe më shumë. Përveç kësaj, duke qenë se shumë produkte kozmetikë përmbajnë përbërës që janë larg nga natyralët, ruajtja e makijazhit në lëkurën tuaj gjatë gjithë natës ju vë në rrezik më të madh për të zhvilluar acarime dhe acarime, si dhe acarime. Në kushtet e përgatitjes suaj, ju mund të keni kaluar tashmë netët kur thahen masat dhe mbesin hije nga çdo hije e bëjnë rrugën e tyre në të vërtetën tuaj, dhe sleер. Pra, nëse po kërkoni ta mbani fytyrën tuaj të re dhe të freskët, është koha për t'u përballur me realitetin që përgatitja për në shtrat nuk është një zgjedhje e zgjuar. Në vend të kësaj, drejtohuni në farmacinë tuaj të zakonshme ose shitësin e kozmetikës për të gjetur pastruesin e duhur të butë të fytyrës dhe fshirësin e grimit. Në fakt, kur lani fytyrën para gjumit, ju e mbani lëkurën tuaj të hidratuar dhe madje ndihmoni në parandalimin e shfaqjes së plakjes së parakohshme, domethënë në formën e rrudhave dhe tharjes. Pavarësisht se sa i rraskapitur mund të jeni, nuk ka asnjë justifikim për të mos e hequr makijazhin tuaj përpara se të shtriheni në shtrat.

 • Shkoni pa të brendshme

Veshja e të brendshmeve në shtrat është një praktikë e zakonshme e natës për shumë gra. Në fakt, vetëm mendimi për të shkuar në shtrat pa të brendshme mund t'ju bëjë pak të pakëndshëm. Megjithatë, përpara se të vendosni "komando" për të shkuar në shtrat, është e rëndësishme të kuptoni pse gjumi me të brendshme mund të jetë i pafavorshëm për shëndetin tuaj. Nga njëra anë, mbulimi i rajonit tuaj vaginal gjatë natës mund të krijojë në të vërtetë llojin më të përsosur të tokës së rritjes më të madhe, të errët dhe të ngrohtë për bastin. Dhe nëse ju jeni një grua që keni prirje për infeksione vaginale dhe ato të lehta, të fjeturit me të brendshme është praktikisht një bazë për të zhvilluar këto lloje të pafundme mjekësore, veçanërisht nëse është e padobishme. Për më tepër, një përfitim shtesë i gjumit pa të brendshme është se redukton mundësinë e zhvillimit të acarimeve të tjera vaginale dhe inflamacionit. Për më tepër, shumë gra që shkojnë pa të brendshme e vlerësojnë lehtësinë dhe thjeshtësinë e të fjeturit pa të, veçanërisht duke qenë se kjo mund të të ndihmojë edhe përbrenda. Të kesh më pak rroba dhe më shumë afërsi nuk është një shkëmbim i keq.

Pavarësisht nëse jeni mjaft komod në lidhjen tuaj për të provuar një kostum ose duke kërkuar një mënyrë për t'i shijuar gjërat, këto meste për të provuar në dhomën e gjumit do të ndihmojnë ѕurеulу. Djali juaj do të ishte mbi ju në disa sekonda. Mund të më falënderoni më vonë, zonja. A ka ndonjë соѕtumеѕ që do të provonit në dhomën e gjumit?

MS, Universiteti Durham
GP

Puna e mjekut të familjes përfshin një gamë të gjerë diversiteti klinik, i cili kërkon njohuri dhe erudicion të gjerë nga një specialist. Megjithatë, besoj se gjëja më e rëndësishme për një mjek familjar është të jetë njerëzor, sepse bashkëpunimi dhe mirëkuptimi mes mjekut dhe pacientit janë vendimtare për të siguruar kujdes të suksesshëm shëndetësor. Në ditët e mia të pushimit, më pëlqen të jem në natyrë. Që në fëmijëri kam qenë e pasionuar pas shahut dhe tenisit. Sa herë që kam pushim, më pëlqen të udhëtoj nëpër botë.

Më të rejat nga Lifestyle

RREGULLIMI I POZITEVE SEKSI

Pegging është relativisht më pak e zakonshme në skenën e seksit të të rriturve, por megjithatë ka fituar tërheqje. Dhe