Kujdesi për lëkurën me rezultate reale

Kujdesi për lëkurën me rezultate reale

Dermoefektet është një kompani për kujdesin e lëkurës e krijuar për të dhënë rezultate reale për klientët tanë. Formulimet tona janë të klasës dermatologjike dhe mjekësore; ne zgjedhim përbërësit më të mirë në të gjithë globin, në mënyrë që të mund të jetoni përvojën e një rutine të kujdesit për lëkurën që ju lejon të çlironi bukurinë në ju.

Të themeluar në vitin 2019, ne kemi përshkuar një rrugë plot përvoja të këndshme. Sa herë që klientët tanë shkruajnë për të na treguar për përvojën e tyre me produktet tona, komentet e tyre na mbushin me kënaqësi të madhe. Komentet pozitive që marrim na motivojnë të vazhdojmë të inovojmë dhe të krijojmë zgjidhje për çdo nevojë.

Ne duam t'ju tregojmë historinë tonë!

Ne jemi një markë panameze e kujdesit dermatologjik të lëkurës, e prodhuar në Shtetet e Bashkuara nga një bord dermatologësh i autorizuar nga FDA, i vlerësuar me shumë çmime.

Si u themelua biznesi? 

Jorge (burri im) dhe unë (Paola) donim të sillnim në jetë Dermoeffects sepse në muajin tonë të mjaltit, pata një shpërthim të madh aknesh në fytyrën time. A mund ta imagjinoni aknet në një nga momentet më të rëndësishme të jetës suaj? Më ndodhi mua, dhe sinqerisht, isha mjaft i frustruar.

Burri im, duke vënë re gjithë ato ndjenja të përziera, më tha: “Të gjejmë një zgjidhje”. Kështu, pikërisht atëherë vendosëm të krijonim një markë që do t'i jepte zgjidhje çdo problemi të lëkurës. Ne punuam shumë për të për më shumë se NJË VIT deri në FUNDIT; sot, ne jemi këtu me ju.

Secili prej produkteve tona është krijuar me standardet më të larta për të përmbushur nevojat tuaja, sepse ne e dimë se sa mirë është të shohësh rezultate pozitive.

Ne jemi përgjegjës social; Një pjesë e fitimeve tona do të ndihmojë vajzat në rrezik të sfidave socio-ekonomike. 

Përveç kësaj, produktet tona janë pa paraben, pa aroma, pa alkool tharje, pa gluten, pa egërsi ndaj kafshëve, të formuluara dermatologjike, të testuara klinikisht dhe produkte të shkallës mjekësore.

Çfarë na motivoi për të filluar këtë biznes?

Unë kisha vuajtur nga aknet e rënda për vite dhe kisha përdorur produkte të panumërta d që premtonin të zgjidhnin aknet e mia. Sidoqoftë, të gjitha produktet doli të ishin vetëm gjysma e zgjidhjes; produktet më përmirësuan aknet, por nuk i eliminuan ato, dhe produktet më të forta më irrituan dhe më shkatërruan lëkurën për javë të tëra. Më vonë, përsëri pata puçrra në të gjithë fytyrën time.

Burri im nuk donte të më shihte të ndihesha keq sa herë që kisha një shpërthim të keq aknesh dhe ai nuk donte të dilte ose të shihej me lëkurë plot puçrra. U zhyta në rutina që nuk më jepnin zgjidhje; im shoq donte të më shihte me lëkurë të lirë dhe mbi të gjitha të më shihte të lumtur. Kështu filluam kërkimin e palodhur për një zgjidhje për aknet e mia.

Nuk ka motivim më të mirë sesa të shohësh një buzëqeshje në fytyrën e një njeriu të dashur! Pasi provova formulën tonë të parë për të zgjidhur aknet e mia në vetëm 2 muaj, unë tashmë kisha një fytyrë krejtësisht të përmirësuar; Unë kisha pushuar së vuajtur nga shpërthimet e akneve! Duke parë këto rezultate, ne u motivuam për të krijuar një linjë produktesh për kujdesin e lëkurës. Sot kemi zgjidhje kundër plakjes, kundër akneve dhe hiperpigmentimit.

Jemi një çift i ri i martuar. Unë (Paola) i jam përkushtuar dizajnit të modës dhe këshillimit të imazhit, dhe bashkëshorti im (Jorge) ka shumë vite përvojë në sektorin komercial dhe ia ka kushtuar jetën shitjeve. Ai fitoi idenë parimore se gjithçka që ai zhvillon duhet të jetë e jashtëzakonshme. Së bashku vendosëm të krijojmë një kompani që ndihmon njerëzit me probleme të lëkurës. 

 Përvojat tona të deritanishme

Përpara krijimit të Dermoeffects, ishte e zakonshme që banja ime të ishte plot me produkte për kujdesin e lëkurës, të cilat nuk jepnin një zgjidhje kuptimplote. Gjatë rrugës sonë, mësuam se një formulim me përbërësit e duhur mund të ndryshojë plotësisht situatat që përjetoni ditë pas dite në lëkurën tuaj. Filluam me motivimin për të zgjidhur gjendjen time me aknet agresive, dhe sot jemi të motivuar duke qenë në gjendje të ndihmojmë mijëra që vuajnë nga përvoja të ngjashme me timen. Përvoja e të parit në pasqyrë me lëkurë rrezatuese që gjeneron besimin për të dalë për detyrat e përditshme është mjaft e kënaqshme; ne priremi t'u japim klientëve tanë këtë përvojë.

Çfarë sfidash jemi përballur?

Ne jemi përballur me disa sfida në këtë treg konkurrues. Kompanitë e mëdha globale me një gamë të gjerë produktesh për kujdesin e lëkurës dominojnë tregun. Ne kemi mësuar se gjithçka është e mundur me durim, përkushtim dhe këmbëngulje.

Krijimi i një marke të re fton të kapërceni shumë sfida një nga një. Falë klientëve tanë që janë bërë pjesë e familjes sonë, ne kemi pasur gëzimin të kemi dëshmitë e tyre; ata ndajnë përvojat tona me të dashurit e tyre dhe referojnë shumë klientë te Dermoeffects për të marrë zgjidhjen që gjetën me produktet tona të kujdesit për fytyrën.

Është një treg i gjallë që po rritet vazhdimisht. Planet tona afatshkurtra janë të arrijmë në tregjet evropiane, aziatike dhe të Amerikës së Veriut. Aktualisht, ne jemi duke diskutuar me investitorët e interesuar për sipërmarrjen tonë.  

Tregu i kozmetikës

Tregu global i produkteve të kujdesit të lëkurës u vlerësua në 140.92 miliardë dollarë në 2020 dhe parashikohet të regjistrojë një CAGR prej 4.69% gjatë periudhës së parashikimit 2021–2026.

Megjithëse pandemia e COVID-19 ishte një periudhë e ndërlikuar për shumë njerëz, ajo ndihmoi disa zakone të rriteshin midis konsumatorëve; këto përfshijnë, por nuk kufizohen në, dëshirën për t'u dukur më bukur në mënyrë natyrale për shkak të kohës që kalojmë në shtëpitë tona dhe rritja e konsumit përmes tregtisë elektronike na ka ndihmuar të arrijmë më shumë njerëz.

Vizioni yne

Në afat të mesëm, ne shpresojmë të regjistrojmë praninë tonë në miliona shtëpi në mbarë botën. Ne dëshirojmë të lëshojmë marka që u mundësojnë klientëve tanë të arrijnë një çehre të bukur dhe të rinovuar dhe të bëhen marka e referencës globale. 

Sot jetojmë në një botë me lidhje shumë më të madhe e cila ofron shumë mundësi për të rritur biznesin. Ndër avantazhet më të zakonshme të tregut të kozmetikës është se nëse bëni diçka me pasion dhe përkushtim, njerëzit e lartë nga vende të ndryshme do të dinë për sipërmarrjen tuaj me klikim të një butoni. 

Këshilla për sipërmarrësit e tjerë?

Burri im dhe unë kemi gjetur në familjen tonë motorin për të dalë çdo ditë për të luftuar për ëndrrat tona. Kushtojini sa më shumë kohë vetes dhe së ardhmes suaj. Vazhdoni të merrni njohuri të reja; Sot, është shumë më e lehtë për të marrë informacion për tendencat e bukurisë, falë teknologjisë dixhitale dhe mediave sociale.

Optimizoni mënyrën se si e përdorni çdo minutë. Çdo detaj i kompanisë suaj duhet të planifikohet, shkruhet dhe mbikëqyret. Do të ndihmonte nëse përcaktoni qëllimet tuaja afatshkurtra, afatmesme dhe afatgjata. Dini shumë qartë se kush është Avatari juaj i Klientit, çfarë bën, çfarë u pëlqen, ku, kur dhe si konsumojnë përpara se të hartoni strategjinë tuaj. Qëndroni të fokusuar në një segment të popullsisë; sot, ne duhet të dimë të komunikojmë me mendjet e klientëve tanë të mundshëm, të kuptojmë se çfarë vlere u shtojmë atyre dhe të dimë të plotësojmë nevojat e tyre. Prandaj qëndroni në një segment për të pasur një bazë të dobët klientësh.

Ndërmarrja e një rreziku biznesi kërkon punë; do të gjeni sfida kudo. Gjëja më e rëndësishme është të keni një mendje të qartë se nuk do të dorëzoheni dhe do të kapërceni çdo sfidë që ju del përpara. Pa e kuptuar, do të bëheni më të fortë, më të aftë dhe më të vendosur.

Ju duhet të përfitoni nga rritja në industrinë e kujdesit të lëkurës dhe të lini gjurmë; ndihmoni dikë që nuk e njihni dhe mbështesni sipërmarrje të tjera. Mos harroni se ju nuk jeni konkurrenca e të tjerëve; ne jemi vetëm shoqërues në rrugën drejt përmbushjes së ëndrrave tona.

Mbani parasysh këtë listë pikash për të rritur projektin tuaj

1. Studioni shumë mirë produktin tuaj dhe tregun e tij.

Jini të qartë për atë që mund të ofrojë biznesi juaj, veçoritë e tij dhe parashikimet e ardhshme.

2. Njihni konkurrencën.

Do të ndihmojë që ajo që ofroni të jetë inovative, e dallueshme dhe të ketë një diferencues që e bën atë të dallohet nga konsumatorët.

3. Kërkoni njerëz për t'u bashkuar.

Përfitoni nga mbështetja në aftësitë e tyre, frymëzohuni nga idetë e tyre dhe kini besim tek ata.

4. Kujdesuni për ekipin tuaj, si dhe për punonjësit tuaj.

Do t'ju hapë shumë dyer në të ardhmen sepse të gjithë do të japin maksimumin.

5. Qëndroni aktiv në rrjetet sociale.

Asnjëherë mos e humbni kontaktin me audiencën tuaj.

6. Zhvilloni stilin tuaj duke përforcuar identitetin, misionin dhe vlerat tuaja.

Specializohuni në tema të caktuara dhe krijoni marrëdhënie profesionale në rrjet.

Mos harroni se sipërmarrja është: KËNMBËLLIM, DURIM DHE PASION. Shijoni rrugën.

Ieva Kubiliute është psikologe dhe këshilltare për seksin dhe marrëdhëniet dhe shkrimtare e pavarur. Ajo është gjithashtu një konsulente e disa markave të shëndetit dhe mirëqenies. Ndërsa Ieva është e specializuar në mbulimin e temave të mirëqenies, duke filluar nga fitnesi dhe ushqimi, te mirëqenia mendore, seksi dhe marrëdhëniet dhe kushtet shëndetësore, ajo ka shkruar për një sërë temash të stilit të jetesës, duke përfshirë bukurinë dhe udhëtimin. Pikat kryesore të karrierës deri më tani përfshijnë: shëtitje luksoze në Spa në Spanjë dhe bashkim me një palestër në Londër me 18 mijë funte në vit. Dikush duhet ta bëjë! Kur ajo nuk është duke shkruar në tavolinën e saj - ose duke intervistuar ekspertë dhe studime të rasteve, Ieva mbaron me joga, një film të mirë dhe kujdes të shkëlqyeshëm për lëkurën (sigurisht të përballueshme, ka pak gjëra që ajo nuk di për bukurinë buxhetore). Gjërat që i sjellin asaj gëzim të pafund: detoksifikimi dixhital, latte me qumësht tërshërë dhe shëtitje të gjata në fshat (dhe ndonjëherë vrapime).

Më të rejat nga Business News