Rishikimi i plotë i Kurvana CBD

Kurvana u themelua në vitin 2014 me një mision për të sjellë pastërtinë, fuqinë dhe transparencën në tregun e kanabisit. Më dërguan disa nga produktet kryesore të Kurvana-s të cilat i testova për dy javë. Këtu është verdikti im, së bashku me informacione shtesë për kompaninë, procesin e saj të prodhimit, politikën e transportit, opsionet e kursimit dhe më shumë. 

Rreth Kurvanës

Marka ofron produkte kanabisi me bimë të plota për konsumatorët që kërkojnë produkte 100% natyrale. Produkti i Kurvana-s feston “përfitime të pafundme të bimës amë pa asnjë mbushës apo aditivë të dëmshëm dhe të panevojshëm.” Kompania mbledh përbërës natyralë për të formuluar produkte të cilësisë së lartë të kanabisit dhe kërpit, Kompania është e njohur ndërkombëtarisht për angazhimin e saj për të përmirësuar jetën e përditshme të konsumatorëve me produkte të sigurta dhe të pastra. 

Kurvana

Procesi i prodhimit

Nëpërmjet inxhinierisë krijuese, përsosmërisë së prodhimit dhe zbulimit shkencor, Kurvan ka revolucionarizuar industrinë CBD që nga fillimi i saj. Kompania merr lule të papërpunuara kërpi nga kanabisi i rritur organikisht i kultivuar nga fermerë të besuar. 

Kurvana ka një ekip të përkushtuar të udhëhequr nga shkencëtarë dhe inxhinierë të klasit të parë për të krijuar produktet më të mira të spektrit të plotë. Pas vitesh kërkimi, Kurvana zhvilloi një proces të pronarit të nxjerrjes që maksimizon pastërtinë e vaj CBD, duke ruajtur edhe gjurmën fitokimike të gishtit të bimës së kërpit. 

Kurvana nuk prezanton kurrë terpene shtesë ose ndonjë aditiv pasi këto mund të dëmtojnë esencën origjinale të bimës. E përkushtuar ndaj transparencës së plotë, marka teston të gjitha produktet e saj në objekte të palëve të treta. Për më tepër, çdo produkt kalon nëpër testime në laboratorin analitik të pronarit të Kurvana-s për të siguruar pastërtinë 100%. 

blerjet e produkteve Kurvana

Shipping & Kthim

Kur blini produkte Kurvana, do të bëni blerje përmes partnerëve të markës. Në thelb, do të duhet të specifikoni vendndodhjen tuaj dhe më pas të zgjidhni produktin që dëshironi. Do të informoheni për dyqanet pranë jush që kanë produktin specifik në magazinë, në mënyrë që të zgjidhni se nga të blini. Pra, tarifat e transportit do të varen nga politikat specifike të dyqaneve partnere. E njëjta gjë vlen edhe për politikat e kthimit, prandaj sigurohuni që t'i kontrolloni ato përpara se të bëni blerje.  

Thënë kështu, për të shmangur blerjen e produkteve të rreme, sigurohuni që të kontrolloni vendndodhjet e shitësve të licencuar të kanabisit direkt në faqen e internetit të Kurvana. Gjithashtu, vini re se marka aktualisht është e disponueshme vetëm në Kaliforni.  

Shpërblime Kurvana

Kurvana Rewards ofron një mënyrë të sigurt për të kursyer kur blini për këtë markë. Duhet të shkarkoni aplikacionin LucidID dhe më pas të skanoni kodin LucidID në paketimin e produkteve Kurvana. Do të keni akses në mallrat origjinale të Kurvana si kunjat me smalt të personalizuar, bateritë e gdhendura, veshjet dhe aksesorët. Plus, duke skanuar kodin do të mund të merrni informacion për çdo produkt Kurvana dhe të siguroheni se është autentik. Më në fund, do të merrni informacione të rëndësishme si doza e rekomanduar dhe efektet e mundshme. 

Gama e produkteve Kurvana

Gama e produkteve Kurvana

Kurvana ka një gamë të gjerë produktesh nga vajrat CBD deri te fishekët e avullit. Gjë e mirë është se ju mund të përdorni opsionin e filtrimit dhe të kufizoni lehtësisht kërkimin tuaj. Më dërguan katër lloje të vajrave CBD. I kënaqur me paketimin, isha i etur të provoja këto produkte premtuese. Lexoni më tej për të zbuluar nëse ata i përmbushën pritjet e mia.   

Kurvana Calm 30:10:1 Tinkturë

La 30:10:1 Vaj CBD premton t'ju ndihmojë të relaksoheni dhe të sjellë qetësi. Vaji vjen në një shishe të lehtë për t'u përdorur prej 30 ml me një pipetë të thjeshtë për dozim të lehtë. Përqendrimi total i kanabinoideve është 2,400 mg. Prej tyre, 1,800 mg është CBD, 600 mg është CBG dhe 60 mg është CBN. Një raport i tillë efektiv siguron përforcimin e përvojës suaj të kanabisit, gjë që ishte padyshim rasti me mua. Ndjeva qetësinë pothuajse të menjëhershme sapo gëlltita vajin. Isha i pushtuar nga një ndjenjë qetësie dhe relaksi delikate. Për më tepër, vaji është i pasuruar me Ashwagandha, Blue Tansy dhe Lavender, duke rritur ndjenjën e qetësisë dhe duke i dhënë vajit një shije të veçantë, por shumë të këndshme. Nafta kushton 99 dollarë, që është paksa në anën më të shtrenjtë. 

Kurvana Sunshine

Tinkturë Kurvana Sunshine 1:5 

Krijuar për të "mbajtur ditët tuaja plot me diell", kjo Sunshine 1:5 Tinkturë është një tinkturë stimuluese që premton t'ju japë energji ditën tuaj dhe t'ju japë qëndrueshmërinë që ju nevojitet. Tinktura është mbizotëruese e CBG. Nga një total prej 1,800 mg kanabinoidë, 1,500 mg është CBG dhe 300 mg është CBD. Gjithashtu, ai përmban përbërës bioaktivë Gotu Kola, Ashwagandha dhe Vaj Algash. Tinktura siguron një nxitje të shpejtë të energjisë, qartësi mendore dhe fokus. Kuptova se është shumë e dobishme kur keni nevojë për një nxitje shtesë për të vazhduar. Çmimi i naftës është 75 dollarë, që është mjaft i arsyeshëm. 

Kurvana Recovery 2:1 Tinkturë

Kurvana Recovery 2:1 Tinkturë

La Tinkturë e rimëkëmbjes 2:1 krenohet me 1,800 mg kanabinoide, nga të cilat 1,200 mg është CBD dhe 600 mg është CBG. Përveç kësaj, tinktura përdor botanikë të fuqishëm si borziloku Thai, çaji jeshil dhe mente për të siguruar rikuperim të plotë të trupit, për të mbajtur energjinë dhe për të maksimizuar shqisat. Më pëlqeu shija e nenexhikut të tretësirës dhe u mahnita nga fuqia e kësaj tinkture. Ajo funksionoi mrekullisht për muskujt e mi të lënduar dhe madje ndihmoi me dhimbjen time kronike të shpinës. Është padyshim vaji im i preferuar CBD i Kurvana. Plus çmimi i tij është 75 dollarë, që është brenda standardeve të industrisë. 

Tinkturë Kurvana Balance 1:1

Tinkturë Kurvana Balance 1:1

E kuruar për përdorim të përditshëm, Bilanci Tinktura 1:1 përmban 1,800 mg CBD dhe CBG në një raport 1:1. Tinktura ka një shije natyrale që nuk është dërrmuese - përkundrazi është shumë e këndshme. Ai pretendon se siguron një ekuilibër të mendjes dhe trupit, por unë nuk vura re efekte aq të dukshme sa me vajrat e tjerë të Kurvana CBD. Ndoshta do të ishte më mirë ta provoni këtë vaj në një fuqi më të lartë. Thënë kështu, unë mendoj se është i shkëlqyeshëm për të sapoardhurit në botën CBD ose ata që kërkojnë një vaj CBD që ofron efekte delikate për t'i mbajtur ata gjatë gjithë ditës.  

Vendimi

Vendimi

Isha i kënaqur që isha në gjendje të testoja këto produkte unike CBD Kurvana. Unë u tremba menjëherë nga filozofia e markës dhe angazhimi i saj për të përdorur përbërës të pastër dhe të sigurt pa kompromentuar cilësinë e produktit.  

Produktet e Kurvana-s janë bërë nga përbërës 100% bioaktivë natyralë të bimëve të përzier në një formulë efektive me spektër të plotë që jep rezultate të fuqishme. Të gjithë vajrat që provova u dhanë sipas premtimit dhe janë të domosdoshëm për rritjen e energjisë, relaksimin, përforcimin e rikuperimit ose balancimin e mendjes dhe trupit.

 

Anastasia Filipenko është psikologe e shëndetit dhe mirëqenies, dermatologe dhe shkrimtare e pavarur. Ajo mbulon shpesh bukurinë dhe kujdesin e lëkurës, tendencat e ushqimit dhe të ushqyerit, shëndetin dhe fitnesin dhe marrëdhëniet. Kur ajo nuk po provon produkte të reja për kujdesin e lëkurës, do ta gjeni duke marrë një klasë çiklizmi, duke bërë joga, duke lexuar në park ose duke provuar një recetë të re.

Më të fundit nga CBD

Rishikimi i Kushly CBD

Kushly CBD është një kompani CBD e themeluar kohët e fundit që është e njohur gjerësisht për produktet e saj përfitime të shkëlqyera