KUSHLY CBD RISHIKIM

Rishikimi i Kushly CBD

Kushly CBD është një kompani CBD e themeluar kohët e fundit që është e njohur gjerësisht për produktet e saj përfitime të shkëlqyera për klientët e saj. Kompania ofron produkte CBD me spektër të plotë me cilësi të lartë dhe gjithashtu përpiqet të edukojë njerëzit mbi përfitimet terapeutike të CBD. Marka ofron një gamë të gjerë produktesh, duke përfshirë kapsula, çamçakëz, ëmbëlsira për kafshët shtëpiake, tinktura vaji, stilolapsa vape, produkte për kujdesin e lëkurës, bomba për banjë dhe kruese dhëmbësh CBD. Rrjedhimisht, klientët marrin shumë përfitime shëndetësore nga konsumimi i produkteve. Ato ndihmojnë në lehtësimin e dhimbjeve të kyçeve, parandalojnë artritin, shërojnë plagët, astmën, kolitin ulceroz, depresionin, stresin, ankthin, eliminojnë plagët, kollën, inflamacionin, zvogëlojnë rrezikun e sulmeve në zemër, goditjes në tru.

Në disa raste, është vërtetuar se minimizon dëmtimet dhe simptomat e shkaktuara nga kanceri. Të gjitha këto dhe përfitime të tjera shëndetësore mund t'i gjeni në produktet Kushly. Kompania pretendon se i ka kaluar nëpër laboratorë të pjesës së tretë, megjithëse nuk gjetëm rezultate në asnjë faqe publike. Klientët mund t'i marrin këto produkte me një çmim të përshtatshëm për xhepin në varësi të llojit dhe sasisë mg të CBD që ju nevojitet. Ne zhvilluam një raport çmimesh për çmimet e 137 markave të industrisë CBD dhe pasi i krahasuam ato, e renditëm Kushly CBD në renditjen e çmimeve ~C~. Kjo do të thotë se çmimet e tyre janë mesatare në të shtrenjta. Megjithëse marka nuk është shumë transparente me informacionin e saj, klientët kanë dërguar komente të mira për efektet e këtyre produkteve.

Rreth kompanisë

Kushly CBD është një kompani me bazë në SHBA e vendosur në Los Angeles, Kaliforni. Ajo u themelua nga Cody Alt në 2018 për t'i ofruar të gjithëve një mundësi për të pasur akses në përfitimet e produkteve CBD me spektër të plotë. Cody është gjithashtu i njohur për markën e tij të famshme CBD Purekana e cila ofron produkte pothuajse të ngjashme me Kushly. Gjatë hulumtimit tonë, ne hasëm në një intervistë të kaluar të tij, ku ai shpjegoi historinë e themelimit të markave të tij. Takimi i tij i parë me CBD dhe THC ishte përmes mikut të tij, i cili e rekomandoi atë për ta ndihmuar me problemet e tij të gjumit. Rezultatet ishin të kënaqshme dhe pikërisht atëherë ai vendosi të futej në industrinë e kanabisit. Ai lançoi markën e tij dhe u fokusua në ofrimin e produkteve për klientët e tij. Edhe pse ishte një ide e mirë, kërkesa për kanabis ishte e mangët; prandaj ai vendosi të ndryshojë biznesin e tij për të prodhuar produkte cilësore THC. Faktorët negativë si ligjshmëritë, politikat dhe pajtueshmëritë e detyruan atë të prodhonte produkte të pastër CBD.

Kompania ka deklaruar gjithashtu se ata përdorin kërpin organik me burim nga fermat e Kentakit për prodhimin e produkteve të saj. Kërpi kalon përmes procesit të nxjerrjes së dioksidit të karbonit dhe më pas shtohen përbërës të tjerë të dobishëm që përbëjnë produktin përfundimtar. Të gjitha produktet e tyre kanë shije dhe fuqi të ndryshme nga të cilat konsumatorët mund të zgjedhin. Rrjedhimisht, kuptuam se kompania ka ofruar pak ose aspak detaje rreth themelimit të saj ose rezultateve të laboratorit gjatë kërkimit tonë. Megjithatë, faqja është shumë e lehtë për t'u naviguar pasi është rregulluar në mënyrë sistematike dhe të gjitha seksionet ofrojnë disa informacione rreth aktiviteteve të saj. Produktet janë të renditura në mënyrë uniforme dhe çdo faqe produkti ka përfshirë informacione për një produkt, duke përfshirë udhëzimet e dozës, përbërësit, udhëzimet e përdorimit, përfitimet, fuqinë dhe çdo efekt anësor që mund të ndihet pas konsumimit.

Edhe pse ata kanë deklaruar se ato përbëhen nga më pak se 0.2% THC, asnjë dëshmi nuk është bashkangjitur. Kompania nuk ka dhënë asnjë detaj në lidhje me laboratorin e tyre të pavarur të palëve të treta ose ndonjë rezultat që vërteton se produktet kaluan përmes testeve të pastërtisë. Informacioni mbi procesin e prodhimit ose historinë dhe themelimin e kompanisë gjithashtu nuk është dhënë në këtë faqe interneti. Për më tepër, asnjë etiketë ose faqe e produktit nuk shpjegon hapur llojin e ekstraktit CBD të përdorur për këto produkte. Kjo mund të jetë e vështirë për klientët që mund të dëshirojnë të konsumojnë CBD të pastër dhe jo CBD të tërë bimore. Edhe pse ata kanë deklaruar se burimi i kërpit të tyre është thjesht nga fermat e autorizuara të kërpit të SHBA, ne nuk kemi hasur në ndonjë provë që e justifikon këtë. Megjithatë, ata e kanë bërë përvojën e tyre të blerjes dhe dërgesës absolute për çdo klient. Klientët kanë raportuar se e kanë të lehtë të shtojnë produkte në karroca ose të shtojnë ndonjë informacion përkatës në porositë e tyre. Kompania e ka bërë më të thjeshtë për klientët duke pasur transport falas për të gjitha porositë e tyre. Ata dorëzojnë porositë brenda dy ose tre ditëve dhe kthimi i parave tuaja është i garantuar. Faqja e tyre e internetit deklaroi se ata u japin 25% zbritje klientëve që blejnë një paketë me tre produkte të çdo produkti nga katalogu i kujdesit të lëkurës. Ata gjithashtu ofrojnë një zbritje prej 15% për t'u regjistruar për të marrë buletinin e tyre. Përveç kësaj, ata kanë ofruar kode kupon që mund të përdoren për të ulur çmimet tuaja të blerjes me 20%. Edhe pse kompania ka dhënë një numër kontakti dhe një adresë emaili, shërbimet e tyre ndaj klientit nuk janë të besueshme pasi nuk kemi marrë asnjë reagim pasi i kemi kontaktuar në lidhje me rezultatet e laboratorit. Për klientët që kërkojnë më shumë informacion rreth markës, ekziston një seksion FAQ ku janë përgjigjur disa pyetjeve të bëra zakonisht. Ju gjithashtu mund të kërkoni për blogun e tyre në internet për më shumë detaje.

Procesi i prodhimit

Faqja e tyre e internetit thotë se kompania përdor kërpin organik të rritur në Kentaki për të prodhuar produktet e saj CBD të cilësisë së lartë. Produktet janë vërtetuar se janë 100% organike, pa gluten, jo OMGJ, që përmbajnë një sasi të ulët THC dhe CBD të certifikuar. Gjithashtu, procesi i prodhimit të Kushly CBD është i ngjashëm me Purekana CBD pasi ato janë në pronësi të të njëjtit person. Megjithatë, nuk ka asnjë informacion në lidhje me detaje specifike se si funksionon procesi. Ata preferojnë përdorimin e nxjerrjes së CO2 sepse është procesi më efektiv dhe më i sigurt për nxjerrjen e CBD. Pasi kërpi të kalojë nëpër proces, ekstrakti përfundimtar përdoret për të përgatitur produktet e tyre CBD me spektër të plotë. Kompania ka dalë nga rruga e saj dhe ka kërkuar mënyra për të bërë inovacion produkti. Produkteve të tyre u shtohen përbërës të tjerë si sheqeri, pektina, limoni, lëngu dhe vaji i perimeve, citrati i natriumit, acidi citrik, shurupi i tapiokës dhe shijet e ndryshme natyrale. Kjo jep një përvojë unike dhe emocionuese për klientët që i konsumojnë ato.

Produktet kalohen më pas përmes testimit të pavarur të palëve të treta për të vërtetuar pastërtinë dhe sigurinë për konsum njerëzor. Edhe pse këto produkte janë vërtetuar se japin rezultate pozitive për përdoruesit e tyre, nuk ishte e lehtë për të marrë ndonjë rezultat laboratorik të palëve të treta që konfirmonin se ato përmbajnë sasinë e duhur të CBD dhe THC ose ndonjë efekt pa ndotës. Në hetim të mëtejshëm, ne kontaktuam zyrën e tyre të kujdesit ndaj klientit, por nuk morëm asnjë përgjigje nga askush. Kompania, megjithatë, ka paketim të shkëlqyer të produktit. Produktet mbështillen dhe paketohen në kuti të mbushura me kikirikë me shkumë dhe mbështjellës flluskë për produktet e tyre kozmetike. Kjo është një strategji e destinuar për mbrojtjen dhe sigurinë e tyre. Meqenëse rezultatet e laboratorit dhe kodet QR të produktit nuk u dhanë, ne nuk mund të përcaktonim variancën CBD të produkteve ose nëse produkti përputhej me sasitë e CBD të treguara në të.

Gama e Produkteve

Siç u tha më herët, kjo markë prodhon një gamë të pakufizuar produktesh për një shumë të arsyeshme parash. Ofertat e tyre përfshijnë pomada, kapsula, kruese dhëmbësh, çamçakëz, vajra, bomba për banjë, trajtime për qentë dhe produkte për kujdesin e lëkurës. Të gjitha produktet e tyre përmbajnë udhëzime të përdorimit dhe sasitë e tyre specifike të CBD. Përveç mungesës së transparencës dhe substancës së pritshme, këto produkte në përgjithësi janë në flakë. Gama e çmimeve të produkteve është mesatare në të shtrenjta, që do të thotë se klientët mund t'i përballojnë ato. Për kapsulat, gomat, tinkturat dhe produktet e përditshme, një mg CBD kushton 0.07 – 0.17 dollarë, ndërsa për bombat e banjës dhe kujdesin kozmetik të lëkurës, një mg CBD shkon për 0.48 – 2.78 dollarë, që është më e shtrenjtë. Disa nga produktet që kemi shqyrtuar janë:

Tinktura Kushly

Këto janë me spektër të plotë vaj CBD ekstrakte që prodhohen në pesë shije. Këto janë mente, vanilje, limon, kanellë dhe shije natyrale. Ato janë të paketuara në shishe 30 ml, por përmbajnë forca të ndryshme CBD. Një shembull i këtij produkti është tinktura e vajit CBD të vaniljes. Kjo është një tretësirë ​​me aromë vanilje me një CBD total prej 300 mg për shishe. Gjithashtu, produkti ka një shije të mirë dhe nuk përmban amëz irritues. Kjo shishe kushton 50 dollarë dhe ka një fuqi prej 10 mg/ml.

Topike Kushly

Për klientët që preferojnë topikale me spektër të plotë, Kushly ka ofruar një pomadë topikale të përzier me metanol, vitaminë E dhe arnika dhe të përshtatshme për qëllime qetësuese. Mund të blini versionin e rregullt, i cili përmban 600 mg CBD ose versionin maksimal të forcës prej 1500 mg CBD. Pomada aktuale CBD është një shembull i këtyre temave. Produkti rekomandohet për dhimbje kyçesh dhe muskujsh, alergji dhe kushte të tjera shëndetësore. Aplikohet vetëm në pjesë të veçanta të trupit dhe kushton 74.5 dollarë për shishe.

Kapsula Kushly

Në mënyrë të ngjashme, këto produkte mjaft standarde janë me spektër të plotë, megjithëse nuk janë të qarta në ekstraktin CBD të përdorur. Ato rekomandohen për klientët që kërkojnë një mënyrë të përshtatshme dhe të kujdesshme për të konsumuar produktet. Për konsum të lehtë, ato bëhen duke përdorur xhel dhe gëlltiten duke përdorur ujë. Një shishe kushton 74.5 dollarë dhe përmban 30 kapsula me 25 mg CBD për kapsulë.

Kruajtëse dhëmbësh të njomë

Këto janë kruese dhëmbësh CBD me spektër të plotë të ofruara në aromat e mollës karamel, luleshtrydheve, kanellës dhe mente tropikale. Një shembull në këtë kategori janë kruese dhëmbësh Cinnamint CBD. Pavarësisht shijes së shkëlqyer, klientët nuk preferojnë përdorimin e produktit pasi duhet të vendosni të gjithë kruese dhëmbësh në gojë për të thithur të gjithë CBD. Një shishe përbëhet nga 10 kruese dhëmbësh dhe kushton 26 dollarë.

Produktet e kujdesit të lëkurës Kushly

Këto produkte janë të disponueshme në toner fytyre, pastrues fytyre, krem ​​nën sy, krem ​​me kolagjen retinol, krem ​​kundër plakjes dhe maskë balte. Secili prej këtyre produkteve është menduar për përdorimin e tij specifik dhe përmban përbërës të tillë si retinol, kolagjen, vitaminë E dhe vaj avokado për të siguruar rezultate cilësore. Megjithatë, ato kanë sasi të ulëta të CBD prej 20 mg dhe janë në dispozicion në shishe 15 ml deri në 118 ml.

Çfarë na pëlqen në lidhje me kompaninë

Kushly CBD prodhon një numër të pakufizuar kategorish produktesh që do të thotë se ato strehojnë çdo klient me kushte shëndetësore. Meqenëse produktet e tyre trajtojnë shumë sëmundje, klientët e tyre nuk duhet të kërkojnë ilaçe diku tjetër. Ata janë siguruar gjithashtu që klientët të kenë një gamë të gjerë shijesh që mund të zgjedhin për konsum të lehtë. Efektet anësore janë shpjeguar gjithashtu në faqen e tyre të internetit, dhe çmimet janë të drejta për klientët. Një arsye tjetër është se ato ofrojnë transport falas të të gjitha produkteve pavarësisht kostos.

Çfarë nuk na pëlqen në kompani

Edhe pse është thënë se produktet janë të testuara nga palët e treta, nuk është dhënë asnjë dëshmi për këtë. Informacioni i përgjithshëm për kompaninë dhe procesin e prodhimit është hequr, duke i bërë gjërat edhe më keq; shërbimet e tyre ndaj klientit ishin të dobëta. Kësaj kompanie i mungon transparenca me klientët, gjë që nuk është e këshillueshme për asnjë kompani. Për më tepër, disa nga produktet e saj përmbajnë pak sasi të CBD dhe varianca e fuqisë së tyre është lënë jashtë. Kjo e bën të vështirë besimin në këto produkte dhe efektet e tyre.

PËRFUNDIM

Për klientët që kërkojnë një gamë të gjerë produktesh CBD të përballueshme, ju këshillojmë të vizitoni Kushly CBD pasi ata kanë pothuajse çdo produkt për shumicën e kushteve. Megjithatë, nëse jeni duke kërkuar për një kompani ku do të merrni shërbime të mira ndaj klientit dhe kërkoni produkte të provuara nga palët e treta, kjo kompani nuk është zgjidhja më e mirë. Ne këshillojmë markën të punojë në transparencën e saj për të shmangur humbjen e klientëve.

Ksenia Sobchak, BA (Hons) Komunikimi i Modës: Gazetari Mode, Central Saint Martins

Ksenia Sobchak pëlqen të shkruajë bloge në fushat e modës, stilit, stilit të jetesës, dashurisë dhe CBD. Para se të bëhej blogere, Ksenia ka punuar për një markë të njohur të modës. Ksenia është një autore kontribuese në revistat dhe bloget kryesore të modës, stilit të jetesës dhe CBD. Ju mund të përplaseni me Ksenia-n në kafenenë e saj të preferuar në South Kensington, ku ajo ka shkruar shumicën e blogeve. Ksenia është një avokate e vendosur e CBD dhe përfitimeve të saj për njerëzit. Ksenia është gjithashtu në panelin e rishikuesve të CBD në CBD Life Mag dhe Chill Hempire. Forma e saj e preferuar e CBD janë gomat CBD dhe tinkturat CBD. Ksenia është një kontribues i rregullt në revistat dhe bloget kryesore të modës, stilit të jetesës si dhe CBD.

Më të fundit nga CBD