Rishikimi i markës Myaderm CBD

Rishikimi i markës Myaderm CBD

/

Miaderm synon të ndihmojë njerëzit të jetojnë më mirë çdo ditë. Kompania fokusohet ekskluzivisht në kremrat lehtësues CBD dhe premton se ato funksionojnë më mirë dhe më shpejt se çdo produkt tjetër aktual në treg. Kjo më bëri shumë të emocionuar të provoja disa nga produktet kryesore të markës. Lexoni për të mësuar verdiktin tim përfundimtar dhe për të mësuar më shumë rreth kompanisë. 

Rreth Myaderm 

Myaderm u krijua në 2017 nga Eric Smart dhe Dr. Bill Goble. Ata prodhojnë kremra inovativë CBD që janë në përputhje me FDA dhe të fuqishme. Kremrat përdorin CBD të pastër nga kërpi industrial dhe janë pa THC. Myaderm përdor teknologji inovative transdermale për të garantuar aftësitë terapeutike të produkteve. Falë tij, CBD transportohet përmes shtresës së lëkurës dhe shtresës adi[ose ku ndodhen enët e gjakut. CBD më pas shpërndahet në indet lidhëse dhe muskujt më të thellë. Si rezultat, inflamacioni zvogëlohet lokalisht brenda pak minutash. Çdo krem ​​testohet nga një palë e tretë për të siguruar rezultate optimale. Myaderm qëndron 100% pas produkteve të saj me një garanci bujare 30-ditore për kthimin e parave. 

Rishikimi i markës Myaderm CBD

Gama e Produktit

Myaderm ka një gamë të larmishme produktesh. Jo vetëm që mund të gjeni kremra që synojnë të ofrojnë lehtësim me veprim të shpejtë ose të plotësojnë rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës. Provova disa produkte Myaderm gjatë disa javëve, kështu që lexoni për të zbuluar përvojën time. 

Krem qetësues i fundit

Krem qetësues i fundit

La Krem qetësues i fundit nga Myaderm është i përshtatshëm për të gjitha moshat dhe llojet e lëkurës. Mund të kombinohet me produkte të tjera dhe të përdoret çdo ditë. Është perfekt për lëkurën e trazuar dhe të irrituar. Formula inovative qetëson lëkurën e irrituar pothuajse menjëherë falë kombinimit të fuqishëm të përbërësve që reduktojnë sebumin e tepërt, pakësojnë prodhimin e vajit dhe sigurojnë lagështi. 

Përveç 1,000 mg CBD të pastër që ka veti anti-inflamatore dhe antioksidante, kremi është i pasur me vitaminë E e cila stimulon rinovimin e qelizave, ekstrakt nga frutat e mollës për anti-plakje dhe ekstrakt i farës së rrushit për rritjen e prodhimit të kolagjenit. Për më tepër, ekstrakti i farës së karotës është një përbërës i fuqishëm me veti antibakteriale që nxisin qarkullimin e qelizave dhe sigurojnë hidratim intensiv. E fundit, por jo më pak e rëndësishme, kremi përmban ekstrakt të farës së shegës të pasur me vitaminë C dhe ndihmon në riparimin e dëmtimit të qelizave dhe siguron elasticitet të lëkurës.

Pastrues i fundit me shkumë hidratimi

Pastrues i fundit me shkumë hidratimi

La Pastrues i fundit me shkumë hidratimi ka një listë të shkëlqyer përbërësish. Është pa vaj, aromë, parabene dhe sulfate. Për më tepër, është hipoallergjik dhe jo komedogjen. Shkuma përmban vetëm CBD të pastruar që ka veti anti-inflamatore dhe antioksiduese dhe acid hialuronik i cili është një nga hidratuesit më të fuqishëm. 

Pastruesi është shumë i butë dhe ka një strukturë të mëndafshtë. Heq me sukses grimin dhe papastërtitë e tjera, duke siguruar hidratim shtesë dhe një çehre të shndritshme. Më e rëndësishmja, nuk prish pengesën natyrore mbrojtëse të lëkurës. Është ideale për lëkurë normale në të thatë. Unë kam lëkurë të yndyrshme, por pastruesin e pashë të mrekullueshëm, kështu që do të thoja se është vërtet i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës.

Pastrues i fundit qetësues me shkumë

Pastrues i fundit qetësues me shkumë

Pastruesi i fundit qetësues me shkumë është projektuar për të ofruar qetësues shtesë për lëkurën normale në të yndyrshme. Heq butësisht papastërtitë, sebumin e tepërt dhe grimin nga fytyra pa e tharë lëkurën. Përkundrazi, e lë lëkurën të hidratuar dhe pa ndjesinë e pakëndshme të kruajtjes si disa pastrues të tjerë të fytyrës.

 I formuluar me CBD të pastër, pastruesja është pasuruar me ekstraktin e gjetheve të çajit jeshil dhe ekstraktit të farës së rrushit, të cilat janë antioksidantë të fuqishëm dhe ndihmojnë në rikthimin e barrierës mbrojtëse natyrore të lëkurës. Në të njëjtën kohë, këta përbërës rrisin qarkullimin e qelizave dhe prodhimin e kolagjenit në lëkurë. Rezultati është lëkura e shëndoshë dhe e shëndoshë. Edhe pse më pëlqeu pastrues për lëkurë normale në të thatë, duhet të them se ky është i preferuari im.

Hidratues Ultimate Hydration Facial

Hidratues Ultimate Hydration Facial

Natyrisht, kjo xhel-krem e çon lojën hidratuese në një nivel krejtësisht të ri. Formula inovative jep ndriçim të menjëhershëm të lëkurës dhe hidratim afatgjatë. Ka një strukturë të mëndafshtë që ndihet e lehtë në lëkurë dhe e lë atë rrezatuese. Kremi i fuqishëm xhel rafinon tonin e pabarabartë të lëkurës dhe zvogëlon shfaqjen e rrudhave dhe linjave të imta. E përdora si primer përpara grimit dhe funksionoi shkëlqyeshëm - zbuti teksturën dhe ndriçoi çehren time për aplikim të përsosur të fondatinës. 

Ashtu si me produktet e tjera Myaderm, kremi xhel përmban CBD të pastruar. Ai gjithashtu përfshin acidin hialuronik dhe vitaminën E të pasur me antioksidantë, duke stimuluar rinovimin e lëkurës dhe duke rritur prodhimin e kolagjenit. Për më tepër, kremi përmban ekstrakt të frutave të mollës, i cili rrit hidratimin e lëkurës me 88%. Së fundi, ekstrakti i gjetheve të rozmarinës siguron mbështetje për kolagjenin dhe balancon vajrat natyrale të lëkurës.

Krem lehtësues me veprim të shpejtë të terapisë së avancuar

Krem lehtësues me veprim të shpejtë të terapisë së avancuar

La Krem për terapi të avancuar synon t'ju ndihmojë të ndiheni më mirë në pak sekonda. Kremi vjen në paketim të përshtatshëm me një pompë precize. Duhet të filloni me dy pompa dhe të masazhoni zonën e prekur derisa kremi të përthithet. Lajmi i mirë është se kremi përthithet shumë shpejt, kështu që nuk duhet të shqetësoheni se do të lërë mbetje të yndyrshme. Aroma e agrumeve është shumë e këndshme dhe zhduket shpejt. Kremi vjen në disa madhësi, duke përfshirë pako me madhësi udhëtimi. Unë e përdora produktin për dhimbjen time kronike të shpinës dhe doli i shkëlqyeshëm. Isha në gjendje të bëja detyrat e mia të përditshme pa u ndier i pushtuar nga dhimbja që për mua është një fitore totale!

Syri i fundit i hidratimit

Nëse jeni duke kërkuar të eliminoni sytë e fryrë, ose - si unë - dëshironi të ndriçoni sytë tuaj, merrni parasysh Krem për sytë Ultimate Hydration. Formula speciale rigjallëron lëkurën rreth syve, duke e lënë atë tërësisht të hidratuar dhe të lëmuar. Kremi përthithet shpejt dhe do ta ndjeni zonën të hidratuar gjatë gjithë ditës. Falë kombinimit të fuqishëm të CBD dhe acidit hialuronik, kremi do të reduktojë rrudhat dhe linjat e holla me kalimin e kohës, duke ju dhënë një pamje të freskët dhe të re. 

Syri i fundit i hidratimit

Vendimi

Myaderm ka një gamë të larmishme temash që synojnë të zgjidhin kushte specifike të lëkurës ose të plotësojnë rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës. Të gjitha produktet që kam provuar kanë përmbushur premtimin e tyre. Fokusi është në sigurimin e hidratimit të thellë dhe mbrojtjen e lëkurës. Për sa i përket çmimit, produktet janë të arsyeshme dhe ju mund të kurseni 20% me një abonim. 

Postimet e fundit nga Nazmul Huda (shiko të gjitha)

Më të fundit nga CBD