Një udhëzues gjithëpërfshirës për vibratorët e papërshkueshëm nga uji

Një udhëzues gjithëpërfshirës për vibratorët e papërshkueshëm nga uji

Vibratorët e papërshkueshëm nga uji janë lodra të shkëlqyera të seancave solo pasi ato lejojnë që koha e lojës të përzihet me kohën e banjës dhe të dushit. Kombinimi i këtyre aktiviteteve relaksuese siguron që të jeni në disponimin më të mirë sapo të mbarojë koha e dushit. Vibratorë të papërshkueshëm nga uji vijnë në të gjitha format, madhësitë, ngjyrat, përbërjen e materialit dhe funksionalitetet. Për të filluar, ju duhet të gjeni atmosferën që do të plotësojë mjaftueshëm nevojat tuaja.

Një udhëzues gjithëpërfshirës për vibratorët e papërshkueshëm nga uji

Materiali i vibratorëve të papërshkueshëm nga uji

Vibratorët janë bërë zakonisht nga silikoni ose TPR, materiale që e bëjnë lodrën të rehatshme për t'u përdorur. Materiali përshtatet me temperaturën e trupit mjaft shpejt, duke i bërë ato shumë të rehatshme edhe për fillestarët. Përbërja materiale e vibratorit është e rëndësishme pasi përcakton lubrifikantin, procesin e pastrimit dhe faktorë të tjerë që mund ta bëjnë lodrën shumë të komplikuar për t'u mirëmbajtur ose kujdesur.

Funksionaliteti i vibratorëve të papërshkueshëm nga uji

Kontrollorët ndryshojnë nga produkti në produkt dhe kjo do të thotë se përvoja ndryshon në varësi të prodhuesit të produktit. Disa kontrollues janë në gjendje të prodhojnë funksione me shumë shpejtësi, ndërsa të tjerët kanë vetëm një cilësim të vetëm shpejtësie. Nëse planifikoni të përjetoni ritme të ndryshme, një vibrator me shumë shpejtësi ka më shumë gjasa të plotësojë nevojat tuaja në krahasim me një vibrator me shpejtësi të vetme.

Lloji i dridhjes është gjithashtu një faktor i rëndësishëm. Ndërsa disa vibratorë kanë modelin normal të dridhjeve, të tjerët kanë një zgjedhje të modeleve të dridhjeve, secili i aftë të prodhojë ndjesi shumë të ndryshme. Zgjedhja e një vibratori me telekomandë duhet të marrë gjithashtu parasysh funksionalitetet e kontrolluesit për të siguruar që çdo seancë ia vlen.

Lubrifikimi i vibratorëve të papërshkueshëm nga uji

Ashtu si me të gjitha lodrat e seksit, lubrifikimi është i një rëndësie jetike pasi ju lejon të futni vibratorin me lehtësi. Gjithmonë sigurohuni që të përdorni një lubrifikant të përputhshëm për të siguruar që lodra t'i shërbejë mjaftueshëm qëllimit të saj për një kohë të gjatë. Ndërsa lubrifikuesi me bazë uji është i pajtueshëm me një gamë të tërë lodrash, do të ishte zgjedhja e gabuar në ujë pasi do të ishte shumë joefikas. Gjithmonë sigurohuni që të gjeni një lubrifikant që do të jetë i përsosur për t'u përdorur në ujë, duke ruajtur gjithashtu integritetin material të vibratorit.

Përdorimi i vibratorit të telekomandës

Pasi të jeni siguruar që lodra juaj plotëson të gjitha specifikimet tuaja të dëshiruara, është koha për të kënaqur. Gjithmonë sigurohuni që lodra të jetë pastruar dhe/ose dezinfektuar plotësisht përpara se të filloni. Përdorni gjithmonë një sasi bujare vaji përpara se të filloni. Aplikoni vajin në lodër dhe më pas tek të afërmit tuaj. Kjo do t'ju lejojë të keni një rrëshqitje pa probleme që do t'i reduktojë ndjeshëm nivelet e fërkimit për të shijuar një kohë të mrekullueshme. Për vibratorët e vegjël, është shumë e mundur që të kënaqeni me një banjë që ndodhet në një shtëpi të plotë pa askush më të mençur. Përveç nëse shokët tuaj të dhomës janë jashtëzakonisht mendjehapur, gjithmonë sigurohuni që ta mbani të qetë kohën tuaj të lojës për të shmangur sikletin.

Vibratori është një lodër mjaft e qetë, kështu që mezi dëgjohet mbi zhurmën normale të zhurmave të jashtme. Mund ta përdorni lodrën për t'u kënaqur me disa lojëra publike që do t'i lagen brekët dhe partneri juaj do të presë momentin e duhur kur të ktheheni në shtëpi. Vibratori me telekomandë është një lodër e krijuar për ata që kanë një shpirt aventuresk dhe nuk kanë probleme të përziejnë biznesin me kënaqësinë.

Vibratorët e papërshkueshëm nga uji përfshijnë një gamë të gjerë opsionesh, nga vezët vibruese deri te vibratorët e mëdhenj. Ndërsa zgjidhni lodrën tuaj, merrni parasysh gjithmonë maturinë e lodrës për t'u siguruar që të keni një shoqërues të shkëlqyer udhëtimi që nuk do të jetë plotësisht i dukshëm për ata me sy kureshtarë.

Vibratorët e papërshkueshëm nga uji vijnë në ndihmë edhe gjatë lojës së çiftit, duke rritur intensitetin e orgazmave. Ndërsa e bëjnë dushin pafundësisht më të mirë, ato gjithashtu u japin të dyja palëve një arsye për t'u kënaqur me kohën e dushit ose të banjës së bashku.

Përputhshmëria e aplikacionit Vibrators i papërshkueshëm nga uji

Disa prodhues kanë aplikacione që janë të pajtueshme me kontrollues të ndryshëm. Kontrolloni gjithmonë nëse vibratori i telekomandës ka një aplikacion të pajtueshëm dhe përdorni mundësinë për të zbuluar potencialin e plotë të lodrës suaj. Disa aplikacione ju lejojnë të dizajnoni modelet tuaja unike të dridhjeve, ndërsa disa mund të lidhen me lodrën nga distanca të konsiderueshme duke lejuar që çiftet të luajnë në distanca të gjata.

Ksenia Sobchak, BA (Hons) Komunikimi i Modës: Gazetari Mode, Central Saint Martins

Ksenia Sobchak pëlqen të shkruajë bloge në fushat e modës, stilit, stilit të jetesës, dashurisë dhe CBD. Para se të bëhej blogere, Ksenia ka punuar për një markë të njohur të modës. Ksenia është një autore kontribuese në revistat dhe bloget kryesore të modës, stilit të jetesës dhe CBD. Ju mund të përplaseni me Ksenia-n në kafenenë e saj të preferuar në South Kensington, ku ajo ka shkruar shumicën e blogeve. Ksenia është një avokate e vendosur e CBD dhe përfitimeve të saj për njerëzit. Ksenia është gjithashtu në panelin e rishikuesve të CBD në CBD Life Mag dhe Chill Hempire. Forma e saj e preferuar e CBD janë gomat CBD dhe tinkturat CBD. Ksenia është një kontribues i rregullt në revistat dhe bloget kryesore të modës, stilit të jetesës si dhe CBD.

Më të rejat nga Lifestyle

RREGULLIMI I POZITEVE SEKSI

Pegging është relativisht më pak e zakonshme në skenën e seksit të të rriturve, por megjithatë ka fituar tërheqje. Dhe