ONYX Radiance - Shkenca prapa mirëqenies

ONYX Radiance - Shkenca prapa mirëqenies

A do t'i besoni dikujt nëse do t'ju thoshte se një këllëf jastëku mund të kujdeset për mirëqenien tuaj? Vetë ideja tingëllon shumë e çuditshme për të qenë e vërtetë. Por ONYX Radiance, një kompani e veçantë, ka qenë e njohur për përdorimin e shkencës për të zhvilluar një teknologji të tillë.  

Në këtë numër të Giejo Magazine është ONYX Radiance, një kompani që përdor shkencën për të përmirësuar mirëqenien e njerëzve. Mund ta gjeni Onyx Radiance në faqen e tyre kryesore në https://onyxradiance.com/

Kompania

Pasi kompania ONYX Radiance u themelua në Izrael në vitin 2015, rrugëtimi i saj drejt suksesit nuk ishte gjithmonë i qetë dhe historia e saj mund të tregohet në terma të një mijë sukseseve të vogla dhe jo në terma të arritjeve dhe arritjeve të mëdha e të publikuara gjerësisht. Gjatë fazës fillestare, thjesht të bësh një ekspert bukurie për të parë biznesin, ose një specialist të kujdesit shëndetësor për të provuar një produkt, ishte një arritje masive. Ky proces gradual i edukimit të klientëve të mundshëm rreth tekstileve antibakteriale inteligjente dhe krijimit të lidhjeve bazë me drejtuesit e opinionit ishte i ngadaltë, por në fund, i mundësoi kompanisë të ndërtonte themele të forta.  

Si rezultat, ONYX ka qenë në gjendje të përfitojë nga momenti i qëndrueshëm që është rritur nga fjala lokale në rekomandime për platformat kryesore ndërkombëtare, vëmendjen e medias dhe rritjen e interesit për ofertën e kompanisë.  

Shpesh pritet që momentet më të paharrueshme të një kompanie të jenë dëshmitarë të "lindjes" së produktit tuaj - mbajtja e një artikulli të vërtetë dhe të prekshëm në duar dhe më pas shitja e tij me sukses te klientët anembanë globit. Megjithatë, për ekipin e ONYX Radiance, momentet më të pabesueshme kanë ardhur nga klientët dhe përgjigjet e tyre të thella. Dëgjimi dhe shikimi i historive të jetës reale nga njerëz të vërtetë, jeta e të cilëve ka përfituar nga produktet ONYX ishte shumë emocionuese, pasi ata shpjeguan mënyrat në të cilat një produkt ONYX Radiance kishte përmirësuar në mënyrë dramatike mirëqenien e tyre. Papritur, dikush që kishte vuajtur nga acarime të pafundme të lëkurës, po përjetonte lehtësim të plotë dhe një reduktim të dukshëm të njollave, pa pasur nevojë të përdorte ilaçe apo kremra intensivë.  

Përveç kësaj, klientët që i kishin blerë produktet vetëm për përfitimet e lëkurës së tyre filluan të raportojnë përmirësime të tjera në lidhje me shëndetin, duke filluar nga cilësia më e mirë e gjumit, përmes reduktimit të alergjive, migrenës dhe mbingarkesës, deri te më pak humbje e flokëve!  

"ONYX Radiance ka filluar studimet që synojnë të hulumtojnë shkencën pas këtyre përfitimeve të mundshme shtesë, duke përfshirë një provë klinike në një spital të njohur botëror në Tel Aviv që po shqyrton efektet shëruese të akneve të këllëfës së jastëkëve të injektuar me zink ONYX Radiance." 

Produktet dhe Shërbimet 

ONYX Radiance është pionier në përdorimin e tekstileve inteligjente të gjeneratës së ardhshme të mbushura me minerale që njihen për vetitë e tyre pastruese antibakteriale. Tekstilet në vetvete nuk janë asgjë e re – ne të gjithë veshim dhe përdorim pëlhura gjatë gjithë kohës, duke përfshirë rrobat dhe çarçafët e krevatit – por tekstilet inteligjente ONYX Radiance i japin drejtpërdrejt lëkurës përfitime natyrale terapeutike.  

Nuk ka nevojë të aplikoni krem ​​ose të vishni shtresa shtesë. Produktet ONYX Radiance u mundësojnë njerëzve të përmirësojnë shëndetin e lëkurës së tyre dhe mirëqenien e përgjithshme përmes artikujve që përdorin tashmë, si këllëfët e jastëkëve, këmisha, shamitë e kokës, hixhabet dhe maskat e avancuara antivirale të fytyrës.

Dallimi qëndron në komplekset unike që përmbajnë "antibiotikë natyralë" si jonet e zinkut dhe argjendit, të cilët eliminojnë natyrshëm mikroorganizmat e dëmshëm, duke përfshirë bakteret, kërpudhat dhe viruset. Duke neutralizuar këta agjentë të dëmshëm, tekstilet ONYX Radiance ndihmojnë në zbutjen e shumë sëmundjeve të zakonshme të lëkurës (aknet, dermatit/ekzemë, psoriasis, seborre, etj.) duke promovuar gjithashtu lëkurë më të pastër dhe më të freskët.  

Sigurisht, tekstilet ONYX Radiance ofrojnë gjithashtu cilësi premium për rehati optimale. Bazuar në 100% pambuk elitar (500 fije), të gjitha produktet janë të çertifikuara sipas standardeve OEKO-TEX® 100 si dhe standardeve të prodhimit ISO. 

Vizioni dhe misioni i ONYX Radiance janë të sjellë tekstile inteligjente për familjet në mbarë botën duke ndihmuar në parandalimin dhe reduktimin e efekteve të dëmshme të mikroorganizmave dhe përmirësimin e cilësisë së jetës në mbarë globin nëpërmjet përdorimit të produkteve të saj unike dhe inovative.  

“Shpresojmë të vazhdojmë të edukojmë njerëzit në të gjithë botën, duke rritur ndërgjegjësimin për pëlhurat inteligjente antibakteriale, në mënyrë që të gjithë kudo ku janë të kuptojnë ndikimin e jashtëzakonshëm që kanë mineralet natyrore dhe terapeutike në përmirësimin e lëkurës, flokëve dhe shëndetit dhe mirëqenies së përgjithshme.” 

Në fund të fundit, tekstilet janë diçka që përdorin të gjithë njerëzit, dhe tekstilet inteligjente mund të japin një botë përfitimesh ndërsa njerëzit bëjnë jetën e tyre të përditshme dhe madje edhe kur flenë. Për më tepër, pritshmëria fillestare e produkteve ONYX ishte kryesisht se ato do të ishin të dobishme për shqetësimet e lëkurës, pasi përfitimet e tyre për shëndetin dhe mirëqenien e përgjithshme nuk ishin studiuar gjerësisht.  

Megjithatë, kompania filloi të merrte reagime nga klientët që kishin blerë këllëfët e jastëkëve të tyre me shpresën e thjeshtë për të fituar lëkurë më të pastër, duke thënë se ata po përjetonin alergji të pakësuara, migrenë, frymëmarrje të përmirësuar, gjumë më të mirë, më pak humbje flokësh, etj. 

Si rezultat, misioni aktual i ONYX është të hetojë këto përfitime të tjera të mundshme dhe me shpresë t'ua kalojë ato të tjerëve duke marrë pjesë në provat klinike. 

Galia Hirsch - Drejtimi i Rrugës 

Galia Hirsch është CEO dhe themelues i ONYX Radiance. Galia ka pasur gjithmonë një interes të veçantë në fushat që lidhen me shëndetin dhe mirëqenien. Edhe pse ajo tani ka një kompani të jashtëzakonshme që rrotullohet rreth bukurisë, shëndetit dhe mirëqenies, interesi fillestar i Galias iu kushtua Edukimit Special, në të cilin ajo ka një diplomë BA, dhe gjithashtu ka studiuar psikologji dhe këshillim çiftesh.  

Pasi Galia pati fëmijët e saj, përgjegjësia e saj kryesore u zhvendos në të qenit nënë, gjë që ishte me rëndësi të madhe për të në atë moment të jetës së saj. Kur fëmijët e saj u larguan nga shtëpia dhe hynë vetë në botën e biznesit, ajo e lejoi veten të fillonte të mendonte për ambiciet e saj të biznesit në fushën e shëndetit dhe mirëqenies, duke e çuar atë drejt produktit të jashtëzakonshëm që ajo ka krijuar tani, ONYX Radiance. Falë etikës së fortë të punës dhe këmbënguljes së Galias, ONYX Radiance është vendi ku qëndron sot si një përfaqësues kryesor në industrinë e bukurisë dhe tekstilit të zgjuar.  

Siç thotë Galia, “Këmbëngulja është atributi më i rëndësishëm që mund të ketë një udhëheqës biznesi, për mendimin tim. Edhe nëse keni produktin ose shërbimin më të mrekullueshëm në botë, nuk do të ketë rëndësi nëse nuk e shfrytëzoni maksimalisht çdo minutë dhe nuk i përkushtoheni plotësisht objektivit tuaj.”

Anastasia Filipenko është psikologe e shëndetit dhe mirëqenies, dermatologe dhe shkrimtare e pavarur. Ajo mbulon shpesh bukurinë dhe kujdesin e lëkurës, tendencat e ushqimit dhe të ushqyerit, shëndetin dhe fitnesin dhe marrëdhëniet. Kur ajo nuk po provon produkte të reja për kujdesin e lëkurës, do ta gjeni duke marrë një klasë çiklizmi, duke bërë joga, duke lexuar në park ose duke provuar një recetë të re.

Më të rejat nga Business News