Patch CBD

Rishikimi i produktit OnMi Patch 2022

/

Njollat ​​transdermale janë tema e re e nxehtë midis adhuruesve të CBD. Në përgjithësi, arna janë gati të jenë një trend në vitet në vijim. Arsyet janë të thjeshta - njolla transdermale vijnë me përfitime të shumta. Për shembull, ata lëshojnë përbërësit ngadalë dhe në mënyrë topike. Kjo i bën ato të shkëlqyera për ata me probleme të keqpërthithjes, IBS ose probleme të tjera të tretjes. Për më tepër, përbërësit shkojnë drejtpërdrejt në qarkullimin e gjakut dhe rrisin biodisponueshmërinë, gjë që çon në një përgjigje më të mirë nga trupi. 

Patch OnMi është një markë inovative që specializohet në njolla të lëkurës për të rritur shëndetin dhe mirëqenien. Njollat ​​transdermale në fakt japin përbërës me prejardhje natyrale që absorbohen në mënyrë topike. Këto copëza nuk përmbajnë përbërës mbushës që zakonisht gjenden në pilulat konvencionale. Ne ishim të etur të provonim këto arna moderne dhe të testonim për ju nëse ato vërtet funksionojnë. Lexoni më tej për të mësuar gjithçka rreth kompanisë, produkteve të saj dhe mendimeve tona për arna që provuam.

Arna OnMi CBD

Rreth OnMi 

Themeluesit e OnMi u nxitën nga dëshira për të ofruar një zgjidhje të thjeshtë dhe më të shëndetshme për pilulat dhe tabletat. Arnimet erdhën si një përgjigje logjike për këtë çështje. Çdo copëz përmban 100% botanikë dhe vitamina dhe është shumë i përshtatshëm për t'u përdorur. Thjesht piluloni copëzën nga pjesa e poshtme e saj, vendoseni në lëkurën tuaj dhe qëroni kur të keni mbaruar. Përveç kësaj, ju mund të mbani një copë toke për më shumë se 12 orë. Gjatë kësaj kohe, trupi thith përbërësit pa përfshirë acidin gastro-intestinal që mund të ulë efektivitetin e përbërësve. 

Përbërësit 

Arnimet OnMi janë të pastra dhe përmbajnë përbërës natyralë me përfitime të vërtetuara të shëndetit. Ato janë pa sheqerna, ngjyra artificiale dhe çdo kimikat potencialisht të dëmshëm. Për më tepër, copëzat janë pa paraben, latex dhe glute. Së fundi, ato janë gjithashtu jo-OMGJ dhe pa ngjyra. 

Shipping & Kthim

Kompania ofron transport falas brenda SHBA-së për porosi prej 29 dollarësh ose më shumë. Për më tepër, ajo ofron transport ndërkombëtar në Kanada, MB, Spanjë, në Meksikë për një tarifë të sheshtë transporti prej 15 dollarë. Megjithëse lista ndërkombëtare e transportit është disi e kufizuar, kompania ka të ngjarë ta zgjerojë atë në të ardhmen. 

Kur bëhet fjalë për kthimet, OnMi ofron një përvojë pa probleme. Ai pranon produkte të pahapura të dërguara brenda dy javësh nga data e dorëzimit. Megjithatë, mbani në mend se tarifat e transportit janë të pakthyeshme nëse nuk merrni një produkt të dëmtuar që rezulton në një gabim prodhimi. Për më tepër, politika e rimbursimit nuk i referohet artikujve të blerë në shitje. 

Opsionet dhe zbritjet e kursimit OnMi

OnMi ofron çmime të përballueshme në arna. Dhe, në përgjithësi, sa më shumë të blini, aq më shumë kurseni. Për shembull, një paketë me katër arna kushton 9.99 dollarë (ose 2.49 dollarë për copë). Mund të kurseni duke blerë paketime më të mëdha prej 12 (19.99 dollarë ose 1.66 dollarë për copë) dhe 32 (29.99 dollarë ose 0.93 dollarë për patch). 

Për më tepër, kompania shpesh kryen promovime dhe shitje. Megjithatë, një nga opsionet e kursimit që janë gjithmonë të disponueshme është blerja në paketa. Në faqen e produktit, mund të gjeni opsione të ndryshme të paketave që mund t'ju kursejnë shumë kohë. Për shembull, paketa Everyday Wellness vjen me 24 dollarë dhe përfshin katër pika të vitaminave, gjumit dhe energjisë. Pastaj, ka Mega Bundles që kushton 56 dollarë, Paketa Starter e Vitaminës që vjen në 40 dollarë dhe paketa Relief, me një çmim prej 16 dollarë. 

Shërbimi i Abonimit OnMi

Programi i abonimit është një mënyrë e thjeshtë për t'i dorëzuar arnimet tuaja çdo muaj, pa probleme. Në këtë mënyrë, mund të siguroheni që të mos mbaroni kurrë nga këto arna të shkëlqyera. Më e rëndësishmja, kjo është një mënyrë për të kursyer shumë në blerjet tuaja. Ju merrni 50% ulje në blerjen e abonimit tuaj të parë dhe 20% ulje çdo porosi mujore më pas. 

Për t'u abonuar, ju duhet në faqen e produktit specifik dhe zgjidhni numrin e arnimeve që merrni. Më pas, zgjidhni opsionin "Subscribe & Save" dhe vendosni për frekuencën e dorëzimit. Në fund, klikoni butonin "Shto në shportë" dhe vazhdoni të përfundoni blerjen. 

Programi OnMi me shumicë

Përveç blerjeve të rregullta, mund të blini arna OnMi me shumicë. Për t'u regjistruar në programin e shitjes me shumicë të kompanisë, duhet të plotësoni formularin që mund të gjeni në faqen e internetit. Do t'ju kërkohet të jepni informacion thelbësor si emri dhe mbiemri, si dhe numrin e porosisë. Më pas, mund të zgjidhni blerjen me shumicë nëpërmjet shërbimit të klientit OnMi. 

Gama e produkteve OnMi

Omni ofron një listë të gjerë të arnimeve. Ka arna për t'u çlodhur, për të rritur energjinë, për t'u marrë me hangover, për të nxitur gjumin, për të shtypur dëshirat dhe për të mbajtur një peshë të shëndetshme. Secili ka një formulë unike dhe synon një çështje të veçantë. Një gjë e përbashkët e të gjitha njollave është se ato janë të qarta dhe kënaqin të gjitha nuancat e lëkurës. Një tjetër gjë është se ato janë plotësisht të pastra dhe nuk japin një ndjesi acarimi. Ne duhet të provojmë tre nga arna, kështu që lexoni për të zbuluar përvojën tonë.

OnMi Sleep Patch me CBD

OnMi sleep patch është bërë me kamomil, livando, valerian dhe lule pasioni, të gjitha të provuara se ndihmojnë në lehtësimin e ankthit dhe stresit dhe promovojnë qetësinë. Mbi të, patch përmban 20 mg CBD të izoluar për të ofruar qetësi të shtuar. 

OnMi Sleep Patch me CBD
OnMi Sleep CBD Patch

Kombinimi i këtyre përbërësve është aq i fuqishëm sa patch jo vetëm që ju ndihmon të bini në gjumë më lehtë, por gjithashtu redukton shqetësimin e shkaktuar nga pagjumësia dhe rrit cilësinë e gjumit. Për më tepër, ai madje mund të minimizojë simptomat e vonesës së avionit. Më e rëndësishmja, patch-i nuk shkakton varësi. 

Si të përdorni Sleep Patch.  

Mund ta aplikoni patch-in Sleep tre orë para se të shkoni në shtrat dhe ta hiqni atë në mëngjes. Për heqje më të lehtë, mund të përdorni ujë të ngrohtë. Patch jep rezultatet më të mira kur përdoret çdo ditë.  

OnMi Relax Patch me CBD

Nëse ndiheni sikur jeni nën shumë presion dhe vazhdimisht të stresuar, Arna relaksuese janë një zgjedhje e shkëlqyer. Të gjithë jemi pak më të stresuar se zakonisht gjatë periudhave të pasigurta të pandemisë, kështu që arna janë një mënyrë e shkëlqyer për të arritur një ekuilibër mendor pa marrë pilula ose ilaçe të tjera. 

Lista e përbërësve të patch-it Relax përfshin lulen e pasionit, e cila punon për të nxitur gjumin dhe për të lehtësuar simptomat e ankthit. Pastaj, është valeriana, botanika e fuqishme që ndihmon me stresin. Për më tepër, patch-i Relax është i pasuruar me vitaminë B1, e cila dihet se redukton lodhjen e shkaktuar nga stresi. Në të njëjtën kohë, ndihmon qelizat të shndërrojnë ushqimin në energji.  

Për më tepër, vitamina B6 siguron funksionimin normal të sistemit metabolik dhe krijimin e qelizave. Së fundi, patch-i përmban 30 mg të izoluar CBD, i cili gjithashtu redukton simptomat e ankthit dhe lehtëson stresin. 

Patch-i është provuar se trajton stresin kronik dhe ju jep një ndjenjë të rimarrjes së kontrollit mbi jetën tuaj. Përveç kësaj, formula hipoalergjike është e lehtë për t'u përdorur dhe 100% e sigurt. 

Si të përdorni Relax CBD Patch

Patch-i Relax është i mirë për t'u përdorur çdo ditë. Mund ta mbani kudo dhe ta aplikoni përpara, veçanërisht në ngjarje stresuese, falë paketës së përshtatshme. 

OnMi CBD Patch 

La Patch CBD është shtimi më i ri i familjes OnMi. Ne ishim të emocionuar që ishim ndër të parët që provonim këtë produkt inovativ. 

E mbushur me 25 mg izolim kanabidiol kërpi, patch-i përfshin përfitime të shumta. Mund të ndihmojë në uljen e stresit të përditshëm dhe mbështetje në menaxhimin e simptomave të ankthit. Përveç kësaj, është i shkëlqyeshëm për lehtësimin e dhimbjeve dhe dhimbjeve akute, si dhe për dhimbjet e muskujve. Për më tepër, copëza CBD promovon relaksimin dhe ndihmon në përmirësimin e gjumit. Pra, me të vërtetë është e gjitha në një. 

Patch-i ka një lëshim të zgjatur të CBD në mënyrë që të mund ta mbani atë deri në 24 orë. Ofron një ndjenjë qetësie gjatë gjithë ditës, dhe mund të themi me siguri se kjo është arna jonë e preferuar deri më tani! 

Si të përdorni arna CBD

Siç thamë, copëza me kanabidiol mund t'ju ndihmojë të përballeni me stresin e përditshëm, kështu që mund ta aplikoni lehtësisht çdo ditë. Për më tepër, mund ta përdorni para se të shkoni në palestër për të parandaluar dhimbjen më pas. 

Verdikti ynë - Një valë e re e vërtetë e mirëqenies

Arnimet OnMi janë produkte inovative të krijuara për të qëndruar në çdo gjë që bëni. Edhe pse nuk janë tërësisht të papërshkueshëm nga uji, ato do të qëndrojnë të ndezura edhe në prani të lagështirës së lehtë. Të formuluara me përbërës natyralë dhe të pasuruar me CBD, arna bëjnë punën e tyre. 

Në varësi të llojit të copëzimit që do të zgjidhni, mund të menaxhoni kushte si ankthi, stresi, pagjumësia dhe më shumë. Mund të kombinoni edhe arna për rezultate edhe më të mira. Për shembull, aplikoni copëzën Relax Hemp me një copë të rregullt Relax përpara ngjarjeve stresuese për rezultate të përmirësuara. 

Ajo që me të vërtetë i bën të dallohen arna OnMi është se ato janë jo-OMGJ, pa gluten, pa ngjyra dhe nuk përmbajnë ngjyra artificiale. Përveç kësaj, ato janë pa paraben dhe latex. Dhe, ajo që na pëlqeu më shumë është se ato përshtaten me çdo lloj lëkure! 

Postimet e fundit nga Charlotte Cremers (shiko të gjitha)

MS, Universiteti i Tartu
Specialisti i gjumit

Duke shfrytëzuar përvojën e fituar akademike dhe profesionale, këshilloj pacientët me ankesa të ndryshme për shëndetin mendor - humor depresiv, nervozizëm, mungesë energjie dhe interesi, çrregullime të gjumit, sulme paniku, mendime dhe ankthe obsesive, vështirësi në përqendrim dhe stres. Në kohën time të lirë, më pëlqen të pikturoj dhe të bëj shëtitje të gjata në plazh. Një nga obsesionet e mia të fundit është sudoku - një aktivitet i mrekullueshëm për të qetësuar një mendje të shqetësuar.

Më të fundit nga CBD