Pije CBD

Pijet më të mira CBD për 2022

Në fund të fundit, ne po kërkojmë të vjedhim pak kohë për veten tonë dhe të relaksohemi. Pra, nëse po kërkoni pije për të ndërruar gotën e verës gjatë natës dhe për të shmangur dhimbjen e kokës në mëngjes, pijet CBD mund të jenë pikërisht ajo që po kërkoni.

Ne provuam dhe testuam dhjetëra pije të injektuara me CBD për t'ju paraqitur me ato që ia vlen t'i provoni në vitin 2022. Por së pari, ne po u përgjigjemi disa pyetjeve të rëndësishme. 

Çfarë është CBD?

CBD (cannabidiol) është një nga dy kanabinoidët më të spikatur që gjenden natyrshëm në bimët e kanabisit. Është një përbërës aktiv përgjegjës për gamën e gjerë të përfitimeve të mundshme që ofron kanabisi. Sidoqoftë, ndryshe nga THC, CBD nuk ka veti psikoaktive. 

Kanabisi është promovuar si një ilaç natyral i fuqishëm që nga vitet 1700. Fillimisht u tregtua në Angli si një ilaç i fuqishëm për reumatizma dhe konvulsione, por edhe për kushte të tjera si ethet, të përzierat, kollën, migrenën dhe më shumë. Pavarësisht nga përfitimet e shumta që CBD ofron potencialisht, bima është bërë e disponueshme komercialisht më shumë se një shekull më vonë.  

Pas legalizimit të CBD në 2018, kërkesa për produkte të injektuara me CBD është rritur në qiell, duke i detyruar prodhuesit të dalin me produkte të reja dhe inovative që do të përmbushin pritshmëritë e konsumatorëve. 

Llojet kryesore të CBD që përmbahen në pijet CBD

Kur blini pije CBD, duhet të dini tre llojet kryesore të ekstraktit të kërpit me të cilin mund të futet një pije. Merrni parasysh nëse produktet janë bërë me ekstrakt kërpi me spektër të plotë, të izoluar ose me spektër të gjerë. 

Spektri i plotë

Produkti i ekstraktit të kërpit me spektër të plotë përmban të gjithë kanabinoidet (përfshirë THC) në produktin përfundimtar. Ky është alternativa më e mirë për konsumatorët që kërkojnë "efektin e rrethimit" që i referohet efekteve që jep kanabisi kur punojnë në sinergji. Nëse jeni të shqetësuar se THC që përmbahen në këto produkte do t'ju bëjë të lartë, duhet të dini se rregullorja ligjore është që të përfshijë më pak se 0.3% të THC që do të thotë se produktet janë plotësisht të sigurta për t'u përdorur dhe nuk prodhojnë psikozë. 

Izoloj

Produktet e izoluara përmbajnë vetëm një kanabinoid, i cili nxirret në laborator. Ky kanabinoid është CBD, dhe kjo është forma më e pastër e CBD pa kanabinoidet dhe terpenet e tjera që gjenden natyrshëm në bimën e kërpit. Prandaj, pijet e izoluara CBD janë zgjidhja më e mirë për konsumatorët që nuk duan të konsumojnë THC. 

Spektër i gjerë

Ekstrakti i kërpit me spektër të gjerë përfshin të gjithë kanabinoidet dhe terpenet që gjenden natyrshëm në bimën e kërpit, përveç THC. Është një zgjedhje kryesore për konsumatorët që duan të ndiejnë "efektin e rrethimit", por pa gëlltitur THC. 

fruta portokalli me feta në tryezë të bardhë

 Pse të zgjidhni pijet CBD?

Pirja e një çaji ose çaji të injektuar me CBD mund t'ju ndihmojë të përballeni me ankthin, të menaxhoni pagjumësinë dhe madje të trajtoni disa lloje dhimbjesh. CBD nuk përmban veti psikoaktive, që do të thotë se mund t'ju japë një ndjenjë të këndshme relaksuese pa ju ngritur lart. Është ekuilibri i përsosur për të arritur qetësinë pa ndjerë uri të nesërmen. Nëse ka ndonjë gjë, do të keni një ndjesi freskuese që do të ndihmojë mirëqenien tuaj të përgjithshme. Lexoni më tej për të gjetur disa arsye të tjera pse zgjedhja e pijeve të injektuara me CBD është një ide e mirë. 

Lehtë për t'u konsumuar 

Pijet CBD ofrojnë doza të matura me kujdes të CBD në një mënyrë që është shumë e lehtë për t'u tretur nga trupi. Nuk ka udhëzime se si të merret; thjesht hapni pijen CBD dhe shijoni atë. Pijet CBD zakonisht marrin rreth 30 minuta për t'u futur, por efektet zgjasin më shumë. Për më tepër, pijet CBD janë më diskrete dhe ju mund t'i merrni ato edhe në lëvizje. 

Alternativa e madhe e alkoolit

Shumë njerëz po zgjedhin pije CBD në vend të pijeve alkoolike. Arsyeja është se CBD imiton efektet e alkoolit në një farë mase. Ofron relaksim dhe largon ankthin social, të gjitha pa ndjesinë e marramendjes dhe hangoverin që pason.

i shijshëm 

Ndoshta arsyeja kryesore pse konsumatorët zgjedhin pijet CBD është se ato kanë shije të shijshme. Kjo është veçanërisht e rëndësishme për njerëzit që nuk e pëlqejnë shijen e kërpit. Markat CBD krijojnë pije të pasuruara me përbërës të shkëlqyer, duke siguruar shije të shijshme dhe freskuese.

Llojet e pijeve CBD

Kohët e fundit, tregu u përmbyt me pije CBD të të gjitha varieteteve. Këtu janë llojet më të zakonshme që mund të gjeni.

Soft pije

Nga infuzionet botanike dhe ujërat me aromë te koktejet dhe lëngjet joalkoolike, pijet freskuese CBD janë freskuesi i përsosur në çdo kohë. Zakonisht, ato vijnë të paketuara në kanaçe ose shishe, duke siguruar komoditet të madh. Shumë pije freskuese CBD përfshijnë përbërës natyralë që mbështesin mirëqenien e përgjithshme të konsumatorit dhe kanë efekte balancuese në trup. Përveç kësaj, ato janë në dispozicion në aromatizues të shumtë të shijshëm. 

Pije të nxehta CBD

Pijet e nxehta të injektuara me CBD janë një tjetër opsion popullor. Disa marka madje ofrojnë çokollatë të nxehtë me CBD, e cila është një kombinim perfekt për të shijuar shijen e pasur të çokollatës dhe për t'u çlodhur. Të tjerët ofrojnë një përzierje unike kafeje dhe CBD për përvojën përfundimtare të çlodhjes. Për më tepër, adhuruesit e çajit mund të shijojnë çajin e injektuar me CBD, një mënyrë e shkëlqyer për t'u marrë me pagjumësinë. 

Alkooli i injektuar me CBD

Që kur CBD u legalizua, prodhuesit kanë eksperimentuar me kombinimin e kërpit dhe alkoolit. Megjithëse pijet alkoolike të injektuara me CBD janë ende të paligjshme, disa pije të bëra nga farat e kërpit janë miratuar. Për më tepër, ky lloj pije CBD po bëhet gjithnjë e më popullor. Megjithatë, duhet të theksohet se CBD mund të përforcojë efektet e alkoolit, kështu që ju duhet t'i konsumoni gjithmonë këto pije me përgjegjësi. 

Të shtëna CBD

Fotot CBD janë një mënyrë e lehtë dhe argëtuese për të marrë CBD. Ato janë pije të para-dozuara, me një shërbim të vetëm që japin dozën e saktë të CBD pa probleme. Përveç kësaj, ato janë të përshtatshme dhe mund të përfshihen lehtësisht në rutinën tuaj të përditshme. 

Biodisponueshmëria e pijeve CBD

Pijet CBD kanë biodisponibilitet më të ulët, por, si me ushqimet CBD, shpesh do të konsumoni një sasi më të lartë të CBD sesa kur merrni disa pika vaji ose merrni kapsula. Për më tepër, kur merren në këtë mënyrë, kanabinoidet priren të qëndrojnë më gjatë në sistemin tuaj. Shpesh, kanabinoidet qëndrojnë në sistemin tuaj deri në 12 orë krahasuar me 6-8 orë kur merrni pika vaji dhe 2 orë kur avulloni. 

gotë vere me dekor me gjethe kanabisi

Pijet më të mira të injektuara me CBD për vitin 2022 

Midis grupit të pijeve CBD të ofruara në treg, ne kemi zgjedhur më të mirat bazuar në përqendrimin, efektivitetin, përfitimet, shijen dhe çmimin e CBD. 

Wowie

Tranquini ka një markë të pronarit, Wowie, që synon t'ju ndihmojë të menaxhoni stresin e përditshëm dhe të arrini një ekuilibër që do të çonte në një jetë më të lumtur. "Wowie dhe Wowie Shots janë pije inovative për lehtësimin e stresit të mbushura me kërp që kombinojnë një përzierje unike të adaptogjenëve dhe kërpit cilësor. USP-ja jonë përfshin gjithashtu sigurimin e një produkti me shije të shkëlqyer dhe me pak kalori”, thotë ekipi Wowie. Përveç kësaj, pijet janë të pasterizuara në tunel dhe nuk përmbajnë konservues, duke siguruar që të merrni një produkt tërësisht natyral. 

Pije me gaz Wowie

Shije - Mango Lime, Mix Citrus, Luleshtrydhe kokosi, Mente shalqi

Forcë - 20 mg

Çmimi - 49.50 dollarë

Testet e palëve të treta - Po

Vegan - Po

Pije CBD
Wowie Pije me gaz

La Linja e pijeve me gaz Wowie shquhet me shijen e tij freskuese dhe të shijshme. E ardhur në katër opsione, pija e konservuar është e mbushur me 20 mg ndihmë dhe adaptogjenë natyralë si kamomili, balsami i limonit dhe L-Theanine për të nxitur relaksimin dhe fokusin. Për më tepër, pijet përmbajnë vetëm 20 kalori për kanaçe, të cilat janë fantastike. Të preferuarat e mia janë luleshtrydhet e kokosit, e cila ka aromën perfekte të verës dhe Mango Lime tepër freskuese.  

Wowie Shots

Shije - Mango kokosit, përzierje agrume

Forcë - 20 mg

Çmimi — 47.50 dollarë/paketë me dy goditje

Testet e palëve të treta - Po

Vegan - Po

La Wowie Shots janë pije me veprim të shpejtë që ju relaksojnë në mënyrë efektive dhe reduktojnë ankthin dhe stresin. Ashtu si pijet e konservuara, gotat janë të mbushura me 20 mg kërp dhe adaptogjenë natyralë për të nxitur relaksimin dhe për t'ju ndihmuar të mprehni mendjen tuaj. Ne mund t'i përshkruajmë të shtënat si "ilaçe magjike" sepse ato bëjnë mrekulli. Plus, ato janë të shijshme, duke sjellë një shije të ekuilibruar frutash dhe verore që do t'ju pëlqejë.  

Realizoni pije nga kërpi

Realizoni pije nga kërpi është një markë inovative CBD që sjell pije unike të injektuara me CBD në treg. "Ne përdorim formulën tonë të pluhurit të tretshëm në ujë në pritje të patentës për të krijuar produktet tona të shijshme. thotë ekipi që qëndron pas markës. Ata vazhdojnë të shpjegojnë procesin e tyre të prodhimit: “Ne aplikojmë formulën tonë të tretshme në ujë (nano) në vaj me spektër të plotë (lëndën e parë) dhe më pas përziejmë me shije krejtësisht natyrale. Formula e pluhurit më pas mbushet me saktësi në pako individuale me shkop”. 

Përzierje për pije me mjedër

Shije - Mjedër

Forcë - 50 mg

Çmimi - 25.99 dollarë / 54.99 dollarë

Testet e palëve të treta - Po

Vegan — Jo

La përzierje pije me shije mjedër përmban më pak se 0.3% THC dhe është pija përfundimtare CBD nëse po kërkoni të arrini eufori të lehtë dhe të përmirësoni disponimin tuaj. Pija është e shijshme dhe freskuese dhe efektet e saj zgjasin për disa orë. E disponueshme në pako me gjashtë dhe 18 shkopinj, thjesht duhet ta derdhni përzierjen në një gotë me ujë dhe ta shijoni. Përveç kësaj, paketimi me shkop ju lejon të bartni pijet tuaja kudo me lehtësi. 

Nu-x CBD

Si një nga markat më të mira të CBD, Nu-x ofron një përzgjedhje të madhe të pijeve CBD. Nën moton "i pastër nga natyra", marka vendos standardet për qëndrueshmëri dhe cilësi në industri. Shkathtësia e madhe që ofron është e shkëlqyeshme për adhuruesit e CBD-së pasi mund të gjeni gjithçka, nga pompat tek tinkturat dhe produktet për kafshët shtëpiake. Përtej ofrimit të përqendrimeve të fuqishme të CBD, Nu-x vlerësohet për ofrimin e produkteve me shije të pabesueshme. Për më tepër, kjo është një nga markat më të përballueshme që hasni. 

Relax CBD + Shafran i Indisë - Aromë boronicë

Shije - Boronica

Forcë - 30 mg

Çmimi - 4.99 dollarë

I tretë-Testet e Partisë - Po

Vegan - Po

I mbushur me 30 mg CBD me spektër të plotë, Relaksoni goditjen CBD është perfekt për situatat në lëvizje. Ka shije të këndshme dhe jep rezultate të shkëlqyera, duke ju dhënë një nxitje të butë. Përveç kësaj, shafrani i Indisë promovon mirëqenien e përgjithshme dhe rrit sistemin imunitar, duke e bërë këtë pije kombinimin perfekt të vetive të relaksimit dhe mirëqenies.  

Çaj Hipi

Çaj Hipi është një kompani CBD me pronësi veterane e themeluar nga Mike dhe Steve, të njohur gjithashtu si Walker Brothers. Pas testimit të çajrave nga e gjithë bota dhe testimit të llojeve dhe përqendrimeve të ndryshme të CBD, ata më në fund u zhvilluan “Përzierje dhe formulime të pronarit për çajrat tanë CBD që ne e dimë se do t'ju pëlqejnë.Çajrat përdorin CBD të tretshëm në ujë, i cili aplikohet në tufa të përziera me dorë. Në këtë mënyrë, CBD lidhet me gjethet e çajit dhe prodhon rezultatet më të mira të mundshme. Për më tepër, CBD e tretshme në ujë është bio-disponueshme, që do të thotë se trupi juaj do të thithë më shumë CBD aktive dhe do të ndjejë më shumë efekte më shpejt. 

Daydreamer - Çaji i Zi CBD

Shije - Çaj i zi

Forcë - 10 mg/racion

Çmimi - 34.99 dollarë

I tretë-Testet e Partisë - Po

Vegan - Po

La Çaj i zi Hippi Daydreamer ka një shije të shkëlqyer dhe ekuilibrin e përsosur të CBD dhe kafeinës për të marrë një ndjenjë pothuajse të menjëhershme të qetësisë dhe qartësisë mendore. Është më mirë ta konsumoni gjatë gjithë ditës kur ndiheni të stresuar, por duhet të vazhdoni. Përfundova se është shumë qetësues dhe i fuqishëm kur bëhet fjalë për heqjen e skajit. 

Mellow – Çaj CBD pa kafeinë

Shije - Agrume

Forcë - 10 mg/racion

Çmimi - 34.99 dollarë

Palës së tretë Testet - Po

Vegan - Po

Pije CBD
Hipi Çaj i butë CBD

La Çaj i butë CBD përzien një shumëllojshmëri të bimëve organike dhe CBD për të nxitur relaksimin. Produkti është pa kafeinë, që do të thotë se mund ta shijoni edhe para gjumit. Ka një shije agrume me një notë kanelle. Përfundova se çaji është shumë i shpejtë dhe i çliron vetitë e tij qetësuese menjëherë pas pirjes. 

Shpirti Botanik CBD i Maria & Craig

Maria dhe Craig's Pija botanike CBD është krijuar nga nevoja për të ofruar një pije të mirëqenies që ka shije të mahnitshme dhe ju bën një zhurmë të qetë. Pija është një pije joalkoolike, funksionale e mbushur me CBD. Themeluesit, Maria dhe Craig, duan të na kujtojnë të shijojmë çdo moment, të përmirësojmë lidhjet emocionuese dhe të vlerësojmë momentet reale, duke siguruar një përvojë të qetë dhe të sigurt të pirjes. 

Shpirti Botanik CBD i Maria & Craig

Shije - Përzierje delikate e dëllinjës, sherebelës, kamomilit dhe luleve të portokallit

Forca - 25 mg/shishe

Çmimi - 22.99 £

Testet e palëve të treta - Po

Vegan - Po

Maria dhe Craig's është një pije botanike e distiluar jo-alkoolike CBD që qëndron në ballë të industrisë së pijeve të injektuara me CBD. Duke kombinuar 25 mg CBD me spektër të gjerë premium të korrur nga fermat e Kolorados, kjo pije e mrekullueshme është e mbushur me kamomil të distiluar, sherebelë, dëllinjë dhe lule portokalli. Është 100% joalkoolike dhe përmban vetëm 2 kalori për 50 ml shërbim. Shija është shumë e këndshme që i ngjan xhinit dhe aroma e kërpit nuk është e jashtëzakonshme. Sipas rekomandimit në faqen e tyre, bëra një përzierje prej 50 ml Maria & Craig's dhe 150 ml tonik. Shtova akull dhe një lëkurë të freskët portokalli. Duke pasur një dhëmb të ëmbël, më pëlqeu shumë ky koktej pa alkool!

CBD majmuni i gjelbër

e gjelbër Monkey CBD është pija e parë e gazuar në Mbretërinë e Bashkuar e injektuar me CBD. Marka është e njohur për pijet e saj të gazuara që vijnë në dy shije - Origjinale dhe Berry Burst - të dyja janë një zëvendësues i shkëlqyeshëm për pijet me kafeinë. Marka pushtoi botën CBD dhe vazhdon të lulëzojë bazuar në cilësinë dhe inovacionin. 

Majmuni i Gjelbër CBD - Origjinal dhe Burst Berry 

Shije - Përzierje ananasi, yuzu dhe portokalli/manaferrat

Forca - 10 mg CBD/kanaçe

Çmimi - fillon nga 17.99 £

Testet e palëve të treta - Po

Vegan - Po

Çdo 250 ml Green Monkey CBD mund të përmbajë 10 mg CBD. Ekziston një opsion CBD me spektër të gjerë dhe me spektër të plotë. Pija është pa kafeinë dhe ka vetëm 50 kalori. Shija është e gjallë dhe e këndshme - ju mund të zgjidhni midis një kombinimi të ananasi, portokalli dhe yuzu, Ose nje kokrra të kuqe-përzierje. I preferuari im personal është përzierja e manave sepse ka një amëz më të këndshme. Gjatë testimit të tij, zbulova se pija vepron si një përforcues natyral i energjisë, i cili është i mahnitshëm për përdorim të përditshëm. MS, Universiteti Durham
GP

Puna e mjekut të familjes përfshin një gamë të gjerë diversiteti klinik, i cili kërkon njohuri dhe erudicion të gjerë nga një specialist. Megjithatë, besoj se gjëja më e rëndësishme për një mjek familjar është të jetë njerëzor, sepse bashkëpunimi dhe mirëkuptimi mes mjekut dhe pacientit janë vendimtare për të siguruar kujdes të suksesshëm shëndetësor. Në ditët e mia të pushimit, më pëlqen të jem në natyrë. Që në fëmijëri kam qenë e pasionuar pas shahut dhe tenisit. Sa herë që kam pushim, më pëlqen të udhëtoj nëpër botë.

Më të fundit nga CBD

Rishikimi i Kushly CBD

Kushly CBD është një kompani CBD e themeluar kohët e fundit që është e njohur gjerësisht për produktet e saj përfitime të shkëlqyera