PSE JANE KAQ POPULLORË SNAPASAT CBD VAPE

PSE JANE KAQ POPULLORË SNAPASAT CBD VAPE?

Që kur FDA liroi disa nga ligjet e rrepta mbi kanabisin, kohët e fundit ka pasur një rritje të përdorimit të produkteve CBD. Mund të jetë për shkak të rritjes së kërkimit mbi produktet e kanabisit dhe se si ato ndikojnë në trupin tonë. Ndërsa studiuesit gjejnë më shumë avantazhe, rritet edhe përdorimi i këtyre produkteve. Ky artikull shpjegon pse CBD Vape stilolapsat janë kaq të përhapur në gabimet moderne.

Stilolapsa me avull CBD janë në rritje dhe popullariteti i tyre ka qenë në rritje kohët e fundit. Kjo mënyrë e re për të shijuar efektet e mrekullueshme të CBD-ve ka qenë opsioni i preferuar për të rinjtë dhe të moshuarit. Por cila ka qenë rrjedha e kësaj rritjeje të fundit? Le të shohim pse avullimi i CBD ka qenë alternativa për shumë përdorues të CBD.

SI TË NDIHET TË VAPE?

Vaping është si çdo formë tjetër e substancave thithëse, të tilla si cigare ose inhalatorë. Kur thithen, avujt ju japin një zhurmë "të lartë" kur këto vapa përmbajnë materiale dehëse. Dhelpra (2015) shpjegoi se materialet CBD nuk janë dehëse si kushëriri i tyre tjetër THC, kështu që këto produkte nuk e bëjnë të lartë, por u japin atyre një lloj qetësie dhe atmosfere relaksuese. Kjo i bën ato ideale për ata me ankth dhe depresion dhe mund të ndihmojë që presioni i publikut ta bëjë përvojën e tyre shumë më të mirë.

Përfitimet e shumta shëndetësore të CBD-ve i kanë bërë vapet CBD një zgjedhje fantastike për të gjithë ata që dëshirojnë të shijojnë mrekullitë magjike të CBD për shëndetin tonë. Por ajo që i bën ata të shkojnë për vapa CBD në vend të formave të tjera të marrjes së CBD është shumë më tepër. Këtu janë disa arsye pse shumë njerëz zgjedhin avujt CBD;

MADHËSIA E TIJ E VOGËL

Cardoso Filho et al. (2019) shpjegoi se shumë njerëz përdorin stilolapsa vape për të pirë vaj vape CBD dhe ato janë bërë në madhësinë e duhur për t'u futur në xhepin ose çantën e dikujt. Këto i bëjnë vapat CBD të lehta për t'u bartur kudo që dikush dëshiron të shkojë pa u ndjerë të rëndë, plus madhësia e tyre fantastike e bën të lehtë nxjerrjen në publik pa bërë një skenë. Kjo i bën ato të lehta për t'u aksesuar kur mbahen në xhep ose çantë sa herë që nevojitet përdorimi i produkteve CBD për çfarëdo sëmundje shëndetësore.

i përshtatshëm

Shumë produkte CBD janë në rritje për shkak të karakteristikave të tyre të shpejta mekanike; ata nuk kërkojnë ndonjë ekspertizë që dikush tjetër t'i përdorë ato. Ato janë perfekte për këdo me një ditë të ngarkuar dhe një orar të ngjeshur; duhet të nxirrni avullin, ta ndizni dhe të thithni. Nuk ka nevojë të bëjë asgjë shtesë; është perfekt për këdo, madje edhe ata që nuk kanë përdorur kurrë një stilolaps vape më parë. Ato janë të lehta për t'u përdorur dhe për t'u asgjësuar sa herë që ju pëlqen dhe për ato që mund të rimbushen. Ndryshimi i rezervuarit të gazit elektronik nuk kërkon kohë; është aq e lehtë sa dëshiron dikush që të jetë. Natyra e aksesueshme e stilolapsave vape, të cilat asgjësohen lehtësisht, i bën ato një zgjedhje fantastike për ata që kërkojnë mënyra të tjera për të shijuar produktet CBD.

SHUMET ARGËTUESE

Lëngjet CBD vape kanë një gamë të gjerë shijesh; nëse ju pëlqen të argëtoheni me shijet e ndryshme, atëherë vapat CBD janë vetëm zgjedhjet e duhura. Disa e pëlqejnë atë luleshtrydhe të ëmbël dhe si karamele, dhe të tjerë e pëlqejnë atë me një përzierje shijesh. Stojkovski (2022) shpjegoi se përzieni ose përzieni shijet dhe zgjidhni sasinë e duhur të intensitetit të CBD për të zgjedhur atë që ju pëlqen. Zgjedhja e një stilolapsi CBD vape është vetëm një përvojë tjetër argëtuese nga shumëllojshmëria e gjerë që mund të zgjidhni. Produktet CBD si tinkturat mund të jenë ndonjëherë një zgjedhje e vështirë për këdo që dikush nuk është mësuar me kanabinoidet ndonjëherë të hidhura. Kjo është arsyeja pse zgjedhja e produkteve që ju japin shije dhe janë pa shijen e kanabinoideve mund të ndihmojë shumë të vazhdojnë të përfitojnë nga gama e gjerë e përfitimeve që ofron CBD. Zgjidhni çdo shije ananasi dhe portokalli që do të ketë një pudre pas fryrjeje. Gjëja më e mirë është se këto shije janë të lehta për t'u gjetur dhe blerë.

ATA DUHET NJË KOHË MË SHKURTËR PËR TË NDËRËN E EFEKTET

Produktet CBD ekzistojnë në shumë forma: me spektër të plotë, me spektër të gjerë dhe izolim CBD. Me spektër të plotë janë produkte CBD që përmbajnë të gjitha komponimet e bimës së kanabisit; Spektri i gjerë është produkte CBD që përmbajnë disa, por jo të gjitha komponimet CBD, ndërsa CBD izoluar është Produkte që përmbajnë vetëm komponime CBD. Disponueshmëria e këtyre shumë formave të vajrave CBD Vape dhe opsioni i personalizimit të përvojës suaj të avullimit është një zgjedhje fantastike për shumë njerëz. Vajrat e avullit CBD kërkojnë një kohë më të shkurtër për të ndjerë efektet e CBD sepse thithen në mushkëri dhe u duhet një kohë më e shkurtër për të hyrë në sistemin e qarkullimit të gjakut. Barrus et al. (2016) tha se, krahasuar me format e tjera të gëlltitjes së CBD, të tilla si ushqimet, avujt CBD kërkojnë një kohë më të shkurtër që të ndodhë efekti. E bën atë ideal për këdo që dëshiron lehtësim të shpejtë nga dhimbja dhe inflamacioni dhe perfekt për ata që përjetojnë dhimbje kronike. Gjëja më e mirë është se këto stilolapsa Vape janë të përballueshme dhe të disponueshme kudo që dëshironi. Merrni shpejt stilolapsa vape në treg ose platforma online dhe kontrolloni përvojën tuaj mjekësore duke kërkuar një opsion më natyral për sëmundjet tuaja.

GJETJA E DOZËS SË DUHUR PËR JU

Edhe pse ende duhet të bëhen shumë kërkime kur bëhet fjalë për produktet CBD, shumë njerëz po zgjedhin vapa CBD dhe opsione të tjera. Kur zgjedh dozën e duhur për veten, sasia e CBD e marrë varet nga pesha e trupit, gjendja që trajton dhe përqendrimi i CBD që merr. Siç e ka parë, shumë gjëra hyjnë në lojë; ata që përdorin produkte CBD rregullisht mund të përjetojnë efektet e produkteve CBD shumë më shpejt sesa ata që nuk kanë përdorur produkte CBD për një kohë të gjatë.

PËRFUNDIM

Shumë njerëz shkojnë në shtete të tjera për arsye personale; gjithçka varet nga ajo që një person preferon. Ndërsa forma të ndryshme të produkteve CBD rriten, shumë zgjedhin çdo kusht që ata e konsiderojnë të përshtatshëm. Vapat CBD mund të jenë zgjidhja e duhur nëse një individ dëshiron të shkojë për diçka që do t'i japë efektet e tyre shumë më mirë. Zbuloni atë që ju pëlqen dhe preferoni më shumë për të shijuar gamën e gjerë të përfitimeve të saj.

REFERENCAT

Barrus, DG, Capogrossi, KL, Cates, SC, Gourdet, CK, Peiper, NC, Novak, SP, … & Wiley, JL (2016). THC e shijshme: premtimet dhe sfidat e ushqimeve të kanabisit. Raporti i metodave (RTI Press), 2016.

Cardoso Filho, CA, Claudino, JG, Lima, WP, Amadio, AC dhe Serrão, JC (2019). Çmimi me shumicë Pet Treats Qese ushqimore Macja më e shëndetshme e konservuar. Revista Brasileira de Medicina do Esporte, 25(3), 252-257.

Fox, A. (2015). Kuptimi i sjelljes në ekonomitë Australiane dhe Zelanda e Re gjatë natës.

Stojkovski, K. (2022). 8 suplementet më të mira para stërvitjes të rishikuara: Cilat janë stërvitjet para stërvitjes dhe a ju nevojiten? ORDER, 2, 00.

Ieva Kubiliute është psikologe dhe këshilltare për seksin dhe marrëdhëniet dhe shkrimtare e pavarur. Ajo është gjithashtu një konsulente e disa markave të shëndetit dhe mirëqenies. Ndërsa Ieva është e specializuar në mbulimin e temave të mirëqenies, duke filluar nga fitnesi dhe ushqimi, te mirëqenia mendore, seksi dhe marrëdhëniet dhe kushtet shëndetësore, ajo ka shkruar për një sërë temash të stilit të jetesës, duke përfshirë bukurinë dhe udhëtimin. Pikat kryesore të karrierës deri më tani përfshijnë: shëtitje luksoze në Spa në Spanjë dhe bashkim me një palestër në Londër me 18 mijë funte në vit. Dikush duhet ta bëjë! Kur ajo nuk është duke shkruar në tavolinën e saj - ose duke intervistuar ekspertë dhe studime të rasteve, Ieva mbaron me joga, një film të mirë dhe kujdes të shkëlqyeshëm për lëkurën (sigurisht të përballueshme, ka pak gjëra që ajo nuk di për bukurinë buxhetore). Gjërat që i sjellin asaj gëzim të pafund: detoksifikimi dixhital, latte me qumësht tërshërë dhe shëtitje të gjata në fshat (dhe ndonjëherë vrapime).

Më të fundit nga CBD