Natyra e pastër

Rishikimi i produktit Pure Natur CBD 2022

/

Natyra e pastër është një markë CBD me seli në Amsterdam, Holandë. Duke përdorur CBD dhe përbërës të tjerë aktivë me cilësi të lartë të bimës së kërpit, kompania synon të ofrojë produkte të mirëqenies së gjeneratës së ardhshme. 

Kompania na dërgoi disa produkte për të provuar dhe testuar. Ekipi ynë kënaqej duke përdorur këto produkte dhe tani po ndajmë mendimet tona. Lexoni për të zbuluar përvojën tonë me produktet Pure Natur dhe mësoni më shumë rreth misionit të markës, procesit të prodhimit, çmimeve dhe linjës së produkteve. 

Rreth Natyrës së Pastër

Pure Natur sigurohet që të përfitoni më të mirën nga ajo që natyra ka për të ofruar. Mundësuar nga teknologjia e fundit, Pure Natur ofron produkte 100% natyrale që mburren me vetitë e mahnitshme të CBD.  

Kompania përdor një metodë unike dhe inovative me presion të ftohtë, duke siguruar një biodisponueshmëri më të lartë dhe efekte maksimale. Tretësit nuk janë të përfshirë në procesin e prodhimit - vetëm uji dhe presioni. Në thelb, bima e kërpit shtrydhet, duke përdorur pajisje të avancuara pa përdorimin e tretësve kimikë. 

Si rezultat, produktet e Pure Natur përmbajnë më shumë elementë CBD se çdo produkt tjetër CBD që mund të gjeni në treg. Përveç kësaj, ato janë të pasura me yndyrna natyrale, lëndë ushqyese, vitamina dhe fitokanabinoide; duke siguruar kështu efektin e enturage. 

Për më tepër, metoda e shtypjes së ftohtë është miqësore me mjedisin.

Shipping & Kthim

Pure Natur do ta dorëzojë paketën brenda katër ditëve. Kompania ka një politikë të Garancisë së Kënaqësisë e cila ju lejon të shkëmbeni ose ktheni produktet nëse nuk jeni të kënaqur. Duhet të kontaktoni mbështetjen e klientit brenda 30 ditëve nga marrja e paketës për të filluar procesin. 

Gama e Produktit

Pure Natur ofron një gamë të gjerë produktesh në një shumëllojshmëri shijesh dhe fuqish. Mund të gjeni kapsula CBD, Gamçakëzat CBD, vajra CBD dhe ujë CBD. Lexoni për të zbuluar përvojën tonë me këto produkte dhe për të përcaktuar nëse duhet t'i provoni ato. 

Gomëza CBD me spektër të gjerë Natur me vitaminë C dhe zink 

Çamçakëzët Pure Natur CBD janë bërë duke përdorur një formulë unike që përfshin zink dhe vitaminë C. Një shërbim i përditshëm (5 g ose dy çamçakëz) përbëhet nga 10 mg CBD me spektër të gjerë, 48 mg vitaminë C dhe 6 mg zink. Doza e rekomanduar është marrja e një gome dy herë në ditë. 

Unë ndoqa udhëzimet e dozimit dhe arrita në përfundimin se është më se e mjaftueshme për të siguruar një nxitje delikate të humorit dhe për t'ju bërë më produktivë gjatë ditës. Nga ana tjetër, këto çamçakëz me të vërtetë sigurojnë një gjumë të shëndoshë gjatë natës, gjë që është fitimprurëse!

Të krijuara për të mbështetur sistemin imunitar, mishrat e dhëmbëve janë fantastikë nëse keni nevojë për një nxitje shtesë për të filluar ose thjesht dëshironi të bëni një gjumë të mirë. Ato gjithashtu nxisin reduktimin e stresit dhe sigurojnë mbrojtje të qelizave kundër oksidimit. 

Ju mund t'i përfshini lehtësisht mishrat në dietën tuaj pasi ato janë të shijshme dhe të thjeshta për t'u përdorur. Me një shije të plotë luleshtrydheje, çamçakëzët Pur Natur nuk janë vetëm të mbushura me përfitime ushqyese, por janë gjithashtu një trajtim i ëmbël.

Gjumë të mirë Natur CBD Gummies

Nëse do të më duhej t'i përshkruaja çamçakëzet Pure Natur me terma të thjeshtë, do të thosha se ëndrrat nuk kanë shijuar kurrë kaq të mirë! 

Të pasuruar me melatoninë dhe vitaminë B6, këto çamçakëz ju ndihmojnë të merrni dozën tuaj ditore të lëndëve ushqyese me një grusht CBD. Të krijuara nga përbërës të cilësisë së lartë, gummies kanë një shije boronicë. Ju do të ndjeni menjëherë një shpërthim shije që është shumë e këndshme. Më pëlqeu gjithashtu forma e yllit, me të vërtetë të bën në një humor "natën e mirë"! 

Marrja e një çamçakëzi para se të shkoni në shtrat do të bëjë bukuri. Efektet janë afatgjata, kështu që ju mund të prisni që jo vetëm të bini në gjumë të shpejtë, por edhe të flini të qetë gjatë gjithë natës. Zakonisht zgjohem në mes të natës të paktën dy herë, gjë që nuk ndodhi kur merrja këto gome. Megjithatë, edhe pas periudhës së testimit, vazhdova t'i përdorja sa herë që ndjeja se kisha nevojë për gjumë të shëndoshë.

Kapsula CBD me spektër të plotë Natur të pastër

Më duhet të them se kapsula CBD me spektër të plotë janë ndër produktet kryesore të Pure Natur. Të krijuara për të ofruar efektin e rrethimit, këto kapsula kanë një profil mbresëlënës kanabinoid. Çdo kapsulë përmban 7.50 mg CBD me spektër të plotë, e cila përbëhet nga 6 mg CBD të pastër dhe 1.50 kombinime të substancave të tjera aktive si terpenet, mineralet dhe flavonoidet. 

Falë formulës së mikro-kapsulimit, CBD mbrohet me një shtresë proteinash, duke rritur biodisponueshmërinë e kapsulës. Për më tepër, procesi e bën produktin pa shije dhe 100% të tretshëm në ujë.  

Fillova me një kapsulë në ditë dhe pas katër ditësh e rrita dozën në dy kapsula. Arrita në përfundimin se kjo ishte doza perfekte për mua pasi më ndihmoi të ndihesha më i fokusuar, i motivuar dhe plot energji. Sinqerisht, u habita që i ndjeva efektet mjaft shpejt dhe ishin gjithashtu afatgjatë. 

Kapsulat vijnë në kavanoza të përshtatshme por të thjeshta prej 30 ose 60 kapsulash.

Krem Pure Natur për rikthimin e lëkurës 

La Krem Pure Natur për rikthimin e lëkurës ishte një perlë absolute! Për të qenë i sinqertë, së pari u dashurova me paketimin! Ashtu si me produktet e tjera Pure Natur, edhe ky vjen në paketim argëtues dhe elegant. 

Por përtej pamjes së tij, kremi është i mrekullueshëm! Para së gjithash, është 100% natyral dhe i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës. Unë kam lëkurë të ndjeshme, kështu që kjo ishte e rëndësishme për mua. Së dyti, kremi ka për qëllim trajtimin e problemeve të ndryshme të lëkurës. Ka veti qetësuese dhe rigjeneruese, kështu që mund të aplikohet në lëkurë të irrituar, të kruar ose të ashpër. 

Duke parë përbërësit, do të zbuloni se baza e kremit është gjalpi organik shea, vaji i kokosit dhe dylli candelilla. Përtej CBD, ai është i pasuruar me vaj bajame të ëmbël, vaj jojoba, vaj çaji kamomil, vaj kalendula dhe glicerinë vegjetale. 

Mund të filloni me një shtresë të vogël dhe ta aplikoni sa herë të dëshironi. Tekstura është e lëmuar dhe nuk lë mbetje të yndyrshme, gjë që është një bonus. Ky krem ​​jo vetëm që do të qetësojë lëkurën tuaj, por do ta lërë atë të butë dhe të mëndafshtë. Mbi të gjitha, aroma është fantastike!

Vaj i pastër Natur CBG me spektër të plotë

Vaji CBG i pastër Natur është me spektër të plotë dhe përmban një sërë kanabinoidësh, në kombinim me terpene dhe minerale, të cilat punojnë së bashku për të siguruar efektin e rrethimit. Përveç kësaj, ky vaj ofron përfitime fantastike terapeutike. Për shembull, mund ta përdorni për të reduktuar inflamacionin ose për të lehtësuar dhimbjen. Është perfekt për dhimbjet e muskujve dhe dhimbjet e shpinës. Për më tepër, përdorimi i CBG shpesh shoqërohet me lehtësimin e stresit. 

Vaji është bërë me metodën unike të markës me shtypje të ftohtë, që do të thotë se përmban më shumë lëndë ushqyese të bimës së kërpit sesa vaji tradicional. Përveç kësaj, vaji CBG është i lirë nga tretës dhe ka biodisponibilitet më të lartë.  

Çdo shishe përmban 800 mg CBG të pastër dhe 202 mg kanabinoidë të tjerë dhe përbërës të tjerë aktivë. Doza e rekomanduar është një pikë tri herë në ditë. Thënë kështu, duhet të theksoj se fillova të marr një pikë dy herë në ditë, dhe ishte një fillim i mrekullueshëm, kështu që do t'ju rekomandoja të bënit të njëjtën gjë.  

Vendimi

Pure Natur është një markë premtuese që ka shumë të ngjarë të bëhet një shtesë e rregullt në lojën tuaj CBD. Marka përdor teknologjinë kryesore për të ofruar produkte 100% natyrale CBD. Unë jam një adhurues i madh i metodës së shtypjes së ftohtë, e cila siguron efekte maksimale. Për më tepër, qasja është miqësore me mjedisin, gjë që është një bonus! 

Sa i përket efekteve, gjithçka që u përpoqa e përmbushi premtimin e saj. Çmimet, vajrat, kapsulat dhe kremi janë të gjitha me veprim të shpejtë dhe afatgjatë. Edhe mishrat kanë shije të mrekullueshme, gjë që është e mrekullueshme nëse jeni pas suplementeve CBD që do të jenë kënaqësia juaj e ëmbël.  

Jo vetëm që të gjitha produktet që provova ishin të shkëlqyera, por edhe paketimi është i shkëlqyeshëm! Sigurisht, do t'ju pëlqejnë artet argëtuese dhe ngjyrat e ndezura të paraqitura në çdo paketë. Por ato janë gjithashtu shumë të përshtatshme për t'u përdorur. 

Në përgjithësi, Pure Natur është një markë që duhet ta provoni patjetër! Mezi presim të provojmë diçka tjetër nga gama e gjerë e produkteve të tyre!

MS, Universiteti i Tartu
Specialisti i gjumit

Duke shfrytëzuar përvojën e fituar akademike dhe profesionale, këshilloj pacientët me ankesa të ndryshme për shëndetin mendor - humor depresiv, nervozizëm, mungesë energjie dhe interesi, çrregullime të gjumit, sulme paniku, mendime dhe ankthe obsesive, vështirësi në përqendrim dhe stres. Në kohën time të lirë, më pëlqen të pikturoj dhe të bëj shëtitje të gjata në plazh. Një nga obsesionet e mia të fundit është sudoku - një aktivitet i mrekullueshëm për të qetësuar një mendje të shqetësuar.

Më të fundit nga CBD