HEMPLAND USA RISHIKIM 2022

HEMPLAND USA RISHIKIM 2022

/

Me kaq shumë kompani prodhuese të CBD në domenin CBD, çdo markë e vetme përpiqet të ketë diçka unike me të cilën mund të identifikohet. HempLand USA është një nga markat CBD me bazë në SHBA që patëm privilegjin ta rishikonim këtë vit. Ai krenohet se u ofron klientëve të saj produkte të pastër kërpi dhe CBD dhe i ndihmon ata të gjejnë një alternativë të shëndetshme ndaj sfidave të tyre shëndetësore. Kanabitol është një term i zakonshëm me të cilin kompania lidhet ngushtë dhe shpesh e përdor në produktin e saj, dhe tregon angazhimin e saj për të përdorur esencën e mentes për produktet e saj premium CBD me cilësi të lartë. Jeni duke kërkuar për markat më të mira CBD që ofrojnë formulime me spektër të plotë me esencë natyrale? Ndoshta ju duhet të eksperimentoni me tinkturat, mishrat e dhëmbëve ose topikët e HempLand USA dhe të përjetoni një ndryshim të paparë. Por përpara kësaj, hidhini një sy rishikimit tonë të plotë për markën për vitin 2022 dhe mësoni diçka rreth politikave të transportit, përvojës së blerjeve, pastërtisë dhe cilësisë së produktit dhe inventarit.

Rreth kompanisë

HempLand është një markë CBD me bazë në Kaliforni, e vendosur në Signal Hill, e lançuar në vitin 2014. Ajo u themelua nga Richard Waggoner, i cili kishte marrë suplemente ushqimore për 35 vjet dhe kishte përjetuar ndryshime vetëm kur eksperimentoi me produktet CBD, duke e bërë atë të lançonte kompaninë kur ai mbushi 66 vjet. Sipas faqes zyrtare të internetit të HempLand USA, marka angazhohet të ofrojë produktet më të mira në botë të pasura me CBD dhe t'i shpërndajë ato te konsumatorët në mbarë botën. Ndërkohë, ajo pretendon të edukojë klientët e saj për CBD, identitetin e saj dhe çfarë e bën atë të ndryshëm nga kanabinoidët e tjerë. Kompania ndërton kuadrin e saj operacional në ECS, dmth., sistemin endokannabinoid. Kjo përshkruan rrjetin e receptorëve, gjëndrave dhe hormoneve që punojnë me neuronet në të gjithë trupin, duke ndikuar fjalë për fjalë çdo aktivitet, duke përfshirë imunitetin dhe mbrojtjen, gjumin, oreksin dhe kontrollin e humorit. Faqja e internetit e kompanisë pretendon se meqenëse trupi i njeh natyrshëm produktet CBD, ai dëshiron të prodhojë asgjë përveç artikujve më të mirë që do të lidhen lehtësisht me ECS për të rikuperuar, rinovuar dhe ri-energizuar trupin.

HempLand i ka krijuar vetes një emër dhe është me reputacion midis kultivuesve të tjerë të kërpit me bazë në SHBA. Përveç përdorimit të kërpit me cilësi të lartë të pasur me CBD për produktet e tij, ajo ka grumbulluar një reputacion të madh për shkak të disa projekteve mbështetëse, duke përfshirë zbritjen prej 15% që u ofron veteranëve ushtarakë si një mënyrë për të thënë faleminderit për shërbimin e tyre. Sikur të mos mjaftonte kjo, ajo është e përfshirë në mënyrë aktive në aktivizëm dhe është mjaft e ndërgjegjshme për të ndihmuar njerëzit dhe fëmijët e paprivilegjuar. Për shembull, ajo është e lidhur në mënyrë aktive me Projektin e Lumturisë, një iniciativë avokuese që dhuron dhe siguron nevojat bazë për fëmijët pa shtëpi.

Për më tepër, HempLand bind klientët e saj se produktet e saj nuk janë vetëm efektive, por përmbajnë përbërës të cilësisë së lartë, premium, tërësisht natyralë. Në fakt, ai krenohet me teste rigoroze të palëve të treta që testojnë cilësinë e kërpit në fermë dhe pas nxjerrjes, por këto pretendime nuk mund të verifikohen sepse raportet e laboratorit nuk janë të disponueshme në internet. Të shohësh është të besosh dhe disa gjëra si raportet e analizave laboratorike shihen më mirë sesa dëgjohen. Prandaj, për aq sa parametrat e tjerë do t'i jepnin markës rezultate të larta, mungesa e raporteve laboratorike është padyshim një pengesë serioze pasi nuk ka asnjë mënyrë tjetër për të provuar cilësinë dhe sigurinë e produktit.

Syze

SHBA ka më shumë se 248 kompani prodhuese të CBD, dhe megjithëse ato ndajnë disa karakteristika, të tjerat janë unike për një markë. Specifikimet e mëposhtme janë të vërteta për markën CBD të HempLand USA;

 • Produktet kushtojnë midis 29.99 dhe 199.99 dollarë, në varësi të asaj që zgjidhni
 • CBD nxirret nga fibrat e kërpit duke përdorur CO2 metoda e nxjerrjes
 • Ajo pretendon se po kryen teste rigoroze të palëve të treta për ekstraktet e saj
 • Ajo i dërgon produktet e saj në mbarë botën
 • Produktet ushqimore nuk garantojnë shijen
 • Çmimi për mg CBD varion nga 0.04 dollarë në 0.12 dollarë
 • Metodat e konsumit të ekstraktit përfshijnë tinkturat, gomat, topikët dhe produktet për kafshët shtëpiake
 • Transporti falas për porositë me shumicë të bëra nga dy ose më shumë artikuj
 • Një garanci për kthimin e parave gjatë gjithë jetës për klientët e pakënaqur
 • Rezultatet e laboratorit të palëve të treta nuk ofrohen në internet
 • Ushqime miqësore me veganët dhe pa gluten
 • Ekstraktet e disponueshme në formulime të izoluara dhe CBD me spektër të plotë

Procesi i prodhimit

Sipas faqes zyrtare të HempLand USA, marka e merr kërpin nga fermat e Kolorados dhe Kalifornisë. Megjithëse nuk mundëm të përcaktonim nëse është i çertifikuar nga cGMP, ne e kuptojmë se ai përdor organik vaj CBD-Kop i pasur në procesin e prodhimit të tij. Ajo lidhet me një rrjet fermash që furnizojnë objektet me bazë në Kaliforni me kërp të cilësisë së lartë. Pasi të jenë në ambiente, fijet e kërpit i nënshtrohen CO2 për të nxjerrë vaj CBD. Procesi përdor nxehtësinë dhe ajrin dhe konsiderohet më i sigurti në industrinë e kërpit. Ai përdor pragjet e ulëta termodinamike përmes një procesi superkritik, duke mos lejuar asnjë kimikate. Ekstrakti që rezulton më pas ndahet në izolime CBD dhe formulime me spektër të plotë.

Pas nxjerrjes, faza tjetër është testimi i palëve të treta. Kjo është një strategji kontrolli dhe sigurie që bëjnë markat CBD për të siguruar që treguesit e CBD dhe fuqisë në ekstrakte përputhen me atë që tregohet në etiketa. HempLand pretendon të kryejë testime rigoroze të palëve të treta pas nxjerrjes për të konfirmuar fuqinë e produkteve të saj. Shumica e kompanive gjithashtu testojnë produktet për ndotës në këtë fazë. Ndotësit standard, prania e të cilëve është testuar përfshijnë tretës, mbetje, mbetje shtazore dhe bimore, metale të rënda dhe pesticide. Marka pretendon të testojë për to, por certifikatat e disponueshme të analizës (CoA) nuk i shfaqën ato.

Përvojat e klientit dhe blerjes

Na pëlqeu përvoja jonë e blerjes në HempLand USA. Procesi ishte mjaft intuitiv me faqen e internetit lehtësisht të lundrueshme. Në thelb kishte të bënte me klikimin e një produkti, shikimin e informacionit të tij dhe shtimin e tij në karrocë. Pasi të keni mbaruar, sistemi ju kërkon të dilni dhe të identifikoheni si mysafir ose me llogarinë tuaj. Ajo që vijon është të shënoni detajet e kartës suaj të kreditit, adresën e emailit dhe një numër telefoni përmes të cilit mund të kontaktoheni dhe informacionin e faturimit. Blerësit për herë të parë përfitojnë deri në 30% zbritje për porositë me shumicë, dmth, çdo porosi me dy ose më shumë artikuj. Për më tepër, veteranët ushtarakë marrin 15% ulje të kostove totale. Porositë me shumicë dërgohen falas brenda SHBA-së dhe zakonisht zgjasin 5-7 ditë pune. Produktet dorëzohen në kuti diskrete, të mbuluara mirë. Në rast se një artikull arrin i dëmtuar, ju keni deri në 72 orë për të paraqitur një kërkesë.

Gama e produkteve

HempLand USA ka një linjë mjaft të ngushtë produktesh, që përmban artikujt e mëposhtëm;

i.HempLand USA Vaji CBD i kërpit me spektër të plotë të kanabitolit

Vaji CBD i kërpit me spektër të plotë Cannabitol është produkti më i shitur i markës. Kjo tretësirë ​​është e disponueshme vetëm në shije mente dhe nuk përmban shije dhe ngjyra artificiale. Mënyra e sugjeruar e konsumimit është nëngjuhësore ose orale, megjithëse mund ta shtoni edhe në ushqime dhe pije. Marka sugjeron që dikush ta mbajë atë nën gjuhë për 60 deri në 90 sekonda për rezultate më të mira. Çdo porcion është një pikatore dhe mund të merret deri në katër herë në ditë. Përdoruesit këshillohen të ecin ngadalë me dozën duke rritur numrin e herëve që e marrin atë çdo shtatë ditë.

ii.HempLand USA CBD Gummies

HempLand USA ka një linjë që merret me Gamçakëzat CBD. Ato janë të disponueshme në formulime me spektër të plotë dhe kanë një fuqi prej 25 mg/njësi. Përqendrimi total i CBD përfshin 750 mg, 1500 mg, 2250 mg dhe 3000 mg. Ato vijnë në kavanoza me 30, 60, 90 ose 120 pako. Dozimi është 1-4 gome në ditë për një minimum prej 30 ditësh.

iii.HempLand USA CBD Artikuj për kafshë shtëpiake

Marka ofron gjithashtu produkte CBD të destinuara për kafshët shtëpiake. A keni një shok me gëzof, gjendja e të cilit dëshironi të përmirësoni? Ndoshta rezistenca ndaj inflamacionit? Toni i leshit, apo lufta kundër ndarjes dhe ankthit të udhëtimit? Provoni tinkturat e kafshëve shtëpiake HempLand USA për rezultate mbresëlënëse. Karakterizohet nga formulimet pa THC pa aditivë, ngjyra ose shije artificiale. Tinkturat jepen bazuar në madhësinë e kafshës, peshën dhe ashpërsinë e gjendjes në fjalë. Si gjithmonë, fillimi i vogël dhe rritja graduale e dozës është mënyra më e mirë dhe shoku juaj i maces gjithmonë do t'ju njoftojë kur ka nevojë për më shumë. Produktet janë për përdorim oral, megjithëse mund t'i shtoni në ushqime ose pije.

iv. Krem terapeutik CBD HempLand USA

Ky është një nga produktet aktuale CBD më të shitur. Me veprimin e tij të shpejtë dhe afatgjatë, kremi lehtëson dhimbjet në mënyrë efektive dhe thithja e shpejtë e tij është një tjetër plus. Është pa vaj mineral, naftë dhe THC dhe ka një përqendrim total të CBD prej 350 mg. Versioni restaurues i të njëjtit vaj është gjithashtu i disponueshëm në përqendrime 1000 mg dhe 500 mg CBD.

v.HempLand USA Soft Gels

A ju duket e keqe shija e vajit CBD? Është koha për të ndryshuar të gjithë përvojën dhe për t'i dhënë një ndjesi të re. HempLand USA xhel të butë Cannabitol tani ju ndihmojnë të përfitoni nga CBD pa shije të mërzitshme. Kavanozi 1500 mg përmban 30 xhel të butë, secili me fuqi 50 mg/ml. Sigurisht, ka kapsula të tjera me fuqi më të ulët, duke përfshirë 10 mg/ml dhe 25 mg/ml.

Çfarë na pëlqen në lidhje me kompaninë

Gjatë rishikimit të HempLand USA, ne gjetëm aspektet e mëposhtme veçanërisht të pëlqyeshme;

 • HempLand ka një bazë të madhe klientësh besnikë ndërkombëtarë, duke dërguar produktet e saj në mbarë botën
 • Gummies dhe kapsulat e buta xhel janë pa gluten dhe miqësore me veganët
 • Pika mesatare e çmimit prej 0.04 dollarë deri në 0.12 dollarë për mg CBD është brenda intervalit të tregut
 • Garancia e kthimit të parave gjatë gjithë jetës lejon klientët e pakënaqur të marrin rimbursime ose shkëmbime
 • Marka përdor kërp organik të pasur me vaj CBD
 • Ai lejon deri në 72 orë për paraqitjen e pretendimeve për produktin e dëmtuar
 • Ai mbështet veteranët ushtarakë duke u ofruar atyre zbritje, deri në 15% ulje të tarifave totale
 • CO i pastër dhe i sigurt2 metoda e nxjerrjes garanton sigurinë e produktit të konsumit
 • Ka disa kupona dhe zbritje që do ta ndihmonin dikë të kursejë para
 • Porositë me shumicë që përbëhen nga dy ose më shumë artikuj garantojnë transport falas në të gjitha destinacionet
 • Një merr deri në 30% ulje për porositë me shumicë

Çfarë nuk na pëlqen në lidhje me kompaninë

Pavarësisht zgjedhjeve kryesore, nuk na pëlqeu sa vijon për HempLand USA;

 • Marka nuk përdor rezultatet e testeve të fuqisë dhe ndotësve të palëve të treta për të gjitha produktet, pavarësisht pretendimeve se të gjitha raportet janë të disponueshme në faqen e saj të internetit
 • Ka një linjë mjaft të ngushtë produktesh që fokusohen vetëm në tinkturat, sendet e kafshëve shtëpiake, gomat dhe temat
 • Formulimet ekstrakte të kufizuara në izolime me spektër të plotë dhe CBD, nuk ka mundësi për produkte me spektër të gjerë
 • Raportet e disponueshme nuk paraqesin teste të ndotësve dhe pastërtisë
 • Produkteve ushqimore u mungon shija dhe mund të mos jenë ideale për njerëzit me dhëmbë të ëmbël

Verdikti ynë i përgjithshëm

Në përgjithësi, rishikimi ynë i HempLand USA ishte i mirë. Na bënë përshtypje zbritjet e shumta për blerësit për herë të parë, abonentët dhe veteranët ushtarakë, përkushtimi ndaj cilësisë, përdorimi i kërpit organik, transporti falas për porositë me shumicë dhe garancia e kthimit të parave gjatë gjithë jetës. Megjithatë, jo të gjitha produktet kishin rezultate të testimit në internet dhe disa certifikatave të analizës nuk kishin rezultatet e testit të ndotësve. Nëse kompania përmirësohet në ato pak fusha, ajo do të dëshmojë ndryshime pozitive në shitjet e saj dhe do të fitojë një bazë edhe më të madhe klientësh besnikë.

Më të fundit nga CBD