Rishikimi i FOCL Premium CBD

/

FOCL është një markë premium CBD që synon të ofrojë produkte efektive të mirëqenies që mbështesin jetën e shëndetshme të konsumatorëve. FOCL ofron një sërë çamçakëzësh CBD, pika, kapsula dhe tokale të dizajnuara për t'i ndihmuar njerëzit të performojnë më mirë dhe të ndihen më mirë. 

Më dërguan me dashamirësi një paketë nga kjo markë për t'i provuar dhe për të dhënë mendimin tim të sinqertë. Kështu që vazhdoni të lexoni për të gjetur gjithçka rreth kësaj marke CBD.

Rreth FOCL

Kompania u themelua nga Ken Lawson, baba i katër fëmijëve, bashkëshort dhe sipërmarrës. Ideja mund të jetë pasi të ketë përjetuar rraskapitje të vazhdueshme në të 20-at e tij për shkak të punës së tepërt. Pas vizitave të pafundme në zyrën e mjekëve, Keni u diagnostikua me Sindromën e Lodhjes Kronike. 

Ai u tmerrua kur mësoi se efektet mund të ishin të përhershme nëse nuk do të bënte disa ndryshime rrënjësore në stilin e jetës. Ai u udhëzua të përmirësonte menaxhimin e stresit, të ndryshonte dietën e tij, të ushtronte rregullisht dhe të fokusohej plotësisht në mirëqenien e tij. Pas disa vitesh, gjendja e tij u përmirësua në mënyrë dramatike. Ken zbuloi se ai ishte në gjendje të performonte më mirë në punë, të ishte i pranishëm në shtëpi dhe të pushonte. 

Ishte gjatë rimëkëmbjes së tij që ai mësoi potencialin e pashfrytëzuar të CBD. Por në të njëjtën kohë, ai kuptoi anën negative të tregut. Mungesa e rregulloreve dhe bollëku i përbërësve me cilësi të dobët po e bënin udhëtimin e Kenit një makth. Pra, e mori përsipër ta bënte "Produkte Wellness me cilësi të lartë të bëra me përbërësit më të mirë dhe procese prodhimi plotësisht transparente."

FOCL thotë se produktet e saj ndihmojnë konsumatorët të lehtësojnë stresin, të flenë më mirë, të rikuperohen më shpejt dhe të përqendrohen më gjatë duke përdorur "mirëqenien e fuqizuar nga bimët" dhe "natyrën moderne të nënës". Pikat dhe mishrat e CBD janë vegane, pa egërsi dhe jo OMGJ. 

Formulat janë krijuar posaçërisht për të mbështetur një trup dhe mendje të shëndetshme dhe për të ngritur regjimin e vetë-kujdesit. 

Rishikimi i FOCL Premium CBD

Prodhimi i FOCL 

Focl është vendosur për të ngritur shkopin e mirëqenies. Kompania mbolli fermën e saj organike të kërpit në 2019 për të siguruar që kërpi i saj nuk është OMGJ dhe i cilësisë më të lartë. Për më tepër, FOCL përdor një proces të nxjerrjes së CO2 pa tretës për të siguruar që të gjitha përbërjet e dobishme të bimës së kërpit të ruhen. 

Formulat e FOCL kanë përbërës 100% me bazë bimore me efektivitet të provuar. Për më tepër, të gjithë përbërësit testohen për cilësinë dhe performancën në laboratorë të palëve të treta. Për më tepër, produktet prodhohen në objekte të përputhshme me GMP dhe janë të certifikuara TRU-ID. Ky certifikim thekson vetëm përkushtimin e FOCL ndaj origjinalitetit dhe cilësisë. 

Për më tepër, kompania i jep përparësi transparencës dhe publikon COA për çdo produkt në faqen e internetit, duke i bërë ato lehtësisht të aksesueshme për të gjithë. 

Politikat e transportit dhe rimbursimit FOCL

Aktualisht, FOCl dërgohet në 47 shtete të SHBA. Norma e sheshtë e transportit në FOCL është 6.60 dollarë; megjithatë, për të gjitha abonimet dhe porositë mbi 65 dollarë, është plotësisht falas. 

FOCL ka një garanci mbresëlënëse 60-ditore të kënaqësisë. Kjo do të thotë që ju mund t'i ktheni produktet nëse nuk jeni plotësisht të kënaqur me rezultatet brenda dy muajve. Ju do të merrni një rimbursim të plotë të të gjithë çmimit të blerjes. Për të filluar një rimbursim, duhet të kontaktoni mbështetjen e klientit. 

Abonimi FOCL

Nëse zgjidhni një abonim FOCL, do të merrni furnizime të produkteve tuaja të zgjedhura çdo muaj. Është shumë i përshtatshëm pasi mund të modifikoni lehtësisht kornizën kohore, produktet dhe frekuencën. Një përfitim i shtuar është se do të kurseni 10% për çdo porosi. Për më tepër, ju do të hiqni dorë nga kostot e transportit. 

Programi i Shpërblimeve FOCL

Duke u bashkuar me sistemin e shpërblimeve FOCL, do të zhbllokoni një potencial mbresëlënës kursimi. Regjistrimi është shumë i thjeshtë dhe menjëherë do të filloni të fitoni pikë pasi do të shpërbleheni me 200 pikë si bonus mirëseardhjeje. Më pas, do të fitoni 4 pikë për çdo $1 të shpenzuar në FOCL. Për më tepër, do të fitoni pikë për aktivitete të tjera si shkrimi i një rishikimi produkti ose pëlqimi i kompanisë në mediat sociale. Më në fund mund të përdorni pikët për të marrë zbritje në blerjet tuaja. Ju mund të shfrytëzoni 500 pikë për një zbritje prej 5 dollarësh, 1000 pikë për një zbritje prej 10 dollarësh, e kështu me radhë. 

Rishikimet e produkteve FOCL CBD

FOCL më dërgoi disa produkte për të provuar dhe për të dhënë mendimin tim të sinqertë. Duke marrë parasysh standardet e cilësisë së lartë që kompania kërkon të përmbushë, isha shumë i emocionuar për periudhën time të ardhshme të testimit. Pra, pas përdorimit të gjerë për dy javë, këtu është mendimi im. 

FOCL Premium CBD Drops 

Pikat FOCL Premium CBD janë bërë me përbërës të thjeshtë të përzier në një formulë që qetëson trupin dhe mendjen tuaj. Përveç CBD premium me spektër të gjerë, pikat përmbajnë vaj organik MCT dhe aromë organike. Pikat vijnë në një shishe transparente me pamje të bukur me një pipetë të lehtë për t'u përdorur. Ka një ngjyrë goxha të verdhë të artë dhe strukturë të lëmuar. 

Për sa i përket çmimit, uljet fillojnë nga 29 dollarë, që është brenda standardeve të industrisë. Sidoqoftë, përmendëm më lart se ka shumë mënyra për të kursyer në FOCL. Për shembull, mund të 'abonoheni dhe të kurseni 10% ose mund të grumbulloni dhe kurseni 30%. Gjithashtu, mos harroni të hyni në programin e shpërblimeve FOCL në mënyrë që të grumbulloni pikë me çdo blerje. 

FOCL Premium CBD hedh shijen e nenexhikut 

Më dërguan Opsioni i nenexhikut që mund të vërtetoj se është e shijshme. Ofron një shpërthim freskues dhe nuk ka një shije të yndyrshme. Shija është mjaft e guximshme, por shijon si gjënë e vërtetë. Pikat janë të disponueshme në disa fuqi që variojnë nga 300 mg në 2,000 mg. 

Së pari provova opsionin 300 mg. Efektet e para i vura re pas rreth 40 minutash marrje. Ndonëse të vogla, efektet ishin padyshim të dukshme. Fillova të ndihesha i qetë dhe mendja ime ishte më e fokusuar. Sidoqoftë, duke pasur parasysh se jam një përdorues i zjarrtë i CBD, fuqia prej 300 mg ishte shumë e lehtë për mua, kështu që nëse do të porosis në të ardhmen, do t'i përmbahem opsionit 1,000 mg. 

FOCL Premium CBD hedh shijen e nenexhikut

FOCL Premium CBD Drops Cream Portokalli

Opsioni tjetër i shijes që provova ishte Orange Cream. Tani, ky opsion shije ishte fituesi absolut për mua! Pikat kanë një aromë të plotë, të rrumbullakosur mirë që më kujton një krem. E provova këtë variant në fuqinë 1,000 mg. Fillimi i efekteve ishte gjithashtu më i ngadalshëm nga sa prisja. Sidoqoftë, efektet ishin dukshëm më të fuqishme sesa me opsionin 300 mg. 

Përveç marrjes së një ndjenje të vazhdueshme të mendjemprehtësisë, ndihesha më i ekuilibruar dhe me qëndrueshmëri të shtuar. Për më tepër, vura re se pikat më ndihmuan të ndjeja më pak siklet dhe dhimbje të muskujve pas stërvitjeve të përditshme. Edhe pas një dite të gjatë, më mbeti akoma më shumë energji për t'i dhënë ditës. 

FOCL Premium CBD Drops Cream Portokalli

Përtypet frutash FOCL

La Përtypet frutash FOCL përmban 10 mg CBD premium, me spektër të gjerë për çamçakëz. Ato janë bërë me përbërës organikë dhe synojnë t'ju ndihmojnë të relaksoheni në një mënyrë më të përshtatshme. Paketimi është shumë i përshtatshëm dhe i bukur. Plus, mund ta vendosni shishen në çantën tuaj, në mënyrë që të merrni dozën tuaj CBD kudo që të jeni. 

Mishrat janë shumëngjyrëshe dhe shumë të buta. Ata janë fjalë për fjalë si jastëkë të vegjël të butë që shkrihen në gojën tuaj. Përtypjet e frutave kanë tre shije - luleshtrydhe, krem ​​portokalli dhe kokrra të egra. Janë të shijshme, duke siguruar ekuilibrin e duhur të ëmbëlsisë dhe shijes. 

Siç pritej, gomat patën një efekt të vonuar, por kuptova se ishin shumë të përshtatshme për mua kur i merrja në mëngjes. Ata më dhanë më shumë fokus dhe energji për të kaluar ditën. Megjithatë, ato nuk u treguan aq efektive për gjumin tim. Ndërsa më ndihmuan të çlodhesha dhe të relaksohesha, nuk vura re ndonjë ndryshim domethënës në modelin tim të gjumit. 

Çdo shishe përmban 30 çamçakëz dhe kushton 39 dollarë. Nëse abonoheni, përfitoni 10% zbritje, ndërsa mund të fitoni 20% ulje nëse blini tre paketa.

Rishikimi i produktit FOCL Premium CBD: Verdikti

Në përgjithësi, FOCL ka një reputacion të fortë, i ndjekur nga vlerësime dhe vlerësime të mahnitshme të klientëve. Unë jam duke u bashkuar me tërbimet për pikat e kremit portokalli CBD të cilat ishin një fitues absolut për mua! Thënë kështu, më pëlqeu vërtet pikat me shije nenexhiku dhe përtypjet e buta. Unë në përgjithësi jam i kënaqur me efektivitetin e produkteve gjithashtu. 

Ndërsa studioja kompaninë, u mahnita me nivelin e transparencës që ofron ekipi. Gjithashtu, kompania ndjek standardet e praktikave të mira të prodhimit të FDA dhe ka marrë një certifikim TRU-ID. Pra, duke marrë parasysh certifikatat dhe reputacionin e saj, është e qartë se FOCL është një markë e besueshme. 

Për sa i përket çmimit, produktet bien brenda standardeve të industrisë. Megjithatë, kompania i vlerëson vërtet klientët e saj kështu që ofron shumë mënyra për të kursyer. Mund të bashkoheni në programin e Shpërblimit, të grumbulloni produkte dhe të merrni zbritje, ose të merrni zbritje dhe transport falas me një abonim.

Në përgjithësi, FOCL është një markë e mirë që është lehtësisht ndër më të mirat që kam provuar deri më tani. 

MS, Universiteti i Tartu
Specialisti i gjumit

Duke shfrytëzuar përvojën e fituar akademike dhe profesionale, këshilloj pacientët me ankesa të ndryshme për shëndetin mendor - humor depresiv, nervozizëm, mungesë energjie dhe interesi, çrregullime të gjumit, sulme paniku, mendime dhe ankthe obsesive, vështirësi në përqendrim dhe stres. Në kohën time të lirë, më pëlqen të pikturoj dhe të bëj shëtitje të gjata në plazh. Një nga obsesionet e mia të fundit është sudoku - një aktivitet i mrekullueshëm për të qetësuar një mendje të shqetësuar.

Më të fundit nga CBD