Seksi më ndihmoi të humbas peshë, thotë gruaja më e shëndoshë në botë

Seksi më ndihmoi të humbas peshë, thotë gruaja më e shëndoshë në botë

Nëse nuk keni orë të mjaftueshme në ditë për një rutinë ushtrimesh dhe seks, atëherë mos u dëshpëroni: rezulton se të bëni seks rregullisht mund t'ju ndihmojë të hiqni kilogramët e tepërt. Kështu zbuloi së fundmi gruaja më e trashë në botë, Pauline Potter, 47 vjeç.

Pauline peshoi në një gur të madh 52 në shtator të vitit të kaluar. Ajo vuri 20 gurë në tre vjet duke ngrënë shumë në darkat e gjelit të detit, pica dhe ushqime të vogla pas një ndarjeje të keqe me burrin e saj. Marrja mesatare e rekomanduar e kalorive për një grua të rritur është rreth 2,000 kalori, dhe Pauline po konsumonte rreth 10,000 kalori. Megjithatë, ndryshe nga të ngrënët e tjerë të përmasave të saj që kërkojnë arin si gruaja më e shëndoshë në botë, Pauline ishte e vendosur të zvogëlohej dhe të humbiste pak peshë në mënyrë që të mund të jetonte për të parë djalin e saj të rritet dhe të martohej.

Zgjidhja logjike? Seksi, sigurisht. Pauline ka humbur shtatë gurë falë përplasjeve të rregullta në shtrat me ish-burrin e saj të ribashkuar. Kur ajo fitoi Rekordin Botëror Guinness për gruan më të rëndë, ish-burri i saj nuk mundi t'i rezistonte dhe ai u kthye. Seksi është më i mirë se kurrë, dhe edhe pse ai duhet të jetë në krye, kjo nuk e pengon çiftin të shkojë deri në shtatë herë në ditë.

Alex, i dashuri i saj "i vogël" me vetëm dhjetë gurë, tha: "Është e vështirë ta pozicionosh atë dhe të gjesh pikat e saj të kënaqësisë pasi ajo ka shumë yndyrë në zonën e legenit. Por më bën të kuptoj se ajo është e kënaqur. Edhe pse një herë, kur ajo u ngjit në majë, unë nuk mund të merrja frymë.”

Pavarësisht pengesave të dukshme si përpjekja për të gjetur pozicionet dhe përpjekja për të mos thyer krevatin apo mobiljet e tjera, Pauline dhe Alex po e duan jetën e tyre seksuale. Ajo tha, "Unë nuk mund të lëviz shumë në shtrat, por djeg 500 kalori në seancë - është një ushtrim i mrekullueshëm vetëm duke lëvizur përreth."

Ksenia Sobchak, BA (Hons) Komunikimi i Modës: Gazetari Mode, Central Saint Martins

Ksenia Sobchak pëlqen të shkruajë bloge në fushat e modës, stilit, stilit të jetesës, dashurisë dhe CBD. Para se të bëhej blogere, Ksenia ka punuar për një markë të njohur të modës. Ksenia është një autore kontribuese në revistat dhe bloget kryesore të modës, stilit të jetesës dhe CBD. Ju mund të përplaseni me Ksenia-n në kafenenë e saj të preferuar në South Kensington, ku ajo ka shkruar shumicën e blogeve. Ksenia është një avokate e vendosur e CBD dhe përfitimeve të saj për njerëzit. Ksenia është gjithashtu në panelin e rishikuesve të CBD në CBD Life Mag dhe Chill Hempire. Forma e saj e preferuar e CBD janë gomat CBD dhe tinkturat CBD. Ksenia është një kontribues i rregullt në revistat dhe bloget kryesore të modës, stilit të jetesës si dhe CBD.

Më të rejat nga Lifestyle

RREGULLIMI I POZITEVE SEKSI

Pegging është relativisht më pak e zakonshme në skenën e seksit të të rriturve, por megjithatë ka fituar tërheqje. Dhe