Fusioni i Artit dhe Bukurisë

Fusioni i Artit dhe Bukurisë

Artonit Cosmetics është një linjë kozmetike unike me ngjyra që bashkon Artin dhe Bukurinë

Arti është pika jonë e ndryshimit. Akoma më shumë, kur është vetëm NJË zemër dhe shpirt pas markës. Themeluesi Sergio Escalona dikur kishte idenë brilante për të ndërthurur pasionet e tij, Artin dhe Bukurinë, për t'i dhënë rezultat Artonit Cosmetics.

Kur përdorni Artonit, nuk jeni thjesht duke përdorur Makeup; ju gjithashtu mbani një vepër arti.

Çdo ngjyrë dhe formulë është formuluar dhe punuar në mënyrë të përpiktë vetëm me përbërës të cilësisë më të lartë. Ne kemi të gjithë përbërësit dhe origjinën e prodhimit në faqen tonë të internetit dhe produktet fizike, pasi e kuptojmë rëndësinë që blerësi të dijë se çfarë po merr dhe nëse i përshtatet asaj që ata kanë nevojë dhe duan.

Një gamë e plotë e kozmetikës me ngjyra pa egërsi që nga viti 2012, Artonit ka nga fondatinat deri te pudrat e fytyrës, rimelët, theksuesit, buzëkuqët, shkëlqyesit e buzëve dhe madje edhe arti.

Shikoni Kompaktet tona Artistike për një kuptim gjithëpërfshirës të markës: https://artonitmakeup.com/collections/artistic-compacts

Këto kompakte artistike janë një qasje elegante për të mbajtur grimin tuaj - një vepër arti portative me katër rimel dhe një skuqje ose pika kryesore. 

Përkushtimi artizanal dhe mjeshtëria e këtyre pjesëve unike ofrojnë komoditet, funksionalitet dhe hir e stil të përjetshëm.

Artikulli ynë më i shitur është kremi ynë shkëlqyes, një formulim i shkëlqyer që do të hidraton buzët tuaja; ato janë të mbushura me antioksidantë për të mbrojtur buzët tuaja kundër dëmtimit të mjedisit. Shkëlqimi më i mirë hidratues i buzëve është i ngopur me pigment për t'u përdorur vetë ose në krye të buzëkuqit. Klientët tanë e duan atë, dhe këta janë disa shembuj të asaj që ata kanë për të thënë për të!:

Ditën e parë që vesha gloss-in në punë, njerëzit vazhduan të komentonin sa e rifreskuar dukesha, sikur sapo isha kthyer nga pushimet, e gjitha me shkëlqim. Nuk kisha qenë askund - ndryshimi i vetëm ishte shkëlqimi i buzëve! Ka fuqi qëndruese. E rëndësishmja, kur kisha një pyetje për shërbimin ndaj klientit, kompania ishte super e përgjegjshme. Do ta pëlqeni këtë shkëlqim!

Kim P.

E DUA! Eshte e mrekullueshme! Ngjyra e shkëlqyeshme, shkëlqimi i shkëlqyeshëm, cilësi e shkëlqyer, paketimi i shkëlqyeshëm. Është perfeksion. Unë do të porosis disa për çorape të vajzës sime ... dhe më shumë për mua gjithashtu :)!

Laura K.

Kjo ishte ngjyra perfekte për mua dhe me të vërtetë ka gjithashtu fuqi qëndruese! Më pëlqeu aq shumë saqë menjëherë porosita një tjetër që të mos jem pa të!

Stephanie L.

E pëlqeni pamjen e kësaj ngjyre, e pëlqeni ndjesinë dhe sa e lëmuar është… LOVE IT !!

Alicia N.

Shkëlqimi më i mirë i buzëve që kam pasur ndonjëherë. Punon me çdo ngjyrë buzësh ose më vete. Nuk do të jem pa të!

Tisha F.

Shikoni nuancat tona këtu: https://artonitmakeup.com/products/creme-a-levres-douce

Themeluesi i Artonit Cosmetics Sergio Escalona ka lindur në San Juan, Puerto Rico, duke filluar të demonstrojë aftësitë e tij artistike në një moshë shumë të re. Në moshën 11-vjeçare, ai studioi me piktorin me famë botërore, Rechany, duke shkëlqyer në krijimtarinë dhe imagjinatën e tij. Disa vite më vonë, talenti i tij muzikor rezultoi një arritje e jashtëzakonshme pasi ishte në një grup muzikor profesionist. Kjo arritje e ekspozoi atë ndaj suksesit ndërkombëtar në atmosferën e artit muzikor duke udhëtuar në vende të ndryshme të botës. Më pas ai mori diplomën e tij Bachelor në Artet Pamore.

 Sergio zbuloi botën e grimit, duke kërkuar gjithmonë të përdorë aftësitë e tij artistike. Ai përdori ngjyrën dhe teknikën në mënyrë krijuese, por në një "kanavacë" të ndryshme. Talenti dhe profesionalizmi i tij i jashtëzakonshëm e sollën atë në shtete, gjë që e bëri atë të ndante idealet dhe filozofitë e tij me shumë prej markave më prestigjioze të kozmetikës sot.

 Në vitin 1998, ai tregoi talent të madh në grimi, gjë që e solli në Evropë, ku bëri turne në të gjithë Spanjën dhe Italinë për disa vite si artist kryesor i grimit. Gjatë kësaj kohe, kjo e forcoi pasionin e tij për artet pamore, duke thithur kulturën e pasur që sot mund të shihet e pasqyruar përmes artit të tij.

Dashuria për artin dhe vizioni i tij për të bukurën i dhanë atij idenë më të jashtëzakonshme. Të krijojë një koncept, duke ndërthurur dy pasionet e tij, Artin dhe Bukurinë. Në vitin 2010, Sergio filloi të fillonte zhvillimin e produkteve, duke krijuar kështu ArtOnit Makeup si një markë në 2012. Vizioni i tij ishte tashmë një realitet - një markë grimi që nuk është vetëm e standardeve dhe cilësisë së lartë, por ku produkti aktual është një pjesë arti që çdo grua mund të mbajë, të thërrasë të vetën dhe të shprehë dashurinë e saj për artin në jetën e përditshme.

Disa marka Makeup përballen me shumë sfida sot, si kompleksiteti i shumë kanaleve në këtë mjedis online, konkurrenca me markat e vazhdueshme në zhvillim dhe mundësia që u jepet shitësve me pakicë disa markave jo nga potenciali dhe cilësia e tyre, por nga njohja e mediave sociale. Kostoja e prodhimit të produkteve me mijëra është gjithashtu një goditje e vështirë, veçanërisht për markat më të vogla si e jona dhe me buxhete të kufizuara. Por asgjë nuk është më e kënaqshme sesa prodhimi i krijimeve të mahnitshme të një ambalazhi të standardit të lartë dhe unik.

Ndryshimi i shpejtë në sjelljen e klientëve dhe zakonet e reja ka treguar se si shitjet kanë ndryshuar nga personale në tregtinë elektronike, duke e detyruar markën të inovojë, duke shtuar teknologji të reja në internet si aplikacionet virtuale për t'u ofruar klientëve një shans për të provuar Makeup në mënyrë dixhitale. Covid 19 gjithashtu ka luajtur një rol të rëndësishëm në këto sfida. Njerëzit ende hezitojnë të provojnë grimin. Megjithatë, Makeup është një produkt që klientët pëlqejnë ta provojnë përpara se ta blejnë; nuk ka asgjë si të përjetoni vetë efektet.

Për fat të mirë, biznesi i kozmetikës po lulëzon këto ditë dhe kjo është një gjë e mrekullueshme! Ka një copë tortë për të gjithë ata që vendosin ta pjekin! Shumë njerëz që e duan bukurinë ose artistët e grimit po i hyjnë sipërmarrjes. Ka kaq shumë aspekte të industrisë së grimit që mund të zhvillohen në një biznes fitimprurës, nga mjeshtëria e grimit në fushën e nuseve deri tek shitja me pakicë, efektet speciale dhe mundësitë e pafundme. Nuk ka pasur kurrë kaq shumë mundësi në fushën e grimit. Ana e mirë e këtyre sfidave ka përfituar nga markat e pavarura si e jona, duke na lejuar të rritemi në internet në një treg të kontrolluar nga korporatat e mëdha kozmetike jo shumë kohë më parë. Mundësitë dhe aftësia e arritjes janë të jashtëzakonshme për markat e reja këto ditë. Nga rrjetet sociale te bashkëpunimi me blogerët, kjo ka treguar fuqinë e marketingut dhe përfitimit në majë të gishtave tuaj.

Është një kohë e shkëlqyer për të inovuar në formula të reja, cilësinë e produktit dhe performancën për sektorin e kozmetikës.

Kur krijoni produktin tuaj të bukurisë, ne ju këshillojmë të hulumtoni tendencat, çfarë kërkojnë njerëzit dhe cili është demografia juaj e tregut.

 Më e rëndësishmja, përpiquni të bëni vetëm disa produkte fantastike dhe unike me pika diferenciale jetike në vend të qindra SKU-ve. Kjo është ajo që ne do të kishim ndryshuar duke ditur të dinim atë që dimë.

 Nëse po mendoni të filloni një biznes bukurie në shkallë të gjerë, ju rekomandojmë të filloni nga qyteti dhe shteti juaj dhe të shpërndaheni. Një faktor thelbësor në zhvillimin e biznesit tuaj është arsyeja pse po e bëni atë. Duhet të jetë sepse është ëndrra dhe pasioni juaj dhe jo sepse është një mënyrë për të fituar para. Ky është sekreti i vërtetë i suksesit; Duke bërë atë që ju pëlqen.  

Anastasia Filipenko është psikologe e shëndetit dhe mirëqenies, dermatologe dhe shkrimtare e pavarur. Ajo mbulon shpesh bukurinë dhe kujdesin e lëkurës, tendencat e ushqimit dhe të ushqyerit, shëndetin dhe fitnesin dhe marrëdhëniet. Kur ajo nuk po provon produkte të reja për kujdesin e lëkurës, do ta gjeni duke marrë një klasë çiklizmi, duke bërë joga, duke lexuar në park ose duke provuar një recetë të re.

Më të rejat nga Business News