Modern Shine është një butik i veshjeve të grave-Kateryna Hutchens

Modern Shine është një butik i veshjeve të grave-Kateryna Hutchens

Moda luan një rol të rëndësishëm në identitetin tonë. Modern Shine është një butik veshjesh për femra ku femrat e çdo moshe mund të gjejnë veshje në modë, me shkëlqim dhe me cilësi të lartë. 

Qëllimi i butikut është të bëjë veshje në modë, në modë dhe me cilësi të lartë më të aksesueshme dhe të përballueshme. Në qendër të misionit është përdorimi i Tekstile Turke – e shpallur si një nga më të mirat në botë. Duke mbrojtur përdorimin e këtij tekstili të hollë, ekziston një synim për të ndezur një revolucion që blerja e rrobave me cilësi të lartë të bëra nga materiale të forta dhe të qëndrueshme nuk duhet të jetë e shtrenjtë.

Kur zgjodhëm artikujt që donim të përfshinim në prezantimin e parë të Modem Shine, vendosëm për një koleksion më të rastësishëm, duke gjetur ende mënyra të vogla për të zbatuar shkëlqimin dhe magjepsjen e stilit evropian që frymëzon markën. Pothuajse të gjitha produktet e disponueshme në faqen e internetit të butikut janë prej pambuku dhe xhins me cilësi premium turk — pëlhura premium të njohura për ndjesinë e tyre të butë dhe luksoze.

Turkish Cotton me cilësi premium është një pëlhurë e mahnitshme, ideale për veshje të përditshme, sporte, aktivitete në natyrë dhe turne. Duke pasur parasysh cilësinë e materialeve tona, produktet tona janë tepër të buta dhe të këndshme për trupin. Shumica e produkteve janë bërë nga materiali i dendur dhe i këndshëm pambuku me cilësi premium, dhe pothuajse si një lëkurë e dytë, pa acarim apo alergji. Kjo i bën rrobat natyrale dhe miqësore me mjedisin. Përveç kësaj, materiali është hipoallergjik dhe nuk irriton lëkurën. Veshja aktive thith lagështinë kur luani sport dhe kështu e bën atë të frymëmarrjes, elastike, të mos humbasë formën dhe, më e mira nga të gjitha, të qëndrueshme dhe rezistente ndaj konsumit.

Në ditët e sotme, lëkura natyrale po zëvendësohet nga eko-lëkura në industrinë e modës. Modern Shine përdor eko-lëkurë me cilësi premium turke, jo për ekonominë, por për vetitë e saj unike. Ne jemi të bindur se Eko-lëkura është e ardhmja.  

Eko-lëkura është një alternativë lëkure që nuk vjen nga kafshët, është bërë nga materiale me bazë bimore. Produktet tona eko-lëkurë janë bërë nga materiale vegane që imitojnë ndjesinë dhe pamjen e lëkurës së vërtetë dhe janë lyer me materiale me bazë bimore në vend të kimikateve toksike të ashpra. Eko-lëkura është shumë më e qëndrueshme se lëkura e vërtetë pasi ka një shtresë PU për ta mbrojtur atë nga gërryerja, duke e bërë atë rezistente ndaj ujit dhe shumë më të lehtë për t'u pastruar. Është dëshmuar të jetë ekstra frymëmarrje dhe ka një pamje më luksoze në krahasim me artikujt prej lëkure PU.

Koleksionet tona të dollakave dhe xhaketave janë të disponueshme në faqen e internetit të Modern Shine, e cila përdor eko-lëkurë. Jo vetëm që këto produkte kanë më shumë frymëmarrje dhe kërkojnë më pak mirëmbajtje sesa lëkura standarde, por ato janë gjithashtu të biodegradueshme, të qëndrueshme dhe miqësore me mjedisin. Produktet si dollakë, xhinse dhe jogger variojnë nga 45 deri në 65 dollarë dhe paraqesin diamant të rremë të vogël në zonën e belit për të dhënë atë pamje me shkëlqim dhe me shkëlqim që Modern Shine e pëlqen aq shumë. Një zbukurim i ngjashëm me diamant të rremë mund të shihet në mëngët e xhaketave të lëkurës.

Modern Shine është i përqendruar për të ndihmuar gratë të nxisin ndjenjën e tyre të vetvetes dhe shprehjes në zgjedhjet e tyre të veshjeve. 

Ne nuk shesim rroba për hir të fitimeve. Ne duam që gratë të kenë mundësinë të blejnë Veshje me cilësi premium me çmime të përballueshme. Dhe dizajni unik është qershia jonë në krye.

Historia e themeluesit/pronarit dhe çfarë i motivoi ata për të filluar biznesin

Kateryna Hutchens është pronare e butikut të veshjeve të grave Modern Shine. Kateryna Hutchens e ka dashur modën që kur ishte vajzë e re. E rritur në Ukrainë, ajo zbuloi pasionin e saj duke parë dhe ndihmuar nënën e saj, një rrobaqepëse mjeshtërore, të bënte veshje të bukura vallëzimi me shkëlqim dhe fustane elegante nusërie. Në kohën kur u diplomua me diplomën e saj bachelor, ajo e dinte se donte të kishte një biznes të sajin një ditë. Megjithatë, për shkak të luftës në Ukrainë, ëndrra e saj u la mënjanë pasi iu desh të zhvendosej. Ajo fitoi diplomën e saj master në biznes dhe punoi tre punë si kontabiliste në Kiev, Ukrainë përpara se të shkonte në Florida. Sapo arriti në SHBA, ajo vuri re se dyqaneve të veshjeve u mungonin stilet e shndritshme që ajo pëlqente, por vuri re gjithashtu shumë gra që kishin diamant të rremë në thonjtë e tyre, në aksesorët e tyre, rripat dhe kapele- kështu që ishte e sigurt se gratë do t'i pëlqenin. edhe veshje të ndezura. E mbështetur nga kjo, ajo mori guximin dhe filloi butikun e saj online të veshjeve të grave; Shkëlqim modern.

Si pronare butiku, ajo ka kërkuar një zgjidhje për të siguruar që gratë të kenë akses në veshje me cilësi të lartë dhe me shkëlqim, pa iu nënshtruar tundimeve të modës së shpejtë. 

Tani, me ndihmën e disa prej pëlhurave më premium në botë, ajo është në gjendje të ndjekë ëndrrën e saj. 

Sfidat me të cilat përballet biznesi/tregu

Duke filluar që këto dy vitet e fundit blerjet online janë bërë pjesë e jetës sonë, gratë nuk kanë nevojë të shkojnë në qendrat tregtare për të zgjedhur rrobat, ato mund ta bëjnë lehtësisht nga divani i tyre në shtëpi. Aktualisht, hulumtimet tregojnë se industria e veshjeve në internet po lulëzon dhe po rritet vazhdimisht vit pas viti. Edhe me këtë, ka ende disa sfida në industri.

Blerja është bërë më komplekse se kurrë, veçanërisht në modë. Disa kthime në internet janë pasi produkti i porositur në internet duket i ndryshëm në jetën reale. Është kjo sfidë e pafund që po shtyn shumë marka të modës të kthehen në shitjet tradicionale me pakicë.

Ka ende shumë njerëz që kanë frikë të bëjnë blerje në internet për disa arsye. Frika më e zakonshme është mundësia e marrjes së mallrave me defekt ose me cilësi të ulët, vjedhja e të dhënave të kartës bankare ose të portofolit elektronik dhe refuzimi për të kthyer një artikull.

Një çështje tjetër, çdo dyqan veshjesh ka grafikun e tij të përmasave që ndonjëherë e bën të ndërlikuar zgjedhjen e madhësisë së duhur. Zhgënjimi më i madh që kanë gratë pasi presin disa ditë për të marrë një paketë është kur artikulli që ata donin të mbërrinte në madhësinë e gabuar.

Modern Shine është i orientuar drejt klientit dhe ka një tabelë përmasash në çdo faqe produkti me një rrjet dimensionale, i cili tregon të gjitha matjet e një produkti të caktuar. Gjithçka që nevojitet është të merrni matjet tuaja dhe të zgjidhni madhësinë e duhur në rrjet. Ne gjithashtu inkurajojmë klientët të na kontaktojnë për të sqaruar dhe dhënë këshilla në lidhje me madhësinë e saktë. 

Për më tepër, të quash të mbingopur tregtinë elektronike të lidhur me modën do të ishte një nënvlerësim. Konsumatorët kanë më shumë zgjedhje se kurrë më parë duke e bërë të vështirë kthimin e klientëve besnikë në një dyqan të veçantë online.

Që sot, Modern Shine në fillim të rrugëtimit fillestar, kemi shumë gracka, por do t'i kalojmë ngadalë dhe me mençuri. U vendos që biznesi të drejtohej pa u nxituar, në mënyrë që çdo hap të ishte i qëllimshëm. 

Mundësitë me të cilat përballet biznesi/tregu

Dixhitalizimi në industrinë e modës është tashmë një trend kryesor. Ndërsa tregu evoluon, Modern Shine rrit shumë praninë e tyre në internet në Facebook, Instagram dhe TikTok. Përdorimi i gjerë i bisedës video me transmetim të drejtpërdrejtë dhe shërbimi ndaj klientit është vetëm disa mënyra se si Modern Shine po përshtatet me një botë më dixhitale.

Së bashku me dixhitalizimin, një tjetër trend kyç i industrisë së veshjeve është qëndrueshmëria. Më shumë konsumatorë janë të shqetësuar për të ardhmen e planetit dhe po ushtrojnë presion mbi markat e modës që nuk kanë praktika eko-miqësore. Si rezultat, më shumë kompani kanë filluar të modifikojnë modelet e tyre të biznesit dhe të zhvillojnë produkte të bëra me materiale më të qëndrueshme, sipas Textile Intelligence. Ndërkohë, Modern Shine tashmë ofron veshje ekologjike dhe të qëndrueshme.

Ndërsa Modem Shine mund të ketë vetëm një koleksion tani, ka synime të mëdha për të ardhmen e butikut. Në të ardhmen, ne do të donim të zgjeronim gamën e veshjeve të ofruara nga veshjet e përditshme, të përditshme në më shumë veshje "dalje" dhe madje edhe të brendshme.

Për momentin, ne jemi krenarë t'u ofrojmë klientëve tanë një zgjedhje të vetëdijshme për blerje me pjesë të qëndrueshme dhe të përballueshme që janë të gjitha të zgjedhura me dorë dhe në përputhje me tendencat aktuale.

Ne gjithashtu luajmë me idenë e krijimit të koleksioneve të shtëpive dhe kafshëve shtëpiake. Nuk ka ende një dyqan me tulla dhe llaç, ne parashikojmë hapjen e një në të ardhmen.

Këshilla për të tjerët për biznesin

Një dyqan online është një nga pikat më efikase për të hyrë në biznes, dhe një nga më fitimprurësit, gjithçka varet nga ju dhe sa të ardhura do të merrni nga biznesi.

Gabimi kryesor i të sapoardhurve që duan të hapin një butik veshjesh është të mendojnë se do të jetë një proces i lehtë, duke mos parashikuar përpjekjet e nevojshme për të dizajnuar, optimizuar dhe tregtuar biznesin e tyre. Të gjithë duan të hapin "dyqanin e ëndrrave", por pa hulumtimin e duhur, qasjen e duhur dhe gjetjen e kamares së duhur, gjithçka do të jetë thjesht humbje kohe. Pa një qasje të qëllimshme, duke u fokusuar në gjithçka, nga dizajni tek mbështetja e klientit, pronarët e rinj të dyqaneve të tregtisë elektronike shpesh do të zbulojnë se klientët nuk janë të interesuar për dyqanin e tyre. Disa nga arsyet mund të jenë: mungesa e veçantisë, koncepti joorigjinal i dyqanit ose produkte që nuk janë të kërkuara. Edhe ideja më brilante dështon nëse nuk merr parasysh nevojat e audiencës.

Gjëja më e rëndësishme në çdo biznes është që sapo të filloni. Me një hap, me një veprim të thjeshtë, madje aq i thjeshtë sa krijimi i një llogarie për projektin tuaj online. Në çdo sipërmarrje, derisa të provoni diçka, nuk do të arrini të kuptoni nëse është për ju apo jo, apo nëse dëshironi të zhvilloheni në këtë fushë apo jo. Vendimi është gjithmonë i juaji, nuk keni nevojë të dëgjoni askënd, nëse tashmë keni vendosur patjetër të filloni, atëherë në asnjë rast mos e fikni përgjysmë, në këtë kohë jeni një hap larg suksesit. Vështirësi do të ketë gjithmonë, por kjo nuk është një arsye për t'u dorëzuar, ato na janë dhënë, kështu që ne do të rritemi.

Faqja e internetit: https://modernshineclothing.com

Instagram: https://www.instagram.com/modern_shine_clothing/

MS, Universiteti i Tartu
Specialisti i gjumit

Duke shfrytëzuar përvojën e fituar akademike dhe profesionale, këshilloj pacientët me ankesa të ndryshme për shëndetin mendor - humor depresiv, nervozizëm, mungesë energjie dhe interesi, çrregullime të gjumit, sulme paniku, mendime dhe ankthe obsesive, vështirësi në përqendrim dhe stres. Në kohën time të lirë, më pëlqen të pikturoj dhe të bëj shëtitje të gjata në plazh. Një nga obsesionet e mia të fundit është sudoku - një aktivitet i mrekullueshëm për të qetësuar një mendje të shqetësuar.

Më të rejat nga Business News