Si të përdorni qirinjtë e skllavërisë për lojën me dyll të nxehtë

Si të përdorni qirinjtë e skllavërisë për lojën me dyll të nxehtë

A po mendoni të eksploroni lojën e dyllit ose të temperaturës për kënaqësi të bujshme, por nuk jeni të sigurt se si t'i përdorni qirinjtë e skllavërisë? Mos u shqetësoni sepse këtu është një udhëzues se si ta përdorni qirinj robërie për lojë me dyll të nxehtë. Duke filluar nga vendosja e skenës dhe masazhimi i zonës deri në marrjen e një tabaka masazhi

Kënaqësia seksuale nuk ka të bëjë gjithmonë me penetrimin. Ju mund të përdorni shumë aspekte për të eksploruar dhe përjetuar ndjesi të ndryshme. A e keni provuar ndonjëherë lojë dylli me partnerin tuaj? E pëlqeni si lojë seksuale për ju? Shumica e çifteve mendojnë se loja me dyll ka të bëjë me dhimbjen. Por mbani mend se nuk është kështu.

Prandaj, bëhuni të rehatshëm dhe të relaksuar për disa lojëra erotike dylli, e cila është ndër gjërat e mrekullueshme që mund të zgjidhni për të futur në dhomën tuaj të gjumit. Megjithatë, a e dini se si të përdorni qirinjtë e skllavërisë për të kryer një lojë të sigurt dhe të këndshme dylli? Nëse jo, këtu janë këshillat e sigurisë që do t'ju udhëzojnë në përdorimin e pajisjes tuaj fetish fantazi robëria qirinj.

Çfarë është Wax Play

Dihet që loja me dyll ka lidhje të ngushta me BDSM komunitetit. Megjithatë, kjo nuk do të thotë domosdoshmërisht njerëzit që nuk janë të lidhur me botën e BDSM nuk mund të shijojnë lojën e dyllit. Në përgjithësi, loja me dyll është arti i përdorimit të qirinjve të skllavërisë në lëkurën e partnerit tuaj për zgjim dhe kënaqësi seksuale. Ndjenja e dyllit të nxehtë në lëkurën tuaj është marramendëse dhe sensacionale.  

Gjithçka ka të bëjë me pikimin, jo derdhjen. Prandaj, merrni parasysh hedhjen e copave të vogla të dyllit të nxehtë në lëkurën e partnerit tuaj për t'i dhënë kënaqësitë tuaja të kënaqshme. Për më tepër, derdhja e një dylli të madh në lëkurën e partnerit tuaj të nënshtruar mund të jetë e çrregullt dhe po aq e rrezikshme. Pikat e vogla të dyllit janë të mjaftueshme për të stimuluar partnerin tuaj për një eksperiencë depilimi sensacionale dhe të këndshme. Për më tepër, merrni parasysh të bëni atë që do ta bëjë partnerin tuaj të rehatshëm dhe lojën të këndshme.

Qirinjtë më të mirë të luajtjes së skllavërisë

Çfarë lloj qiriri erotik të robërisë preferoni gjatë lojës me dyll? Një gamë e gjerë e qirinjve të skllavërimit të luajtjes së dyllit ofron një lojë me ndjesi të këndshme. Me qirinjtë më të mirë në koleksionin tuaj, ju mund të përdorni çdo lloj loje në varësi të asaj që dëshironi të ndjeni. Megjithatë, shumica e njerëzve e duan kur partnerët e tyre janë të përmbajtur, duke i penguar ata të lëvizin kur aplikojnë dyll në lëkurën e tyre.

Ju mund të shkoni për një treshe me qirinj 3-në-1 me trup tokësor të krijuar për lojtarët e parë dhe lojtarë të avancuar. Është i paketuar në tre teneqe të ndryshme me shije dhe aroma të ndryshme. Ka edhe qirinj masazh CBD dhe qirinj masazhi ushqimor që janë zgjedhje të shkëlqyera për lojëra të këndshme dylli. Këta qirinj masazhi fetish janë të sigurt për trupin dhe jo të yndyrshëm për të ofruar një përvojë sensacionale depilimi. Ato janë gjithashtu ndër zgjedhjet më të mira të qirinjve që do të ofrojnë lojë të rehatshme dhe të sigurt me dyll.

Udhëzues për lojën e dyllit me qirinjtë e robërisë

Çfarë mendoni për lojën me dyll në përgjithësi? A është e drejtpërdrejtë apo sfiduese? A mendoni se loja me dyll është e rrezikshme? Epo, kur bëhet fjalë për lojën me dyll, çdo gjë e rrezikshme mund të ndodhë, veçanërisht nëse nuk bëhet siç duhet. Këtu janë disa këshilla për përdorimin tuaj skllavëria lojë qiri për të ofruar një përvojë të rehatshme, të sigurt dhe të këndshme depilimi.

Provoni qirinjën në veten tuaj

Ju synoni të kënaqni partnerin tuaj duke dhënë lojën më të mirë sa herë që ai ju jep një shans. Prandaj, konsideroni ta provoni fillimisht në lëkurën tuaj për të vlerësuar se si ndihet kur bëhet fjalë për depilimin. Për më tepër, njerëzit kanë pragje të ndryshme dhimbjeje dhe kënaqësie; prandaj duhet ta provoni në lëkurën tuaj përpara lojës.

Merrni një tabaka masazhi, hedhje lateksi ose çarçaf të vjetër

Mjetet e masazhit janë gjithmonë thelbësore kur angazhoheni lojë dylli ose ndonjë lojë BDSM. Ato janë krijuar në mënyrë perfekte për të ndihmuar të keni një përvojë të rehatshme dhe të sigurt të skllavërisë. Ju mund të konsideroni çarçafë latex, tabaka masazhi ose çarçafë dhe shama të lagura. Shkoni drejt asaj që mendoni se do t'ju ofrojë përvojën më të mirë. Gjithashtu, madhësia dhe materiali janë faktorë kritikë që duhen marrë parasysh kur zgjidhni fletën, tabakanë ose hedhjen më të mirë mbrojtëse.

Kufizoni partnerin tuaj

Në përgjithësi, nuk ka kufizime dhe rregulla gjatë BDSM Lojra, dhe kjo vlen për lojën me dyll. Nese dashuron kufizimet e robërisë, atëherë një grup i çuditshëm mbajtës nën krevat është një zgjedhje perfekte. Ky mbajtës skllavërie përmban 4 rripa lidhës të rregullueshëm, një rrip me 4 drejtime dhe 4 pranga (pranga dore dhe kyçi i këmbës). Ato janë të dizajnuara në mënyrë perfekte për t'iu përshtatur madhësive të ndryshme të shtratit. Të skllavëria luaj përmbajtje vjen gjithashtu me një mekanizëm fiksimi Velcro, i cili e bën atë zgjedhjen e duhur.

Ngrohni zonën me vaj masazhi

Ju nuk mund të shijoni kënaqësitë e qiririt tuaj të robërisë në lëkurë të thatë. Konsideroni të shtoni një shtresë vaji masazhues në lëkurën tuaj përpara se të hidhni dyllin për të rritur ndjesitë. Ju mund të përdorni vaj për fëmijë ose vaj kokosi për masazh të sigurt dhe të rehatshëm. Gjithashtu, vaj masazhi vepron si një shtresë mbrojtëse që ju pengon të digjeni.

Vishni dorezat tuaja latex

Dorezat prej gome latex janë zgjidhja më e mirë për ju. Ato janë bërë nga material gome lateksi me cilësi të lartë, të qëndrueshme dhe miqësore me veganët, duke i bërë ato pjesët e duhura. Ju mund t'i kombinoni ato me veshjet erotike të fantazisë latex.

Ku të derdhni dyllin

Ku e derdhni dyllin varet nga vendi i zgjedhur i partnerit tuaj. Megjithatë, ju mund ta aplikoni atë kudo nëse ata bien dakord. Për më tepër, ka vende në trup që duhet të shmangni aplikimin e dyllit në qafë dhe fytyrë. Këto zona janë jashtëzakonisht të ndjeshme dhe lehtë mund të lënë shenja.

Distanca e qiririt

Sa më afër të jetë qiri me lëkurën, aq më i nxehtë dhe i këndshëm është. Megjithatë, mund të provoni distanca të ndryshme, si larg ashtu edhe më afër, për të parë se si reagon partneri juaj ndaj çdo rënieje.

Shmangni zonat me shumë flokë

Pjesët e trupit me shumë qime janë sfiduese për t'u pastruar, edhe me një pikë të vetme dylli. Prandaj, merrni parasysh shmangien e këtyre zonave për të parandaluar dhimbjen dhe çdo sfidë gjatë larjes.

Dylli i nxehtë i dhimbshëm

Kur aplikoni dyll në lëkurën e partnerit tuaj, merrni parasysh kontrollimin e temperaturës. Ndonjëherë mund të jetë shumë e nxehtë për partnerin tuaj të nënshtruar për ta trajtuar. Në këtë rast, shpërndajeni dyllin e tepërt në mënyrë uniforme për ta ftohur. Ju gjithashtu mund të zgjidhni ta hiqni plotësisht qirinjën nga trupi i partnerit tuaj.

Mendime përfundimtare

Loja me dyll, ashtu si çdo lojë tjetër BDSM, ka ndikimet e saj pozitive dhe negative. Megjithatë, varet nga ju që të përqendroheni në të mësuarit se si të përdorni qiriun tuaj të skllavërisë për të përjetuar rehati dhe lojë e sigurt me dyll. Me këto këshilla, mund të thoni me lehtësi se përdorimi i një qiri për lojën me dyll të nxehtë është më i lehtë nga sa e kishit menduar.

Për vitet e fundit, Tatyana ka punuar si blogere seksi dhe këshilltare për marrëdhënie. Ajo është paraqitur në revista si Cosmopolitan, Teen Vogue. Vice, Tatler, Vanity Fair dhe shumë të tjerë. Që nga viti 2016, Tatyana është fokusuar në seksologji, ka ndjekur kurse të ndryshme trajnimi, ka marrë pjesë në konferenca dhe kongrese ndërkombëtare. “Uroj që njerëzit të trajtojnë çështjet seksuale në kohën e duhur! Harrojeni drojën, paragjykimin dhe ndjehuni të lirë të vizitoni një mjek seksi për ndihmë ose këshilla!” Tanya kënaqet duke ndjekur flakët e saj për kreativitet përmes modelimit, artit të grafitit, astronomisë dhe teknologjisë.

Më të rejat nga Lifestyle

RREGULLIMI I POZITEVE SEKSI

Pegging është relativisht më pak e zakonshme në skenën e seksit të të rriturve, por megjithatë ka fituar tërheqje. Dhe