Krem SunMed CBD

Rishikimi i produktit SunMed

/

Ne na duam një markë të mirë CBD me një gamë produktesh të larmishme dhe me cilësi të lartë që mund të adresojë nevoja të shumta dhe të kujdeset për preferenca të ndryshme të konsumatorëve. SunMed është padyshim një nga këto marka. Mund të gjeni gjithçka, nga vajrat CBD dhe gomat e dhëmbëve deri te produktet për kujdesin e lëkurës dhe avujt, mund të gjeni gjithçka që ju nevojitet dhe më pas disa. 

Synimi i SunMed është të zhvendosë mjekësinë bimore në shekullin e ardhshëm, duke siguruar vendosjen e standardeve të larta në industrinë e CBD. Në shikim të parë, na pëlqeu faqja e internetit e kompanisë dhe sa bukur ishte organizuar. Megjithatë, nuk ka informacion të mjaftueshëm në lidhje me historinë e kompanisë. Por ne gërmuam më thellë për të gjetur informacionin më të rëndësishëm për ju. Për më tepër, ne provuam disa nga produktet e mahnitshme të markës. Më poshtë, ne po detajojmë përvojën tonë.  

Rreth SunMed 

SunMed është një markë e njohur CBD me bazë në Shën Petersburg, Florida. Themeluar nga Rachel dhe Marcus Quinn, të cilët filluan të përdorin mrekullitë e vaj CBD si një ndihmë për sëmundjen e Rachel's Chron. Dyqani i parë "You CBD" u hap në vitin 2018 dhe meqenëse ka qindra lokacione ekskluziviteti në të gjithë SHBA-në janë shfaqur. Për më tepër, produktet SunMed mund të blihen në internet. Kompania ka fituar çmime të shumta nga të cilat më të dukshmet janë çmimet e ekselencës në USA CBD Expo 2019 për Tinktura CBD dhe CBD aktuale. 

Procesi i prodhimit dhe testimi i palëve të treta

SunMed prodhon produktet duke përdorur kërp organik të kultivuar në Oregon dhe Kolorado. Për më tepër, ai përdor metodën standarde të CO2 për nxjerrjen. Produktet testohen nga një laborator i palës së tretë për fuqinë dhe praninë e ndotësve. Certifikatat e analizës mund të gjenden në faqen e dedikuar në faqen e internetit. Për më tepër, të gjitha produktet kanë një kod QR të cilin mund ta skanoni dhe të ridrejtoheni te rezultatet e tij laboratorike. 

Shipping & Kthim

SunMed aktualisht dërgohet vetëm brenda SHBA-së. Transporti është falas për porositë prej 100 dollarë ose më shumë. Kur bëhet fjalë për kthimet, kompania ka politikën standarde të kthimit 30-ditor. Nëse i ktheni produktet brenda këtij afati kohor, do të merrni një shkëmbim ose rimbursim. Mbani në mend se politika e kthimit nuk i referohet artikujve në shitje.

Gama e Produktit

SunMed ofron një gamë të gjerë produktesh. Këtu është një paraqitje e shkurtër e ofertave të markës:

Ne ishim të emocionuar të provonim disa nga produktet yje të markës. Lexoni për të zbuluar opinionin tonë në lidhje me produktet që kemi provuar dhe mësoni nëse ia vlen t'i provoni. 

Neuro: spektri i gjerë CBG i tretshëm në ujë

La Vaj CBD neuro i tretshëm në ujë jep kanabinoidë në mënyrën më efektive. Falë teknologjisë liposomale të përdorur për të zbërthyer CBD në grimca të vogla dhe për të përmirësuar thithjen, duhen vetëm rreth 15 minuta që vaji të ketë efekt. Për më tepër, ajo ka efekte të zgjatura. Do të ndjeni përfitimet terapeutike të vajit deri në gjashtë orë. Shija është e natyrshme, por jo dërrmuese. 

I mbushur me CBD me spektër të gjerë dhe përmbajtje CBG 10 herë më të lartë se çdo produkt tjetër CBD, ky vaj është me veprim të shpejtë dhe i përshtatshëm për përdorim oral dhe lokal. Përmbajtja totale e kanabinoidit është 900 mg për shishe 30 ml. 

Duke kombinuar këto kanabinoidë të fuqishëm, rezultati është një fuqi anti-inflamatore që ofron efekte optimale terapeutike. Zbuluam se konsumatorët janë shumë të kënaqur me këto produkte, veçanërisht për trajtimin e neuropatisë. Ata kanë raportuar se vaji i ka ndihmuar ata të menaxhojnë ndjesinë e shpimit dhe dobësinë e muskujve. 

Për më tepër, do të ndiheni më të relaksuar dhe më energjik. Përveç kësaj, vaji nxit ndjenjat e qetësisë dhe mirëqenies. Vaji vjen me 90 dollarë që është një çmim i drejtë duke marrë parasysh përfitimet që ofron. 

SunMed CBD Gummy Bears me spektër të gjerë  

Spektri i gjerë arinjtë gomë nga SunMed janë tërësisht natyrale dhe 100% vegane. Pa THC dhe çdo shtesë jo të shëndetshme, këto çamçakëz janë krijuar për t'u marrë çdo ditë. Çdo çamçakëz përmban 10 mg CBD dhe kanabinoidë të tjerë, duke përfshirë CBN dhe CBG, si dhe terpene. 

Me shije të ndryshme frutash, arinjtë janë të shijshëm. Ata janë gjithçka që mund të prisni nga arushat, përveç me një kthesë CBD. Gummet ofrojnë ekuilibrin e përsosur të shijeve të ëmbla dhe të shijshme. 

Gummies janë në dispozicion në pako 30 dhe 60 gummies. Ato kushtojnë përkatësisht 50 dhe 80 dollarë. Çmimi bie brenda standardeve të industrisë. Sidoqoftë, mund të kurseni 20 dollarë kur blini dy shishe, 35 dollarë kur blini tre shishe dhe 50 dollarë kur porositni katër shishe.

Krem CBD Topical SunMed 

La Krem SunMed CBD ka fituar çmimin USA CBD Expo 2019 në kategorinë aktuale, kjo është arsyeja pse ne ishim të emocionuar ta provonim. Dhe, duhet të themi, nuk zhgënjeu. 

I bërë me kërpin e cilësisë më të lartë, të pasur me fitokanabinoid, kremi aktual është një kombinim i fuqishëm i kanabinoideve të dobishme, duke përfshirë CBN, CBC dhe CBG, si dhe terpenet, flavonoidet dhe aminoacidet thelbësore. 

Falë kombinimit të vajrave mbartës natyralë, arnicës, MSM dhe formulës liposomale të tretshme në ujë, kremi përthithet shpejt dhe vepron shpejt. Ai vepron në nivel lokal dhe trajton dhimbjet, dhimbjet akute dhe inflamacionet. 

Mund ta përdorni sipas nevojës ose dy herë në ditë në zonën e prekur. Falë formulës së lehtë, do t'ju duhet vetëm një sasi e vogël. Pasi të aplikohet, ndihet i butë dhe i mëndafshtë në lëkurë pa lënë yndyrë. Për më tepër, tokali është pak aromatik me nuanca menteje, por jo jashtëzakonisht aromatik, gjë që e bën atë të shkëlqyeshëm për përdorim të përditshëm. 

Produkti është i disponueshëm në dy madhësi (2oz dhe 4oz) dhe tre opsione të fuqisë prej 500, 1,000 dhe 2,000 mg. Çmimi fillon nga 50 dollarë që është një çmim i drejtë.

SunMed Tincture me spektër të gjerë CBG Dominant – Citrus 

La Tincture me spektër të gjerë CBG Produkt dominues është varieteti i vajit të ndihmës gjatë ditës. Formula përmban kërp të tërë bimësh, i cili është i certifikuar nga USDA. I krijuar me 60% të CBG dhe 15% të CBD, vaji përdor vetitë unike të CBG për të ofruar mbështetje të përditshme. Në total, vaji përmban 660 mg kanabinoidë, 500 mg prej të cilave është CBG. 

Vaji është i përzier me vajra esencialë të agrumeve të cilat i japin një erë dhe shije të mahnitshme. Ai jep një shpërthim të këndshëm me një notë të ëmbël. Funksionon shkëlqyeshëm kur shtohet në rutinën tuaj të mëngjesit, pasi premton një mënyrë të re për të filluar ditën dhe për të marrë qëndrueshmërinë për të kaluar çdo sfidë që mund të lindë. Do të ndiheni më energjikë, më të fokusuar dhe të çliruar nga stresi. 

Vaji vjen në një shishe 30 ml me një pikatore të lehtë për t'u përdorur që jep 1 ml vaj për racion. Çmimi i produktit është 110 dollarë. Megjithatë, ju shpesh mund të pengoni një zbritje prej 10-20 dollarë.  

Aktgjykimi ynë 

Ndërsa ne do të donim të kishim informacion më të detajuar për historinë, misionin dhe produktet e kompanisë në përgjithësi, SunMed është një kompani me reputacion CBD që ofron një gamë të larmishme produktesh me çmime të arsyeshme. Me shumë lloje dhe fuqi produktesh të ndryshme, mund të jeni të sigurt se do të gjeni diçka që i përshtatet nevojave tuaja. 

Të gjitha produktet testohen nga një laborator i palëve të treta dhe certifikatat e analizës shfaqen në mënyrë transparente në faqen e internetit të kompanisë. Për më tepër, ju mund t'i përdorni ato nëpërmjet kodit QR që gjendet në etiketat e produkteve. 

Ekspert i shëndetit mendor
MS, Universiteti i Letonisë

Jam thellësisht i bindur se çdo pacient ka nevojë për një qasje unike, individuale. Prandaj, në punën time përdor metoda të ndryshme psikoterapie. Gjatë studimeve të mia, zbulova një interes të thellë për njerëzit në tërësi dhe besimin në pandashmërinë e mendjes dhe trupit, dhe rëndësinë e shëndetit emocional në shëndetin fizik. Në kohën time të lirë, më pëlqen të lexoj (një adhurues i madh i trilerëve) dhe të shkoj në ecje.

Më të fundit nga CBD