TË CILIN MAKIJ TË PËRDORNI DHE TË SHMANGNI, PËR TË DUKUR MË TË RINJ

Cilin make-up të përdorni dhe të shmangni, që të dukeni më të rinj - cilat produkte të përdorni/të mos përdorni etj.

Unë rekomandoj këshillat e mëposhtme

Përkulni qerpikët

Le të biem dakord për një gjë; kaçurrela e qerpikëve nuk i përket së shkuarës kur plakemi. Në fakt, ne duhet ta bëjmë atë me qëllim për të përmirësuar pamjen tonë. Ju mund të hapni sytë me një lakues i qerpikëve për të zgjuar qerpikët tuaj, duke e bërë fytyrën tuaj të duket më rinore. Zgjidhni një kaçurrela dhe merrni kohën tuaj për të modifikuar pamjen tuaj.

Mos harroni kurrë kremin kundër diellit

Moszbatimi i një të mire sunscreen në pjesën poshtë syve dhe zonën e syve mund të rrisë zgjerimin dhe rrjedhjen e gjakut. Mund të rezultojë në ngjyrë të errët ose shkëlqim të dukshëm në këtë pjesë, gjë që nxjerr në pah një fytyrë të vjetër. Unë u them gjithmonë klientëve të mi që të aplikojnë një krem ​​dielli me reputacion që mund të ulë këto shenja, pasi mbron nga rrezet e forta UV.

Shmangni shtrembërimin e vetullave tuaja

A e dini se vetullat më të holla apo të harkuara ju bëjnë të dukeni më të moshuar? Kjo ndodh ndoshta sepse me moshën e vjetër, ne priremi të zhvillojmë tipare më të forta. Mënyra më e mirë për të shmangur këtë është ta bëni gjithçka më të butë duke i bërë vetullat më të trasha dhe më pak të harkuara. Gjithashtu, bëjini ato më të lehta se ngjyra natyrale.

Përdorni produkte me kolagjen

Nëse nuk e njihni 'burimin e rinisë', atëherë derma juaj ka një rrugë të gjatë për të bërë. kolagjenit Përbërësi njihet për rritjen e shtrëngimit dhe forcës së lëkurës, duke i dhënë formë. Në këtë mënyrë, ju reduktoni shfaqjen e rrudhave dhe linjave të holla, duke ju lënë një pamje 10 vjet më të re. Ju mund të blini produkte si kremi Pro-collagen Marine nëse dëshironi një lëkurë të tonifikuar me çehre më të madhe.

Anastasia Filipenko është psikologe e shëndetit dhe mirëqenies, dermatologe dhe shkrimtare e pavarur. Ajo mbulon shpesh bukurinë dhe kujdesin e lëkurës, tendencat e ushqimit dhe të ushqyerit, shëndetin dhe fitnesin dhe marrëdhëniet. Kur ajo nuk po provon produkte të reja për kujdesin e lëkurës, do ta gjeni duke marrë një klasë çiklizmi, duke bërë joga, duke lexuar në park ose duke provuar një recetë të re.

Ekspert i shëndetit mendor
MS, Universiteti i Letonisë

Jam thellësisht i bindur se çdo pacient ka nevojë për një qasje unike, individuale. Prandaj, në punën time përdor metoda të ndryshme psikoterapie. Gjatë studimeve të mia, zbulova një interes të thellë për njerëzit në tërësi dhe besimin në pandashmërinë e mendjes dhe trupit, dhe rëndësinë e shëndetit emocional në shëndetin fizik. Në kohën time të lirë, më pëlqen të lexoj (një adhurues i madh i trilerëve) dhe të shkoj në ecje.

Barbara është një shkrimtare e pavarur dhe një këshilltare për seksin dhe marrëdhëniet në Dimepiece LA dhe Peaches and Screams. Barbara është e përfshirë në iniciativa të ndryshme arsimore që synojnë t'i bëjnë këshillat për seksin më të aksesueshme për të gjithë dhe të thyejnë stigmat rreth seksit në komunitete të ndryshme kulturore. Në kohën e saj të lirë, Barbara kënaqet duke ecur nëpër tregjet e vjetra në Brick Lane, duke eksploruar vende të reja, duke pikturuar dhe duke lexuar.

Më të rejat nga Pyetni Ekspertin