Rishikimi i produktit TribeTokes CBD 

/

FisetTokes është një kompani CBD e themeluar nga gratë e themeluar në vitin 2017. Sot, marka konsiderohet si një pioniere në avullimin e pastër. Gjatë viteve të fundit, TribeTokes ka zgjeruar portofolin e saj me produkte të pastra, të sigurta dhe të pastra për kujdesin e lëkurës CBD dhe çamçakëz CBD. 

Ekipi me mirësi më dërgoi disa produkte për të testuar dhe rishikuar. Pra, përveç kësaj, mund të gjeni më shumë rreth historisë së kompanisë, detaje mbi transportin dhe kthimet, si dhe informacione mbi produktet. Kur shkruaja këtë përmbledhje, qëllimi im ishte t'ju ndihmoja të dini se çfarë të prisni. 

Rreth TribeTokes

TribeTokes u themelua nga Degelis Tufts Pilla. Degelis filloi të mendonte për prodhimin e avujve të pastër CBD pasi nuk mund të gjente ato që nuk irritonin sistemin e saj të frymëmarrjes. Ajo vazhdoi të punojë me fermerë, kimistë dhe nxjerrës derisa krijoi një formulë krejtësisht natyrale, të pronarit të vajit të avullit. 

Marka u bë e njohur në vitin 2019 kur dyqanet e njohura filluan të përfshijnë TribeTokes në listat e kompanive që ofrojnë produkte të pastër vapa pa kimikate të dëmshme. 

Sipas rastit, Degelis kryqëzoi rrugët me Kymberly "KymB" Byrnes. Ata shpejt e kuptuan se donin të krijonin një fis për një komunitet të ngushtë të entuziastëve të CBD. Menjëherë pas kësaj, lindi linja CBD e kujdesit të lëkurës Tribebeauty. 

Me parimin e tyre udhëzues që është "Mos shes kurrë një produkt që nuk do t'ia jepnit nënës ose motrës suaj", TribeTokes është tani një markë me reputacion dhe një nga të paktat në treg që ofron produkte CBD me cilësi të lartë. 

Prodhim

TribeTokes nxjerr CBD nga bimët e kërpit që kultivohen në një mjedis të kontrolluar rreptësisht dhe janë në përputhje me rregulloret e sigurisë në tokat bujqësore organike të licencuara nga SHBA. 

Kompania përdor metodën e nxjerrjes së CO2 për të mbajtur të paprekura distilatet CBD me spektër të plotë dhe terpenet natyrore. Është e rëndësishme të theksohet se nuk përdoren kimikate stabilizuese në proces. Në fakt, produktet TribeTokes janë pa OMGJ, kimikate të dëmshme dhe aditivë. Të gjithë përbërësit zgjidhen duke pasur parasysh mirëqenien e përgjithshme. 

Një aspekt tjetër super i rëndësishëm është se produktet TribeTokes testohen rigorozisht në një laborator të palëve të treta për të garantuar siguri dhe pastërti. Më e rëndësishmja, laboratorët janë lehtësisht të aksesueshëm në faqen e internetit të kompanisë.  

Politikat e Transportit dhe Rimbursimit 

Kompania ofron transport falas për blerjet mbi 100 dollarë. Ajo gjithashtu ka një politikë fleksibël të rimbursimit. Ju mund t'i ktheni produktet e mbyllura dhe të merrni një rimbursim të plotë. Tarifat e transportit rimbursohen vetëm nëse ka një gabim nga ana e kompanisë. Për të filluar procesin e kthimit, duhet të kontaktoni mbështetjen e klientit. 

Zbritje

Kur hulumtoja për zbritje dhe oferta në TribeTokes, vura re se produkte të zgjedhura ishin me zbritje. Ju mund të vini re menjëherë se cilat produkte janë në shitje në këtë moment dhe të dini se sa do të kurseni. Gjithashtu, sigurohuni që të keni kujdes për zbritjet e pushimeve. Kompania zakonisht drejton shitjet e Krishtlindjeve dhe Ditës së Shën Valentinit. 

Për më tepër, ju mund të kurseni duke blerë dy ose tre produkte, të cilat do t'i diskutojmë pak.

Për më tepër, kompania ofron një 15% në të gjithë faqen thjesht për t'u bashkuar me listën e tyre të postës elektronike. Për më tepër, do të jeni të informuar për zbritjet e ardhshme, do të merrni ftesa për festa dhe më të fundit Lajme CBD

Rishikimi i produktit TribeTokes

Ajo që filloi si një markë e përqendruar te vapa u rrit në një kompani me të drejta të plota CBD. Sot, ju mund të gjeni një sërë produktesh, duke përfshirë kujdesin e lëkurës dhe mishrat e dhëmbëve. Më poshtë gjeni përvojën time me disa nga produktet.

Stilolaps i disponueshëm TribeTokes Vape

E përkryer për përdorim në lëvizje, stilolaps njëpërdorimësh nga TribeTokes është padyshim stilolapsi më i lehtë për t'u përdorur që kam provuar ndonjëherë. Është gati për ta përdorur sapo ta nxirrni jashtë kutisë. Ju nuk keni nevojë të shtypni as një buton - ai aktivizohet duke thithur! Plus, vjen i para-karikuar! 

Tani, stilolapsi është tepër elegant! Vjen në një madhësi shumë të përshtatshme, që futet lehtësisht në xhepin tuaj. Ai përmban një bërthamë çelik inox me një bateri 370 mAh që siguron përdorim afatgjatë (të cilin ende nuk e kam testuar!). Pjesa më e mirë është se stilolapsi vjen i para-karikuar.

Stilolaps i disponueshëm TribeTokes Vape

Çdo stilolaps vape përmban 75% kanabinoidë dhe 10% terpene. Vajrat dhe ekstraktet e tjera të kërpit përbëjnë 15% të përmbajtjes. 

Shija është e qëndrueshme, duke siguruar një përvojë të shkëlqyer avullimi. Do të ndjeni relaksim pothuajse të menjëhershëm dhe përmirësim të humorit. Zbulova gjithashtu se stilolapsi vape funksionon mahnitshëm për mua në situata kur kam nevojë për fokus dhe përqendrim shtesë. Ishte veçanërisht e dobishme për mua në ditët kur punoja me orë më të gjata ose kur ndihesha i djegur. 

TribeRevive CBD Gummy Bears

TribeRevive është formuluar për të ofruar ekuilibrin e përsosur midis shijes dhe shëndetit. Ndryshe nga çamçakëzët e tjerë CBD në treg që përmbajnë ngjyrues ushqimor artificial dhe shurup misri me fruktozë të lartë, Gummies TribeRevive janë të ngjyrosura dhe të aromatizuara me përbërës organikë. Formulimi i pronarit përfshin kallam sheqeri organik dhe ekstrakte të lëngjeve natyrale. 

Çdo çamçakëz është e mbushur me 25 mg CBD, duke garantuar dozimin e lehtë. Doza është e fuqishme dhe mishrat e dhëmbëve veprojnë mjaft shpejt. Edhe nëse jeni fillestar në CBD, do t'i gjeni këto çamçakëz për të siguruar një ekuilibër të mahnitshëm të relaksimit dhe përmirësimit të humorit. 

TribeRevive CBD Gummy Bears

U befasova kur mësova se mishrat e dhëmbëve më ndihmuan gjithashtu në rregullimin e ciklit tim të gjumit dhe zgjimit dhe më ndihmuan të bëja një gjumë të mirë gjatë natës. Për më tepër, ata u bënë një pjesë e domosdoshme e çantës sime kur shkoja në tubime shoqërore, veçanërisht duke pasur parasysh që ankthi im social u përkeqësua që nga COVID. 

Çamçakëzët janë shumë të butë dhe ju japin një shije frutash të menjëhershme që shpërthejnë në gojën tuaj. Për më tepër, e adhuroj paketimin - duket luksoz dhe më shërben si dekor në tavolinën time të punës; plus, unë kam mishrat e mi në dorë. Në përgjithësi, mund të them se këto gummies e çojnë lojën CBD në një nivel krejtësisht të ri!

Një kuti me çamçakëz do t'ju kushtojë 45 dollarë, ndërsa do të kurseni 15 ose 30 dollarë duke blerë respektivisht dy ose tre pako. 

Krem kundër dhimbjeve TribeRevive

Krem dhimbjesh nga TribeRevive synon të ndihmojë njerëzit me dhimbje kronike të shmangin medikamentet OTC duke ofruar një zgjidhje natyrale. Sipas kompanisë, ky krem ​​kundër dhimbjeve është bërë për të trajtuar artritin, neuropatinë, dhimbjet e shpatullave dhe tunelit karpal, por edhe mavijosjet dhe tensionin. 

Përveç 1,000 mg CBD, kremi përmban arnika, jojoba, borzilok të egër dhe aloe – të gjitha me veti të mahnitshme anti-inflamatore. 

Përveç kësaj, ai përmban një kombinim të mentës, mentolit dhe gjelbërimit të dimrit, duke siguruar një ndjesi ftohjeje lehtësuese me prekjen e parë. Përveç kësaj, këta përbërës kanë edhe veti analgjezike dhe anti-inflamatore. Vajrat e kokosit dhe eukaliptit i japin kremit vetitë e tij ushqyese, kështu që lëkura mbetet elastike. 

Krem kundër dhimbjeve TribeRevive

Kremi ka një strukturë të mëndafshtë dhe është lehtësisht i aplikueshëm. Paketimi i kavanozit 2 oz është shumë i përshtatshëm për t'u përdorur. Nëse jeni duke përdorur kremin për dhimbje kronike, mund të dëshironi ta aplikoni fillimisht çdo 30 minuta deri në një orë. Po e aplikoja çdo orë në shpatullat dhe qafën dhe menjëherë vura re një lehtësim tensioni. Nuk kam pasur mundësi të provoj efektin e kremit në mavijosje, por jam i sigurt se është po aq efikas. 

Kremi vjen gjithashtu në një madhësi udhëtimi, kështu që mund ta merrni kudo me vete. Paketa e udhëtimit kushton 15 dollarë, ndërsa madhësia e zakonshme është 60 dollarë. Ju gjithashtu mund të kurseni 20-35 dollarë duke kombinuar dy ose tre kremra kundër dhimbjeve. 

TriBeauty CBD Rose + Toner fytyre Goji  

La Toner TriBeauty përmban CBD, distilim trëndafili, çaj organik jeshil dhe të bardhë, dhe Acid Hyaluronik, Ekstrakt Organik Fruta Goji. Përveç kësaj, është i pasuruar me lajthinë, Niacinamide, Eter Trëndafili, Ekstrakt i Rrënjës së Karrotës dhe Panthenol. 

Vjen në një shishe të përshtatshme me spërkatje 100 ml, por mund të blini gjithashtu një madhësi udhëtimi (të cilën me siguri do ta bëj!). Mund ta spërkatni drejtpërdrejt në lëkurën e pastruar ose ta aplikoni me një jastëk pambuku. Preferova opsionin e mëparshëm pasi edhe pambuku më i butë priren të irritojnë lëkurën time. 

TriBeauty CBD Rose + Toner fytyre Goji

Toneri synon të minimizojë shfaqjen e poreve duke rritur mbajtjen e ujit të lëkurës. Si rezultat, lëkura është e hidratuar dhe e shëndoshë. Era e trëndafilave është shumë delikate dhe e freskët. Pas aplikimit të tonerit, arrita të ndjeja se fytyra ime ishte vërtet e pastër. 

Plus, pas pesë ditësh (të kombinuara me pjesën tjetër të rutinës sime të bukurisë), poret që kam tek zogu u zvogëluan dukshëm. Plus, më ndihmoi me plagët e mia nga aknet, falë vetive të tij anti-inflamatore. Në të njëjtën kohë, parandaloi prodhimin e vajit, duke mbajtur kështu nën kontroll aknet e mia. 

Çmimet janë më se konkurruese. Madhësia e udhëtimit kushton 15 dollarë, ndërsa madhësia e zakonshme është 40 dollarë. 

Rishikimi i TribeTokes: Verdikti

TribeTokes është një nga kompanitë më të mira të CBD në treg. Me formulime perfekte, produktet japin pikërisht atë që prisni. Më pëlqyen formulat e pastra të të gjitha produkteve dhe shijet e plota të stilolapsit vape dhe gome. 

Nga ana tjetër, u mahnita nga pastërtia dhe efektiviteti i produkteve të kujdesit të lëkurës. Për më tepër, diapazoni i çmimeve është shumë konkurrues dhe shpesh mund të merrni disa zbritje dhe oferta të mahnitshme, kështu që mos harroni të abonoheni në buletinin e TribeTokes.  

dietist
MS, Universiteti Lund, Suedi

Ushqimi luan një rol të rëndësishëm në jetën e njeriut. Zakonet e të ushqyerit janë një nga faktorët që ndikojnë në shëndetin tonë. Shpesh ekziston një keqkuptim midis njerëzve se nutricionistët detyrojnë një dietë shumë kufizuese, por kjo nuk është e vërtetë. Në fakt nuk ndaloj asnjë produkt, por vë në dukje gabimet dietike dhe ndihmoj në ndryshimin e tyre duke dhënë këshilla dhe receta të reja që i kam provuar vetë. Unë i këshilloj pacientët e mi që të mos i rezistojnë ndryshimit dhe të jenë të qëllimshëm. Vetëm me vullnet dhe vendosmëri mund të arrihet një rezultat i mirë në çdo fushë të jetës, duke përfshirë ndryshimin e zakoneve të të ngrënit. Kur nuk punoj, më pëlqen të shkoj në ngjitje. Një të premte në mbrëmje, ka shumë të ngjarë të më gjeni në divanin tim, duke u përqafuar me qenin tim dhe duke parë disa Netflix.

Më të fundit nga CBD