Udhëtimi i jetës aktive - një kuti abonimi për nënën e përditshme

Udhëtimi i jetës aktive - një kuti abonimi për nënën e përditshme

Kutia e abonimit Actlive Life është krijuar për nënën e përditshme që pëlqen të jetë aktive. Ose nënat që aspirojnë të bëhen aktive, por kanë nevojë për pak më shumë motivim. A keni një shok që ka lindur së fundmi dhe që dëshiron t'i rikthehet rutinës së fitnesit? Ose një anëtar i familjes që ka nevojë vetëm për një frymëzim shtesë të fitnesit. Ose ndoshta është ai kolegu ose shoku më i mirë i jetës me të cilin ju pëlqen të stërviteni dhe thjesht dëshironi të thoni "faleminderit". Dhe sigurisht, t'i dërgosh vetes një kuti është gjithashtu një mënyrë e shkëlqyer për ta trajtuar veten me një mënyrë jetese të shëndetshme! 

Ne përfshihemi aq shumë në rritjen e përditshme të fëmijëve tanë, saqë është e lehtë të harrojmë kujdesin dhe mirëqenien tonë për veten. Ushtrime - edhe për vetëm 15 minuta—është një nga mënyrat më të mira për të ndihmuar të bëheni më të shëndetshëm, më të lumtur dhe të gatshëm për të ndikuar pozitivisht tek ata përreth jush.  

Ne ndajmë ushtrime që nuk kërkojnë pesha apo pajisje speciale. 

Këto ushtrime mund të kombinohen lehtësisht me një rutinë të vendosur fitnesi ose mund t'ju bëjnë të filloni udhëtimin tuaj unik të fitnesit. Kutia mujore e Actlive Life është e mbushur me 5-7 artikuj cilësorë. Këta artikuj mund të përfshijnë veshje dhe aksesorë fitnesi, një dhuratë për t'u ndarë, një ëmbëlsirë të shijshme, rutina stërvitore, një sfidë fitnesi 30-ditore (me një komunitet online për mbështetje) dhe shumë të mira motivuese gjithashtu. Për të ndihmuar në mbështetjen e bizneseve të tjera të vogla, të paktën një artikull do të merret nga një biznes i vogël ose lokal dhe do të shfaqet në kuti.  

Jeta aktive u themelua nga Jessica, një nënë nga Midwest e dy vajzave në rritje, një grua e një burri mirëkuptues dhe një ëndërrimtare që gjithmonë mendon për mundësitë dhe sfidat e reja. I pëlqen të mësojë dhe të provojë gjëra të reja. Xhesika e ka dashur fitnesin dhe vrapimin për pjesën më të madhe të jetës së saj. Ajo ka përfunduar katër maratonë; e para ishte New York City dhe e katërta ishte Maratona e Bostonit. Një ditë ajo shpreson të përfundojë një tjetër. Kohët e fundit, ajo zotëronte edhe një butik për dërgesa për fëmijë. Dyqani me të vërtetë e bëri atë të dashurohej me biznesin e vogël dhe komunitetin. Ajo ishte në gjendje të krijonte miqësi me klientët e saj dhe të shihte fëmijët e tyre të rriteshin. Ajo gjithashtu mësoi nga pronarë të tjerë të biznesit të vogël dhe u përfshi në Dhomën e Tregtisë lokale. Mjerisht, dyqani u mbyll pas disa vitesh dhe la një boshllëk që ajo kërkon të mbushë që atëherë. 

Ec përpara disa vitesh dhe Xhesika ende dëshiron të jetë pjesë e një komuniteti të ngushtë. 

Jessica u bashkua me një klub lokal fitnesi dhe gjeti një grup inkurajues dhe mbështetës të grave që motivuan njëra-tjetrën dhe shtynë njëra-tjetrën për të qenë më të mira në çdo klasë. Këto marrëdhënie të reja ndezën idenë për kutinë e abonimit Actlive Life. Jessica dëshiron të ndihmojë në motivimin e nënave të tjera që duan të stërviten, por ndoshta nuk kanë të njëjtin ekip mbështetës që ajo ka aktualisht. Ajo gjithashtu vuri re se sa të emocionuara janë nënat për të veshur tanke të reja grafike argëtuese ose për të ndarë përzierje të shijshme proteinash. Pra, për të gjitha ato nëna aktive që kanë nevojë për pak inkurajim shtesë, që duan të zbulojnë produkte të reja, që gëzojnë surpriza dhe që gjithashtu duan të marrin postë të lumtur, Actlive Life është këtu për ju! Dhe për të ndihmuar në mbështetjen e bizneseve të tjera të vogla do të ketë të paktën një artikull në çdo kuti nga një biznes lokal ose i vogël. Si biznese të vogla ne duhet të mbështesim njëri-tjetrin në çdo mënyrë që mundemi.  

Sigurisht, si shumë biznese, Actlive Life lulëzon çdo ditë për të nxjerrë emrin e tyre atje. Mediat sociale, emaili, ngjarjet dhe PR janë kanale të shkëlqyera, por gjithashtu kërkojnë shumë kohë, përkushtim dhe qëndrueshmëri. Për një nënë që ka një punë me kohë të plotë dhe promovon, rritet dhe mban Actlive Life në baza ditore, ndonjëherë mund të jetë dërrmuese. Është gjithashtu shumë shpërblyese kur mund të shihet përparimi. (Actlive Life është aktualisht një punë anësore e punuar gjatë netëve, fundjavave dhe pushimeve të drekës.) 

Mundësitë janë të pafundme ndërsa Actlive Life nis udhëtimin e saj. Është vetëm disa muajsh dhe ka kaq shumë potencial për rritje. Ka kaq shumë mënyra se si Actlive Life mund të evoluojë. Është më shumë se një kuti! Actlive Life është inkurajim, argëtim, komunitet, motivim, shpresë, mirëqenie, fitnes dhe kujdes për veten. 

Actlive Life është në fazën fillestare. Megjithatë, është një biznes i vërtetë. Nuk do të ishte një kuti mujore që po frymëzon nënat e tjera për të punuar nëse do të ishte ende vetëm një ide. Për të gjitha nënat e tjera atje që kanë menduar për një ide biznesi, merrni masa. Një hap përpara çdo ditë do t'ju çojë atje ku dëshironi të jeni nëse vërtet dëshironi të punoni dhe ta bëni idenë tuaj realitet. Bëni kërkimin tuaj për bizneset e tjera që po eksploroni, jini të pasionuar pas idesë tuaj, provoni idenë tuaj te miqtë dhe familjarët, filloni të marketingoni veten, gjeni një mentor, besoni në veten tuaj dhe thjesht filloni. Përqendrohuni në një hap në një kohë. Score.org është një burim i mrekullueshëm për të parë nëse nuk dini nga të filloni. E gjithë kjo është një proces mësimi… e mira dhe e keqja… vazhdoni të ecni përpara. Mos prisni që gjithçka të jetë perfekte ose që ju të keni të gjitha njohuritë që mendoni se ju nevojiten ose yjet të jenë në linjë. Këto artikuj nuk do të ndodhin dhe ju thjesht do të vazhdoni të ëndërroni në vend që të veproni. Tani është koha për ta bërë atë. Vetja juaj e ardhshme do t'ju falënderojë.  

Më të rejat nga Business News

Mjete Kuzhine Midnight

Emri i biznesit dhe çfarë bëjmë në mjetet e kuzhinës në mesnatë, ne jemi të përkushtuar të ofrojmë inovativë

WildWash

Emri i biznesit dhe çfarë bën Biznesi ynë, WildWash, i themeluar nga Andrew dhe Jane Cooper, është i specializuar