Vaj CBD me spektër të plotë

Vaji më i mirë CBD me spektër të plotë për 2022

Nëse po kërkoni të blini vaj CBD me spektër të plotë, ne jemi këtu për t'ju paraqitur me zgjedhjet më të mira të ofruara në treg. Por së pari, ne po ndajmë informacionin jetik të asaj që e bën CBD me spektër të plotë të dallohet, në mënyrë që të mund të merrni një vendim të informuar për shëndetin dhe mirëqenien tuaj. 

Spektri i plotë kundër Izoluar kundër CBD me spektër të gjerë

Kanabisi është një bimë e përbërë nga qindra përbërës kimikë. Më shumë se 100 prej këtyre komponimeve janë identifikuar si kanabinoidë, më të njohurit prej të cilëve janë CBD dhe THC. Komponime të tjera janë flavonoidet, terpenet dhe acidet yndyrore esenciale. 

Spektri i plotë, izolimi dhe spektri i gjerë përmbajnë të gjitha CBD, por secila ka një përbërje kimike të ndryshme. Si rezultat, mund të përjetoni efekte të ndryshme. Lexoni më tej për të zbuluar ndryshimet thelbësore midis llojeve të ndryshme të produkteve CBD. 

  • Produktet CBD me spektër të plotë përmbajnë një numër të vogël kanabinoidësh të tjerë si THC, flavonoidet dhe terpenet. Prodhuesit e CBD janë të detyruar ligjërisht të përfshijnë më pak se 0.3% të THC në produkte të tilla, kështu që nuk ka efekte psikoaktive. 
  • CBD me spektër të gjerë përmban CBD dhe kanabinoidë të tjerë si terpenet dhe flavonoidet, por jo THC. 
  • Nga ana tjetër, produktet e izoluara CBD përmbajnë vetëm CBD dhe janë në thelb forma më e pastër e CBD. 

Pse të përdorni vaj CBD me spektër të plotë

Spektri i plotë kombinon të gjitha kanabinoidet dhe komponimet e natyrshme të pranishme në kanabis. Besohet se ky lloj produkti kalon nëpër përpunim dhe përpunim shumë të vogël. Ato përmbajnë një gjurmë të THC, e cila kërkohet të jetë më pak se 0.3%. 

Produktet me spektër të plotë besohet se janë më të mirat për arritjen e "efektit rrethues", i cili ndodh kur të gjitha përbërjet e kanabisit punojnë së bashku. "Efekti rrethues" është më domethënës sesa nëse këto komponime që punojnë veçmas do të prodhonin. Në thelb, vajrat me spektër të plotë priren të kenë përvoja më të pasura shqisore dhe efekte të zgjeruara.

Vajrat më të mirë me spektër të plotë për 2022

Lexoni për të zbuluar kompanitë kryesore dhe vajrat me spektër të plotë që kemi testuar. Ne morëm parasysh përbërësit, fuqinë dhe shijen e secilit produkt. 

JustCBD

JustCBD u themelua në vitin 2017 kur pronari vendosi të ndihmojë miliona njerëz të lehtësojnë stresin duke përdorur fuqitë e “Mrekullia sekrete e Nënës Natyrë.Për më tepër, kompania ka një qëllim tjetër - të mbajë klientin të informuar për CBD dhe produktet dhe të mos keqinterpretojë kurrë përmbajtjen e produkteve. Produktet testohen në laboratorë kryesorë të palëve të treta për të siguruar që gjithçka është bërë me cilësi të lartë. 

Thjesht tinkturë CBD me spektër të plotë CBD  

Shije - Natyrore

Forcë - 50 mg-5,000 mg

Çmimi - duke filluar nga 9.99 dollarë

Rezultatet e pavarura të laboratorit - E disponueshme në faqen e internetit

Vegan - Po

Tinkturë CBD me spektër të plotë JustCBD është prodhuar me CBD me cilësi të lartë dhe glicerinë vegjetale të shkallës kosher. Vetëm disa pika të kësaj tinkture të marra nën gjuhë ose të shtuara në ushqimin ose pijen tuaj do t'ju ndihmojnë të hiqni qafe dhimbjen e vazhdueshme. Ka një aromë të butë dheu dhe nuk jep një aromë të pakëndshme. Ekziston një sërë opsionesh të forcës në dispozicion, gjë që ju jep liri të madhe zgjedhjeje. 

Botanikët e lumit të gjelbër  

Botanik i lumit të gjelbër është një prodhues i mirënjohur i produkteve organike CBD. Kjo fermë në pronësi të familjes u bë kompania e parë e kërpit në Karolinën e Veriut që mori vulën organike USDA me bazë në Asheville, NC. Sipas Green River Botanical, kjo është një kompani "Me një mision për të ofruar produkte të qëndrueshme, me burim etik me spektër të plotë të kërpit dhe për të punuar ngushtë me organizatat jofitimprurëse lokale për t'i dhuruar komunitetit." Vajrat Green Botanical janë kuruar duke përdorur vetëm përbërës organikë. Baza është vaji MCT dhe ekstrakti i vajit të kërpit. Kompania përdor një metodë të nxjerrjes së CO2 për të formuluar këtë tretësirë.  

Vaj CBG me spektër të plotë

Shije - Natyrore

Forcë - 50 mg/ml

Çmimi - 110 dollarë

Rezultatet e pavarura të laboratorit — E disponueshme në faqen e internetit

Vegan - Po

Vaj CBD me spektër të plotë
Botanikët e lumit të gjelbër Vaj CBG me spektër të plotë

I përpunuar nga një koncentrat i tërë lulesh CBG dhe vaj kokosi MCT, ky është një vaj i fuqishëm tretësirë. Falë vetive të tij unike, vaj CBG me spektër të plotë premton premtime të jashtëzakonshme terapeutike dhe, sipas rishikimit tonë, ajo jep. Ndihmon në rritjen e humorit dhe qetëson nervat, por është gjithashtu i shkëlqyeshëm për përdorim antibakterial. Përveç kësaj, asnjë nga rishikuesit nuk përjetoi ndonjë efekt anësor.

Rrënjët e shëndetshme

At Rrënjët e shëndetshme, klientët vijnë të parët. Siç thotë kompania, "procesi i prodhimit lejon krijimin e grupeve të vogla për të garantuar cilësinë dhe çdo grumbull i çdo produkti që ne prodhojmë dërgohet në një laborator të pavarur testimi të palës së tretë për t'u testuar. Testet përfshijnë fuqinë, forcën, metalet e rënda, pesticidet, përmbajtjen mikrobike si dhe çdo tretës të mbetur vetëm për të siguruar cilësinë e produkteve tona”.. Së fundmi, Healthy Roots ka marrë një patentë për formulimin e dy metodave të nxjerrjes së bashku, duke paraqitur produkte me cilësi të lartë pa përbërës shtesë. 

Tinktura CBD me spektër të plotë të rrënjëve të thella

Shije - Pa aromë/Berry/Mente

Forcë - 250 mg/500 mg/1,000 mg

Çmimi - Fillon nga 20 dollarë

Rezultatet e pavarura të laboratorit - E disponueshme në faqen e internetit

Vegan - Po

La Rrënjët e thella Tinktura është bërë me vaj CBD të spektrit të plotë të Healthy Root. Ka një përqendrim të lartë të CBD - 250 mg / 500 mg / 1,000 mg në varësi të madhësisë - dhe gjithashtu përmban një gamë të gjerë kanabinoidësh të tjerë si CBN, CBC dhe CBV; kështu, tinktura ofron përfitime të plota. Në fund të periudhës së testimit, arrita në përfundimin se ky produkt jep rezultatet më të mira kur përdoret dy herë në ditë. Gjithashtu, ndihmon në përmirësimin e mirëqenies së përgjithshme dhe nivelit të aktivitetit. Provova të tre varietetet - mente, kokrra të kuqe dhe pa shije. Vendimi është se vaji i mentes mbretëron suprem; megjithatë, manaferrat janë gjithashtu një pretendente e fortë. Ajo që ishte më e habitshme është se edhe varieteti pa shije ka shije shumë të këndshme. 

Gjysma e ditës CBD

Gjysma e ditës CBD është një kompani CBD në pronësi të zezë e themeluar në vitin 2018. Në vetëm pak vite, kompania ka arritur të ngjitet në majat e markave CBD me cilësi të lartë. Është votuar si burimi më i mirë i Chicago CBD nga Chicago Reader Magazine dhe është paraqitur në Forbes, Buzzfeed, Thrillist dhe më shumë. Kompania prodhon çamçakëz dhe topikale në një strukturë të certifikuar nga FDA në tufa artizanale. 

Tinkturë e vajit CBD me spektër të plotë

Shije - Agrume bota

Forcë - 1,000 mg/2,000 mg

Çmimi - duke filluar nga 74.99 dollarë

Rezultatet e pavarura të laboratorit - E disponueshme në faqen e internetit

Vegan - Po

La Tinkturë CBD me spektër të plotë gjysmë dite përdor vetëm vaj kërpi pa pesticide dhe vaj kokosi MCT. Falë përpunimit unik dhe të kujdesshëm, vaji ruan kanabinoidë si CBC, CBGm dhe CBN, duke siguruar fuqi maksimale, tretësira ka një shije amazone e cila është një përzierje e notave limoni dhe bimore. Pas testimit të vaj CBD, arritëm në përfundimin se funksionon më së miri për të bërë gjumë të shëndoshë. Megjithatë, pas hulumtimit tonë, ne hasëm në dëshmi të shumta të njerëzve që raportuan se ky vaj i ka ndihmuar ata me dridhje. 

Kërp me rreth të plotë

E themeluar në 2015, Kërp me rreth të plotë është ndërtuar mbi integritetin dhe qëndrueshmërinë. Një anëtar i Federatës së Hemp Ireland, Full Circle, është një kompani të cilës mund t'i besoni. I gjithë gama e produkteve është testuar në laborator nga palët e treta dhe është certifikuar ISO90001. Sipas Full Circle Hemp, spektri i plotë i firmës së naftës CBD Oil bie "janë prodhuar duke përdorur vetëm kërpin premium të cilësisë më të lartë. Si rezultat, një gamë e gjerë e kanabinoideve, CBDa, terpeneve dhe komponimeve të tjera të dobishme të kërpit ruhen dhe shpërndahen.” Përveç kësaj, pikat e vajit janë të përziera me MCT dhe janë vegane dhe pa gluten.

Vaj CBD me spektër të plotë 15% 

Shije - Disa shije

Forcë - 15%

Çmimi - 75 € (afërsisht 88 dollarë)

Rezultatet e pavarura të laboratorit — E disponueshme në faqen e internetit

Vegan - Po

Vaj CBD me spektër të plotë
Kërp me rreth të plotë Vaj CBD me spektër të plotë

La Vaj CBD me spektër të plotë 15%. është produkti i nënshkrimit të Full Circle Hemp. Vaji vjen në disa versione. Ju mund të zgjidhni për pa shije, mente ose limon. Limoni ishte i preferuari im personal, por dy opsionet e tjera janë gjithashtu të shkëlqyera. Vaji përmban 15% CBD (1,500 mg CBD për 10 ml). Një pikë përmban rreth 6 mg CBD, kështu që mund të filloni me rreth 2-3 pika në fillim. Produkti vjen në disa madhësi, duke filluar nga 75 € (afërsisht 88 dollarë), të cilat mund të duken të shtrenjta në krahasim me produktet e tjera. Megjithatë, pas shqyrtimit të kujdesshëm dhe testimit të vazhdueshëm, ne mund të konfirmojmë se produkti ia vlen paratë. 

Cannafil

Fuqia më e lartë e kanabinoidit e arritur përmes procesit unik të tretshmërisë, si dhe rezultateve specifike të kushteve të arritura përmes një përzierjeje të shtuar të ekstrakteve botanike, është ajo që vendos vërtet. Vajrat CBD të Cannafyl veçmas. Kompania ndan procesin e saj unik të prodhimit. Ata thonë, “tprocesi i prodhimit fillon në Phoenix, Arizona me marrjen dhe testimin nga palët e treta të të gjithë përbërësve të papërpunuar. Pastaj, formulimi ndodh në objektin tonë në përputhje me GMP. Paketimi dhe transporti gjithashtu plotësohen në qendrën e përmbushjes së kompanisë".

Relax CBD me spektër të plotë - Lavender

Shije - Livando

Forcë - 500 mg/1,000 mg/1,500 mg

Çmimi - Fillon nga 35.97 dollarë

Rezultatet e pavarura të laboratorit - E disponueshme në faqen e internetit

Vegan - Po

Cannafyl Relax është vaji i fundit CBD me spektër të plotë për çlodhje. Është një përzierje e terpeneve, fitokanabinoideve, vajit MCT dhe vajit esencial aromatik të livandës. Është një vaj me spektër të plotë me tre opsione të ndryshme të përqendrimit të CBD - 500 mg, 1,000 mg dhe 1,500 mg. Vaji është i disponueshëm në përmasa 30 ml dhe 15 ml. Zbuluam se ky produkt është i shkëlqyer kur dëshironi të relaksoheni, të çlodheni dhe të përfshiheni shpejt në ciklin e gjumit. Gjëja më e mirë është se nuk do t'ju bëjë të përgjumur! Çmimet variojnë nga 35.97 dollarë në 99.95 dollarë, por produkti është i vlefshëm.

Alpinole

Alpinole është një markë zvicerane CBD me një mision për t'i bërë produktet CBD të aksesueshme për të gjithë. "Besimi, kërkimi, inovacioni, cilësia dhe transparenca janë vlerat më të rëndësishme për ne”, thotë në emër të kompanisë. Me mbi 15 vjet përvojë në kultivimin e kanabisit dhe 25 vjet bujqësi organike, Alpinols është e sigurtë një markë, produktet e së cilës ne u nxitëm t'i provonim. 

Tommy Chong's The Legend CBD Oil (10-30%)

Shije - Pa aromë/Berry/Mente

Forcë - 1,000 mg/3,000 mg

Çmimi - 64.90 € (afërsisht 78.96 dollarë)

Rezultatet e pavarura të laboratorit - E disponueshme në faqen e internetit

Vegan - Po

E lançuar në bashkëpunim me aktorin amerikan dhe aktivistin për të drejtat e kanabisit Tommy Chong, kjo linjë produktesh Alpinols është në modë. Të Vaj CBD me spektër të plotë përmban gjurmë të THC (më pak se 0.3%) dhe disponohet si 10% dhe 30% CBD. Ka një konsistencë të trashë, ngjyrë të artë të ndritshme dhe aromë dheu. Vajrat janë të shkëlqyeshëm për trajtimin e dhimbjeve të vazhdueshme të kokës, dhimbjeve menstruale dhe nervozizmit. Është gjithashtu e dobishme për trajtimin e simptomave të ankthit dhe pagjumësisë. 

FoCo Organics

Një kompani kanabisi e frymëzuar nga gratë dhe në pronësi të përbashkët, FoCo Organics është një markë e koleksionit Verde që mori jetë në vitin 2018. Made with "kërp + zemër", produktet janë organike të certifikuara nga USDA dhe kompania krenohet me prodhimin e një linje artizanale me grupe të vogla. 

Tinkturë natyrale 1200 mg CBD

Shije - Portokalli e egër

Forcë - 1,200 mg

Çmimi - 84 dollarë

Rezultatet e pavarura të laboratorit - E disponueshme në faqen e internetit

Vegan - Po

La Tinktura CBD me spektër të plotë të FoCo Organics është i pasuruar me limonen, myrcene dhe pinene, të cilat gjithashtu kanë veti anti-inflamatore dhe ndihmojnë në biodisponibilitetin. Pas testimit të tij për disa javë, tani mund të konfirmojmë se vaji është superior në efektivitet dhe funksionalitet. Produkti ofron një ndjenjë të menjëhershme të ngritjes së humorit. Ndihmon në lehtësimin e ankthit dhe siguron një ekuilibër hormonal. Për më tepër, ai bën mrekulli në trajtimin e pagjumësisë dhe mbajtjen nën kontroll të sulmeve të panikut. Më e mira është se ka shije të freskët dhe të lëmuar, pa një amëz të zgjatur.

Shtëpia e të Urtëve

Ishte vetëm pas shpërthimit të koronavirusit që Amanda, themeluesja e Shtëpia e të Urtëve, kuptoi përfitimet që ka CBD kur bëhet fjalë për mbajtjen e një stili jetese të shëndetshëm dhe të ekuilibruar. Pra, ajo mori përsipër të ndajë përvojën e saj pozitive me CBD dhe t'i fuqizojë gratë që të kenë nën kontroll stresin, gjumin, seksin dhe pasurinë e tyre. Edhe pse u themelua kohët e fundit, House of Wise është në rrugën e saj për t'u bërë një markë kryesore CBD. 

Pikat e gjumit

  • Shije portokalli-xhinxher
  • Potencë të lartë
  • Vegan

çdo Shtëpia e gjumit të mençur pika përmban 25 mg CBD dhe 5 mg melatonin. I krijuar për të promovuar një gjumë të shëndetshëm, vaji ka një shije të këndshme dhe të freskët me ëmbëlsi. Duke pasur parasysh se produkti është shumë i fuqishëm, mjafton të pini vetëm një pikë nën-gjuhësore, një herë në ditë, rreth 30 minuta para se të shkoni në shtrat. 

Ekspert i shëndetit mendor
MS, Universiteti i Letonisë

Jam thellësisht i bindur se çdo pacient ka nevojë për një qasje unike, individuale. Prandaj, në punën time përdor metoda të ndryshme psikoterapie. Gjatë studimeve të mia, zbulova një interes të thellë për njerëzit në tërësi dhe besimin në pandashmërinë e mendjes dhe trupit, dhe rëndësinë e shëndetit emocional në shëndetin fizik. Në kohën time të lirë, më pëlqen të lexoj (një adhurues i madh i trilerëve) dhe të shkoj në ecje.

Më të fundit nga CBD

Rishikimi i Kushly CBD

Kushly CBD është një kompani CBD e themeluar kohët e fundit që është e njohur gjerësisht për produktet e saj përfitime të shkëlqyera