Naftës CBD

Tinkturat më të mira të vajit CBD për t'u provuar në 2022

CBD është kanabinoidi i dytë më i zakonshëm që gjendet në marihuanë. Ndryshe nga THC, CBD nuk ka efekte psikoaktive. Sidoqoftë, në vitet e fundit, përdorimi i CBD për qëllime shëndetësore është rritur dhe CBD besohet të ketë një gamë të gjerë efektesh pozitive si në shëndetin mendor ashtu edhe në atë fizik. Zbuloni më të mirën vaj CBD tinkturat që duhet të provoni tani së bashku me informacionin se si të dozoni dhe merrni vajrat CBD.

 Përfitimet e mundshme të vajit CBD

Megjithëse shumë nga përfitimet e mundshme të CBD janë anekdotike dhe ende mungojnë studime solide, është e pamohueshme që potenciali terapeutik është i madh. Më poshtë, ne po shikojmë përfitimet kryesore të mundshme të CBD. 

Zbutja e simptomave të ankthit dhe depresionit

CBD përdoret më së shpeshti për të ndihmuar trajtimet e ankthit dhe depresionit. Disa studime sugjerojnë se kanabinoidi ndikon në përgjigjen e trurit ndaj serotoninës, një neurotransmetues që luan një rol thelbësor në humor.  

Lehtësimi i inflamacionit

Kanabinoidet përfshihen me endokannabinoidet dhe reduktojnë sistematikisht inflamacionin. Duke marrë parasysh që inflamacioni është i përfshirë në shumë kushte dhe sëmundje, është e sigurt të thuhet se potenciali terapeutik i CBD është i jashtëzakonshëm, duke filluar nga lehtësimi i dhimbjes deri te trajtimi i kushteve të lëkurës.  

Shëndeti Zemra 

CBD është premtuese si një trajtim natyral për të mbajtur nën kontroll presionin e gjakut. Përveç kësaj, vetitë antioksidante të CBD mund të ndihmojnë në uljen e inflamacionit kardiak dhe parandalimin e stresit oksidativ. Në përgjithësi, konsiderohet se CBD mbështet shëndetin e zemrës. 

Menaxhimi i Varësisë

Njerëzit që luftojnë me dashurinë ndaj drogës mund të përfitojnë nga CBD për të menaxhuar simptomat e tyre të tërheqjes. Për më tepër, CBD konsiderohet efektive në minimizimin e sjelljeve të kërkimit të drogës tek përdoruesit e drogave psikostimuluese dhe opioideve dhe nikotinës. 

Si të merrni vaj CBD

Sasia e CBD që duhet të merrni varet nga disa faktorë si pesha juaj trupore, gjendja që po synoni të trajtoni dhe kimia e trupit tuaj. Sidoqoftë, si rregull i përgjithshëm, duhet të filloni pak. Kjo do të thotë të marrësh jo më shumë se 40 mg në ditë, përveç nëse mjeku rekomandon ndryshe. Pas një jave, mund ta rrisni dozën me 5 mg dhe të vazhdoni ta rrisni derisa të ndjeni se është efektive për trajtimin e simptomave tuaja. Është thelbësore të mbani gjurmët e sasisë së CBD që po merrni në mënyrë që të mos merrni shumë CBD. 

Çfarë lloj vaji CBD të zgjidhni?

Ekzistojnë lloje të shumta të vajrave CBD në treg. Disa përmbajnë vetëm CBD, dhe të tjerët përfshijnë gjithashtu përbërës të tjerë. Kur zgjidhni vaj CBD, është e rëndësishme të merrni parasysh nëse dëshironi:

  • Izoloni vajin CBD që përmban vetëm CBD.
  • Vaj CBD me spektër të gjerë, i cili përmban kanabinoidë të tjerë.
  • Vaj CBD me spektër të plotë që përmban CBD, kanabinoidë të tjerë dhe më pak se 3% THC.

Vajrat më të mirë CBD për 2022

Që nga viti 2018, CBD është legale në SHBA, gjë që ka rritur prodhimin e produkteve CBD. Në ditët e sotme, ju mund të gjeni një gamë të gjerë produktesh të injektuara me CBD, duke përfshirë vajra, topikale, kapsula dhe ushqime. Kjo ju lejon të përshtatni metodën tuaj për përdorimin e CBD sipas nevojave tuaja specifike. Padyshim, forma më e njohur është vaji CBD, prandaj ne po ndajmë produktet më të mira që mund të gjeni aktualisht në treg. 

101 CBD 

101 CBD është një kompani CBD e drejtuar nga familja e dedikuar për ofrimin e produkteve të kërpit të papërpunuar. Ata përdorin një "Procesi i nxjerrjes së ftohtë në pritje të patentës, i cili e mban bimën ashtu siç ishte menduar të lartë në CBDA dhe CBGA.” Kur u pyetën se çfarë i bën produktet e tyre unike, Justin nga 101 CBD tha, "Nxjerrja e papërpunuar, e plotë, e ftohtë, ashtu si lëngu i saposhtrydhur i portokallit, i cili lejon trupin tonë të thithë të gjitha mbi 500 pjesët e kësaj bime të mrekullueshme.".

Rritni vajin CBD

Shije - Mente, lumturi tropikale, agrume, këpucar me manaferra, proshutë, ëmbëlsirë natyrale, natyrale 

Forcë - 400 mg - 3,200 mg

Çmimi - 47 dollarë - 197 dollarë

Rezultatet e pavarura të laboratorit - Po

Vegan - Po

Vaji Boost CBD është pasuruar me xhensen organik amerikan, Rritni vajin CBD jep një nxitje natyrale të energjisë që ju ndihmon të filloni ditën siç duhet ose thjesht të ushqeni veten për të bërë atë gjë shtesë. Për shembull, dy nga testuesit tanë përdorën Boost gjatë stërvitjes dhe raportuan se përjetuan një rritje të energjisë së pastër që i lejon ata të punojnë pak më shumë se zakonisht. Dy testuesit e tjerë e përdorën atë në mëngjes dhe thanë se ndjeheshin të mbushur me energji gjatë gjithë ditës.

JustCBD 

JustCBD është një nga markat CBD që mund të gjeni. Kompania u themelua në vitin 2017 dhe që atëherë, ajo është ngritur në rangje. Është i njohur në mesin e konsumatorëve të CBD dhe me reputacion për ofrimin e produkteve CBD me cilësi të lartë të prodhuara nga kërpi i korrur në SHBA. JustCBD është transparent në lidhje me përbërësit e përfshirë në secilin produkt, si dhe në procesin e prodhimit. Kompania ofron gjithashtu teste laboratorike për çdo produkt, në mënyrë që të jeni të sigurt se gjithçka që konsumoni ose përdorni i përmbahet standardeve më të larta të cilësisë. 

Tinktura e vajit CBD të kokosit JustCBD

Shije - Kokosi

Forcë - 50 mg-1,500 mg

Çmimi - nga 9.99 dollarë

Rezultatet e pavarura të laboratorit - E disponueshme në faqen e internetit

Vegan — Jo

La Tinkturë e vajit CBD të kokosit përmban kokos si MCT i cili siguron përthithje më të shpejtë. Kjo do të thotë që ju do t'i ndjeni rezultatet më shpejt, duke siguruar përvojën përfundimtare të CBD. Plus, shija tropikale e kokosit maskon aromën e kërpit dhe është e shkëlqyeshme kur merret nën gjuhë ose shtohet në ndonjë ushqim ose pije. Zbulova se tinktura funksionon mirë për mua kur shtohet në smoothie-n time të mëngjesit, pasi më ndihmoi të përgatitem për një ditë të zënë përpara. Në të kundërt, mund ta konsumoni gjatë natës për t'u çlodhur dhe çlodhur para gjumit. 

FOCL 

FOCL u themelua nga Ken Lawson, baba i katër fëmijëve, bashkëshort dhe sipërmarrës. Ideja mund të jetë pasi të ketë përjetuar rraskapitje të vazhdueshme në të 20-at e tij për shkak të punës së tepërt. Pas vizitave të pafundme në zyrën e mjekëve, Keni u diagnostikua me Sindromën e Lodhjes Kronike. 

I detyruar të bënte disa ndryshime në stilin e jetës, Ken zbuloi potencialin e pashfrytëzuar të CBD. Por në të njëjtën kohë, ai kuptoi se mungesa e rregulloreve dhe bollëku i përbërësve me cilësi të dobët mund ta bëjnë udhëtimin një makth. Pra, e mori përsipër ta bënte "Produkte Wellness me cilësi të lartë të bëra me përbërësit më të mirë dhe procese prodhimi plotësisht transparente."

FOCL Premium CBD Drops 

Shije - nenexhik

Forca - 300 mg deri në 2,000 mg

Çmimi - nga 29 dollarë

Rezultatet e pavarura të laboratorit — Në dispozicion në faqen e internetit

Vegan - Jo

La FOCL Premium CBD bie janë bërë me përbërës të thjeshtë të përzier në një formulë që qetëson trupin dhe mendjen tuaj. Tona Rishikimi FOCL treguan se përveç CBD premium me spektër të gjerë, pikat përmbajnë vaj organik MCT dhe aromë organike. Pikat vijnë në një shishe transparente me pamje të bukur me një pipetë të lehtë për t'u përdorur. Ka një ngjyrë goxha të verdhë të artë dhe strukturë të lëmuar. Shija e saj është mjaft e guximshme, por shijon si gjënë e vërtetë. 

Kërp me rreth të plotë

La Kërp me rreth të plotë përfaqësuesi ndau me ne se kompania ka qenë "e bazuar në dashuri dhe (dhe) dhembshuri, etika jonë sot mbetet për marrëdhënien, integritetin dhe qëndrueshmërinë.Për këtë qëllim, ekipi synon të sjellë CBD me cilësi më të mirë të rritur në Udhëzimet Organike nga Evropa dhe Amerika. Kompania është themeluar në vitin 2015 dhe tani është anëtare e Federatës së Kërpit të Irlandës. Për më tepër, të gjitha produktet prodhohen duke përdorur praktika të mira prodhuese dhe janë testuar në laborator nga palët e treta. 

Vaj CBD 15%

Shije - Mente, limon, pa shije

Forcë - 1,500 mg

Çmimi - 75.00 €

Rezultatet e pavarura të laboratorit - Po

Vegan - Po

Kërp me rreth të plotë Vaj CBD me spektër të plotë

La Vaj CBD me spektër të plotë nga Full Circle Hemp përmban 1,500 mg CBD. Falë fuqisë së tij të gamës së mesme, vaji është i mahnitshëm kur keni nevojë për diçka pak më shumë. Ai përmban një gamë të plotë kanabinoidësh dhe terpenesh si CBDa, CBD, CBG dhe CBDV, duke premtuar rezultate shumë efikase. I disponueshëm në një version pa aromë, si dhe opsione mente dhe limon, vaji është i përsosur për të gjithë. Provova versionin natyral dhe duhet të them që shija ishte shumë e këndshme dhe jo shumë e fortë. Plus, nuk kishte asnjë amëz!

Jihi

Jihi u lançua në mes të pandemisë. Ekipi konsideroi se ishte pikërisht koha e duhur për të pasuruar tregun me produkte të ngritura të vetë-kujdesit. Por kjo nuk ishte përpjekja e parë e ekipit në botën e kanabisit. Në vitin 2013, ata filluan Cannabase - tregu më i madh me shumicë që lidh prodhuesit, kultivuesit dhe shitësit me pakicë. Ata e shfrytëzuan këtë përvojë për të krijuar një linjë produktesh funksionale dhe të ndërgjegjshme që është pa egërsi, e pastër dhe përfiton nga fuqitë shëruese të kërpit. 

Suplement bimor i mbrëmjes Jihi Reverie 

Shije - Aromë e ëmbël lulesh/karafili

Forca - 750 mg

Çmimi - 75 dollarë

Rezultatet e pavarura të laboratorit — Në dispozicion në faqen e internetit

Vegan - Jo

La Suplement bimor Reverie Evening nga Jihi është një vaj CBD premium i formuluar për të nxitur gjumin. Me CBD me spektër të gjerë, melatoninë dhe kamomil, tinktura ju ndihmon të relaksoheni dhe rregullon ciklin gjumë-zgjim. Për më tepër, vaji është i pasuruar me një bollëk bimësh që nxisin gjumin si fara e lulekuqes së Kalifornisë, sherebela e pastër, kapaku i kafkës dhe stevia organike. Këta përbërës punojnë për të mbështetur relaksimin e trupit, për të lehtësuar tensionin e muskujve dhe për të qetësuar nervat tona Rishikimi i produktit Jihi vërtetuar. 

Rrënjët e shëndetshme të kërpit

Rrënjët e shëndetshme të kërpit është një biznes në pronësi të grave që është i certifikuar nga WBENC. E ndërtuar mbi bazën e transparencës dhe testimit, "të gjitha produktet Healthy Roots Inc prodhohen duke ndjekur cGMP-të në përputhje me udhëzimet e FDA siç përmenden në 21 CFR pjesa 110, 111, 117, këto janë në thelb bazat për Praktikat e Mira të prodhimit që sigurojnë që cilësia e produkteve tona t'i përmbahet standardeve të FDA-së.

Pika të izoluara CBD të ftohjes së Arctic

Shije - Mente

Forcë - 300 mg

Çmimi - 34 dollarë

Rezultatet e pavarura të laboratorit - E disponueshme në faqen e internetit

Vegan - Po

Rrënjët e shëndetshme të kërpit Vajrat CBD

I mbushur me 300 mg izolat CBD, Arctic Chill CBD izolimi bie janë pa THC. Shija e mentes do t'ju japë një ndjenjë freskie dhe do t'ju pastrojë mendjen. Një pikatore e plotë paketon 10 mg CBD, duke siguruar një shpërthim energjie. Gjithashtu u kënaqa kur mësova se këto pika mund të lehtësojnë në mënyrë efektive sikletin dhe dhimbjet e lehta, gjë që e bën këtë produkt të shkëlqyeshëm për ditët kur keni nevojë për diçka shtesë për t'ju çlodhur. 

PureKana

PureKana është një markë amerikane CBD me një gamë produktesh të shkëlqyera dhe të larmishme. Misioni i kompanisë është të "udhëheqë industrinë në sjelljen e produkteve me bazë kanabidioli (CBD) me cilësi të lartë të kërpit në treg." Produktet prodhohen duke përdorur kërp organik të certifikuar të rritur në Kentaki. Ato janë gjithashtu të testuara për të siguruar cilësi të nivelit të lartë. 

Tinkturë e ndihmës së gjumit

Shije - Boronica

Forcë - 1,500 mg

Çmimi - 175 dollarë

Rezultatet e pavarura të laboratorit - E disponueshme në faqen e internetit

Vegan - Po

Kana e pastërTinkturë e ndihmës për gjumë është një produkt vërtet unik. E krijuar posaçërisht për të ndihmuar gjumin, tinktura përmban 1,500 mg CBD, 1 mg melatonin dhe CBN. Për më tepër, ky vaj CBD përfshin 35 mg të ekstraktit të pasur me terpene të gjumit. Kjo është një përzierje unike e livandës, drurit, hopsit, kamomilit, limonit, pishës, jaseminit dhe portokallit. Ajo jep rezultatet më të mira kur merret para gjumit. Më e mira është se ka shije si boronica!

Alpha Green CBD

Alfagreen është një treg Wellness që synon të thjeshtojë përvojën e CBD. Përveç CBD, mund të gjeni edhe disa produkte alternative të kujdesit shëndetësor. Alexej Pikovsky dhe Viktor Khliupko themeluan kompaninë. Alexej ishte tashmë një përdorues i zjarrtë i CBD kur kuptoi se kishte mungesë të produkteve të besueshme dhe efektive në treg përtej vapave dhe vajrave. Kështu ai përdori të kaluarën e tij në biznes dhe erdhi në një ide për të krijuar Alphagreen. Më pas, ai kontaktoi Viktorin, një ekspert i zhvillimit të tregtisë elektronike, i cili ndihmoi në shndërrimin e idesë në realitet. 

Vaj Alphagreen 10% CBD

Shije - Natyrore

Forca - 750 mg

Çmimi - 75 dollarë

Rezultatet e pavarura të laboratorit — Në dispozicion në faqen e internetit

Vegan - Jo

La Vaj Alphagreen 10%. u krijua pasi ekipi pas markës testoi qindra vajra CBD dhe vendosi të bënte produkte sipas preferencave të tyre. I prodhuar në MB me izolim të pastër CBD, vaji është vegan dhe pa THC. Për më tepër, ai ka një formulë të pastër dhe të drejtpërdrejtë që përshtatet me stilin e të gjithëve. Vaji ka një ngjyrë të lëmuar të artë dhe ka një strukturë të lëmuar dhe të trashë. Kjo metodë është një mënyrë e sigurt për të shmangur dekompozimin termik të kanabinoideve. Rezultati është një izolim CBD 97.5% i pastër pa pesticide, herbicide dhe metale të rënda, që jep rezultatet më të mira të mundshme siç shihet në faqen tonë. Rishikimi Alphagreen.

Nu-X CBD

Nu-x CBD është një kompani që shet produkte premium CBD me spektër të plotë, duke përfshirë tinktura, lëngje vape dhe koncentrate. Produktet janë vegane, organike dhe nuk përmbajnë THC. Plus, ato janë testuar nga palët e treta për të siguruar cilësi të nivelit të lartë. Për më tepër, Nu-x përdor një metodë të nxjerrjes së CO2 e cila i lejon ata të jetojnë sipas motos së tyre "I pastër nga natyra.” 

Nu-X Citrus CBD Tinkture — Flora

Shije - Agrume

Forcë - 100 mg / 300 mg / 700 mg / 1,000 mg 

Çmimi - nga 7.99 dollarë

Rezultatet e pavarura të laboratorit — E disponueshme në faqen e internetit

Vegan - Po

La Tinkturë e florës është e ëmbël dhe ka shije si karamele. Aroma bazë është portokalli me një nuancë limoni. Është gjithashtu freskues, gjë që e bën atë të përsosur për përdorim të përditshëm. Tinktura është e disponueshme në forca të shumta dhe vjen në një shishe 30 ml me një pikatore të lehtë për t'u përdorur. Edhe pse në anën më të shtrenjtë, kjo Tinktura CBD ia vlen paratë. Është shumë efektiv, me veprim të shpejtë dhe lehtëson dhimbjen pothuajse menjëherë. 

Gjysma e ditës CBD

Gjysmë ditë është një markë CBD me bazë në Çikago, në pronësi të zezakëve, e cila është ngritur shpejt nëpër rangjet. Marka siguron cilësi të lartë duke punuar drejtpërdrejt me fermat dhe përpunuesit për të marrë, prodhuar dhe paketuar produktet. Gjithçka prodhohet në tufa artizanale në një strukturë të certifikuar nga FDA. 

Tinkturë e vajit të izoluar CBD

Shije - Pa shije

Forcë - 2,000 mg/3,000 mg

Çmimi - duke filluar nga 99.99 dollarë

Rezultatet e pavarura të laboratorit - Po

Vegan - Po

La izoloni tinkturën CBD është 100% natyral, pa aromatizues artificialë, ngjyra dhe pesticide. Është pa shije, por lë pak hidhërim në gojë, kështu që me shumë mundësi do t'ju duhet ta ndiqni me ujë ose lëng. Sidoqoftë, është një shtesë e përsosur nëse dëshironi të përzieni vajin tuaj CBD me pije ose ushqim. Një pikatore e plotë e vajit mund t'ju ndihmojë të lehtësoni simptomat e ankthit dhe t'ju ndihmojë të bëni një gjumë të qetë. 

Cerena

Historia pas emrit të markës dalluese fshihet në origjinën venezueliane të Georgana. “Kjo sipërmarrje ndihej si kanalizimi i urtësisë së vjetër, një rimishërim i energjisë së gjyshes stërgjyshore nga prejardhja e saj. Ndihej si një grua që premtoi një zhvendosje në një të ardhme më të butë. Ajo do të quhej Cerena. ndan ekipin. Ndër gjërat që me siguri të vendosur Cerena përveç angazhimit të saj për të dhuruar 1% të të gjitha shitjeve për shkaqe mjedisore. Nisma për të ndihmuar në mbrojtjen e së ardhmes së planetit tonë është vërtet e jashtëzakonshme! 

Cerena Calma pika nëngjuhësore 

Shija - kombinimi i pishës, dorëzonjës dhe specit

Forca - 750 mg/350 mg

Çmimi - fillon nga 31.50 dollarë

Rezultatet e pavarura të laboratorit — Në dispozicion në faqen e internetit

Vegan - Po

Vaji kryesor CBD me spektër të plotë nga Cerena është Calma. Siç sugjeron emri, ky vaj synon t'ju ndihmojë të kaloni në një gjendje më të relaksuar, të ndiheni më të ekuilibruar dhe të arrini një mentalitet të fokusuar. Siç mësuam gjatë dy javëve Rishikimi i Cerena, formula unike e markës përmban 750 mg kanabinoidë kërpi ose 25 mg për pikatore të plotë. Shishja 1 oz kushton 55.30 dollarë, e cila është mjaft e përballueshme. Është gjithashtu i disponueshëm në një potencë 350 mg që kushton 31.50 dollarë. 

Shtëpia e të Urtëve

Shtëpia e të Urtëve është një markë CBD vërtet frymëzuese që erdhi në jetë pasi Amanda, themeluesja, kuptoi potencialin e vajit CBD. Duke u marrë me stresin pandemik, ajo iu drejtua CBD për t'u bërë më e fokusuar dhe më e qetë. "Unë jam në një mision për ta ndryshuar këtë dhe për të fuqizuar gratë që të marrin kontrollin e gjumit, seksit, stresit dhe pasurisë së tyre me House of Wise. thotë Amanda.

Rënia e stresit

Shije - Kamomili dhe frutat e pasionit 

Forcë - 1,500 mg

Çmimi — 65 dollarë për blerje një herë; 58.50 dollarë/muaj kur abonoheni

Rezultatet e pavarura të laboratorit - Po

Vegan - Po

Shtëpia e të Urtëve Rënia e stresit

I mbushur me 50 mg L-theanine dhe 15 mg CBD me spektër të plotë për pikë, Stresi bie janë produkti përfundimtar për qetësimin e nervave dhe për t'u fokusuar më shumë. Ky produkt përmban më pak se 0.3% THC. Është gjithashtu 100% natyral dhe organik, duke përdorur kërpin e kultivuar në SHBA. Pikat CBD nuk përmbajnë asnjë konservues ose aditivë. Plus, ata kanë shije të mahnitshme - të aromatizuara me kamomil dhe fruta pasioni, kanë shije frutash dhe lulesh. Rekomandohet që të mos merrni më shumë se tre racione në ditë. Për fat të mirë, ka të ngjarë të përjetoni përfitimin e plotë të produkteve me 1-2 racione. 

Alpinole

E themeluar në Zvicër, Alpinos është një markë premium CBD që po fiton famë në tregun amerikan. Me përvojë 25+ vjeçare në industri, marka krenohet me praktikat e saj të certifikuara Suisse. Kompania rrit kërpin e saj në një mjedis të kontrolluar, duke siguruar cilësinë e tij të lartë. Alpinols përdor metodën e nxjerrjes së CO2 dhe teston të gjithë gamën e produkteve të saj në laboratorë të palëve të treta. 

Vaj origjinal Alpinols (5-25%)

Shije - Natyrore

Forcë - 500 mg-2,500 mg

Çmimi - 175 dollarë

Rezultatet e pavarura të laboratorit - E disponueshme në faqen e internetit

Vegan — Jo

Alpinols ofron një shumëllojshmëri të gjerë të vajrave CBD në përqendrime të ndryshme. Linja origjinale vjen në përqendrime 5-25%. Na dërguan 20% vaj me spektër të plotë, dhe duhet të themi se na bëri përshtypje me fuqinë e saj. Të gjithë vlerësuesit raportuan se e ndjenin lëkurën të hidratuar dhe më pak të kruajtjes. Një recensues që luftoi me aknet tha se vaji ndihet i shkëlqyeshëm edhe për lëkurën e tij. Sidoqoftë, mbani në mend se ky produkt nuk është i përshtatshëm për përdorim gjatë shtatzënisë dhe laktacionit. 

Dashuri kërp

Dashuri kërp u themelua në vitin 2015 nga Tony Calamita dhe Tom Rowland, dy shokë të vjetër të shkollës që i janë kthyer suplementeve natyrale. Dyshja shpejt kuptoi se kishte mungesë standarde në industrinë CBD, gjë që i shtyu ata të themelonin Love Hemp dhe të ofronin produkte të pastra, me cilësi të lartë dhe të larmishme CBD. Sot, Love Hemp është një nga furnizuesit kryesorë në industri dhe shumë e konsiderojnë atë një markë shkatërruese dhe novatore në industrinë e kërpit në Mbretërinë e Bashkuar. 

Pika të lëngshme të vajit oral të kërpit CBD 300 mg CBD

Shije - Natyrale, portokalli Valencia, mente dhe qershi të egër

Forca - 300 mg

Çmimi - fillon nga 14.99 £

Rezultatet e pavarura të laboratorit — Në dispozicion në faqen e internetit

Vegan - Po

La Bie vaj CBD janë me spektër të gjerë që do të thotë se nuk përmbajnë THC. Për më tepër, produkti është vegan dhe 100% pa gluten. Për më tepër, pikat e kërpit të dashurisë prodhohen duke përdorur vaj premium CBD dhe MCT. Shishja e zbukuruar vjen e mbrojtur në një kasë të fortë. Për më tepër, gjatë dy javëve Rishikimi i kërpit të dashurisë, mësuam se pikatori përmban informacion mg, kështu që është shumë e lehtë të dozosh marrjen e CBD. 

Leafwell Botanicals

Çdo produkt në Leafwell Botanicals është prodhuar me qëllim. Ekipi është i apasionuar pas shëndetit dhe mirëqenies, si dhe shkencës botanike. Ata e transformojnë atë pasion në produkte të pastra që do të lartësojnë ritualet tuaja të kujdesit për veten. "Ne prodhojmë në tufa të vogla për të siguruar qëndrueshmëri dhe cilësi në të gjitha grupet tona”, thotë ekipi në Leafwell Botanicals. 

Tinktura e vajit CBD me spektër të plotë të limonit, gëlqeres dhe tumerit 

Shije - Limon, gëlqere dhe tumerik

Forcë - 1,000 mg

Çmimi - 50 dollarë

Rezultatet e pavarura të laboratorit - Po

Vegan - Po

Nëse dëshironi të ndiheni të relaksuar dhe më të ekuilibruar, Tinkturë e vajit CBD me spektër të plotë do të bëjë mrekulli për ju. Kur provuam kombinimin e limonit, limonit dhe shafranit të Indisë, u mahnitëm nga shija e tij. Është mjaft e shijshme dhe freskuese. Ne zbuluam se është më e mira për përdorim në mëngjes kur duhet të zgjoheni më shpejt. 

Natyra e pastër

Natyra e pastër siguron që të përfitoni më të mirën nga ajo që natyra ka për të ofruar. Mundësuar nga teknologjia e fundit, Pure Natur ofron produkte 100% natyrale që mburren me vetitë e mahnitshme të CBD. Kompania përdor një metodë unike dhe inovative me presion të ftohtë, duke siguruar një biodisponueshmëri më të lartë dhe efekte maksimale. Tretësit nuk janë të përfshirë në procesin e prodhimit - vetëm uji dhe presioni. Në thelb, bima e kërpit shtrydhet, duke përdorur pajisje të avancuara pa përdorimin e tretësve kimikë. 

Vaj i pastër Natur CBG me spektër të plotë

Shije - Natyrore 

Forca - 800 mg CBG e pastër dhe 202 mg kanabinoidë të tjerë

Çmimi - 84,95 €

Rezultatet e pavarura të laboratorit — Në dispozicion në faqen e internetit

Vegan - Po

Vaji CBG i pastër Natur është me spektër të plotë dhe përmban një sërë kanabinoidësh, në kombinim me terpene dhe minerale, të cilat punojnë së bashku për të siguruar efektin e rrethimit. Përveç kësaj, ky vaj ofron përfitime fantastike terapeutike të cilat ne ishim në gjendje t'i vërtetojmë gjatë kohës sonë Rishikimi i produktit Pure Natur. Vaji është bërë me metodën unike të markës me shtypje të ftohtë, që do të thotë se përmban më shumë lëndë ushqyese të bimës së kërpit sesa vaji tradicional. Përveç kësaj, vaji CBG është i lirë nga tretës dhe ka biodisponibilitet më të lartë.  

Ekstraktet e Laboratorëve

Ekstraktet e Laboratorëve është një kompani CBD e vlerësuar me çmime që ofron produktet CBD me cilësi më të lartë me çmime konkurruese. Ekipi e siguron këtë duke mbajtur të gjithë prodhimin brenda. Përveç kësaj, përfaqësuesi i kompanisë ndau se ata janë "Inovatorët e nxjerrjes me produkte që përmbajnë kanabinoidë të vegjël si CBG, CBN, CBC, produkte për kafshët shtëpiake, çokollata, produkte për përdorim, tretësira, gome dhe më shumë."

Vaj CBG me spektër të plotë

Shije - Natyrore

Forca - 1,000 mg

Çmimi - 95 dollarë

Rezultatet e pavarura të laboratorit - Po

Vegan - Po

Ekstraktet e Laboratorëve Tinkturë CBD

La Vaj CBG me spektër të plotë është produkti kryesor i Extract Labs. Ai përmban 1,000 mg CBD dhe 1,000 mg CBG, dhe është i pari që paraqet një CBG dhe CBD në një raport 1:1. Vaji përdor ekstrakt të plotë bimor, i cili përfshin përpunim minimal. Nga ana tjetër, ajo ruan gamën e plotë të kanabinoideve dhe terpeneve që gjenden natyrshëm në bimë. Si rezultat, përzierja është shumë e fuqishme dhe me veprim të shpejtë, veçanërisht për ankthin, pagjumësinë dhe parehatinë. Ka një shije natyrale, si bimore, e cila është shumë e këndshme dhe e këndshme.  

Puroil 

Mbikëqyrja e të gjithë procesit nga bujqësia deri te formulimi, i pastërvaji është një markë e përkushtuar ndaj standardeve më të larta të cilësisë. Ai përdor metoda moderne të nxjerrjes dhe ekstrakt premium organik të kërpit të rritur në SHBA për të siguruar një nivel të lartë pastërtie dhe fuqie. Ndërsa rishikuam Puroil, ne vërtetuam se çdo produkt testohet në një strukturë të palëve të treta për të provuar efikasitetin dhe pastërtinë, duke shtuar kështu një nivel tjetër sigurie për klientët.  

Puroil Night Relief

Shije - Natyrore 

Forca - 1,000 mg  

Çmimi - 69.99 £ 

Rezultatet e pavarura të laboratorit — Në dispozicion në faqen e internetit

Vegan - Po

La formula nate nga Puroil përmban 1,000 mg CBD, lule pasioni dhe kamomil. Lulja e pasionit është e bollshme në acid gama-aminobutirik, i cili vepron në tru për të reduktuar aktivitetin dhe për të ofruar një ndjenjë qetësie dhe relaksi. Përveç kësaj, kamomili është i njohur gjithashtu për të reduktuar ankthin dhe për të përmirësuar aktivitetin e gjumit.

Kuro Kënaqësinë 

Kuro Kënaqësinë ofron një gamë mbresëlënëse produktesh, duke përfshirë vajra, topikale dhe pilula. Kompania ka kontroll të plotë mbi procesin e kultivimit, nxjerrjes dhe prodhimit. Të gjitha produktet prodhohen nga kërpi pa pesticide dhe jo OMGJ i rritur në fermat e kompanisë në Kolorado. “Produktet Cure Injoy ndryshojnë nga produktet e tjera në treg thjesht nga cilësia. Cure Injoy monitoron cilësinë që nga farat, te fidanet, te laboratori, te produkti, te dera juaj e përparme!” tha përfaqësuesi i kompanisë. 

Vaj i pastër CBD 

Shije - Natyrore

Forcë — 1500 mg/ 3000 mg/6000 mg 

Çmimi - nga 79.99 dollarë

Rezultatet e pavarura të laboratorit — E disponueshme në faqen e internetit

Vegan - Po

Kuro Kënaqësinë CBD e pastër

CBD e pastër ka një shije natyrale të kërpit të prodhuar nga izolimi CBD dhe vaji i kokosit, i cili është mjaft i këndshëm. Përveç gëlltitjes së tij, vaji është gjithashtu i dobishëm për përdorim lokal. Është mjaft i gjithanshëm dhe shumë efikas. Çmimi ndryshon në varësi të forcës që zgjidhni, por mund të jeni të sigurt se do të keni vlerë të madhe për paratë.

SunMed

SunMed është një markë e njohur CBD me bazë në Shën Petersburg, Florida. Themeluar nga Rachel dhe Marcus Quinn, të cilët filluan të përdorin mrekullitë e vajit CBD si një ndihmë për sëmundjen e Rachel's Chron. Dyqani i parë "You CBD" u hap në vitin 2018 dhe meqenëse ka qindra lokacione ekskluziviteti në të gjithë SHBA-në janë shfaqur. Për më tepër, produktet SunMed mund të blihen në internet. Kompania ka fituar çmime të shumta, më të dallueshmet prej të cilave janë çmimet e ekselencës në USA CBD Expo 2019 për tretësirën CBD dhe CBD aktuale. 

SunMed Tincture me spektër të gjerë CBG Dominant – Citrus 

Shije - Agrume

Forca - 660 mg kanabinoidë, 500 mg prej të cilave është CBG 

Çmimi - 110 dollarë

Rezultatet e pavarura të laboratorit — Në dispozicion në faqen e internetit

Vegan - Po

La Tinktura me spektër të gjerë CBG Dominante produkti është shumëllojshmëria e vajit të ndihmës gjatë ditës. Formula përmban kërp të tërë bimësh, i cili është i certifikuar nga USDA. Sipas tonë Rishikimi i SunMed, vaji funksionon shkëlqyeshëm kur shtohet në rutinën tuaj të mëngjesit, pasi premton një mënyrë të re për të filluar ditën dhe për të marrë qëndrueshmërinë për të kaluar çdo sfidë që mund të lindë. Do të ndiheni më energjikë, më të fokusuar dhe të çliruar nga stresi. 


dietist
MS, Universiteti Lund, Suedi

Ushqimi luan një rol të rëndësishëm në jetën e njeriut. Zakonet e të ushqyerit janë një nga faktorët që ndikojnë në shëndetin tonë. Shpesh ekziston një keqkuptim midis njerëzve se nutricionistët detyrojnë një dietë shumë kufizuese, por kjo nuk është e vërtetë. Në fakt nuk ndaloj asnjë produkt, por vë në dukje gabimet dietike dhe ndihmoj në ndryshimin e tyre duke dhënë këshilla dhe receta të reja që i kam provuar vetë. Unë i këshilloj pacientët e mi që të mos i rezistojnë ndryshimit dhe të jenë të qëllimshëm. Vetëm me vullnet dhe vendosmëri mund të arrihet një rezultat i mirë në çdo fushë të jetës, duke përfshirë ndryshimin e zakoneve të të ngrënit. Kur nuk punoj, më pëlqen të shkoj në ngjitje. Një të premte në mbrëmje, ka shumë të ngjarë të më gjeni në divanin tim, duke u përqafuar me qenin tim dhe duke parë disa Netflix.

Më të fundit nga CBD