VAKTET MË MË TË MIRA ME KALORI E ULËT-min

VAKTET MË MË TË MIRA ME KALORI E ULËT

Këtu është një listë e vakteve të mia të preferuara me pak kalori;

Pulë e pjekur me barishte dhe agrume

Është një vakt i shijshëm i pasur me proteina pa yndyrë, vitamina dhe lëndë ushqyese të tjera thelbësore, i përshtatshëm për darka të veçanta.

Çudhë me lulelakër

Supë kremoze perfekte, me pak karbohidrate dhe me përbërës të dobishëm për zemrën.

Pulë krokante buall me mbështjellje marule

Është e lehtë për t'u përgatitur, e shijshme dhe e mbushur ose e mbështjellë me marule të freskëta, perime ose quinoa për të rritur marrjen e lëndëve ushqyese.

bollgur

Është i pasur me fibra, me pak kalori dhe i lehtë për t'u përgatitur. I përshtatshëm për uljen e ndjenjës së urisë dhe rregullimin e oreksit.

Supë me tortelinë me spinaq

Një supë e shijshme që mund të merret me oriz ose bukë dhe përgatitet shumë lehtë.

Bukë mishi gjeldeti

Opsionet e mishit me pak karbohidrate, të cilat janë shumë të shijshme, mund t'i shtoni salcë domate ose supa të tjera.

MS, Universiteti Durham
GP

Puna e mjekut të familjes përfshin një gamë të gjerë diversiteti klinik, i cili kërkon njohuri dhe erudicion të gjerë nga një specialist. Megjithatë, besoj se gjëja më e rëndësishme për një mjek familjar është të jetë njerëzor, sepse bashkëpunimi dhe mirëkuptimi mes mjekut dhe pacientit janë vendimtare për të siguruar kujdes të suksesshëm shëndetësor. Në ditët e mia të pushimit, më pëlqen të jem në natyrë. Që në fëmijëri kam qenë e pasionuar pas shahut dhe tenisit. Sa herë që kam pushim, më pëlqen të udhëtoj nëpër botë.

Më të rejat nga Shëndetësia

GAZETARI POBLE

Një ditar plumbash është një lloj ditari ose fletoreje e avancuar me seksione të organizuara për t'u regjistruar