Vibratorët më të mirë për gratë: Stimulimi i klitës dhe pikës G

Vibratorët më të mirë për gratë: Stimulimi i klitës dhe pikës G

Këtu është lista jonë e vibratorëve më të mirë dhe më të blerë për gratë për stimulimin e klitorit dhe pikës g. Provoni diçka të re sot!

Vibrator klitoral i lakuar luksoz i zi 3.5 inç Lelo Lily 2

Vibratorët më të mirë për gratë: Stimulimi i klitës dhe pikës G

Duke vendosur dridhje të fuqishme direkt në pëllëmbën e dorës, Vibratori klitoral i lakuar 3.5 inç Lelo Lily 2 Black Luxury është një masazhues sensual që është i preferuari si nga përdoruesit e vetëm ashtu edhe nga ata të çiftuar. Dizajni i imët dhe i matur dhe dridhjet çuditërisht të forta e bëjnë atë një shtesë ideale për të bërë dashuri, ku mund të vendoset rehat mes partnerëve për të çuar kënaqësitë në një kulm të ri. 

  • Ndjesitë e jashtme ultra të gjithanshme
  • E trajtuar posaçërisht për një ndjesi joshëse të butë
  • Vibrimet e rregullueshme me 5 mënyra
  • Plotësisht i rikarikueshëm 1.5 orë përdorim
Vibratorët më të mirë për gratë: Stimulimi i klitës dhe pikës G

Specifikimet e vibratorit klitoral të lakuar 3.5 inç Lelo Lily 2 Black Luxury

Gjatësia: 3.5 inç
Larja: Ujë i nxehtë me sapun dhe pastrues lodrash
Futet: 1 deri në 5 inç
Diametri: 2 inç
Gjerësia: 4 inç
Ngjyra: E zezë
Fleksibiliteti: I fortë
Kontrolluesi: i integruar
Për Kush: Femër
Karakteristikat: Qese sateni
Marka: Lelo
Fuqia: Ngarkues
Madhësia: 3.5 inç

Vibratorët më të mirë për gratë: Stimulimi i klitës dhe pikës G

Set Jopen Key Stella II Pink Mini Kegel me lak

Imagjinoni të gjitha përfitimet dhe mrekullitë që mund t'ju japë seti Jopen Key Stella II Pink Mini Kegel me lak, por në një version më të vogël dhe më të matur. Njihuni me setin Jopen Key Stella II Pink Mini Kegel me Retrieval Loop.

Vibratorët më të mirë për gratë: Stimulimi i klitës dhe pikës G

Seti Jopen Key Stella II Pink Mini Kegel me unazë rikuperimi përmban një lodër stërvitore Kegel që vjen me dy topa. Të krijuara me kujdes për ju, këto janë ato që janë perfekte për të ushtruar muskujt tuaj Kegel. Kur përdoren siç duhet, këto topa ju japin juve dhe fuqisë suaj orgazma të fuqishme që nuk e dinit se ishin të mundshme!

Funksionaliteti i setit Jopen Key Stella II Pink Mini Kegel me lak për rikthim

Ngjashëm me setin e topave të dyfishtë Kegel Jopen Key Stella II, grupi i mini Kegelit Jopen Key Stella II me topa Retrieval Loop peshohen me kujdes dhe me përpikëri për të përmbushur rehatinë dhe nevojat tuaja. Secili ju jep llojin e peshës që me të vërtetë ju lejon të shtrëngoni muskujt tuaj të qendrës Kegel dhe t'i mbani ato të tonifikuar dhe të fortë.

Lehtë për t'u përdorur

Seti Jopen Key Stella II Pink Mini Kegel me toptha të Retrieval Loop lidhen me njëri-tjetrin nëpërmjet një fije silikoni që është vërtet komode. Në fund të dy topave është një varg me një dorezë lak. Doreza e unazës është bërë nga i njëjti material silikoni i butë dhe i sigurt për trupin me të cilin është mbuluar lodra dhe është projektuar vërtet për komoditetin tuaj.

Pse të përdorni setin Jopen Key Stella II Pink Mini Kegel me Retrieval Loop

Muskujt tuaj Kegel mund t'ju bëjnë çudi nëse mësoni se si t'i angazhoni gjatë seksit. Ndërsa praktikoni me grupin tuaj të topave Jopen, do të jeni në gjendje të vini re ndryshimin e vogël. Ju do të jeni në gjendje të shtrydhni muskujt e legenit tuaj më fort dhe në një mënyrë më të fortë. Si rezultat, ju do të jeni në gjendje t'i siguroni partnerit tuaj mashkull një ndjesi më të ngushtë gjatë seksit – kur ai është brenda jush. Por ushtrimet Kegel nuk janë të gjitha për kënaqësinë mashkullore, ato fillimisht janë për tuajat! Pasi të futeni në ritmin e shtrëngimeve të Kegelit dhe të tilla, do të zbuloni se do të jeni në gjendje të përjetoni më shumë orgazma marramendëse, edhe gjatë seancave të lojës solo.

Blini setin Jopen Key Stella II Pink Mini Kegel me Retrieval Loop tani!

Specifikimet e setit Jopen Key Stella II Pink Mini Kegel me lak për rikthim

Gjatësia: 1 inç
Larja: Ujë i nxehtë me sapun dhe pastrues lodrash
Futet: 1 deri në 5 inç
Ngjyra: Roze
Fleksibiliteti: I fortë
Për Kush: Femër
Materiali: silikoni
Marka: Jopen Sex Toys
Madhësia: 1 inç

Vibrator klitoral i papërshkueshëm nga uji me 8 modalitete WeVibe Purple të ringarkueshëm

Vibratorët më të mirë për gratë: Stimulimi i klitës dhe pikës G

Vibratori klitoral i ringarkueshëm i papërshkueshëm nga uji WeVibe me 8 modalitete është një version i përmirësuar i masazhuesit origjinal të klitorit WeVibe Touch; ai kombinon fuqinë e mrekullueshme të dizajnit origjinal; plus modifikime të mahnitshme për një udhëtim krejtësisht të qetë dhe sensual drejt orgazmës. Vibratori klitoral i ringarkueshëm i papërshkueshëm nga uji me 8 modalitete WeVibe Purple është projektuar si një masazhues ergonomik në madhësinë e pëllëmbës me kthesa sensuale; ka një trup të ngurtë pak të rrumbullakosur, një majë të valëzuar që është ngushtuar lehtë dhe një gropë të vogël në sipërfaqen e butë të silikonit. Vibratori klitoral i rikarikueshëm i papërshkueshëm nga uji me 8 modalitete WeVibe Purple jep masazhe të buta ndjesi shpimi gjilpërash ndërsa e lëvizni me lëvizje rrethore ose mbrapa-mbrapa mbi klitor; dhe vulvën përreth, ju gjithashtu mund ta përdorni këtë atmosferë për një sërë stimulimesh në zonat tuaja erogjene në varësi të krijimtarisë suaj. Kaloni në 8 mënyra të shijshme të përshkallëzimit dhe pulsimit duke përdorur butonin e kontrollit të integruar, vetëm me një klik të thjeshtë të butonit, shpejtësia aktuale kalon në tjetrën për t'ju ofruar variacione nga të cilat mund të zgjidhni, për të fikur lodrën; thjesht shtypni dhe mbani butonin e vetëm. Ekziston gjithashtu një memorie inovative e integruar për të kujtuar modelin e fundit të përdorur, a nuk është thjesht e mrekullueshme! Kjo lodër është prodhuar me silikon të cilësisë mjekësore dhe nuk përmban as ftalat dhe as lateks; është gjithashtu 100% i papërshkueshëm nga uji duke lejuar një kohë dush të lagësht dhe të egër. Madhësia e imët e Vibratorit klitoral të rikarikueshëm me 8 modalitete WeVibe Purple e bën atë një shoqërues ideal të udhëtimit dhe dridhjet e qeta të pëshpëritjeve ofrojnë privatësi të plotë. Përdoreni gjithmonë me një ndihmë bujare lubrifikanti me bazë uji për t'i bërë ndjesitë edhe më të këndshme. Vibratori klitoral i ringarkueshëm i papërshkueshëm nga uji me 8 modalitete WeVibe Purple mundësohet nga një bateri e ringarkueshme me karikim të shpejtë dhe rikarikohet nëpërmjet USB-së, shijoni deri në 2 orë lojë me një karikim të vetëm. Treguesi i fuqisë së ulët ju lejon të dini se kur të rikarikoni. Vibratori klitoral i papërshkueshëm nga uji i rikarikueshëm me 8 modalitete WeVibe Purple nuk është një prekje e zakonshme; është thjesht magji në një prekje. Blini Vibratorin klitoral të papërshkueshëm nga uji me 8-mode WeVibe Purple tani!

Vibratorët më të mirë për gratë: Stimulimi i klitës dhe pikës G

Specifikimet e vibratorit klitoral të rimbushur me 8 modalitete WeVibe Purple

Gjatësia: 3.9 inç
Larja: Ujë i nxehtë me sapun dhe pastrues lodrash
Ngjyra: Vjollcë
Fleksibiliteti: i lehtë
Kontrolluesi: i integruar
Për Kush: Femër
Karakteristikat: 8 mënyra
Marka: We-Vibe
Fuqia: USB e ringarkueshme
Madhësia: 3.9 inç

WeVibe Sync Aqua klitoral i papërshkueshëm nga uji dhe vibrator i pikës G

Vibratorët më të mirë për gratë: Stimulimi i klitës dhe pikës G

Trupi i femrës është një vepër komplekse dhe e mrekullueshme e artit dhe e natyrës, çdo trup është unik dhe anatomikisht i ndryshëm nga tjetri, dhe nuk ka dy trupa të njëjtë, si në strukturë ashtu edhe në madhësi, që do të thotë se nuk ka një atmosferë universale që mund të i shërben në mënyrë të përsosur çdo gruaje. Kjo shpjegon pse punonjësit e shkëlqyer në WeVibe kanë krijuar një dizajn të sinkronizuar; që mund të përshtatet lehtësisht me formën e veçantë të një gruaje; qoftë duke e zgjatur ose tërhequr zonën e rregullueshme dhe ajo qëndron mirë në pozicion edhe kur ndryshoni pozicione gjatë marrëdhënies seksuale, dridhja në formë U ka dy pika të rregullueshme për vendosje të saktë në pikën G dhe klitoris; vetëm me nivelin e duhur të presionit për të marrë mendjen. Vibratori WeVibe Sync Aqua Waterproof Clitoral and G-Spot prezantohet në formë patkoi, është projektuar për t'u veshur nga gruaja për të përmirësuar marrëdhëniet seksuale dhe masturbimin femëror, gruaja e vesh atë gjatë seksit dhe gëzon stimulim të shtuar të pikës G dhe klitorit. ndërsa burri ndan ndjesitë vibruese brenda saj. Atmosfera Sync intensifikon të bërë dashuri; dhe i ndihmon çiftet të rrisin intimitetin e tyre dhe të përmirësojnë jetën e tyre seksuale, dhe ajo mund t'i ndjejë dridhjet pikërisht aty ku dhe si dëshiron. Dy pikat e stimulimit janë me teksturë dhe janë të pajisura me motorë të veçantë për rezultate tërheqëse, ndërsa dizajni që përqafon trupin ofron përdorim pa duar. Vibe Sync ka një telekomandë të personalizuar me butona me shigjeta që rrisin dhe ulin dridhjet. Jepini pak qëndrim seksit në telefon me aplikacionin e avancuar celular We-Connect; që i lejon çiftet të ndajnë kënaqësinë e pakufizuar nga distanca, madje mund të kontrolloni nga distanca dhe të krijoni modele të reja vibrimi; si dhe modifikoni dhe ruani ato në kujtesën e aplikacionit për përdorim në të ardhmen, Vibe në muzikë me modalitetin Beat; ose përdorni modalitetin Touch për kontroll në kohë reale duke përdorur Smartphone-in tuaj, telekomanda ka një rreze prej 3 metrash, ndërsa telekomanda e aplikacionit ju lejon të luani dhe kontrolloni nga kudo. Kjo lodër është prodhuar me silikon të sigurt për trupin dhe të papërshkueshëm nga uji për çdo lloj loje; dhe energjia furnizohet nga një bateri e ringarkueshme USB me karikim të shpejtë dhe jetëgjatë. Lani me ujë të ngrohtë me sapun ose fërkojeni me një pastrues lodrash. Përmirësoni kënaqësitë tuaja të brendshme dhe të jashtme me Sync. Blini klitoralin e papërshkueshëm nga uji WeVibe Sync Aqua dhe Vibratorin G-Spot tani!

Vibratorët më të mirë për gratë: Stimulimi i klitës dhe pikës G

Specifikimet e klitoralit të papërshkueshëm nga uji WeVibe Sync dhe vibratorit G-Spot

Vibratorët më të mirë për gratë: Stimulimi i klitës dhe pikës G

Ngjyra: Blu
Fleksibiliteti: Shumë
Kontrolluesi: Telekomanda
Karakteristikat: Koha e funksionimit deri në 90 minuta
Marka: We-Vibe
Fuqia: E ringarkueshme

Vibratorët më të mirë për gratë: Stimulimi i klitës dhe pikës G

WeVibe Sync Purple klitoral i papërshkueshëm nga uji dhe vibrator i pikës G

Vibratorët më të mirë për gratë: Stimulimi i klitës dhe pikës G

WeVibe Sync Purple Clitoral i papërshkueshëm nga uji dhe vibratori G-Spot është një koncept revolucionar që përfshin një dizajn të sinkronizuar, i cili lejon përdoruesit të rregullojnë dhe sinkronizojnë pikat e dyfishta të kënaqësisë; për të arritur vendosjen e saktë të pikës G dhe klitorit dhe një përshtatje të rehatshme. Ky dizajn inovativ e bën vibratorin e sinkronizimit stimuluesin e parë universal të klitorit dhe të pikës G; që mund t'i shërbejë nevojave stimuluese të çdo gruaje; saktësisht se ku dhe si dëshiron ajo, pavarësisht nga madhësia, forma apo struktura. Nuk ka dy trupa të njëjtë anatomikisht, por me dizajnin lehtësisht të rregullueshëm, ju mund ta përshtatni Sinkronizimin në formën tuaj të veçantë; ose duke e zgjatur ose tërhequr zonën e rregullueshme, dhe ajo qëndron në pozicion edhe kur ndryshoni pozicione gjatë seksit, vibi në formë U ka dy pika të rregullueshme për vendosje të saktë në pikën G dhe klitoris; dhe me nivelin e duhur të presionit për të fryrë mendjen tuaj. Vibratori WeVibe Sync Purple i papërshkueshëm nga uji dhe klitoriali G-Spot është projektuar në formën e një patkuaje, vishet nga gruaja gjatë marrëdhënieve seksuale ose masturbimit dhe i mundëson asaj të shijojë stimulim më të madh ndërsa e lëkund dhe e stimulon; mashkulli nuk kursehet nga stimulimet pasi kari i tij merr një pjesë të drejtë të dridhjeve brenda vaginës. Dy pikat e stimulimit janë me teksturë dhe janë të pajisura me vibratorë të veçantë për rezultate mahnitëse, ndërsa dizajni që përqafon trupin ofron përdorim pa duar. Clitoral i papërshkueshëm nga uji WeVibe Sync dhe vibrator G-Spot i WeVibe Sync ka një telekomandë të ndërtuar me porosi me butona me shigjeta që rrisin dhe ulin dridhjet. Çojeni seksin me telefon në një nivel krejtësisht të ri me aplikacionin celular të avancuar teknologjikisht We-Connect; për të ndarë kënaqësinë e pakufizuar nga distanca, mund të kontrolloni edhe nga distanca dhe të krijoni modele të reja vibrimi; si dhe modifikoni dhe ruani në aplikacion për përdorim në të ardhmen, Vibe në muzikë me modalitetin Beat; ose përdorni modalitetin Touch për kontroll në kohë reale në Smartphone-in tuaj, telekomanda ka një rreze prej 3 metrash, ndërsa aplikacioni celular ju lejon të luani dhe kontrolloni nga kudo. Kjo lodër është prodhuar me silikon të sigurt për trupin dhe të papërshkueshëm nga uji për çdo lloj loje; dhe energjia furnizohet nga një bateri e ringarkueshme USB me karikim të shpejtë dhe jetëgjatë. Lani me ujë të ngrohtë me sapun ose fërkojeni me një pastrues lodrash. WeVibe është shtëpia e lodrave të sofistikuara, shumëngjyrëshe dhe të lakuara që ofrojnë maja të reja të lumturisë orgazmike dhe Sync është gjëja tjetër më e mirë. Blini klitoralin e papërshkueshëm nga uji WeVibe Sync Purple dhe Vibratorin G-Spot tani!

Vibratorët më të mirë për gratë: Stimulimi i klitës dhe pikës G

Specifikimet e klitoralit të papërshkueshëm nga uji WeVibe Sync Purple dhe vibratorit të pikës G

Vibratorët më të mirë për gratë: Stimulimi i klitës dhe pikës G

Ngjyra: Vjollcë
Fleksibiliteti: Shumë
Kontrolluesi: Telekomanda
Karakteristikat: Koha e funksionimit deri në 90 minuta
Marka: We-Vibe
Fuqia: E ringarkueshme

Vibratorët më të mirë për gratë: Stimulimi i klitës dhe pikës G

Masazhues klitoral vibrues me 10 shpejtësi WeVibe Wish Blue

Vibratorët më të mirë për gratë: Stimulimi i klitës dhe pikës G

Masazheri klitoral vibrues 10-shpejtësish i ri WeVibe Wish Blue është stimuluesi i fundit i klitorit. Është i imët, i fuqishëm dhe i projektuar për stimulim të gjerë dhe kënaqësi më të synuar. Kjo lodër ka një formë të zgjuar guralecie që arrin lehtësisht në pikat tuaja më të ëmbla. Është bërë nga silikoni i butë i mëndafshtë dhe ndihet luksoz kundër lëkurës tuaj. Ky vibrator me guralecë është i rikarikueshëm me USB për argëtim në çdo kohë dhe na pëlqen që ai ka një karikues magnetik që thjesht futet në vend. Ky vibrator klitorial përdor teknologjinë PowerPulse, Ne vibrojmë dridhjet më intensive për stimulim maksimal. Ai synon vulvën si dhe stimulon nervat e brendshëm dhe të jashtëm të klitorit për kënaqësi të jashtëzakonshme. Ky vibrator klitorial mund të përdoret me aplikacionin We Connect për lojëra në distancë midis partnerëve, si dhe për veçori shtesë të shtuara. Ajo vjen me 10 cilësime dridhjesh dhe dizajni i papërshkueshëm nga uji ju lejon të çoni lojën tuaj përtej dhomës së gjumit. Kjo lodër është pa lateks dhe ftalate dhe ju jep deri në 90 minuta lojë me një karikim të vetëm. Mund të përdoret me një lubrifikant me bazë uji për stimulim të zgjeruar. Përmbledhja e veçorive Eksterieri prej pelushi me dridhje ultra të fuqishme të zhurmshme Stimulim i gjerë i vulvës, stimulon nervat e jashtëm dhe të brendshëm të klitorit, teknologji e re ekskluzive e dridhjeve PowerPulse10 plus modalitetet e dridhjeve. 100 orë kënaqësi Treguesi i sinjalizimit me fuqi të ulët Karikues i thjeshtë magnetik që futet në vend Silikoni i sigurt Whisper quiet për trup, pa ftalate, latex dhe BPA Qese magazinimi diskret 90 vit garanci

Vibratorët më të mirë për gratë: Stimulimi i klitës dhe pikës G

Specifikimet e masazhuesit klitoral vibrues me 10 shpejtësi WeVibe Wish Blue

Vibratorët më të mirë për gratë: Stimulimi i klitës dhe pikës G

Larja: Ujë i nxehtë me sapun dhe pastrues lodrash
Ngjyra: Blu
Fleksibiliteti: I fortë
Kontrolluesi: i integruar
Për Kush: Femër
Karakteristikat: 10 funksione
Marka: We-Vibe
Fuqia: USB e ringarkueshme

Vibratorët më të mirë për gratë: Stimulimi i klitës dhe pikës G

Komplet me top vibrues Kegel WeVibe Bloom me 3 topa të peshuar

Vibratorët më të mirë për gratë: Stimulimi i klitës dhe pikës G

Muskujt e fortë të legenit kanë qenë të lidhura me një sërë përfitimesh, shumica e tyre të lidhura me shëndetin. Muskujt e dobët të legenit shkaktohen nga shtimi në peshë, lindja dhe shtatzënia, ndër faktorë të tjerë. Dobësimi i muskujve është i dëmshëm si te meshkujt ashtu edhe te femrat dhe ushtrimet forcuese rekomandohen për të dyja gjinitë. Muskujt e legenit mbështesin mitrën, fshikëzën dhe zorrët, duke u siguruar që gjithçka të mbetet në pozicionin e synuar. Ekzistojnë gjithashtu pretendime se muskujt e fortë të legenit përmirësojnë shumë përvojën seksuale, dhe edhe pse kjo nuk është e provuar, ia vlen gjithmonë të provohet. Topat vibrues të Kegelit We-Vibe Bloom është një grup topash të krijuar për t'ju ndihmuar të forconi muskujt e legenit me pak përpjekje. 10 mënyrat e ndryshme të dridhjeve sigurojnë që ju të keni gjithmonë një ndjesi të re për të eksploruar. Lodra vjen me tre topa të ndryshëm të peshave diplomuese; 10 g, 30 g dhe 45 g. Kjo siguron që të njiheni kur përparoni pasi peshat janë më të lehta, aq më të fortë bëhen muskujt tuaj. Merreni në dorë këtë aksesor dhe shijoni ndihmën shtesë që do t'ju bëjë të ndiheni sërish si vetja juaj e vjetër, përpara se të ndodhnin të gjitha ndryshimet. Sipërfaqja e silikonit nuk është poroze, duke e bërë lodrën të lehtë për t'u pastruar, duke parandaluar gjithashtu akumulimin e baktereve pasi nuk ka lëngje të bllokuara brenda materialit. Kjo lodër është e përputhshme me aplikacionin We-Vibe, duke siguruar që ju të kënaqeni me krijimin e modeleve tuaja të dridhjeve, si dhe një trajtim në distancë të lodrës tuaj. Me aftësinë e saj të rimbushjes USB, lodra bëhet e lehtë për t'u karikuar. 

Vibratorët më të mirë për gratë: Stimulimi i klitës dhe pikës G

Specifikimet e kompletit të topit vibrues Kegel të WeVibe Bloom me 3 topa të peshuar

Vibratorët më të mirë për gratë: Stimulimi i klitës dhe pikës G

Gjatësia: 7 inç
Larja: Ujë i nxehtë me sapun dhe pastrues lodrash
Futet: 1 deri në 5 inç
Diametri: 1.25 inç
Gjerësia: 4 inç
Ngjyra: Portokalli
Fleksibiliteti: I fortë
Kontrolluesi: Telekomanda
Për Kush: Femër
Marka: We-Vibe
Fuqia: E ringarkueshme
Madhësia: 7 inç

Vibratorët më të mirë për gratë: Stimulimi i klitës dhe pikës G

MS, Universiteti Durham
GP

Puna e mjekut të familjes përfshin një gamë të gjerë diversiteti klinik, i cili kërkon njohuri dhe erudicion të gjerë nga një specialist. Megjithatë, besoj se gjëja më e rëndësishme për një mjek familjar është të jetë njerëzor, sepse bashkëpunimi dhe mirëkuptimi mes mjekut dhe pacientit janë vendimtare për të siguruar kujdes të suksesshëm shëndetësor. Në ditët e mia të pushimit, më pëlqen të jem në natyrë. Që në fëmijëri kam qenë e pasionuar pas shahut dhe tenisit. Sa herë që kam pushim, më pëlqen të udhëtoj nëpër botë.

Më të rejat nga Lifestyle

RREGULLIMI I POZITEVE SEKSI

Pegging është relativisht më pak e zakonshme në skenën e seksit të të rriturve, por megjithatë ka fituar tërheqje. Dhe