SHQYRTIMI I LARTËSISË SË SAJ 2022

SHQYRTIMI I LARTËSISË SË SAJ 2022

/

Lartësia e saj është një markë e njohur CBD me bazë në New York City. Është frymëzuar dhe projektuar nga gratë. Nëse doni një të dashur të besuar në hapësirën CBD dhe kanabis, është koha që të përqafoni produktet e Lartësisë së saj. Nga artikujt THC dhe CBD te çantat e dhuratave elegante, te jastëkët me taka të larta deri te unazat elegante "Marry-me", marka ju mbuloi. Gratë janë ngritur gjithmonë për të takuar kanabisin, por kur Laura Eisman dhe Alison Krongad hynë në industrinë e kanabisit, stigma u kthye plotësisht dhe erdhi një kthesë për tavolinat. Në vend që gratë të ngriheshin për CBD, kjo e fundit tani ngrihet për të takuar femra në nivelin e tyre. Nëse jeni një zotëri, ju lutemi tërhiquni mënjanë dhe lëreni lartësinë e saj të shijojë produktet elegante të Lartësisë së Saj. Ne patëm privilegjin të rishikonim markën, dhe ja çfarë zbuluam.

Rreth kompanisë

Me klikimin e lidhjes së Lartësisë së Saj hyrjes në faqen e saj zyrtare, do të mahniteni nga magjepsja pikërisht kur do t'ju kujtohet se keni të bëni me një markë ekskluzivisht unike CBD për modën e grave. Nuk mund të dallonim nga faqja e internetit se kur u lançua kompania, por është e qartë se cilët janë bashkëthemeluesit e saj; Alison Krongad dhe Laura Eisman. Përveç kësaj, faqja e internetit nuk përmend asgjë tjetër për anëtarët e ekipit.

Sipas faqes zyrtare të kompanisë, dy gratë donin të shihnin një botë ku gratë shkëlqenin dhe asnjë stigmë nuk i godiste. Megjithatë, ata e kuptuan se askush nuk po krijonte një botë të tillë, dhe pikërisht atëherë u nisën të merreshin me produktet CBD dhe THC, si dhe me aksesorët e grave. Ne shfletuam faqen dhe kuptuam se pavarësisht se ishte magjepsës, ishte disi e paqartë. Për shembull, dështimi për të treguar informacionin bazë për kohën kur kompania filloi ose sa kohë ka funksionuar ishte një pengesë serioze. Për më tepër, mjetet e kontaktit janë të kufizuara në një adresë emaili dhe veçori të bisedës, por nuk ka numër telefoni për të arritur menjëherë zyrën e kujdesit ndaj klientit ose adresën e postës për dërgimin e parcelave dhe letrave fizike.

Për më tepër, faqes së internetit të Lartësisë së Saj i mungon informacioni kritik për proceset e prodhimit të kompanisë dhe për veten. Ai ka një lidhje FAQ, por ju çon në një faqe që u përgjigjet disa pyetjeve themelore si ajo që është CBD dhe nëse është psikoaktive apo jo dhe do t'ju bëjë të lartë. Ne vazhduam të shfletonim faqet duke kërkuar informacion në lidhje me politikat e transportit dhe kthimit, por na priti një zhgënjim i plotë; marka nuk përmend asgjë të këtij lloji.

Sidoqoftë, na bëri përshtypje që Lartësia e Saj është e përkushtuar ndaj cilësisë, siç shihet përmes testeve rigoroze të palëve të treta, rezultatet e të cilave i morëm lehtësisht në lidhjet në faqen e produkteve. Ne ekzaminuam vajin e fytyrës për CBD dhe THC kundër asaj që tregohej në etiketë. Megjithëse etiketa e produktit kishte 250 mg CBD, testet tona konfirmuese zbuluan të kundërtën. Përmbajtja aktuale e CBD ishte 265.4 mg, ndërsa përqindja e THC ishte 0%, ashtu siç tregohet. Variacioni i CBD ishte 15.4 mg, që përkthehet në një devijim prej 6%, që është brenda kufirit të pranueshëm prej 10%. Kjo tregon se testet e palëve të treta të markës janë mjaft të sakta. Fatkeqësisht, nuk mundëm t'i testonim artikujt tanë të porositur për ndotës për të përcaktuar nëse ishin pa ndotës apo jo. Ndotësit tipikë të testuar shpesh përfshijnë mikrobet (E. coli V. kolerae), metale të rënda, tretës, pesticide dhe mbetje të kafshëve dhe bimëve.

Syze

Karakteristikat e mëposhtme janë të vërteta për markën CBD të Lartësisë së Saj;

 • Testimi i palëve të treta
 • Nuk ka kode QR të skanueshme në etiketat e produkteve
 • Një faqe interneti mjaft e përpunuar
 • Pikat mesatare të çmimeve për artikuj të ndryshëm variojnë midis 0.08 dhe 0.73 dollarë për mg CBD
 • Nuk ka informacion se si rritet kërpi i markës apo çfarë procesesh prodhimi ndiqen
 • Çmimet e produkteve variojnë nga 20 deri në 75 dollarë
 • Ekstrakt i disponueshëm në formulime me spektër të plotë dhe të gjerë
 • Nuk ka numra grupi për produktet
 • Metoda e nxjerrjes së CBD nuk është deklaruar
 • E dedikuar ekskluzivisht për të bërë aksesorë elegantë për femra, si dhe produkte CBD dhe THC
 • Asnjë adresë emaili ose adresë në vendndodhjen fizike
 • Testet e palëve të treta nuk përfshijnë ndotës

Procesi i prodhimit

Uebsajtit zyrtar të Lartësisë së Saj i mungon ndonjë informacion se si e rrit kërpin e tij, ku e rrit atë, të gjithë prodhimin ose çfarë teknikash zbaton për të hequr CBD nga fibra e kërpit. Megjithatë, ai përmend se të gjitha artikujt e tij janë pa ftalate, sulfate, parabene dhe pa alumin.

Ne përdorëm funksionin e bisedës për të komunikuar me tavolinën e shërbimit të kujdesit ndaj klientit, duke pyetur për procesin e prodhimit të markës. Përpjekja e parë ishte e kotë pasi nuk morëm përgjigje pas dhjetë ditësh, duke na detyruar t'u drejtoheshim atyre për herë të dytë. Këtë herë, megjithatë, ata u përgjigjën dhe treguan se përdorin kërp me origjinë nga SHBA, veçanërisht nga fermat në Shelton, CT. Megjithatë, ata ishin të pasigurt se cilat metoda të nxjerrjes përdoren nga marka. Ata na bënë të kuptojmë se kërpi është 100% natyral, i certifikuar me organike, jo OMGJ dhe se objektet e tyre prodhuese janë të çertifikuara nga cGMP dhe ndodhen në San Diego. Nëse çdo pjesë e atij informacioni ishte e vërtetë, ne i lavdërojmë ata sepse shumë polemika rrethojnë produktet e modifikuara gjenetikisht dhe përdorimi i lëndëve të para jo OMGJ është një nga proceset industriale më të sigurta.

Për më tepër, faqja e internetit e Lartësisë së Saj tregon se marka bën testime të thelluara të pjesës së tretë. Testet janë të kufizuara në fuqitë e THC dhe CBD dhe në thelb bëhen nga laboratorë të pavarur për të përcaktuar nëse të dhënat e fuqisë të treguara në etiketat e produkteve përputhen me përmbajtjen aktuale. Kjo nuk mjafton sepse testet efektive të palëve të treta marrin në konsideratë ndotësit dhe testojnë për metale të rënda, mikrobe, tretës dhe mbetje të kafshëve dhe bimëve, megjithatë Lartësia e Saj nuk e teston për ndonjë gjë tjetër. Faqja zyrtare e markës përfshin të dhëna për testet e pavarura laboratorike, por të tilla janë për produktet më të fundit dhe jo produkte individuale. Ky vëzhgim vjen për shkak se produkteve u mungojnë numrat e grupeve në kontejnerë, as nuk kanë kode QR të skanueshme përmes të cilave dikush do të aksesonte rezultatet e palëve të treta për artikujt individualë nëse rezultatet do të ishin aty.

Përvojat e klientit dhe blerjes

Uebfaqja zyrtare e Lartësisë së Saj është lehtësisht e lundrueshme, duke e bërë përvojën e blerjeve disi të drejtpërdrejtë. Megjithatë, ndryshe nga shumica e markave, ajo nuk i ka grupuar artikujt në bazë të kategorive të veçanta; gjithçka që mund të shihni në ueb përfshin pajisje, CBD dhe THC, dhe të gjitha në thelb kanë të njëjtat produkte. Prandaj, duhet të dini se çfarë dëshironi, të lundroni nëpër faqe, ta gjeni dhe ta shtoni në shportë dhe të llogaritni koston e transportit. Transporti zakonisht zgjat 2-3 ditë pune dhe brenda 5 ditëve, ju duhet t'i dorëzoni porositë tuaja.

Gama e produkteve

Linja e produkteve të Lartësisë së saj përfshin aksesorë për femra dhe produkte THC dhe CBD. Këtu janë disa nga produktet që mund të dëshironi të porosisni nga faqja e internetit;

Lartësia e saj Temat e CBD

Lartësia e saj Temat e CBD

Disa nga artikujt më të njohur në linjën e produkteve të Her Lartësia përfshijnë artikuj të ditës si maska, vaj për fytyrën, hidratues dhe një sërë artikujsh trupi për përmirësimin e gjendjes së lëkurës dhe trupit, të cilat të gjitha janë në formulime me spektër të gjerë. Sasitë totale të CBD përfshijnë 20 mg, 30 mg, 200 mg, 300 mg, 500 mg, duke zbuluar një diapazon të fuqisë prej 8.33 mg/ml deri në 16.67 mg/ml. Produkti më i lirë kushton 20 dollarë, ndërsa më i shtrenjti kushton 70 dollarë, duke zbuluar një pikë çmimi prej 0.12 dollarë deri në 0.40 dollarë për mg CBD.

Lartësia e saj CBD Ushqimore

Lartësia e saj CBD Ushqimore

Artikujt e ngrënshëm të Lartësisë së saj CBD përfshijnë Menage Mints, i vetmi produkt i disponueshëm i ngrënshëm në linjë. Ashtu si pjesa më e madhe e artikujve në inventarin e markës, menazhet e minierave janë të mbushura me CBD me spektër të gjerë.

Lartësia e saj Tinkturat e vajit CBD

Lartësia e saj Tinkturat e vajit CBD

A jeni një femër entuziaste e produkteve CBD? Ju mund të eksperimentoni me Lartësinë e Saj vaj CBD tinktura të disponueshme në dy kategori; Eliksiri i Mbretëreshës dhe Bukuroshja e Fjetur. Të dyja kanë CBD, por e para gjithashtu ka CBN, ndërsa Bukuroshja e Fjetur është gjithashtu e mbushur me CBG.

Lartësia e saj Produkte CBD Vape

Lartësia e saj Produkte CBD Vape

Nëse jeni një avullues veteran CBD, do të shijoni produktet e avullit të Her Lartësisë. Ato përmbajnë dy kategori, duke përfshirë avujt e lehtësuar dhe shumë të qetësuar. E para ndihmon në lehtësimin e dhimbjes ndërsa e dyta është për qetësi, por të dyja kanë vaj CBD me spektër të plotë me vajra esencialë të ndryshëm.

Lartësia e saj Produkte për tymosje CBD

Lartësia e saj Produkte për tymosje CBD

Ju mund të blini lulet e kërpit të mbështjellë paraprakisht të markës, duke përfshirë projektin Last Prisoner Project Single Pre-Roll dhe Lighter. Ka 0.5 mg lule kërpi, por sasia e saktë e CBD mbetet e panjohur.

Çfarë na pëlqen në lidhje me kompaninë

Lartësia e saj e hijshme tërhoqi vëmendjen tonë për shkak të aspekteve të mëposhtme;

 • Marka ka një garanci 14-ditore për kthimin e parave, një marrëveshje që u jep klientëve të pakënaqur rimbursime të plota
 • Ajo ka një linjë relativisht të gjerë produktesh, duke përfshirë tinktura, vapa, bomba për banjë, produkte tematike dhe shumë aksesorë për femra
 • Ai është i përkushtuar për t'i dhënë fund stigmatizimit të grave dhe fuqizimin e tyre duke ofruar produktet më të mira
 • Mund të jetë duke përdorur materiale me cilësi të lartë për të bërë produktet e saj, veçanërisht aksesorët
 • Ajo merret me sende të hijshme që, pavarësisht se janë të shtrenjta, janë të këndshme për syrin dhe për t'i zotëruar

Çfarë nuk na pëlqen në lidhje me kompaninë

Si një monedhë me kokë e bisht, gjetëm ngërçe me Lartësinë e Saj. Mjerisht, ajo që nuk na pëlqeu te marka e tejkaloi atë që na pëlqente. Këtu janë disa nga aspektet e shumta të kompanisë që ne mendojmë se kanë nevojë për hekurosje;

 • Pikat e çmimeve janë më të larta se nivelet e tregut, duke i lënë produktet për ata pak që mund t'i përballojnë ato
 • Faqja e internetit nuk thotë shumë për markën; në thelb jep dy deri në tre fjali se si u nis nga dy zonja
 • Testet e palëve të treta nuk përfshijnë ndotës si tretësit, mbetjet e kafshëve dhe bimëve, metalet e rënda dhe mikrobet, të cilat të gjitha janë të rrezikshme për shëndetin e njeriut
 • Përgjigja e ngadaltë e kujdesit ndaj klientit; na u desh të kontaktonim zyrën e kujdesit ndaj klientit dy herë në një hark kohor prej dy javësh për të marrë përgjigjen në lidhje me nxjerrjen e CBD, rritjen e kërpit dhe procesin e prodhimit
 • Raportet laboratorike të postuara në faqen e internetit janë për produktet e fundit, por jo produkte individuale për shkak të mungesës së numrave të grupeve
 • Duke shfletuar në faqen e internetit, nuk do të hasni informacione se si nxirret CBD e markës
 • Produktet nuk grupohen në bazë të asnjë kategorie, duke e bërë përvojën e blerjeve disi më pak ideale

Verdikti ynë i përgjithshëm Lartësia e saj është një markë CBD e vendosur në NYC. Frymëzuar dhe projektuar nga gratë, ajo merret ekskluzivisht me aksesorët e grave, si dhe artikujt THC dhe CBD. Produktet e saj CBD janë ose në formulime me spektër të gjerë ose të plotë dhe nuk përfshijnë asnjë izolim. Ju mund të porosisni tinktura, ushqime, vapa dhe produkte për tymosje nga marka, por nuk do të keni një larmi të gjerë nga të cilat të zgjidhni. Ne e vlerësojmë përkushtimin e markës për t'i dhënë fund stigmatizimit të grave, por ka një rrugë të gjatë për të bërë. Ajo duhet të zgjerojë linjat e saj të produkteve për të shfaqur shumë varietete, të organizojë mirë rrjetin e saj për të përfshirë rritjen e kërpit, nxjerrjen e CBD dhe procesin e prodhimit, dhe duhet të bëjë më mirë në testimin e palëve të treta duke përfshirë ndotës në teste dhe duke postuar rezultatet e laboratorit të produkteve bazuar në numrat e grupeve.

Barbara është një shkrimtare e pavarur dhe një këshilltare për seksin dhe marrëdhëniet në Dimepiece LA dhe Peaches and Screams. Barbara është e përfshirë në iniciativa të ndryshme arsimore që synojnë t'i bëjnë këshillat për seksin më të aksesueshme për të gjithë dhe të thyejnë stigmat rreth seksit në komunitete të ndryshme kulturore. Në kohën e saj të lirë, Barbara kënaqet duke ecur nëpër tregjet e vjetra në Brick Lane, duke eksploruar vende të reja, duke pikturuar dhe duke lexuar.

Më të fundit nga CBD