Yipisale.com është një portal online për blerjet ndërkombëtare për përzierjet dhe erëzat e çajit të punuar me dorë nga barishtet Ayurveda

Yipisale.com është një portal online për blerje ndërkombëtare për barishte Ayurveda, përzierje çaji të punuar me dorë dhe erëza

Emri i biznesit dhe çfarë bën

Yipisale.com është një portal online për blerje ndërkombëtare për barishtet Ayurveda, përzierje çaji të punuar me dorë dhe erëza. Ne ofrojmë barishte pluhur dhe të papërpunuara, si dhe çajra bimorë pa kafeinë pasi shijet tona të çajit bazohen në Kahwa Kashmiri Indian. Ju mund të kontrolloni produktet tona, faqja jonë e internetit është:

https://yipisale.com

Historia e themeluesit/pronarit dhe çfarë i motivoi ata për të filluar biznesin

Themeluesi / Historia e pronarit

“Askush dhe Askush nuk mund t'ju përcaktojë. Suksesi fitohet nga vështirësitë që ju kaloni, vendosmëria, vullneti i plotë për të vazhduar përpara kur askush nuk dëshiron, për të ndjekur dhe për të qenë pjesë e diçkaje të lavdishme.” Këto rreshta janë ato që më bënë kjo që jam sot, më ndihmuan t'i shërbej një qëllimi më të lartë dhe ato që më kaluan në kohët e mia të vështira. Kohët e vështira do të vijnë dhe do të shkojnë, por ajo që ka vërtet rëndësi është nëse mund të ngriheni nga rënia juaj.

pershendetje! Emri im është Priti Gupta dhe jam themeluesi i Yipisale, ku ne ofrojmë 120+ barishte Ayurveda, çaj bimor dhe erëza me cilësi, pastërti, siguri dhe kthime pa probleme, në mënyrë që njerëzit të mund të blejnë me besim, besim dhe erëza. besim. Filozofia jonë është "Natyra është shërimi i të gjitha ushqimeve"

YipiSale filloi në vitin 2013 me idenë për të ndihmuar njerëzit të kurojnë sëmundjet e tyre dhe të përpiqen ta bëjnë jetën e tyre më të mirë se dje. Ne besojmë në kurën e natyrës, sepse ajo është nëna e çdo qenieje në ekzistencë, prandaj ne merremi me barishte të pastra dhe çaj pa kafeinë, të cilët jo vetëm që ofrojnë shëndet të mirë, por gjithashtu rrisin qëndrueshmërinë, imunitetin dhe mbajnë larg sëmundjeve. 

Produktet tona vijnë në çanta eko-miqësore dhe të riciklueshme, zinxhir dhe mbyllje ajrore dhe pako të ripërdorshme. Ne besojmë në pastërtinë dhe cilësinë, kjo është arsyeja pse ne i paketuam produktet tona sipas një porosie. 

Yipisale.com është një portal online për blerje ndërkombëtare për barishtet Ayurveda, përzierje çaji të punuar me dorë dhe erëza. Ju mund të kontrolloni produktet tona, faqja jonë e internetit është: 

https://yipisale.com

Çfarë më motivoi për të filluar biznesin

Në vitin 2004 fillova karrierën time me ICICI Bank si oficer i kontrollit të kredive. Në shkurt 2006 e lashë punën sepse diçka në zemrën time më fuqizoi të bëhesha një sipërmarrës. Kam përfunduar diplomën e menaxhimit të eksportit në tetor 2006 dhe kam filluar të punoj me një shtëpi eksporti. Ishte një punë me kohë të plotë. Në vitin 2008 mora 2 vjet pushim nga puna ime në shtëpinë e eksportit për fëmijën tim, nuk dua ta lë fëmijën tim në Creche në atë kohë dhe për shkak të kësaj, në vitin 2010, fillova të kërkoja mundësi të tjera karriere dhe unë ngeca në dizajnin e brendshëm, përfundova diplomën për Dizajn të Brendshëm në 2011 dhe fillova të punoj si freelancer. Pas 2 vitesh, kuptova se nuk ishte kjo. 

Ishte e vështirë të punoja në një profesion që nuk ishte pasioni im. Të qenit një eksportues ndërkombëtar ishte pasioni im, dhe dizajnimi i brendshëm, jo ​​aq shumë. Një ditë im shoq, Prashant më tha të ndjek atë që je, dhe të bëhem ajo që dua të jem, edhe nëse nuk më jep asgjë. Kjo më bëri të mendoj dhe fillova karrierën time për herë të tretë me 'Yipisale' si eksportues dhe sipërmarrës. Prashant më ndihmoi gjatë gjithë rrugëtimit tim, mund të them se ai është trajneri im i jetës.  

 Unë besoj në sistemin e lashtë mjekësor Ayurveda dhe kurat natyrale, kështu që fillova Yipisale si një dyqan Ayurveda. Në Yipisale motoja jonë kryesore është të ofrojmë produkte të cilësisë më të mirë me çmime të arsyeshme me një përvojë pazari pa probleme. Aktualisht po ofrojmë shërbimet tona në Emiratet e Bashkuara Arabe, Francë, Gjermani, Mbretërinë e Bashkuar, Australi, Shtetet e Bashkuara, Kanada, Belgjikë, Danimarkë, Luksemburg, Holandë dhe Spanjë dhe planifikojmë të zgjerojmë. 

Sfidat me të cilat përballet biznesi

Të punosh me tregjet ndërkombëtare nuk është një punë e lehtë, ka rregulla, rregullore, kërkesa dhe tendenca të ndryshme të tregut. Objektet, nevojat e tregut dhe mundësitë nuk janë të njëjta si sot, ne u përballëm me shumë sfida gjatë këtij udhëtimi, kujtova se në 2013 tregu B2C nuk ishte aq i madh sa sot, kishte vetëm dy-tre kompani transporti, me pagesë të kufizuar opsionet e portës për tregun B2C. Një sfidë tjetër ishte, e vështirë për të pastruar dërgesat Ayurveda nga doganat, dhe Ayurveda nuk ishte një kategori e njohur në tregun ndërkombëtar. 

Ishte shumë e vështirë për mua dhe ekipin tim të tregtonim dhe të vendosnim produktet tona në tregun ndërkombëtar. Në vitin 2013 kur filluam, njerëzit nuk ishin të vetëdijshëm për bimët Ayurveda siç janë sot. M'u kujtua ajo kohë, qilimat indiane, qilimat dhe artikujt artizanal ishin kategoritë e nxehta. 

Duhet shumë përpjekje për të vendosur produktin nëse është i ri apo jo i kërkuar në treg, e njëjta gjë ndodhi edhe me ne. Por me durim, një objektiv të caktuar dhe vullnet, asgjë nuk është e pamundur në këtë botë. 

Mundësitë me të cilat përballet biznesi

Sot njerëzit po kalojnë drejt trajtimit natyral dhe kërkesa për produktet Ayurveda është rritur vitet e fundit dhe pritet të vazhdojë të rritet në të ardhmen. Kjo jep motivim dhe model që njerëzit janë të interesuar të pranojnë kurën e natyrës, e cila është ekonomike dhe miqësore me mjedisin. Pas COVID-it vërehet një ndryshim i dukshëm në zakonet e njerëzve, ata preferojnë kura Ayurvedike ose natyrale për sëmundjet dhe Yoga për mirëqenien e brendshme. Natyrisht, kjo është mënyra natyrale për të jetuar një jetë të shëndetshme dhe paqësore.  

Për shkak të rritjes së kërkesës, ne po planifikojmë të dalim me disa produkte të tjera emocionuese Ayurveda për mirëqenien e brendshme, të cilat do t'i nxjerrim së shpejti.

Këshilla ime për të tjerët në lidhje me biznesin

Mos ndalo se enderruari – Këshilla ime për të gjithë, veçanërisht gratë që nuk reshtin kurrë së ëndërruari dhe jetojnë për ta kthyer atë ëndërr në realitet. E di që nuk është e lehtë, por kjo metodë funksionon, sa më fort të besosh, aq më shpejt do të ndodhë. E aplikova në jetën time dhe funksionoi si sharm, prandaj mund të them se ëndrrat mund të jenë reale nëse shihen me sy hapur.

Besoni në veten tuaj – Ju keni fuqinë për të ndryshuar botën, thjesht duhet ta besoni atë me një zemër të vërtetë. Nuk duhet të prisni motivimin për të filluar atë që keni dashur gjithmonë të bëni; momenti i duhur është tani. Shko merre. 

Mbani objektivin tuaj para syve tuaj– Unë i përmbahem gjithmonë këtij rregulli dhe ai bën mrekulli. Shkruani qëllimet tuaja dhe kujtojini vetes t'i plotësoni ato derisa të jenë. 

Merrni problemet si një enigmë – Gjithmonë mendoni se problemet janë një mënyrë për t'i kuptuar gjërat ndryshe dhe sigurisht që janë një mënyrë e mirë për të ushtruar trurin tuaj.

Jini optimistë dhe të durueshëm – “Kjo mundësi mund të ketë kaluar, por tjetra do të jetë vetëm e imja dhe e imja”, kujtojeni gjithmonë këtë frazë, kur vështirësitë e jetës suaj përballen, mbani mend këtë dhe luftoni nëpër to.

Asnjëherë mos ndaloni së mësuari – Mendoj se kjo është praktika më e mirë për sukses, përpiquni të mësoni gjëra të reja dhe të aplikoni ato që mendoni se janë më të mirat, të gjithë e dimë se përpjekjet e vogla bëjnë një ndryshim të madh.

Anastasia Filipenko është psikologe e shëndetit dhe mirëqenies, dermatologe dhe shkrimtare e pavarur. Ajo mbulon shpesh bukurinë dhe kujdesin e lëkurës, tendencat e ushqimit dhe të ushqyerit, shëndetin dhe fitnesin dhe marrëdhëniet. Kur ajo nuk po provon produkte të reja për kujdesin e lëkurës, do ta gjeni duke marrë një klasë çiklizmi, duke bërë joga, duke lexuar në park ose duke provuar një recetë të re.

Më të rejat nga Business News