Rishikimi i produktit të kërpit të dashurisë 

/

Kur bëhet fjalë për CBD, ne të gjithë duam t'u drejtohemi markave të besuara me një reputacion të fortë për cilësinë dhe pastërtinë. Nëse hulumtoni markat më të mira CBD në Mbretërinë e Bashkuar, Dashuri kërp emri padyshim do të shfaqet. 

Kjo markë premton transparencë, një nivel të lartë cilësie dhe pastërtie dhe një përzgjedhje të gjerë produktesh. Sigurisht, më duhej të kontrolloja nëse e përmbush premtimin. Më dërguan disa produkte të linjës së saj të produkteve për të testuar dhe për të ofruar rishikimin tim të paanshëm. Por së pari, le të zbulojmë se si Dashuria Hemp dallon nga konkurrenca e saj. 

Rreth kërpit të dashurisë

Love Hemp u themelua në vitin 2015 nga Tony Calamita dhe Tom Rowland, dy shokë të vjetër të shkollës që janë kthyer në suplemente natyrale. Dyshja shpejt kuptoi se kishte mungesë standarde në industrinë CBD, gjë që i shtyu ata të themelonin Love Hemp dhe të ofronin produkte të pastra, me cilësi të lartë dhe të larmishme CBD. 

Sot, Love Hemp është një nga furnizuesit kryesorë në industri dhe shumë e konsiderojnë atë një markë shkatërruese dhe novatore në industrinë e kërpit në Mbretërinë e Bashkuar. 

Kompania aktualisht operon nga selia në Londër, por gama e larmishme shitet në mbarë botën. Është paraqitur në media të njohura si Grazia, BBC, Forbes dhe Men's Health, për të përmendur disa. Për më tepër, Love Hemp fitoi çmimin Beauty Shortlist 2020 për Markën më të mirë CBD.  

Prodhimi, Transparenca dhe Testimi i Palëve të Treta

Love Hemp prodhon të gjitha produktet e saj në shtëpi pa përfshirë asnjë objekt të palëve të treta. Ekipi krenohet që punon në mënyrë transparente dhe siguron transparencë nga fara në raft. Për më tepër, Love Hemp siguron që çdo produkt të testohet dy herë në mënyrë që të mbajë cilësinë e qëndrueshme. Megjithatë, kompania nuk i publikon raportet e laboratorit në faqen e tyre. Për fat të mirë, është shumë e lehtë t'i kontaktosh ata përmes emailit ose telefonit dhe të kërkosh rezultatet e laboratorit të palëve të treta. Së fundi, Love Hemp është anëtare e Qendrës për Kanabisin Mjekësor e cila ofron një nivel tjetër sigurie. 

Politika e Transportit dhe Kthimit

Brenda Mbretërisë së Bashkuar, tarifa e transportit për dërgimin e gjurmuar të klasit të dytë është 1.99 £ ose falas për porositë prej 30 £ e lart. Dorëzimi i gjurmuar i klasit të parë është falas për porositë mbi 50 £ ose 2.99 £ për ato nën 50 £. Kompania gjithashtu ofron dërgesë speciale që nënkupton dërgesë të garantuar ditën e ardhshme të punës. Tarifa për dërgesë speciale është 4.99 £ ose falas për porositë prej të paktën 100 £. Love Hemp ofron gjithashtu transport ndërkombëtar. Çmimet fillojnë nga 9.99 £. 

Kompania ka një politikë kthimi 30-ditore për produktet e pahapura. Mbani në mend se do t'ju duhet të njoftoni ekipin e shërbimit të klientit brenda shtatë ditëve nga marrja për çdo defekt ose dëmtim të produktit. 

Program Besnik  

Unë vlerësoj një markë që vlerëson klientët e saj. Love Hemp është një prej tyre. Kompania ofron një program fitimprurës besnikërie që premton përfitime të mëdha. Ju lehtë mund t'i bashkoheni programit duke krijuar një llogari duke ndjekur disa hapa të thjeshtë. Do të shpërbleheni me 250 pikë vetëm për t'u regjistruar dhe më pas mund të fitoni pikë shtesë sa herë që blini. 

Love Hemp gjithashtu do t'ju dhurojë 1,000 pikë në ditëlindjen tuaj. Mënyrat shtesë për të fituar pikë janë ndjekja e faqes së Instagramit të markës, pëlqimi i faqes në Facebook ose leximi i përmbajtjes së markës. Do të përparoni nëpër nivele dhe do të shijoni më shumë përfitime ndërsa ecni. 

Pikat mund të blihen për një zbritje. Fitimi i 1,000 pikëve është i barabartë me 10.00 £

Opsione të tjera të ruajtjes

Kur bëni blerje në Love Hemp, mund të kurseni duke blerë produkte të paketuara. Për shembull, CBD Saver Box, e cila përfshin 79.98£ përfshin Kapsula CBD, ushqimet dhe vaji, mund t'ju kursejnë 38 £. Në mënyrë të ngjashme, mund të blini kutinë CBD Top Up e cila përfshin llak CBD dhe Jelly Domes për 71.98 £ në vend të 79.98 £. 

Një mënyrë tjetër e shkëlqyer për të arritur një marrëveshje në Love Hemp është të referoni një mik. Kur miku juaj përdor lidhjen për të blerë në Love Hemp, ai merr 10 £ zbritje nga porosia e tyre dhe ju merrni 10 £ zbritje në porosinë tuaj të radhës. Pra, është një fitore e favorshme!

Rishikimi i Produktit 

Siç thashë tashmë, Love Hemp ka një gamë të gjerë produktesh. Ju mund të gjeni vajra CBD, ushqime, kapsula dhe kozmetikë CBD. Ju gjeni një gamë të madhe fuqie, duke filluar nga 300 mg. Shumica e produkteve të Love Hemp janë me spektër të gjerë që do të thotë se nuk përmbajnë asnjë THC. Sistemi i detajuar i filtrimit në faqen e internetit ju lejon të gjeni lehtësisht çdo produkt sipas forcës, llojit, shijes dhe çmimit. Provova disa nga produktet kryesore të Love Hemp, kështu që lexoni për të zbuluar mendimin tim të paanshëm. 

Pika të lëngshme të vajit oral të kërpit CBD 300 mg CBD

La Bie vaj CBD janë me spektër të gjerë që do të thotë se nuk përmbajnë THC. Për më tepër, produkti është vegan dhe 100% pa gluten. 

Për më tepër, pikat e kërpit të dashurisë prodhohen duke përdorur vaj premium CBD dhe MCT. Në shikim të parë, më pëlqeu paketimi! Shishja e zbukuruar vjen e mbrojtur në një kasë të fortë. Për më tepër, pikatori përmban informacion mg, kështu që është shumë e lehtë të dozoni marrjen tuaj të CBD. 

Pika të lëngshme të vajit oral të kërpit CBD 300 mg CBD

Me 300 mg CBD në një shishe 30 ml, produkti është i butë dhe i shkëlqyer për fillestarët. Duke marrë parasysh forcën e produktit, është e sigurt të filloni me 40 pika ose 1 ml. Thënë kështu, nuk duhet të kaloni 70 mg në ditë.

Provova aromën e mentes dhe duhet të them se është ndër shijet më të mira të produkteve CBD që kemi provuar ndonjëherë! Është freskues me një nuancë ëmbëlsie. Nëse nuk jeni adhurues i mentes, mund të provoni shije të tjera, duke përfshirë portokallin e Valencias dhe Qershinë e Egër. 

Kapsulat CBD të kërpit të Dashurisë

La Kapsulat CBD të kërpit të Dashurisë janë vegan dhe pa gluten. E bërë me 300 mg ekstrakt CBD me spektër të gjerë premium, çdo kapsulë përmban 5 mg CBD për dozimin e saktë. Kapsulat janë perfekte për të sapoardhurit në botën e CBD. Doza fillestare e rekomanduar është dy kapsula të cilat arrijnë në 10 mg në ditë. Më pas, mund ta rrisni ngadalë dozën.  

Kapsulat CBD të kërpit të Dashurisë

Çdo shishe përmban 60 kapsula që do të thotë se duhet të mjaftojë për një muaj përdorim. Kapsulat janë të lehta për t'u gëlltitur dhe japin efekte të lehta. Nëse dëshironi efekte më të forta, mund të zgjidhni 600 mg ose 1,200 mg. 

Me një çmim prej 14.99 £, këto kapsula CBD janë ndër produktet më të përballueshme CBD që mund të gjeni në treg. 

Dashuroni topat e çokollatës së zezë CBD të kërpit

Më pëlqejnë ëmbëlsirat e balancuara mirë! Të Topa me çokollatë të zezë CBD nga Love Hemp ofrojnë pikërisht këtë - një përvojë të ekuilibruar mirë. Të mbushura me 50 mg ekstrakt CBD me spektër të gjerë premium dhe 64% kakao, këto trajtime ofrojnë një shije të plotë çokollate. 

Ato janë ëmbëlsira juaj e zakonshme me një kthesë CBD. Për më tepër, ato vijnë në një çantë të përshtatshme, në mënyrë që të mund ta merrni CBD-në tuaj në lëvizje. 

Dashuroni topat e çokollatës së zezë CBD të kërpit

Përveçse janë të shijshme, topat janë vegan, pa gluten dhe pa qumësht, kështu që këto topa janë praktikisht për këdo që e do çokollatën. 

Dhe këtu është një këshillë - këto topa çokollate CBD kombinohen shkëlqyeshëm me kafenë. E vetmja negative është se do të ishte e vështirë të ndalosh veten! Besoni fjalën time!  

Dashuria e kërpit CBD Jelly Domes 

Dashuria e kërpit Jelly Domes janë të injektuar me 5 mg CBD secila. Një paketë kombinon tre shije - rrush pa fara e zezë, luleshtrydhe dhe portokalli. Ato japin shije të shijshme dhe një shpërthim të plotë frutash. Ka një amëz delikate kërpi që nuk është aspak e pakëndshme.

Dashuria e kërpit CBD Jelly Domes

Ato janë me tarifë THC, pa sheqer dhe vegan. Tekstura ishte shumë interesante për mua pasi ato janë "sfungjerë". Më pëlqyen shumë këto gome. Plus, madhësia e xhepit e bën shumë të lehtë mbajtjen e tyre, mund t'i konsumoni kupolat në mënyrë diskrete. Kupolat e kërpit të dashurisë ndihmuan në sigurimin e relaksimit shumë të nevojshëm pas një dite të gjatë pune. Ata gjithashtu u treguan të shkëlqyer për ankthin tim social!

Ilaçi i trupit me infuzion me CBD nga kërpi 

La salcë trupi nga Love Hemp është e përzier me dorë dhe organike, e pasuruar me 300 mg CBD të cilësisë më të lartë. Lëngu përmban një bazë vaji të papërpunuar të kokosit të mbushur me vajra esencialë dhe dyll blete. Është perfekt për të gjitha llojet e lëkurës, veçanërisht për lëkurën e thatë dhe të irrituar. 

Ilaçi i trupit me infuzion me CBD nga kërpi

Lëngu vjen në një kavanoz 50 ml të lehtë për t'u përdorur. Ka një konsistencë të trashë, por përthithet lehtësisht. Balsami siguron kondicioner të thellë dhe e lë lëkurën të butë dhe të shndritshme. Mund ta përdorni për të trajtuar zonat në lëkurë të cilat janë zakonisht të thata si bërryla. Për më tepër, mund ta aplikoni në zonat që ndjejnë kruarje. Së fundi, balsami mund të trajtojë në mënyrë efektive dhimbjet dhe dhimbjet. Mund të jetë i shkëlqyeshëm për dhimbjet e muskujve ose dhimbjet e qafës dhe shpatullave.

Rishikimi i kërpit të dashurisë: Verdikti

Ju ndoshta keni dëgjuar tashmë për Love Hemp, kështu që nëse jeni ende duke menduar nëse do t'i provoni produktet e tyre, shpresoj që deri tani ta dini se ia vlen patjetër ta provoni. Produktet që provova janë të shkëlqyera - ato janë efektive, me spektër të gjerë dhe vijnë në paketim të përshtatshëm. Nëse doni fuqi më të forta CBD, shfletoni faqen e Love Hemp dhe me siguri do të gjeni diçka që ju pëlqen. 

Ndërsa unë do të doja që kompania të ofronte më shumë informacion në lidhje me testimin e tyre laboratorik të palëve të treta, në këtë rast, kjo nuk ishte një prishje e marrëveshjeve pasi mund të kontaktoni lehtësisht ekipin e mbështetjes së klientit. Ata do të ishin më se të lumtur t'i përgjigjen pyetjes suaj. 

Për më tepër, kompania gëzon një reputacion të madh. Aktualisht, ajo ka një vlerësim 4.8 yje në Trustpilot nga më shumë se 2,100 komente. Komentet janë jashtëzakonisht pozitive, me konsumatorë të shumtë që vlerësojnë cilësinë e produktit, dërgimin e shpejtë dhe çmimet e shkëlqyera. MS, Universiteti i Tartu
Specialisti i gjumit

Duke shfrytëzuar përvojën e fituar akademike dhe profesionale, këshilloj pacientët me ankesa të ndryshme për shëndetin mendor - humor depresiv, nervozizëm, mungesë energjie dhe interesi, çrregullime të gjumit, sulme paniku, mendime dhe ankthe obsesive, vështirësi në përqendrim dhe stres. Në kohën time të lirë, më pëlqen të pikturoj dhe të bëj shëtitje të gjata në plazh. Një nga obsesionet e mia të fundit është sudoku - një aktivitet i mrekullueshëm për të qetësuar një mendje të shqetësuar.

Më të fundit nga CBD