Kujdesi për flokët Vegamour CBD

Rishikimi i produktit Vegamour 2022

Nën moton "Jo kujdes për flokët, mirëqenia e flokëve", Vegamour është vendosur si një nga markat premium CBD. Duke përfshirë përbërës me bazë bimore që punojnë në kombinim me CBD për të promovuar flokë të shëndetshëm, marka premton rregullime afatgjata për problemet e flokëve. Vegamour është vendosur si një lider në tregun e kujdesit të flokëve CBD dhe ne thjesht e dinim se do t'i pëlqenim produktet e markës. Kështu që ne provuam dhe testuam disa prej tyre dhe vendosëm të ndajmë gjithçka që mësuam gjatë udhëtimit tonë.

Rreth Vegamour

Vegamour u themelua nga Dan Hodgdon dhe modelon qasjen holistike të natyrës ndaj rritjes dhe funksionimit. Pika fillestare për markën ishte kuptueshmëria e Danit se, ashtu si fushat me bar, edhe flokët lulëzojnë kur mjedisi rrethues është i shëndetshëm. Në vitin 2019, kompania zgjeroi linjën e saj të produkteve për të përfshirë një linjë të plotë të produkteve CBD që synojnë promovimin e rritjes dhe kujdesit të shëndetshëm të flokëve. Kompania vazhdon të lulëzojë bazuar në filozofinë se askush nuk duhet të rrezikojë shëndetin e tyre për të pasur flokë të bukur. 

Procesi i prodhimit

Procesi i prodhimit është ai që e veçon Vegamour nga konkurrenca e tij. Të gjitha produktet janë bërë me përbërës të pastër dhe nuk përmbajnë hormone sintetike ose kancerogjene. Për më tepër, kompania ka zhvilluar sisteme të integruara të mirëqenies për t'iu qasur rënies së flokëve me përbërës të provuar klinikisht, me bazë bimore, me burim të qëndrueshëm nëpërmjet partneriteteve të tregtisë së drejtë. 

Produktet e linjës CBD janë formuluar duke përdorur CBD me spektër të plotë dhe mikro-kapsuluar. Procesi i mikro-kapsulimit përfshin zvogëlimin e madhësisë së molekulave CBD me më shumë se 1,0000% në mënyrë që grimcat të jenë në gjendje të depërtojnë më thellë në lëkurën e kokës dhe flokët dhe të sigurojnë efikasitet më të madh. 

Për më tepër, Vegamour përfiton nga përparimet më të fundit në teknologjinë bimolekulare për të siguruar që secili përbërës të jetë i optimizuar për biodisponueshmëri maksimale. 

Së fundi, të gjitha produktet janë vegane dhe të testuara klinikisht për pastërti. 

Shipping & Kthim

Vegamour transporton ndërkombëtarisht. Porositë dhe blerjet e abonimit në SHBA mbi 50 dollarë kanë të drejtë për transport falas. Tarifa e transportit është 5 dollarë për porositë nën 50 dollarë. Porositë ndërkombëtare kualifikohen për transport falas nëse vlera e tyre është të paktën 125 dollarë. Për blerjet ndërkombëtare nën 125 dollarë, tarifa e sheshtë e transportit është 15 dollarë.

Vegamour është e përkushtuar të sigurojë 100% kënaqësi të klientit, prandaj ofron një politikë fleksibël kthimi. Ju mund t'i ktheni (ose shkëmbeni) produktet brenda 90 ditëve nga data e dërgesës. Artikujt e kthyer do të rimbursohen brenda 5-7 ditëve të punës në mënyrën origjinale të pagesës ose kreditimin e dyqanit. Megjithatë, mbani në mend se tarifat e transportit në porosinë origjinale janë të pakthyeshme dhe do t'ju duhet të paguani një tarifë përpunimi prej 5 dollarësh.

Përfitimet e Abonimit Vegamour

Përveç sigurimit që nuk ju mbarojnë kurrë produktet tuaja të preferuara, një abonim Vegamour mund t'ju sjellë deri në 20% zbritje për produktet me cilësi të lartë. Për më tepër, do të gëzoni përfitime shtesë si fleksibiliteti për të riprogramuar dërgesën, për të shtyrë një dorëzim dhe më shumë. 

Në GRO - Vegamour Rewards 

Anëtarësimi në programin e shpërblimeve është i lehtë. Thjesht duhet të krijoni një llogari dhe të filloni të grumbulloni pikë. Përveç fitimit të 1 pikë për 1 dollarë të shpenzuar, do të fitoni pikë për aktivitete të ndryshme si ndjekja e markës në Instagram, bashkimi në grupin e saj në Facebook dhe lënia e një komenti. Dhe, më shumë pikë do të thotë përfitime më të mëdha. Ju mund t'i shlyeni pikët për një zbritje. Për shembull, 100 pikë janë të barabarta me 10 dollarë, 200 pikë janë të barabarta me 20 dollarë, etj. Gjithashtu, mund t'i riblerni pikët për produktet e listuara në katalogun e kompanisë. 

Gama e produkteve Vegamour

Vegamour përfshin produkte të pastra dhe vegane për flokët, qerpikët dhe qerpikët. Përveç kësaj, ju mund të gjeni kondicioner, shampo, serume, gome dhe më shumë. Gjithçka është eko-etike, pa egërsi dhe pa paraben. Lexoni për të zbuluar se cili është verdikti ynë për produktet që kemi provuar. 

Shampo rimbushëse e avancuar GRO+

E bërë me formulë unike botanike, shampo rimbushëse pastron grumbullimin e qelizave të vdekura të lëkurës, sebumit, djersës dhe papastërtive të tjera, duke përfshirë mbetjet e produktit. Për më tepër, CBD depërton nën sipërfaqen e kokës dhe punon për të qetësuar irritimin, për të nxitur rritjen e flokëve dhe për të energjizuar folikulat. Për më tepër, shampoja pengon efektet e hormonit DHT, i cili është përgjegjës për rënien e flokëve.  

Një tjetër përbërës yll i këtij shampo të veçantë është b-SILK Karmatin e markës, një proteinë vegane e ngjashme me keratinën që nuk grumbullohet në lëkurën e kokës ose në fijet e flokëve. Në vend të kësaj, kjo proteinë mbush pikat e dobësuara në fillesë, duke e ndihmuar atë të qëndrojë e lidhur.  

Falë formulës së tij të butë pa parabene dhe silikone, ju mund të përdorni shampo çdo ditë. Aroma e agrumeve është e freskët dhe e këndshme. Do ta ndjeni menjëherë ndryshimin pasi flokët tuaj do të jenë dukshëm më të butë dhe më të shndritshëm. Për më tepër, do t'i ndjeni flokët më të pastër se kurrë! Për më tepër, ka të ngjarë të shihni rritje të flokëve të reja pas përdorimit të vazhdueshëm të shampos. 

Shampo vjen me një çmim prej 50 dollarësh për një paketë 236 ml. Është i kushtueshëm, por vlen çdo dollar. Sigurisht, nëse doni të kurseni 14% dhe të siguroheni që porosia juaj të jetë në kohë, mund të abonoheni gjithmonë. 

Si të përdorni shampon CBD

Aplikoni një sasi prej rreth një çerek në lëkurën e kokës dhe flokët. Masazhojeni për rreth një minutë dhe më pas shpëlajeni. 

Serum i avancuar për detoksifikimin e kokës GRO+

La serum detoksifikues trajton lëkurën e kokës dhe punon për të optimizuar mikrobiomën e lëkurës. E pasuruar me CBD me spektër të plotë, formula me PCA të zinkut dhe mëndafshi vegan eliminon bakteret potencialisht të dëmshme dhe papastërtitë e tjera që mund të bllokojnë poret duke qetësuar skalpin e kokës. Përveç kësaj, serumi siguron një shtresë mbrojtëse kundër ndotësve të mjedisit. Në të njëjtën kohë, kjo shtresë mbrojtëse siguron që lagështia të bllokohet. 

Serumi është i sigurt për ngjyrat, pa silikone, parabene dhe sulfate dhe nuk përmban aromë artificiale. Me shumë mundësi do të shihni rezultatet më të mira nëse e përdorni çdo javë dhe në kombinim me produktet e tjera GRO+ nga Vegamour. 

Serumi ndihmon në reduktimin e zbokthit dhe zvogëlon kruajtjen e thatë. Edhe pas përdorimit fillestar, ju do ta ndjeni lëkurën e kokës të hidratuar, të pastër dhe të freskët. 

Serumi vjen me 42 dollarë, që mund të konsiderohet i kushtueshëm, por ju patjetër merrni atë që paguani në këtë rast. Gjithashtu, mund të kurseni 14% dhe të merrni transport falas nëse vendosni të abonoheni. 

Si të përdorni serumin e flokëve CBD

Aplikoni serumin në lëkurën e kokës dhe masazhojeni butësisht për rreth dy minuta. Më pas, lëreni për rreth 7-10 minuta përpara se ta shpëlani tërësisht. Më pas, vazhdoni rutinën tuaj të zakonshme të kujdesit për flokët duke përdorur shampo dhe kondicionerë. 

Kondicioner rimbushës i avancuar GRO+

La kondicioner rimbushës është bërë me një formulim të ngjashëm me shampon. Ai kombinon proteinën e markës për zëvendësimin e keratinës, Karmati, botanikë të fuqishëm (përfshirë aloen) dhe CBD me spektër të plotë. Kondicioneri i bllokuar në lagështi nxit rritjen dhe parandalon thyerjen. 

Kondicioneri është ndryshe nga çdo tjetër që mund të keni përdorur deri më tani. Tekstura e saj është e trashë, por ndihet shumë e lehtë dhe e mëndafshtë. Përveç kësaj, kondicioneri pretendon se ofron mbrojtje afatgjatë nga dëmtimi i mjedisit, stilimi i nxehtësisë dhe madje edhe krehja. 

Ne u mahnitëm nga formula e pastër dhe rezultatet reale që pasuan pas dy përdorimeve. Flokët duken më të shëndetshëm dhe më të dendur. Është gjithashtu dukshëm më i butë dhe më i shndritshëm. Përveç kësaj, ka të njëjtën erë agrume si shampo, e cila është fantastike. 

Ashtu si me produktet e tjera GRO+ që kemi shqyrtuar deri më tani, kondicioneri është në anën më të shtrenjtë. Një shishe 236 ml kushton 58 dollarë (ose 50% për abonentët). Thënë kështu, kërkon një sasi të vogël, kështu që ka të ngjarë t'ju zgjasë më gjatë në krahasim me shampon dhe serumin. 

Si të përdorni kondicionerin e flokëve CBD

Nuk ka një filozofi të madhe se si të përdoret ky kondicioner rimbushës CBD. Thjesht aplikoni një sasi të vogël përmes fijeve dhe në lëkurën e kokës pas larjes me shampo. Më pas, prisni disa minuta dhe shpëlajeni. 

Masazher për rigjallërimin e kokës GRO

Ne ishim të kënaqur që arritëm ta provonim masazhues i kokës nga Vegamour. Ky mjet unik do të bëhet një element kryesor në regjimet tona të kujdesit për flokët!

Para së gjithash, masazhuesi duket shumë i lezetshëm dhe elegant — thjesht i përsosur për komodinën tuaj. Ajo vjen në një ngjyrë rozë për fëmijë dhe përmban qime të fuqishme që stimulojnë skalpin e kokës. Jo vetëm një masazh i kokës do t'ju relaksojë, por gjithashtu do të përmirësojë shëndetin e kokës dhe rritjen e flokëve. Një përfitim bonus - përmirëson sistemin nervor.

Si të përdorni masazhuesin e kokës

Mund ta përdorni masazhuesin në lëkurën e thatë të kokës ose ta kombinoni me serumin Vegamour për të nxitur përthithjen më të mirë (e kemi provuar këtë dhe është e pabesueshme!). Thjesht mbajeni atë dhe shtypni butësisht majat e masazhuesit në skalpin tuaj ndërsa bëni lëvizje rrethore. 

Aktgjykimi ynë

Jemi të kënaqur që ishim në gjendje të testonim këto produkte unike nga linja CBD e Vegamour. Ne u magjepsëm menjëherë nga filozofia e markës dhe angazhimi i saj për të përdorur përbërës të pastër dhe të sigurt pa kompromentuar cilësinë e produktit. Dhe, duhet të themi, Vegamour nuk zhgënjeu. 

Edhe pse produktet janë disi të shtrenjta, padyshim që mund të themi se gjithçka ia vlen paratë. Gjithashtu, ka mundësi të shumta kursimi si blerja e paketave të produkteve, abonimi dhe bashkimi me programin e shpërblimeve Vegamour. 

Në përgjithësi, këto produkte inovative janë një domosdoshmëri në çdo çantë bukurie. Dhe, ne jemi të ngazëllyer për të provuar shkumën e flokëve GRO+, serumin e qerpikëve, serumin e vetullave dhe mishrat e dhëmbëve në të ardhmen. Por, deri atëherë, sigurohuni që t'i provoni këto produkte fantastike!

MS, Universiteti Durham
GP

Puna e mjekut të familjes përfshin një gamë të gjerë diversiteti klinik, i cili kërkon njohuri dhe erudicion të gjerë nga një specialist. Megjithatë, besoj se gjëja më e rëndësishme për një mjek familjar është të jetë njerëzor, sepse bashkëpunimi dhe mirëkuptimi mes mjekut dhe pacientit janë vendimtare për të siguruar kujdes të suksesshëm shëndetësor. Në ditët e mia të pushimit, më pëlqen të jem në natyrë. Që në fëmijëri kam qenë e pasionuar pas shahut dhe tenisit. Sa herë që kam pushim, më pëlqen të udhëtoj nëpër botë.

Më të fundit nga CBD

Rishikimi i Kushly CBD

Kushly CBD është një kompani CBD e themeluar kohët e fundit që është e njohur gjerësisht për produktet e saj përfitime të shkëlqyera