CBD капсули

Најдобрите CBD капсули за 2022 година

Благодарение на широкиот опсег на здравствени придобивки што ги обезбедува CBD, производителите произведуваат производи со CBD во различни форми. Покрај маслата, CBD капсулите се најпопуларниот и најраспространет начин за уживање во придобивките од CBD. 

Врвни придобивки од CBD капсулите

Капсулите со CBD се лесни и удобни за земање. Можете да ги носите каде и да одите и да ги носите секогаш кога ви се допаѓа. Капсулите се дискретни и изгледаат како било кој витамински или OTC лек. 

Друга придобивка од CBD капсули е дека тие доаѓаат однапред дозирани. Ова овозможува одржување на вашата доза на CBD точна и конзистентна. Покрај тоа, не треба да губите време за мерење КБД масла - само пуштете ја капсулата во устата и измијте ја со вода или вашиот омилен пијалок. 

Уште повеќе, CBD капсулите ви овозможуваат да го избегнете земниот вкус на конопот и шеќерот содржан во ЦБД гуми

CBD капсули

Видови на CBD капсули што треба да се земат предвид

Кога станува збор за капсулите, постојат три главни типа: меки гелови, стандардни капсули и таблети. Ајде да дознаеме што го прави секој од овие посебен. 

Меки гел CBD капсули 

Меките гелови содржат затворено CBD масло во капсула направена од желатин, вода, заматувач и пластификатори. Тие се богати со хранливи материи и се наједноставната форма на капсули за телото да се разгради, што значи дека веројатно ќе ги почувствувате резултатите побрзо. 

Стандардни CBD капсули

Стандардната верзија на CBD капсулите е слична на меките гелови. Тие го имаат CBD маслото затворено во тврда обвивка која потоа полека се разложува во дигестивниот систем и се апсорбира во крвотокот. Како резултат на тоа, може да потрае и до два часа за да стапат во сила. 

CBD таблети 

CBD таблетите се CBD компресирани во таблета. Тие се направени со CBD изолат, кој е најчистиот облик на канабиноиди. Таблетите лесно се голтаат и даваат резултати во рок од 30 минути до еден час. Исто така, ефектите ќе траат подолго. 

 Најдобрите CBD капсули за 2022 година

Откако темелно ја разгледавме моќта и резултатите, создадовме листа на најдобрите CBD капсули за 2022 година. Исто така, вклучивме компании кои вршат транспарентен бизнис и обезбедуваат сертификати за анализа за секој производ. 

JustCBD

JustCBD е основана за да им покаже на потрошувачите вистинската вредност на „Најголемото чудо на природата на мајката“. Брендот постои од 2017 година, и оттогаш, тимот вложи многу напор да биде транспарентен и да ги открие сите состојки вклучени во нивните производи. Покрај тоа, секој производ е лабораториски тестиран, така што секој се придржува до строгите стандарди за квалитет и безбедност. Можете да најдете COA на нивната веб-страница. 

Формула за енергија за капсули CBD

 • 25 mg CBD по капсула
 • Одлично за зголемување на енергијата
 • Брзо дејство

на Формула за енергија од JustCBD е дизајниран да му даде на вашето тело моќен поттик. Содржи витамин А, витамин Е, витамин Д, витамин Б6, тиамин, витамин Б12 и рибофлавин. Покрај тоа, секоја капсула е исто така внесена со 25 mg CBD изолат. Стандардната форма на капсула е лесна за голтање, и со задоволство дознав дека резултатите стигнуваат прилично брзо. Беа потребни околу 30 минути за да се чувствувате повеќе енергија и остри. Исто така, дознав дека се чувствувам повеќе фокусиран и мотивиран да го поминам денот. 

CBD капсули - мултивитаминска формула

 • 25 mg CBD по капсула
 • Промовира благосостојба 
 • Тоа ви помага да одржувате здрава исхрана

на Мултивитаминска формула е збогатен со есенцијални витамини Д, А, Б12 и Б2. Покрај тоа, вклучува 25 mg CBD изолат и е дизајниран да промовира благосостојба и здрав метаболизам. Тоа е фантастична мешавина на хранливи материи кои обезбедуваат искуство за зајакнување на здравјето и помагаат во одржување на здрава исхрана. 

CBD капсули - Ноќна формула

 • Без вкус
 • Единствена формула за мелатонин и CBD изоалте
 • Добро за олеснување на спиењето
CBD капсули
JustCBD Ноќна формула CBD капсули

Единствениот Ноќна формула од JustCBD комбинира мелатонин и 25 mg CBD. Капсулите ќе ви помогнат да се опуштите без да го вознемирите желудникот. Дополнително, помага да се справат со симптомите на анксиозност за да можете да се олесните во здрав сон. Плус, нема никаков послевкус. Утрото потоа ќе се чувствувате освежени и полни со енергија.

Loveубовна коноп

Денес, Loveубовна коноп е еден од водечките добавувачи во индустријата и многумина го сметаат за нарушувачки и иновативен бренд во индустријата за коноп во ОК. Компанијата моментално работи од седиштето во Лондон, но различниот асортиман се продава низ целиот свет. Тоа беше прикажано во истакнати медиуми како Grazia, BBC, Forbes и Men's Health, за да именува неколку. Дополнително, Love Hemp ја освои наградата за потесен избор за убавина за 2020 година за најдобар бренд CBD.  

Љубов коноп CBD капсули

 • Вегански и без глутен
 • 300mg на CBD
 • Совршен за почетници

на Love Hemp CBD капсули се вегани и без глутен. Направена со екстракт од CBD со широк спектар од премиум 300mg, секоја капсула содржи 5mg CBD за прецизно дозирање. Капсулите се совршени за новодојденците во светот на CBD. Препорачаната почетна доза е две капсули кои изнесуваат 10 mg на ден. Потоа, можете полека да ја зголемувате дозата како што направивме за време на период на тестирање

Едноставен лист CBD 

Едноставен лист обезбедува насочени производи од растителна основа формулирани со врвни состојки. Конопот не е ГМО и органски се одгледува во САД. Можете да најдете внимателно изработени производи кои се хипер-таргетирани за да се справат со главните здравствени проблеми. Формулите на Simple Leaf се засилени со билки, витамини, ноотропни лекови и адаптогени за да им помогнат на потрошувачите да ги задоволат нивните уникатни потреби на телото. 

ЦБД капсула мускул + зглоб  

 • 20 mg CBD по порција
 • Напојуван од фабрика
 • Брзо дејство

Мускули + Заеднички CBD е додаток во исхраната кој има за цел да ја поддржи удобноста во зглобовите и мускулите. Капсулите содржат моќна мешавина на екстракти, вклучувајќи прашок од акаи бобинки, куркума и прашок од арника за да обезбедат антиинфламаторен одговор. Капсулите се вегетаријански и без адитиви. Лесни се за голтање и овозможуваат брзо олеснување по напорниот тренинг. Со 20 mg CBD по капсула, формулата Muscle + Joint се покажа одлична за моето закрепнување со вежбање. 

Чиста природа

Чиста природа се грижи да го добиете најдоброто од она што природата го нуди. Напојувано со најсовремена технологија, Pure Natur нуди 100% природни производи кои можат да се пофалат со неверојатните својства на CBD. Компанијата користи уникатен и иновативен метод на ладно цедење, обезбедувајќи поголема биорасположивост и максимални ефекти. Растворувачите не се вклучени во процесот на производство - само вода и притисок. Во суштина, растението коноп се цеди, користејќи напредна опрема без употреба на хемиски растворувачи. 

Чиста Natur CBD капсули со целосен спектар

 • 100% растворлив во вода
 • Ветете го ефектот на придружба
 • Импресивен канабиноиден профил

на CBD капсули со целосен спектар се меѓу основните производи на Pure Natur. Дизајнирани да обезбедат ефект на придружба, овие капсули имаат импресивен канабиноиден профил. Благодарение на формулата за микро-инкапсулација, CBD е заштитен со слој од протеини, зголемувајќи ја биорасположивоста на капсулата. Дополнително, процесот го прави производот без вкус и 100% растворлив во вода. Ние целосно уживавме во нашето искуство со овој производ и можете да прочитате повеќе за него во нашата целосна Преглед на Pure Natur.

Здрави корени

Како еден од врвните CBD брендови, Здрави корени практикува транспарентен бизнис и ја гради довербата на потрошувачите преку континуирано тестирање на производите. Еве што сподели со нас претставникот на компанијата: „Нашите тестови вклучуваат јачина, јачина, тешки метали, пестициди, содржина на микроорганизми, како и сите преостанати растворувачи само за да се обезбеди квалитетот на нашите производи. Овие стандарди за тестирање се применуваат на сите наши производи и сурови состојки, од тинктури до козметика, како и на нашите производи за домашни миленици за нашите крзнени пријатели“. 

Меки гел капсули со целосен спектар

 • 10 mg CBD по мек гел
 • Веган
 • Лесно да се проголта

на меки гел капсули со целосен спектар може да се пофали со 10 mg CBD по капсула и содржи други корисни канабиноиди како CBG, CBN и CBC. Достапни во тестирање и во целосни големини, овие CBD капсули се совршени за смирување на болните мускули и релаксација. Исто така, тие помагаат да се задржат симптомите на анксиозност и да се регулира циклусот на спиење. 

Алтвел

Алтвел е новооснованиот бренд CBD формиран од креаторите на Milk Muscle и Карена Даун, ко-основачот на Tone-Up. Брендот промовира тело, душа и ментална благосостојба. Компанијата користи CBD од Колорадо и го надгледува производството од семе до полица. Дополнително, тимот се обврзува на радикална транспарентност, наведувајќи ги нивните практики и обезбедувајќи COA за целата палета на производи.  

Softgells екстракт од цвет од коноп со целосен спектар

 • 20 mg CBD по мек гел
 • Мазна мека гел формула
 • 30 меки гелови по пакување

на меки гел капсули од Altwell опфаќа 20 mg екстракт од цвет од коноп со целосен спектар. По двонеделно тестирање, можам да ги препорачам овие CBD капсули за да го добијат дополнителното засилување во текот на денот. Земањето една капсула наутро беше доволно за да ме направи повеќе фокусиран и остар. Освен тоа, можев да одам на состаноци без никаква грижа. Кога ги земав пред спиење, мојот сон се подобри. Уште повеќе, забележав дека спиев повеќе часови без да се будам среде ноќ. 

PureKana

PureKana, еден од врвните CBD брендови на пазарот, користи сопствени формули и екстракција на CO2. Конопот се одгледува и се собира во Кентаки. Понатаму, производите се вегански и се преполни со природни состојки кои се исто така вкусни. Како што рече претставникот на компанијата: „Конечниот резултат е производ кој го комбинира најдоброто од повеќе светови, како што се гуми за џвакање, тинктури и средства за спиење.

PM CBD капсули

 • 25 mg CBD по капсула
 • Веган
 • Мелатонин и Л-теанин

на PM CBD капсули се дизајнирани за ноќна употреба бидејќи промовираат здрав сон. Сопственичката формула вклучува 25 mg CBD, L-Theaninehemp, мелатонин и Габа. Треба да земете една CBD капсула околу половина час пред да одите во кревет. Резултатите се одлични - ќе заспиете побрзо од вообичаено, а циклусот на истекување ќе се продолжи. Уште повеќе, капсулите нема да ве направат поспани, туку свежи и енергични следниот ден. Дополнително, тие се одлични за секојдневна употреба. Од друга страна, единствената потенцијална негативна страна е цената. Капсулите се прилично скапи, но со оглед на одличните резултати, би рекол дека добивате добра вредност за парите. 

Nu-x CBD

Ако барате производи со врвен квалитет по прифатлива цена, размислете Nu-x. Овој бенд има за цел да постави високи стандарди за квалитет и чистота во индустријата за CBD. Покрај тоа, палетата на производи на компанијата е импресивна и достапна во повеќе вкусови. Уште повеќе, Nu-x инвестира во атрактивни и лесни за користење пакети кои ја подигнуваат играта. 

Nu-x Softgells

 • 15 mg CBD по мек гел
 • Веган
 • 10 капсули по кеса

на  Nu-x's меки гел капсули испорача 15 mg CBD со целосен спектар од коноп одгледан во САД. Тие се не-ГМО и вегани. Малата чанта содржи десет меки гелови и е многу погодна за употреба во движење. По избор, можете да купите контејнер со целосна големина од 100 капсули. Меките гелови лесно се голтаат и даваат постојани резултати. Забележав подобрување на спиењето и фокусот. 

Фармер и хемичар 

Фармер и хемичар е основана во 2019 година од фармацевти и научници. Брендот обезбедува производи со врвен квалитет и уникатни искуства за потрошувачите на CBD. Тие користат чиста и поконцентрирана формула која обезбедува широк спектар на придобивки од CBD. Плус, има фармацевти на бродот, така што потрошувачите секогаш можат да бараат насоки и помош во врска со CBD. 

Сè е гел - одмор и олеснување

 • 25 mg CBD по мека гел капсула
 • Внесен со мелатонин
 • 30 капсули по контејнер
CBD капсули
Фармер и хемичар Сè е гел мек гел CBD капсули

Меки гелови All Is Gel содржи 25 mg CBD со широк спектар и 1 mg мелатонин. Оваа комбинација промовира добар сон и релаксација. Дополнително, тие имаат антиинфламаторни својства и се погодни за лекување на благи болки. Меките гелови CBD лесно се голтаат и имаат пријатна зелена боја. Уште повеќе, капсулите се ослободени од THC и груби хемикалии.  

Сè е гел - освежување и олеснување

 • 25 mg CBD по мек гел
 • Инфузија на куркумин
 • 30 капсули по контејнер 

All Is Gel Refresh, and Relief меки гелови се збогатени со куркумин за да обезбедат стабилно олеснување. Изобилува со антиинфламаторни и антиоксидантни својства, овие CBD капсули работат одлично за хронична болка и непријатност. Дополнително, тие нудат смирувачко чувство, помагајќи ви да се опуштите и да го добиете толку заслужениот одмор. 

Екстракт лаборатории

Екстракт лаборатории е CBD компанија со седиште во Колорадо во сопственост на ветеран кој рече:Сведочењето на придобивките од CBD заедно со заедницата на ветерани ја поттикна желбата да се започне со производство на производи што секој може да ги проба“. Основана во 2016 година, компанијата нуди премиум производи по пристапни цени. Extract Labs има мисија да го направи „здравството базирано на растенија достапно за сите“. До денес, тој беше прикажан во истакнати продавници како BuzzFeed, Chive и Forbes. Исто така, компанијата ги има добиено наградите за најдобар изолат и најдобар екстрактор на Индо Експо. 

Relief Formula CBD капсули

 • 30 mg CBD по мек гел
 • Сооднос 1:3 CBD и CDC
 • Ја смирува непријатноста 
CBD капсули
Екстракт лаборатории Relief Formula CBD капсули

на Формула за олеснување е уникатен бидејќи ги комбинира CBD и CDC во сооднос 1:3. Овие канабиноиди работат заедно за да ги зајакнат придобивките од растението коноп и да обезбедат олеснување на болката. Како резултат на тоа, формулата има брзо дејство, а резултатите се задржуваат неколку часа. За постојани и хронични болки, најдобро е да земете два меки гелови. Од друга страна, едно е доволно за акутни болки.

Капсули со целосен спектар PM Softgel

 • 30 mg CBD по мек гел
 • 10 mg CBN
CBD капсули
Екстракт лаборатории PM Soft Gel CBD капсули

на ПМ меки гелови вклучуваат 30mf CBD со целосен спектар и 10mg CBN. Овие два канабиноиди работат заедно за да се борат против несоницата. Дизајнирани да ве олеснат во добар ноќен сон, меките гелови PM го поттикнуваат вашето тело да се опушти и вашите мускули да се олабават. Најдобро е да се земе една капсула пред спиење. За околу 20 минути, ќе почувствувате како вашиот ум се одмотува и брзо ќе заспиете. Ако страдате од анксиозност, овие меки гелови ќе ви помогнат да се справите со симптомите. 

CBD меки гелови со целосен спектар

 • 33 mg CBD по мек гел
 • Високо концентрирана формула
 • Брзо дејство

на меки гелови со целосен спектар од Extract Labs вклучуваат 33mg CBD. Високо концентрираната формула обезбедува моќни резултати. Исто така, дејствува брзо, така што ќе ги почувствувате придобивките од целото растение за околу 30 минути. Меките гелови ќе ја ублажат непријатноста, ќе ви помогнат да се опуштите и ќе ве поттикнат да го поминете денот. 

Leafwell Botanicals

Leafwell Botanicals е семејна компанија основана во 2016 година. Еве што споделија со нас сопствениците: “За нас тоа е лично! Видовме дека нашите производи значително ги подобруваат нашите животи и животите на нашите најблиски. Додека Луис се бори со дијагноза на лимфом на крајот на 2019 година и во текот на првата половина на 2020 година (за среќа денес е во ред!) користејќи тинктури за да помогне да се движите низ емоционалниот тобоган на таквата дијагноза, до сестрата на Абе користејќи тинктури со целосен спектар во врска со нејзиниот лек да се бори против нејзината епилепсија. Ние правиме производи што самите и нашите семејства ги земаме секојдневно“.

Меки гелови со екстракт од коноп

 • 25mg/40mg CBD по мек гел
 • Опции со широк спектар и целосен спектар
 • Ги смирува мускулите

на Leafwell меки гелови доаѓаат во две варијации на силата - класична и силна. Исто така, тие се достапни во варијации со широк спектар и со целосен спектар. Меките гелови се лесни за употреба и брзо делуваат. Потребни се околу 20-30 минути за да почувствувате олеснување на болката. Дознав дека работи одлично за болни мускули, а овој производ стана главен во мојата торба за вежбање. Исто така, промовира добар сон и прави да се чувствувате добро одморени. 

Експерт за ментално здравје
MS, Универзитетот во Латвија

Длабоко сум убеден дека на секој пациент му треба единствен, индивидуален пристап. Затоа, во мојата работа користам различни методи на психотерапија. За време на моите студии, открив длабок интерес за луѓето како целина и верување во неразделноста на умот и телото и важноста на емоционалното здравје во физичкото здравје. Во слободното време, уживам во читањето (голем љубител на трилери) и одење на планинарење.

Најново од CBD